Γιουρόπα Λιγκ: Δύο στα δύο για Τότεναμ, Ρούμπιν, πρώτη νίκη για Βαλένθια

3/10/2013 21:08
Το δύο στα δύο στην φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ έκαναν Τότεναμ και Ρούμπιν Καζάν, με την πρώτη να επικρατεί με 2-0 της Ανζί στη Ρωσία, ενώ η δεύτερη έριξε τεσσάρα στη Ζούλτε Βάρεχεμ. Πρώτη νίκη για Βαλένθια, ισόπαλες 2-2 Σαχτέρ και Μακάμπι Χάιφα από τον όμιλο του ΠΑΟΚ.

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε κόντρα στην αποδυναμωμένη Ανζί η Τότεναμ, η οποία κέρδισε με 2-0 μέσα στη Ρωσία και πήρε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα μας στη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Μάλιστα οι «πετεινοί» καθάρισαν την υπόθεση νίκη μέσα σε 6 λεπτά, με τον Ντεφό να ανοίγει το σκορ στο 34’, ενώ ο Τσαντλί διαμόρφωσε στο 40’ το τελικό σκορ.

Δύο στα δύο για Ρούμπιν, πρώτη νίκη για Βαλένθια

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς και για τη Ρούμπιν Καζάν η οποία κέρδισε με 4-0 την Ζούλτε Βάρεχεμ στη Ρωσία και πήρε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης.

Από την άλλη, πρώτη νίκη για Βαλένθια η οποία κέρδισε με 2-0 την Κουμπάν του Τζιμπρίλ Σισέ στη Ρωσία χάρη στα τέρματα των Αλκάθερ (73’) και Φεγκουλί (81’).

Μοιρασιά στην Αστάνα

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Σαχτέρ Καραγκάντι και Μακάμπι Χάιφα στην Αστάνα.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος, ωστόσο στην επανάληψη η Μακάμπι κατάφερε να ισοφαρίσει για το τελικό 2-2.