Γιουρόπα Λιγκ: Καρα…μπαμ και κάτω ο ΠΑΟΚ

Γιουρόπα Λιγκ: Καρα…μπαμ και κάτω ο ΠΑΟΚ



Ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε κατώτερος των περιστάσεων, ηττήθηκε και στην Τούμπα από την Καραμπάγκ (1-0) και πλέον βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο όσον αφορά την πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ. «Χρυσός» σκόρερ ο Μίτσελ (69’), που στο παρελθόν είχε περάσει από την ΑΕΚ.

Σε εξαιρετικά δύσκολη μετατρέπεται η υπόθεση πρόκριση για τον ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» είχε φλύαρη υπεροχή κόντρα στην Καραμπάγκ και το πλήρωσε, με τους Αζέρους να φεύγουν με νίκη (1-0) από την Τούμπα και να ξεφεύγουν με +3 από τον «δικέφαλο του Βορρά».

Αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας ευρωπαϊκή νίκη στην ιστορία της Καραμπάγκ, ενώ ο ΠΑΟΚ παρέμεινε χωρίς νίκη στην έδρα του στο θεσμό από τις 18 Σεπτεμβρίου του 2014, όταν και είχε κερδίσει την Ντιναμό Μινσκ, με 6-1.

Ο «δικέφαλος» εμφανίστηκε αρκετά «φλύαρος» στο πρώτος μέρος, απειλώντας ελάχιστα την εστία της Καραμπάγκ. Οι Θεσσαλονικείς είχαν ανούσια κατοχή και η καλύτερη στιγμή τους ήρθε στο 22’ με δυνατό σουτ του Μυστακίδη, το οποίο έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σέχιτς. Η Καραμπάγκ έχοντας κατέβει με αμυντικό πλάνο, μπλόκαρε πλήρως τον ΠΑΟΚ και κράτησε πολύ εύκολα το 0-0, χωρίς η ίδια πάντως να ανησυχεί τον Γλύκο.

Ο Ίβιτς προτίμησε να μην κάνει κάποια αλλαγή στο ημίχρονο και αρκέστηκε να αλλάξει πλευρές στους Ροντρίγκες και Μυστακίδη. Οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να είναι παγιδευμένοι από την άμυνα των Αζέρων, με αποτέλεσμα τα λεπτά να κυλούσαν δίχως φάσεις. Στο 56’ πάντως, ο ΠΑΟΚ ζήτησε τη δεύτερη κίτρινη του Μεντβέντεβ, όμως αντί αυτού ο διαιτητής έδειξε κίτρινη στον Τζαβέλλα για διαμαρτυρία.

Στο 60’ ο Ίβιτς έριξε τον Φακούντο Περέιρα στη θέση του Μυστακίδη, όμως η πίεση του ΠΑΟΚ συνέχιζε να μην αποδίδει καρπούς. Έτσι στο 69’ ο νεοεισελθόντας Μίτσελ «πλήγωσε» τους γηπεδούχους για τη φλυαρία τους, «γράφοντας» το 0-1 με τρομερό σουτ από το ημικύκλιο.

Ο «δικέφαλος» είχε 20 λεπτά στη διάθεση του, αλλά δεν κατάφερε να αντιδράσει. Με εξαίρεση τη φάση του Περέιρα στο 85’, όταν ο Αργεντινός έστειλε τη μπάλα άουτ από τη μικρή περιοχή, οι Θεσσαλονικείς δεν απείλησαν με αξιώσεις την εστία της Καραμπάγκ. Μάλιστα οι Αζέροι πήγαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα στο 90’, με τον Γλύκο, να σώζει την εστία του στο τετ α τετ με τον Ρεϊνάλντο.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Τζαβέλλας, Βαρέλα, Λέοβατς, Τσίμιροτ (81' Σάκχοφ), Κάνιας, Μπίσεσβαρ (73' Τιάμ), Ροντρίγκες, Μυστακίδης (61’ Περέιρα), Αθανασιάδης

Καραμπάγκ: Σέχιτς, Μεντβέντεφ, Χουσείνοφ, Σαντίκοφ, Αγκόλι, Αμιργκουλίεφ (64’ Μίτσελ), Γκαράγιεφ, Αλμέιδα, Κιντάνα, Μουάρεμ (88’ Ισμαΐλοφ), Εντλοβού (76' Ρεϊνάλντο)

Η βαθμολογία:


1. Φιορεντίνα 10 (11-2)
2. Καραμπάγκ 7 (6-7)
3. ΠΑΟΚ 4 (2-4)
4. Λίμπερετς 1 (4-10)

Η επόμενη (5η) αγωνιστική (24/11):

Λίμπερετς-Καραμπάγκ (20:00)

Φιορεντίνα-ΠΑΟΚ (20:00)



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

42 σχόλια:

στις 04/11/2016 00:17
Ας ελπισουμε τουλαχιστον να περασει ο παοκ(που εχει ακομα ελπιδες) ,γιατι μονο με τον Ολυμπιακο δεν γινεται δουλεια...

στις 04/11/2016 00:24
Καραgang-bang...

[+]  xristakis911 στις 04/11/2016 00:25

[+]  Giorgos_paokara στις 04/11/2016 00:31

[+]  Giorgos_paokara στις 04/11/2016 00:32

[+]  Giorgos_paokara στις 04/11/2016 00:33

στις 04/11/2016 00:37
Xeftileeeesssss......

στις 04/11/2016 00:39
Opws tha lege kai o gialias...sas gamisane kai fygane.....

[+]  Giorgos_paokara στις 04/11/2016 00:44

στις 04/11/2016 01:02
Και εσυ ρε παοκ μου την εκανες?Ασσο σε ειχα παιξει οπως και τον βαζελο σας πιστεψα και πηγα κουβα εξαιτιας σας...ντροπη!

στις 04/11/2016 01:04
Εγώ τα χα πεί από την αρχή για τη Καραμπάγκ. Τέτοιες ομάδες μη τις αδικείτε ποτέ, είναι σκληροτράχηλες. Αζερμπαιτζάν? ναι και τι με αυτό? Το πάθος, το σύστημα, η άμυνα και βέβαια ο παράγοντας τύχη, δε γνωρίζουν χώρες ούτε φτώχεια, ούτε τίποτα. Τώρα είναι δύσκολο το έργο του Παοκ. Και ναι τους γαμήσανε και φύγανε...

στις 04/11/2016 01:17
Αν και Παοκτσής από γεννησημιού μου, πρέπει να πω ότι έχουμε σοβαρό επιθετικό θέμα και πρόβλημα σε πασέρ (μόνο Μπίσεσβαρ και Τσίμιροτ βγάζουν μπαλιές)!! Μετά από αυτό το ματς ξεκινάει η κρίση στον ΠΑΟΚ...άλλη μια απαράδεκτη εμφάνιση της ομάδας και λάθη από Ίβιτς!!! Αυτός ο ντεφορμέ Αθανασιάδης έπαιξε 90' αγώνα...απίστευτο!!!

στις 04/11/2016 01:23
Nickxa απλα δεν ξερεις να παιζεις στοιχημα..

euripani οσο ειστε ορκ και οποιος σας πουλαει οπαδιλικι τον κανετε θεο και παιρνει την φανελα βασικου σπιτι του, τοσο θα βλεπεις τον κλαους και τον καθε αλλο αμπαλο να παιζει στην ομαδα σου..

στις 04/11/2016 01:35
πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον τοσο πολλοι ανθρωποι να ασχολουνται με τις ελληνικες ομαδες ποδοσφαιρου και με το ελληνικο πρωταθλημα γενικα. παιρνω αφορμη απο το το τελευταιο σχολιο. "Αυτός ο ντεφορμέ Αθανασιάδης έπαιξε 90' αγώνα... απίστευτο!!!". μα οι ελληνικες ομαδες λειτουργουν με κλικες ποδοσφαιριστων με προπονητες και παραγοντες. ο αθανασιαδης εχει ολοκληρη κλικα με παικτες και τον προπονητη δικο του στον παοκ. οπως παλια ο ορφανος και ο φασουλας στο μπασκετ. ακομα και οταν σερνονταν παιζανε παντα. και αυτο συμβαινει σε ολες τις ομαδες. κλασσικο παραδειγμα το οτι ο ολυμπιακος αναγκαστηκε ν αλλαξει προπονητη πριν ακομα αρχισει το πρωταθλημα. τι να εκανε ο προεδρος τους? αφου οι παικτες δεν ηθελαν αυτον τον προπονητη και δεν παιζανε και η ομαδα εχανε. και δεν τον ηθελαν γιατι μαλλον ηταν δικαιος και εβαζε μεσα παικτες που αυτος ηθελε και οχι αυτοθς που ηθελε η κλικα. οσο για το πρωταθλημα και τους διαιτητες, τι να πει κανεις? βρωμανε σαν ψαρια 10 ημερων αφημενα

στις 04/11/2016 01:38
στον ηλιο για 10 μερες. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΟΡΙΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑ!!! απο 13 χρονων ξεκοψα και βρηκα την υγεια μου. τωρα γελαω με ολα αυτα. χαχαχααααα!!!

στις 04/11/2016 06:47
MEGALH OMADA O PAOK FETOS:PRWTATHLIMA GAMAEI(NA NE KALA O EUTHIMIADHS)EUROPA GAMAEI:XANEI APO THN KARABAX...REEEEEE FESKAAAA REEEEEE.!.MPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

στις 04/11/2016 07:30
KRIMA TON PAOK FETOS TON PERIMENA GIA MEGALA PRAGMATA XORIS SETREFOR DEN PAS POUUENA O AUANASIADHS EINE LIGOS

στις 04/11/2016 08:16
μας κανανε ρεντικολο σε ολη την ευρωπη ντροπη τι αλλο

στις 04/11/2016 10:08
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ?

στις 04/11/2016 13:01
Δεν ειδα το παιχνιδι και δεν εχω αποψη, απλα να πετας στη θαλασσα, τεσσερις θα πω εγω κι οχι εξι βαθμους, με την Ναγκορνο Καραμπαχ ειναι ενα θεματακι. Μετα το πρωταθλημα, αντιο κκαι στο ΟΥΕΦΑ. Ειναι αποτυχημενη η σεζον απο τον Νοεμβριο η΄ οχι?

στις 04/11/2016 14:54
καθαρα στοιχηματικα παντως, εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η εξελιξη. δηλαδη να ειναι ο παοκ εκτος ευρωπης και εκτος θεσης τσαμπιονς λιγκ απο νωρις στο πρωταθλημα. δινει τη δυνατοτητα στον προεδρο να στησει ωραια ματσακια με Χ εντος εδρας και επικες ανατροπες (οπως εκεινη στον πανθρακικο). θα τον παρακολουθω τον παοκ μετα τα χριστουγεννα και ισως βγαλω παλι κανενα καλο ταμειο. χαχα!!!

στις 04/11/2016 15:13
Giorgo δε μας νοιαζει το Γιουροπα??Αντε καλα..happypumpoi ειναι κατα τα λεγομενα σου εκτος Γιουροπα και θα στυνει ματσακια και ανατροπες για πρωταθλημα??Οκκκκκ

στις 04/11/2016 15:19
ΡΕ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

στις 04/11/2016 15:30
μαθηματικα εχει ακομα ελπιδες και για τα δυο, dimitrisPAOK, αλλα με την εικονα που παρουσιαζει μεχρι τωρα, δυσκολο το βλεπω. μακαρι να περασει αν κι εμενα δεν μ ενδιαφερει καθοου. οπαδικα δεν ασχολουμαι με ελληνικες ομαδες.

στις 04/11/2016 15:49
Αδερφε δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θελεις..Αλλα το να μεινει εξω απο το Γιουροπα και να στυσει ματς στην Ελλαδισταν εεεε ηταν καπως παραξενο!

στις 04/11/2016 16:22
dimitrisPAOK μην ξεχνας και το επικο στηημενο στην ντορτμουντ οταν και οι δυο ομαδες ηταν αδιαφορες. τοσα λεφτα εβγαλα απο εκεινο το ματς. τα στημενα ματσακια στο πρωταθλημα εγιναν περυσι οταν ξεκαθαρισε η κατασταση και ηταν πλεον φανερο οτι δεν μπορουσε να χτυπησει 1η 2η θεση. αυτο ειπα πιο πανω. ο προεδρος σας ειναι μανουλα στο στησιμο γι αυτο τον αγαπω πολυ. και καλα κανει ο ανθρωπος για να βγαλει τα χρηματα που βαζει και να παιρνουν και ολοι οι υπολοιποι κανενα κοκκαλακι. ξερεις ποσος κοσμος τρωει καλα απ τον Σαββιδη στη θεσ/νικη? παρα πολλοι. χαχα!!!

στις 04/11/2016 19:47
Και ο ολυμπιακος ειχε στησει το ματς με την μαντζεστερ στο καραισκακη και μετα πηγε στην αγγλια και εστησε κολο για να αποκλειστει

στις 04/11/2016 19:49
Με την ιδια λογικη

στις 04/11/2016 20:32
χωρις καν 1ο σοβαρο φορ,τον μπισεσβαρ να αντεχει ενα 30',χωρις παικτες στον παγκο για να τους εμπιστευεσαι ματς εναλλαξ πεμπτη-κυριακη αληθεια υπηρχε κανεις που να πιστευε οτι ο παοκ θα τραβηξει στην ευρωπη??..(περα απο την πλακα και την καζουρα)

στις 04/11/2016 21:07
Υπερτιμημενοι για το τιποτα και οι δυο

στις 05/11/2016 01:33
O osfp la poutana de europa

στις 05/11/2016 01:34
giorgos_paokara οταν παιζουν ολυμπιακος-μαν.γιου στην ευρωπη, ειναι σαν να παιζουν παναιτωλικος-ολυμπιακος στο κυπελλο ελλαδος. οτι και να καταφερει να κανει ο παναιτωλικος στο αγρινιο ειτε απο καλη αμυνα ειτε απο τυχη, στο καραισκακη θα αποκλειστει με τον εναν η τον αλλον τροπο. δεν ειναι ολα τα ματς στημενα. το ποδοσφαιρο εχει και απροοπτα. αλλα οταν η μια ομαδα ειναι πρωτη στον ομιλο και η αλλη τελευταια και ειναι και οι δυο αδιαφορες για το αποτελεσμα στην τελευταια αγωνιστικη του ομιλου, και ξαφνικα κερδιζει εκτος εδρας η κωλοπετεινιτσα... ε τοτε βγαζει ματια το στησιμο.

στις 05/11/2016 01:34
η κωλοπετεινιτσα ειναι ο παοκ. χαχαχααα!!!

στις 05/11/2016 10:12
Εγω λεω επειδη ηταν αδιαφορο το παιχνιδι δεν εδωσαν βαρος. Ενω τοτε ο ολυμπιακος επειδη ηξερε οτι θα αποκλειστει στο τελος ειπε με την γιουν. να στησουν το ματς για να βγαλουν κανα ψηλο και μετα εφαγε 3 γκολ οσα ακριβως χρειαζοταν για να αποκλειστει

στις 05/11/2016 10:13
Λες εσυ το ματς το δικο μου επειδη δεν μπορεις να δεχτεις οτι εγω την νικησα την μπορουσια λεω και εγω το δικο σου

στις 05/11/2016 10:38
Δεν ασχολεισαι με καμια ομαδα αλλα το αντι-ΠΑΟΚτσηδικο σου το λες..Αδιαφορο για ΠΑΟΚ ναι.Αλλα αδιαφορο για Ντορτμουντ που δεν ηξερε αν περασει ως 1η ή ως 2η??Και το τελευταιο επειδη ξερω ποσα ατομα τρωνε απο τον Σαββιδη για αυτο τον λογο πιστευω λες μπαρουφες.Π.χ MAKEDONIA PALACE,Η καπνοβιομηχανια στην Ξανθη,η Σουρωτη(Που δεν ξερω αν την πηρε)Τεσπα χεστην αυτη.Και ποσα αλλα που ο κοσμακης δεν ειχε δουλεια και τωρα απεκτησε!!!Στημενο η Ντορτμουντ που ναι μεν πηρα μια σπουδαια νικη αλλα χωρις αντικρισμα αλλα οι αλλοι ειχαν 4 δοκαρια(Αρα ηταν στημενα τα δοκαρια)συν+ οτι ο Γλυκος ειχε ξεκολλωθει..Οκκκκκ σωστοςςςςςς

στις 05/11/2016 13:14
Μεχρι και δοκαρια εστησε ο προεδρος τοσο βρομικη ομαδα ο ΠΑΟΚ. Μηπως ηταν και η μπαλα πειραγμενη?

στις 05/11/2016 13:34
Giorgo τωρα που το λες μπορει ο Ιβαν να την πειραζε με τηλεχειριστηριο!!!Οπως το PRΟ,FIFA π.χ!!!

στις 05/11/2016 15:32
Χαχαχαχαχαχ παιζει και αυτο

στις 05/11/2016 23:13
Εννοειτε διοτι ειναι υπουλος αυτος ο κυριος...

στις 05/11/2016 23:25
μα δεν ειναι κακο να στηνει παιχνιδια ο ανθρωπος. ολοι το κανουμε στο κατω κατω οταν μπορουνε. η μαν.γιουναιτεντ πρωτη απ ολους. εχω βγαλει και απο τα δικα μας στημενα λεφτα φιλε μου. ο γερο-φεργκιουσον ηταν συνεταιρος στο 50% ενος απ τα μεγαλυτερα μπουκις στην αγγλια και ιρλανδια. (μπορει να ειναι ακομα...) λες να μην το εκμεταλευονταν? και για πολλα χρονια η διαιτητες μας επαιζαν 70 - 30 στην εδρα μας. ειναι αληθεια. η διαφορα μας ειναι οτι εγω το παραδεχομαι. ενω εσεις... τι να πω? ειστε εκτος πραγματικοτητας φαινεται. παοκ και ξερο ψωμι. κοιμαστε υπνον βαθυ καημενα παιδια. για αυριο παντως δεν το εριξα το Χ γιατι τον πανιωνιο τον φοβαμαι. κατα τα χριστουγεννα θ αρχισω να βγαζω λεφτα απ τον παοκ και τον προεδρο του. εδω θα ειμαστε. ριχνε καμια ματια στα δελτια που ανεβαζω και θα δεις. χαχα!!! ειχε 4 δοκαρια λεει... ουτε που ξερετε πως στηνεται ενα παιχνιδι βρε παιδια. μονον ο τερματοφυλακας και τα σεντερ μπακ ειναι μεσα στο κολπο. ολοι οι αλλοι δεν ξερουν τιποτα γιατι δεν χρειαζετα

στις 05/11/2016 23:28
τα περι στησιματος ενος παιχνιδιου τα γνωριζω απο πρωτο χερι απο εναν παλιο τερματοφυλακα που επαιξε σε ομαδες θεσσαλονικης αθηνας και εθνικη ελλαδος. 3 παικτες μονο ειναι στο κολπο απ ολη την ομαδα. οσα γκολ και να βαλει η επιθεση, η αμυνα θα φαει περισσοτερα για να χασει η ομαδα οταν χρειαζεται. αντε καλο βραδυ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.