Τέμπη 4/10/1999: Η μαύρη μέρα του ΠΑΟΚ

Τέμπη 4/10/1999: Η μαύρη μέρα του ΠΑΟΚ



Σαν σήμερα, στις 4 Οκτωβρίου του 1999, η κοιλάδα των Τεμπών βάφτηκε με το αίμα των έξι οπαδών του ΠΑΟΚ, που άφησαν την τελευταία τους πνοή στην άσφαλτο. Διαβάστε το συγκινητικό κείμενο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Συμπληρώθηκαν 17 χρόνια από εκείνη την αποφράδα ημέρα του Οκτώβρη, όπου η οικογένεια του ΠΑΟΚ αποχαιρέτησε έξι «παιδιά» της. Οι οπαδοί του Δικεφάλου επέστρεφαν από την Αθήνα, μετά το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό (1-1) στο ΟΑΚΑ, ωστόσο δεν θα γύρναγαν ποτέ στα σπίτια τους…

Δύο χιλιόμετρα πριν από τα διόδια των Τεμπών, το τουριστικό λεωφορείο στο οποίο επενέβαιναν 77 οπαδοί του ΠΑΟΚ πέρασε στο αντίθετο ρεύμα, συγκρούστηκε με διερχόμενο φορτηγάκι και έπεσε σε χαντάκι επτά μέτρων, σκορπώντας το θάνατο σε 6 φίλους της ομάδας καθώς και στον οδηγό του αγροτικού φορτηγού, Αστέριο Αγκζιώτη (68 ετών). Το ρολόι έδειχνε 4:15 το πρωί. Ο ΠΑΟΚ θρηνούσε…

Χαράλαμπος Ζαπουνίδης, ετών 20, Δημήτριος Ανδρεαδάκης, ετών 25, Χριστίνα Τζιόβα, ετών 18, Αναστάσιος Θέμελης, ετών 22, Γεώργιος Γκανάτσιος, ετών 17, Κυριάκος Λαζαρίδης, ετών 17. Αθάνατοι…

Διαβάστε το κείμενο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ με τίτλο: «Ο χρόνος δεν προσπερνάει, σταματά…»


Τέμπη 4/10/1999: Η μαύρη μέρα του ΠΑΟΚΗ μοίρα που ορίζει τις τύχες μας δεν είναι πάντα δίκαιη. Ειδάλλως δεν θα είχε πάρει από κοντά μας τα έξι νέα παιδιά που έσβησαν στα Τέμπη ένα θλιβερό, ολοσκότεινο ξημέρωμα. Ο ΠΑΟΚ δεν ξεχνά ποτέ τα μέλη της οικογένειάς του. Μας βλέπουν από εκεί ψηλά, άλλωστε. Αδέρφια ζείτε, εσείς μας οδηγείτε…
Κανείς από την οικογένεια του ΠΑΟΚ, 17 χρόνια τώρα, δεν έχει αφήσει έξι ονόματα να ξεχαστούν στο πέρασμα του χρόνου…

Χαράλαμπε, Δημήτρη, Χριστίνα, Αναστάσιε, Γιώργο, Κυριάκο η αγάπη σας για τον ΠΑΟΚ σας έφερε εδώ, σας άφησε εδώ, συνέχισε παραπέρα και αποτέλεσε παράδειγμα αφοσίωσης και πίστης στα τέσσερα γράμματα για όσους κάθονται δίπλα στις θέσεις σας, θυμούνται τις εκδρομές σας και δακρύζουν όταν γυρίζουν σ΄εκείνο το δύσκολο βράδυ του Οκτωβρίου του ‘99.

Η αγαπημένη συνήθεια, ο εθισμός στην λατρεία του Δικεφάλου, σας οδήγησε να ανεβείτε τις σκάλες του διώροφου πούλμαν που θα σας πήγαινε στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό στις 3 Οκτωβρίου. Και πήγατε, φωνάξατε, πανηγυρίσατε το γκολ του Νάγκμπε για το 1-1 και βολευτήκατε για το ταξίδι της επιστροφής.

Τα ξημερώματα το λεωφορείο είχε πια ησυχάσει, η κούραση ήταν μεγάλη, όπως κάθε φορά που «τρώγατε» εκατοντάδες χιλιόμετρα σε μια μέρα, μόνο και μόνο για να είστε εκεί, δίπλα στον ΠΑΟΚ, να του δείχνετε τι θα πει αφοσίωση, να «εκπαιδεύετε» με την αυταπάρνησή σας όποιον νέο έμπαινε στην οικογένειά μας…

Η αλλαγή του οδηγού δεν έγινε αντιληπτή, ήταν όμως μοιραία… Σε μια αδέξια προσπέραση δύο μόλις χιλιόμετρα από τα διόδια των Τεμπών, ο έλεγχος χάθηκε και το λεωφορείο του συνδέσμου Κορδελιού βρέθηκε στο κενό…

Έχουν διατυπωθεί χιλιάδες «γιατί», έχουν γραφτεί χιλιάδες σελίδες αναμνήσεων από όσους γλίτωσαν από το τρομερό δυστύχημα στα Τέμπη.

Για τον ίδιο τον ΠΑΟΚ εξάλλου η μνήμη είναι βασικό συστατικό της διατήρησης του χαρακτήρα και των αξιών που ένωσαν τόσες χιλιάδες ψυχών να φωνάζουν τα ίδια συνθήματα, να χειροκροτούν το ίδιο έμβλημα, να θυσιάζουν και να θυσιάζονται…

Προστέθηκε άλλο ένα σύνθημα από τότε παιδιά. Θα το τραγουδούσατε κι εσείς, αν δεν ήταν για εσάς: «Αδέρφια ζείτε, εσείς μας οδηγείτε…». Απερίγραπτο ρίγος… Να νιώθετε περήφανοι που εκείνη τη στιγμή γίνονται πραγματικά όλοι ένα…

Πόσο παρακαλέσαμε όλοι να γυρνούσε ο χρόνος πίσω. Όσο κι αν προσευχηθήκαμε δεν το καταφέραμε. Δεν παραιτηθήκαμε όμως. Ορκιστήκαμε ότι δεν θα αφήσουμε το χρόνο να σας προσπεράσει. Δεν σας θυμόμαστε μόνο αυτή τη μέρα. Σας θυμόμαστε και εμπνεόμαστε πάντα.

Ο χρόνος σταμάτησε στις 04.10.1999… Εκείνη τη μέρα ο ΠΑΟΚ ολόκληρος θρήνησε. Από εκείνη τη μέρα ολόκληρος ο ΠΑΟΚ είναι «λειψός». Όσα κι αν πετύχουμε, όσα κι αν σας αφιερώσουμε, πάντα θα προσευχόμαστε να μπορούσατε να ήσαστε μαζί μας…




Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

44 σχόλια:

στις 04/10/2016 16:58
αδερφια ζειτε εσεις μας οδηγειτε! σε τετοια θεματα δεν υπαρχει ομαδα και χρωμα!

στις 04/10/2016 17:34
Να ζήσετε να τους θυμάστε ρε αλάνια θα τραγουδάνε από εκεί πάνω για τον ΠΑΟΚ αδέρφια ζείτε εσείς μας οδηγείτε 8-2-81/4-10-99...

στις 04/10/2016 17:59
Οντως λιγο μεγαλυτερος και παρακολουθωντας ποδοσφαιρο στην Ελλαδα, πανω απο 30 χρονια εχω να πω σταρατες κι αντρικειες κουβεντες, προς ολα τα θρασιμια: Οταν τον φεβρουαριο του 1981, εχασαν την ζωη τους 21 φιλαθλοι του Ολυμπιακου, μετα απο ενα- δυο χρονια,παρατηρηθηκε το φαινομενο της υβρεως των νεκρων του Ολυμπιακου. Απο ολους τους οπαδους των μεγαλων κυριως ομαδων. Την πλειοψηφια ενοουμε κι οχι το συνολο ετσι? Ανανδρο, επειδη ζηλευαν και δεν τα εβαζαν μαζι τους στα ισια. Ελατε σε μας τους ζωντανους φωναζαν οι γαυροι. Μετα ως δια μαγειας, σταματησαν οταν πεθαναν και οπαδοι του ΠΑΟΚ το 1999. Αυτη ειναι η αληθεια. Κοτες ολες σας του κερατα. Σταματησατε να βριζετε νεκρους οταν χαθηκαν κι αλλοι, αλλης ομαδας. Δεν θα μπορουσατε να το συνεχισετε ετσι δεν ειναι? 15-16 χρονια χολης και μετα σιωπη. Ο νοων νοειτω, για το ποιοι ειναι μαγκες στη χωρα αυτη. Σεβασμος στους νεκρους οπαδους των ομαδων...

στις 04/10/2016 18:07
R.I.P

στις 04/10/2016 19:38
ΠΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ..ΑΔΕΡΦΙΑ ΖΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ!!

στις 04/10/2016 21:07
ΟΛΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΚΑΠΟΤΕ....ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ...ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΚΛΗΡΟΣ.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΚΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΘΥΜΙΖΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΑΜΕ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΗΡΑΚΛΕΙΔΕΙΣ ΣΥΝΟΠΑΔΟΙ ΜΟΥ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΕΤΣΙ.

στις 04/10/2016 21:23
RΙΡ. ΚΡΙΜΑ, ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΠΙΟ ΚΡΙΜΑ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ. ΠΑΟΚ, ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Κ ΤΟΝ ΑΔΙΚΟ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΜΠΛΙΩΝΑ

[+]  stasoumugdala στις 04/10/2016 23:55

στις 05/10/2016 00:19
Ασπρομαυροι μαγκιτες μας λειπετε πολυ!!

στις 05/10/2016 02:53
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΥΜΆΣΤΕ ΑΔΕΛΦΙΑ

στις 05/10/2016 13:11
R.I.P.

στις 05/10/2016 13:44
ΔΙΚΕΦΑΛΕΕΕ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ 6 ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΓΑΝ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗΗΗΗ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ'ΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙΙΙΙ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΦΩΝΑΞΤΕ ΔΥΝΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕΕΕΕ ΑΠΟ ΤΟ 99..ΑΔΕΡΦΙΑ ΖΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ!!!!

στις 05/10/2016 15:34
S.K.W. Είσαι πολύ μαλακας ..Μια τέτοια μέρα βγάζεις μίσος και μιζέρια. . (Να μην αρχίσω τώρα να λεω για τα παιδιά μας που καψατε μέσα στα αυτοκίνητα )..Επίσης, επειδή τα έζησα να μην αναφέρω καλύτερα τους λόγους για τους οποίους έγινε το δυστύχημα στην 7 με τα γνωστά επακόλουθα. . Στους ΠΑΟΚτσηδες ΔΕΝ θα μιλάς για νεκρούς και τιμή. .!

στις 05/10/2016 15:37
nbebis έναν ξάδερφο του πατέρα μου παοκτση κάψανε ολυμπιακοί σε μια εκδρομή στην Αθήνα. Παρόλο που είμαι Ηρακλής και η αλήθεια είναι ότι είμαστε στα μαχαίρια και εντός κ εκτός γηπέδου...Καλό παράδεισο στα αδέρφια σας. R.I.P ULTRAS

στις 05/10/2016 15:49
SGW Καλα ολα αυτα που λες,ειναι ανανδρο να βριζει καποιος νεκρους και φυσικα σεβασμο και στα παιδια του παοκ και τα δικα σας και στο καθε παιδι που πεθαινει ετσι αδικα γιατι ο οποιοσδηποτε απο εμας μπορουσε να ειναι στη θεση τους και σε τετοια θεματα δε χωρανε χρωματα.Αλλα μιας που μεσω ενος θλιβερου γεγονοτος εσυ θες να κατευθυνεις μεσω προπαγανδας το θεμα αλλου και μιας που οπως λες εισαι μεγαλος σε ηλικια λυσε μου μια απορια.Εσας οταν ενα ολοκληρο καραισκακη φωναζε ''τουρκοι μουνια γαμω την προσφυγια'',μηπως λεω εγω τωρα ,μεσω αυτου του ''οπαδικου''συνθηματος δεν προσβαλεται η μνημη των εκατονταδων χιλιαδων ανθρωπων προσφυγων που ειχαν σκοτωθει τοτε;Ε ''παντελονατοι'';

στις 05/10/2016 16:23
amfistome... Δεν γνωρίζω την ηλικία σου αλλά εμείς οι παλιοι , αλλα και πολλοί νεοι τον Ηρακλή δεν τον θεωρούμε εχθρό ..! Κάποιοι εκμεταλευτηκαν τις συνομιλίες του Revolution και πέρασαν το μίσος αυτό στα νεα Ηρακλακια ..! Μακάρι να μην συνεχιστεί αυτός ο πόλεμος στα λόγια , περισσότερο. .! Στο κάτω κάτω ξέρετε πολύ καλά ποιος πήγε να σάς διαλύσει τοτε ..!

στις 05/10/2016 16:35
Μαλακας ειναι ο κωλος σου που δεχεται επισκεψεις. Εσενα το λεω nbebis. Επειδη εισαι μπεμπης, ονομα και πραγμα δηλαδη. Ασπρουλι σου ειναι ακομα δηλαδη.Κανενα μισος δεν βγαζω, την αληθεια που σας πονα ολους ομως,αυτη λεω νεοελληνες μαλακες μου. Δεν ειστε αντρες ειδικα εσεις εκει πανω και το ξερεις. Πονουσες την ψυχη των αλλων, βριζοντας νεκρους. Τιποτα αλλο δεν εχω να πω. Μεγαλωνοντας θα καταλαβεις κι εσυ κι ολοι. Εσυ φιλαρα Ιορδανη, καταρχην με κατατασεις στους Ολυμπιακους, επειδη ειπα την αληθεια, οπως μου βγαινει κι οπως εχω μαθει. Ας ειναι, οταν θα ερθει ο καιρος να παω με καποιους και να αφησω καποιους αλλους, ε ναι με αυτους θα πηγαινα ρε. Ναι. Αλλωστε το κανει και το 33% των Ελληνων περιπου. Κατσε και σκεψου. Ο ΟΣΦΠ εχει χιλιαδες προσφυγες οπαδους, αφου ο Πειραιας δεχτηκε 120000 τοτε. Αλλο το ενα ομως που λες εσυ κι αλλο οι βρωμολοχιες των ηλιθιων σε καθε εδρα.

στις 05/10/2016 16:40
Μην τσακώνεστε ρε ζώα κάτω από τέτοια άρθρα...Σεβασμός στους νεκρούς τέλος!

[+]  S.G.W. στις 05/10/2016 16:43

στις 05/10/2016 16:54
Αρχιμαλακας είσαι και καραγκιόζης. .! Αν ήξερες να διαβάζεις θα καταλάβαινες την ηλικία μου ..! Από την άλλη δεν γίνεται να τιμάς ταχα τους νεκρούς μας και απο την άλλη να βρίζεις την Θεσσαλονίκη. . Καταλαβες SκατοΜυαλεC ?? ΔΕΝ ΘΈΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΜΑΤΕ ΕΣΕΊΣ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΜΑΣ , ΤΟ ΚΆΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΆ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ..

[+]  S.G.W. στις 05/10/2016 17:04

στις 05/10/2016 17:04
nbebis μην ασχολείσαι αδερφέ φτανει...Τώρα εμείς να λέμε αυτοι να λένε ξέρουμε καλά ποιο είναι το σωστό κι ποιο όχι..Τον ΠΑΟΚ δε μπορεί να τον πιάνει κανεις στο στόμα του και θα το καταλάβουν σε λίγο.. Ασε που το έχουν ηδη καταλαβει αλλά κανουν τους βλακες...Και κάτι άλλο..Τέτοιοι είστε ρε ζώα βρυζεστε κάτω απο ενα ποστ για παιδιά που έφυγαν..!!!!Αρχιμαλακες διμαλακες και τριμαλακες..

στις 05/10/2016 17:37
SMC πάσχεις απο άνοια ? Τα γραπτά σου όμως μένουν. .! " Δεν είστε άντρες εκεί πάνω. .! Αντε τωρα ξεκουμπισου απο το ποστ δε θέλουμε την λύπη σου αυτολυπησου καλύτερα. .,

[+]  S.G.W. στις 05/10/2016 18:00

στις 05/10/2016 18:12
O SGW, ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΒΡΙΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ,ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΗ ΛΕΞΗ ΓΙΑ ΣΑΣ , ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

στις 05/10/2016 18:53
Ο μπιβις δεν είναι μαλακας τι δουλειά του κάνει και μη σας πω ότι πληρώνετε κιόλας

Εσείς οι υπόλοιποι είστε μαλακες που ασχολείστε μαζί του ενώ τον ξέρετε

στις 05/10/2016 18:59
Τέλος πάντων είναι πολλά τα σκοτεινά κομμάτια αυτής της ιστορίας κρίμα μόνο για τα παιδιά που χάθηκαν τα υπόλοιπα θα τα θυμούνται κάποιοι λίγοι και κάποιοι που έμειναν με τα σημάδια αυτής της ιστορίας γιατί υπάρχουν και αυτοι

στις 05/10/2016 20:05
Ναι τα παοκια που καθονται και θρηνουν τους νεκρους τους,ας θυμηθουν το πιο προσφατο γεγονος που πηγανε νομιζω στη σταυρουπολη και καταστρεψανε ενα μνημειο ενος οπαδου του ηρακλη και πηραν τ κασκολ και τις μπλουζες...

ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ

στις 05/10/2016 21:54
RIP SEVASMOS APLA.

στις 05/10/2016 22:12
birbiham εισαι ωραιος ..

στις 05/10/2016 22:16
DMC σε πηδηξε κανα βορειος απ οτι φαινεται γι αυτο πουστρεψες ... βγηκες και ειπες τοοσες μαλακιες σε αυτο το ποστ και δεν το καταλαβαινεις κι ολας .. Υπεργηρος εισαι κοψε την πρεζα προκαλει μαλακυνση ..

στις 05/10/2016 22:24
dimitris ξεκαθαρισετα στο μυαλο αου και πες μου απο ποτε κανουν προτομες σε οπαδους .. fourtuni ξερεις να διαβαζεις ;; ιδια φαση με τις κλωστες τον DMC εισαι ..

στις 05/10/2016 23:14
Ρε ουρακοταγκε ζακιας εισαι εσυ κι ολοι αυτοι που νταραβεριζεσαι.Εδω δεν ξερεις να γραφεις και να προφερεις τα ονοματα ρε νουμερο. Το ποιος λεει μαλακιες φαινεται, μην το ψαχνεις. Το ποσο πονας επισης φαινεται.Για οτιδηποτε αλλο μωρη κοταρα, μπορουμε να συνενονηθουμε και ξερεις τον τροπο. Αλλιως θα στον μαθω εγω, πριβε ομως. Θα σε ξεφτιλισω κι εσενα οπως και μια αλλη τανιτσαπου εδω μεσα. Αφαντοι ε αφαντοι...

στις 05/10/2016 23:40
Mαγκας του πληκτρολογιου εισαι ρε πρεζονι ..Σε ειπα κο ψε την παρλα εδω και σεβασου τους νεκρους αλλα δεν νοιωθεις .. μονο πρεζονι θα μπορουσες να σαι .. Απαξιω να αναφερω το ονομα σου αλλα που να το καταλαβει το κολλημενο απο τα χαπια μυαλο σου .. ουστ κοπριτη σεβασου καποια στιγμη τα παιδια ..

στις 06/10/2016 09:31
ΠΑΟΚ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΩ!!!!

στις 06/10/2016 16:28
ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥΤΣΟΚΕΦΑΛΟ ΨΑΧΝΕΙΣ.

στις 06/10/2016 16:55
nbebis σε ξαναλέω μην ασχολείται με ατομα που είναι πιο μαλακες και απο τους μαλακες...Να φανταστεις με τι στοκο μιλάς..Γράφει μια μαλακια και μετα μπαίνει με ενα απο τα 2637392 προφίλ που έχει και πατάει like ο <Παναιτωλικος>………Ασε μη την ψάχνεις..

στις 06/10/2016 21:46
DimitrisPAOK...Θα ανεβάσω μετά τα μηνύματα που με στέλνει και έχει την εντύπωση ότι με απειλεί...χαχαχα..!

στις 06/10/2016 21:57
ΠΑΟΚ είσαι σ'ταρχιδια σου λεμεεεεε

στις 07/10/2016 20:12
Αφου και οι δυο ειστε κοταρες ρε μαλακισμενα, οπως ολος ο λαος σας. Χεστες με την βουλα δηλαδη! Δρομολογια κανω στην βρωμοπολη σας αλλα δεν μπορω ννα σας φερω κοντα μου! Νουμερα σκετα ειστε. Το ρουφηξατε ομως και το εμπεδωσατε το μηνυμα μου σε αυτο το ποστ. Γιατι βριζατε οι μεγαλυτεροι σε ηλικια που ειναι τωρα, τους νεκρους του Ολυμπιακου ρε κουφαλες? Ε? Αυτοι δεν θα το εκαναν ποτε. Τελος...

στις 07/10/2016 21:38
ΑΔΕΛΦΙΑ ΖΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΤΕ 4-10-99

στις 08/10/2016 09:59
Πες οτι εισαι γαυρος και τελος ρε καραγκιοζη πεστο...Πεστο 1 φορα και τελος...Μιλαει καποιος <παντελονατος> για αλλους..Κοταρα παει και μπαινει με 1002 προφιλ και λεει οτι παπαρια θελει για να μην το καταλαβουμε ταχα μου ταχα μου με το δικο του το μυαλο..Ουστ απο αυτο το ποστ ρε..admin πιστευω να διαβαζεις και τιποτα και να τους σουταρεις ορισμενους ξευτιλες που το κανανε το σαιτ να μη πω τι..

στις 08/10/2016 10:45
Δημήτρη μην ασχολείσαι με τον βλακα εγώ προσωπικά τον έχω φραγμενο γιατί ο πανηβλακας έγραφε και στο χρονολογιο μου

Πρόσεξε τα προφίλ beavis mariner norwich tyropitas betmaker matri-x kastritis sgw gambigman και μπορεί να μου ξέφυγε και κανένα τώρα

στις 08/10/2016 15:58
Το θεμα ειναι ρε ανθρωποειδη, τι γραφει ο καθενας μας. Ποσος αδειος εισαι εσυ Μπερμπιχαμ, που νομιζεις οτι εγω εχω αλλα προφιλ. Βρε μαλακα εγω δεν ειμαι παιδακι, τις αποψεις μου εχω απλα. Γελιιεσαι και το ξερεις. Απλα ειναι μια δικιολογια σας. Εσυ ρε μπουλη Δημητρη, γιατι δεν επικοινωνεις μωεη πουτανα, να δεις αν ειμαι ενας, η' και περισσοτεροι? Αι στο διαολο και ακομα παρα περα παλιομουλοι απο δω...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.