Μαρινάκης: «Σε διατεταγμένη υπηρεσία ο Δασκαλόπουλος»

Μαρινάκης: «Σε διατεταγμένη υπηρεσία ο Δασκαλόπουλος»

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ


Ο Βαγγέλης Μαρινάκης έκανε δήλωση σχετικά με την πρόταση του Εισαγγελέα Εφετών Σταμάτη Δασκαλόπουλου, τονίζοντας πως είναι διατεταγμένη υπηρεσία και ότι τον θέλουν μακριά από τον Ολυμπιακό.

Επίθεση κατά του Σταμάτη Δασκαλόπουλου εξαπολύει ο Βαγγέλης Μαρινάκη μετά την πρόταση του Εισαγγελέα Εφετών για την προφυλάκισή του.

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός με γραπτή του δήλωση, η οποία αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της ομάδας, κατηγορεί τον Εισαγγελέα ότι βρίσκεται σε διατεταγμένη υπηρεσία και ότι τον θέλουν μακριά από το ποδόσφαιρο και τους «ερυθρόλευκους».

Αναλυτικά η δήλωση του Βαγγέλη Μαρινάκη:


«Δεν αποτελεί έκπληξη η σημερινή πρόταση του Εισαγγελέα Εφετών Σταμάτη Δασκαλόπουλου. Και αυτό γιατί το περιεχόμενο της ήταν προαποφασισμένο από τον Προϊστάμενο της Εισαγγελίας Αθηνών Ισίδωρο Ντογιάκο, από την πρώτη μέρα που άρχισε η ανάκριση για αυτά τα κατασκευασμένα αδικήματα, τα οποία στρέφονται ουσιαστικά κατά του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και της δραστηριότητας μου στην πρόοδο της ομάδας.

Με την συγκεκριμένη πρόταση, ο Στ. Δασκαλόπουλος επιβεβαιώνει πλήρως τα αναφερόμενα από εμένα στην πειθαρχική αναφορά που υπέβαλα εναντίον του στην Πρόεδρο και την Εισαγγελέα του Αρείου Πάγου.

Μια σειρά από ενέργειες του Στ. Δασκαλόπουλου αποδεικνύουν ότι πάντα ήταν σε διατεταγμένη υπηρεσία και υπάκουε τυφλά στις εντολές του Ισ. Ντογιάκου ο οποίος εκτελούσε συμβόλαιο σε βάρος μου.

Ο ρόλος του Ισ. Ντογιάκου και του Στ. Δασκαλόπουλου σε δικαστικές υποθέσεις μείζονος κοινωνικού και οικονομικού ενδιαφέροντος, ο χειρισμός των οποίων έχει προκαλέσει την κοινή γνώμη και προσβάλλει το κοινό περί δικαίου αίσθημα, αποτελούν ήδη αντικείμενο πειθαρχικής έρευνας από την Ελληνική Δικαιοσύνη.

Η πρόταση του Στ. Δασκαλόπουλου να αντικατασταθούν όλοι οι περιοριστικοί όροι με την προσωρινή μου κράτηση, γιατί δήθεν παραβιάζω τον περιοριστικό όρο της μη ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο, σε αντίθεση με την κρίση του αρμόδιου ανακριτή που επέβαλε τον όρο και του ίδιου του κ. Δασκαλόπουλου, όταν το Μάρτιο του 2016 υπέβαλε πρόταση για την ευνοϊκή για εμένα τροποποίηση των όρων, αποδεικνύει ότι όλα αυτά έχουν μεθοδευτεί από την πρώτη ημέρα που ξεκίνησε αυτή η υπόθεση με σκοπό τη βάναυση προσβολή της προσωπικότητάς μου και γιατί με θέλουν έξω από το ποδόσφαιρο και μακριά από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.

Η εισαγγελική πρόταση του Στ. Δασκαλόπουλου τόσο για την επιβολή προσωρινής κράτησης όσο και για τη παραπομπή ή μη στο ακροατήριο, θα κριθεί από το αρμόδιο Συμβούλιο Εφετών Αθηνών τους επομένους μήνες. Αναμένω τη δίκαιη κρίση από αμερόληπτους, ανεξάρτητους και ελεύθερους δικαστές.

Άμεσα καταθέτω μήνυση και νέα πειθαρχική αναφορά εις βάρος του Εισαγγελέα Στ. Δασκαλόπουλου»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.039.0019.001.252.85116.11
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.302.9011.002.851.25
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.121.9210.50

Σχολιασμός

48 σχόλια:

στις 06/09/2016 18:33
ΜΠΟΥΛΗ ΑΜΑ ΛΑΔΩΣΕΙΣ 3-4 ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ.ΕΔΩ ΕΔΩΣΕΣ 72 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ.ΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

[+]  FORTOUNHS-17 στις 06/09/2016 18:34

στις 06/09/2016 18:37
AXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAX

[+]  FORTOUNHS-17 στις 06/09/2016 18:50

στις 06/09/2016 18:57
FORTOUNHS-17 ΦΟΒΑΣΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΡΠΑΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΡΑ ΣΟΥ ΜΩΡΗ ΓΑΒΡΙΕΛΑ?ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ!!!ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ!!!

στις 06/09/2016 19:04
Δεν είναι κ από τα καλά παιδιά ο μαρινακις.ειναι εμπλεκόμενος με τη δικαιοσύνη

[+]  FORTOUNHS-17 στις 06/09/2016 19:05

στις 06/09/2016 19:10
Στα ίσια τον ολυμπιακό

Αυτό κι αν ήταν ανέκδοτο

[+]  FORTOUNHS-17 στις 06/09/2016 19:11

στις 06/09/2016 19:20
Τραβα στο αφεντικό σου ρε δουλε να πάρεις το μεροκάματο σου τον εγλειψες καλά και σήμερα

[+]  FORTOUNHS-17 στις 06/09/2016 19:49

στις 06/09/2016 19:55
ΒΡΕ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ ΠΑΠΑΡΙ ΕΔΩ Η ΚΟΥΛΑ ΟΜΑΔΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΑΣ ΕΣΠΑΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΙΑ ΤΗΣ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑΣ ΣΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 1-0 ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΣΑΝ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΩΡΗ ΓΑΒΡΙΕΛΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ.ΡΟΥΦΑ ΤΟ ΠΑΛΑΜΑΡΙ ΤΟΥ ΒΑΡΚΑΡΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΕ GAY.

στις 06/09/2016 20:00
Ουστ φαταούλα χοντρέ, χολέρα του Ελληνικού ποδοσφαίρου με τα ψευτοπρωταθλήματα σας.

στις 06/09/2016 20:09
Ο κωλος σε εχεσε κιόλας

[+]  FORTOUNHS-17 στις 06/09/2016 20:16

στις 06/09/2016 20:41
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 23 ΧΡΟΝΙΑ..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΩΛΙΑΣΜΑ!!

στις 06/09/2016 21:40
Επίσης παγκόσμιο φαινόμενο είναι να έχεις πάρει 40-50 πρωταθλήματα και να μην αξίζεις ούτε ενα

στις 06/09/2016 21:45
Επίσης παγκόσμιο φαινόμενο είναι οι περισσότεροι πρόεδροι σου να είναι εγκληματίες φυγοδικοι καταδικασμενοι φυλακισμένοι

στις 06/09/2016 21:51
Παγκοσμιο φαινομενα θα ειναι να παρει καθαρο πρωταθλημα ο ολυμπιακος

στις 06/09/2016 21:52
Περισσοτερο με ταινια επιστημονικης φαντασια μοιαζει

στις 06/09/2016 23:17
A re moynaki bastarde poustoxontre gamoprezempora skatopousta vaggela!!! Fae ki alloo gamo ta parartimata sou! Pao+aek+paok vs olwn moymopano katalaves; olo pseftika kai klemmena einai ta prwtathlimata kai kypella...sti fylaki pote tha mpeis mounaki prezempora vaggeli marinaki;

στις 06/09/2016 23:17
Panathinaikos, Aek kai Paok...

Oi gamiades sou bastardomouni tou kerata!

στις 07/09/2016 00:48
TSIPOUKADORE TO MIALOSOU STA PALAMARIA XAXAXAXAXAXA TRASEJOIAL

στις 07/09/2016 00:50
XAXAXA I SUMAXI TIS PIPAS LAGOTOURKOBOULGARI

στις 07/09/2016 06:52
μονο στην Ελλαδα ενας κολοσος μπορει να μηνυσει τον εισαγγελεα για την μηνυση που του εκανε χαχαχα...μιλαμε για μεγαλα χαλια αυτη η βρωμοχωρα.

στις 07/09/2016 07:57
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΜΠΕΙΡΑΙΑΣ!!!!

στις 07/09/2016 08:32
BATIZISOS-ΒΡΩΜΟΧΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΑΤΡΙΔΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ.

στις 07/09/2016 08:33
ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ- Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΜΟΝΟ ΓΑΜΑΕΙ,Η ΣΟΥΦΡΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΜΕ ΚΡΕΜΑ.

στις 07/09/2016 09:18
lazo_1 ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ ΜΩΡΗ ΓΑΒΡΙΕΛΑ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΣΑΛΕΙΨΕΙ ΤΟ ΚΟΛΟΣΟΥΦΡΙΔΙ ΣΟΥ ΜΕ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΕΠΙΒΗΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΣΤΟΝ ΦΟΡΜΑΡΕΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕ GAY.

στις 07/09/2016 09:22
FORTOUNHS-17 ΤΙ ΛΕΣ ΜΩΡΗ ΓΚΕΙΣΑ?ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΑΜΗΣΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΠΟΥΤΣΑ ΣΟΥ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΗΝ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΤΟΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ.ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΜΕ ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΤΡΙΓΩΝΑ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ ΧΩΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΟΣΟΥΦΡΙΔΑ ΣΟΥ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΗ ΡΟΜΠΑ.

στις 07/09/2016 10:11
Η ΝΥΧΤΑ ΗΤΑΝ ΖΟΡΙΚΗ ΒΛΕΠΩ.ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΔΟΡΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΚΕΦΑΛΙΑ.

στις 07/09/2016 11:21
Ψωφα Χοντρε!

στις 07/09/2016 12:13
ΡΟΥΦΑ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ.

στις 07/09/2016 12:33
ΡΟΥΦΑ ΚΑΛΑΜΑΚΙΑ ΕΣΥ

στις 07/09/2016 12:44
ΡΕ ΡΟΥΦΑ ΤΟΥ ΙΝΤΕΓΕ ΤΟ ΚΑΒΛΙ.

στις 07/09/2016 13:27
Fortouni polla gallika ksereis. Idiaitera dineis h' mono se thrylotes ?

στις 07/09/2016 14:12
ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΕΣ,ΚΟΤΑ ΛΥΡΑΤΗ.

στις 07/09/2016 14:32
TSIPOUKADORE APO PROSTA EISE PARUENA APO PISO MPENOUN TRENA I COLES STON BROMOKOLOSOU XAXAXAX TRASEJOUAL

στις 07/09/2016 14:36
DEN DIALEJES TIXEA TIS OMADES POU IPOSTIRIZIS SOY ARESI TO GAMISI I MIA POUTANA TIS ELLADOS KAI I TIS AGGLIAS XAXAXAXAXAX TRASEJOIUAL

στις 07/09/2016 15:24
Φορτουνη εσυ ρουφας του Κλαους

στις 07/09/2016 15:25
Κλαους και Φακουντο στο γαμησανε το λιμανη

στις 07/09/2016 15:30
Bookadore το σουβλακι στον κολο εκει κατω δεν εχουν. Εκει ρουφανε μονο και παιζουν κλαρινα

στις 07/09/2016 15:42
ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟ ΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΛΑΡΙΝΟ.

στις 07/09/2016 16:17
Ολυμπιακος απο χαποελ

στις 07/09/2016 20:33
PALI 8A MAS GLENTHSEI O VAGGELAS!!! PALI 8A THN GLITWSEI K 8A MAS VIAZEI OLOUS ME CARDOSO K MARIN..

στις 07/09/2016 20:58
Kai ego auto pisteuw oti den tha pathei tipota kai tha sinexisi oti ekane kai prin na stinei na pernei protathlima kai na xairontai ta probata

στις 07/09/2016 21:12
lazo_1 & FORTOUNHS-17 ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΧΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΜΗΛΙΕΡΗ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΜΠΙΕΡ ΣΕΒΑ ΞΕΧΥΛΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΟΥΦΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΕΡΩΘΕΙ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ STRING ΣΑΣ ΓΑΒΡΙΕΛΕΣ.ΤΟ ΤΙ ΠΟΥΤΣΑ ΘΑ ΦΑΤΕ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΣΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΕ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΖΑΡΖΑΒΑΤΙΚΑ ΑΓΓΟΥΡΙΑ,ΜΕΛΙΤΖΑΝΕΣ,ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚAΙ ΤΑ ΤΡΕΝΑ ΕΧPRESS.ΘΑ ΞΕΧΙΛΩΣΕΙ Η ΣΟΥΦΡΑ ΣΑΣ!!!ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΛΥΦΟΜΟΥΝΙΑΣΤΕΙΤΕ ΧΥΜΕΝΕΣ ΘΡΥΛΟΤΕΣ.

στις 08/09/2016 19:16
ΨΩΦΑ ΧΟΝΤΡΕ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.