Νέα επίθεση Ολυμπιακού σε Σαββίδη-Μελισσανίδη

Νέα επίθεση Ολυμπιακού σε Σαββίδη-Μελισσανίδη



Άμεση ήταν η απάντηση του Ολυμπιακού στις… απαντήσεις ΠΑΟΚ και ΑΕΚ έπειτα από την επίθεση των «ερυθρόλευκων» σε Ιβάν Σαββίδη και Δημήτρη Μελισσανίδη για την πρόταση συνάντησης των τεσσάρων «μεγάλων».

Σε νέα πιο σκληρή διαρροή προχώρησε ο Ολυμπιακός, κατηγορώντας τους Ιβάν Σαββίδη και Δημήτρη Μελισσανίδη για κακουργηματικές πράξεις.

Αναλυτικά:


«Σε αντίθεση με τις παραισθήσεις του πρώην τροφίμου των φυλακών κ. Μελισσανίδη εμείς αντιπαραβάλλουμε την αλήθεια και την εικόνα. Τις φωτογραφίες και τα βίντεο του τελικού στο ΟΑΚΑ.
Ας απαντήσει λοιπόν ο “εξυγιαντής” και τζάμπα σωτήρας στο φίλαθλο κοινό της χώρας, ποιοί ήταν αυτοί που τον συνόδευαν στον τελικό του Κυπέλλου στα επίσημα του ΟΑΚΑ και πόσες δεκάδες χρόνια φυλακή είχαν ο καθένας;

Ακόμα περιμένουμε την Πολιτεία, τον κ. Κοντονή και την ΕΛ.ΑΣ. να ασχοληθεί με την εισβολή των “ποινικών” και των εγκληματιών στο ποδόσφαιρο υπο την καθοδήγηση του στενού τους φίλου κ. Μελισσανίδη.

Όσο για τους ευαίσθητους “εξυγιαντές” του βορρά που μετρούν... κακουργηματικές πράξεις, ακόμα περιμένουμε να πάρουν θέση για την εγκληματική οργάνωση που εξαρθρώθηκε στη Θεσσαλονίκη στην οποία συμμετείχε υπάλληλος και στέλεχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Αλήθεια, όλοι αυτοί οι Αρμένιοι και Γεωργιανοί που τους έδινε εντολές, ποιό οικονομικό όφελος είχαν να καίνε τα αυτοκίνητα και τα σπίτια του ατζέντη του Κάτσε ώστε να υπογράψει στον ΠΑΟΚ το συμβόλαιο του με τους όρους που ήθελε ο κ. Σαββίδης;

Πως τους έχει διαφύγει μια ολόκληρη εγκληματική οργάνωση, μέλη της οποίας προσελάμβαναν στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ ως ανταμοιβή για πράξεις όπως η πυρπόληση του αυτοκινήτου του προπονητή της Ξάνθης Λουτσέσκου μετά το ΠΑΟΚ-Ξάνθη 0-0;
»

ΑΕΚ: «Είναι κρίμα να ασχολούμαστε»

Η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν άφησε αναπάντητη τη νέα επίθεση του Ολυμπιακού στον Δημήτρη Μελισσανίδη. Ωστόσο, αυτή τη φορά η απάντηση ήταν λακωνική: «Το είπαμε και νωρίτερα! Η κατάσταση είναι παραισθησιογόνα και είναι κρίμα να ασχολούμαστε».

ΠΑΟΚ: «Αντιλαμβανόμαστε την παραφροσύνη του κ. Μαρινάκη»

Στο ίδιο μήκος κύματος η απάντηση του ΠΑΟΚ, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να αναφέρει σχετικά:

«Το να γίνεται κατήγορος ένας κατηγορούμενος για διεύθυνση και σύσταση εγκληματικής οργάνωσης, ο οποίος μάλιστα βρίσκεται εκτός φυλακής με εγγύηση και περιοριστικούς όρους είναι γραφικό.

Αντιλαμβανόμαστε την παραφροσύνη του, τώρα που γκρεμίζεται το έκτρωμα που δημιούργησε αυτός και η οργάνωσή του. Του ευχόμαστε ταχεία ψυχική ανάρρωση γιατί προφανώς νοσεί
», αναφέρουν για τον Βαγγέλη Μαρινάκη οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 01/06/2016 22:26
ti ginete re pousti mou oute sto dimotiko dn kaname etsi.na milaei enas kai na petagete o allos na ton"taposei"

KATANTIA

[+]  t4sos στις 01/06/2016 22:29

στις 01/06/2016 22:46
Μιλησε ο επομενος τροφιμος της φυλακης!! χαχαχαχαχαχαχαχα

στις 01/06/2016 23:08
Magkes diavazontas kai tis tesseris anakoinwseis kai milwntas panta antikeimenika anexartitws omadas peithomai perissotero ap auta pou leei o olumpiakos.Oi anakoinwseis tou olympiakou emperiexoun perissotero epixeirimata se antithesi me twn allwn dyo omadwn anaferontai kyriws se logia pou anagragontai kathimerina se mavroprasinokitrines fyllades tis opoies elegxoun oi idioi.Episis axizei na simeiwthei oti ta epixeirimata tou olympiakou kai kat'epektasi tou kyriou marinaki vasizontai se alithina gegonota!Ola auta ap'ti diki m antikeimeniki skopia.Fysika o kathenas mporei na exei tin apopsi tou arkei na min ksefeuvei apo ta epitrepomena oria.

στις 01/06/2016 23:17
ΑΠΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΩΤΗΡΙΑ! Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΗΔΗ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. ΕΜΕΤΟΣ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΔΙΧΩΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!

στις 02/06/2016 02:08
https://www.youtube.com/watch?v=VMldxmHlgm4

στις 02/06/2016 02:09
Πάρε και δηλώσεις Μελισσάνιδη καρμπόν με τις τωρίνες αλλά στην θέση του Μαρινάκη βρίσκοταν τότε ο Βαρδινογιάννης..:Και η ζωή συνέχιζεται στο μπουρδόλακι το Ελλαδιστάν.

στις 02/06/2016 02:11
Ουπς βγήκαν και στη φόρα του Κυρ Σαββίδη και τον είχαμε σε εκτίμηση γιατί ξέρει τον Πούτιν..

στις 02/06/2016 02:25
Πιστεύω πως μια συζήτηση μεταξύ τ4σου και lucadrisio θα είναι μεγαλύτερου επιπέδου από αυτές μεταξύ των παε ολυμπιακου παοκ και αεκ

στις 02/06/2016 09:25
Βρε παιδια η Αεκ ναι ειναι μεγαλος συλλογος αλλα το παοκακι τι ρολο παιζει με τους 10 τιτλους συλλογικα?Η πιο βρομικη ομαδα,ποτε τσιρακι του παναθηναικου ποτε του ολυμπιακου.Αξιομνημονευτα 2 γεγονοτα τπ ενα που οταν ο γκαγκατσης ηταν στον ολυμπιακο ειχε και τον γιο του στον παοκ,επισης θυμαμαι την χορηγια του βαρδινογιανη στον παοκ οταν ηταν στον παναθηναικο.Επισης ειναι και το ευνοημένο της πολιτειας με τα παρα πολλα μα παρα πολλα εκατομμυρια χρεη που του εχουν χαριστεί.Αυτος ο παοκ ολο γκρινιαζει για την διαιτησία ενω ειναι ξεκαθαρα η πιο ευνοημενη ομαδα μετα τον ολυμπιακο

στις 02/06/2016 16:17
@dimisthessalonika

στις 02/06/2016 16:21
Συμφωνω εφ ολης της υλης 100% Ηταν τσιρακι του Βαρδη την δεκαετια 80 που πεφτανε τσιμεντολιθα στην Τουμπα οταν προηγηται ο ΟΣΦΠ και υπο τον φοβο της ζωης του ο διαιτητης παντα εδινε ενα πεναλντι και ερχοταν Χ η γυρναγε το ματσακι αφου πλεον σβηνανε και μηχανες οι παικτες του ΟΣΦΠ εφοσον ολοι γνωριζανε οτι ο παοκ ποτε δεν θα τιμωρηθει...Και επι <<ΟΛυμπικοκρατιας>> οχι οτι ο ΟΣΦΠ δενμ ειχε καλυτερες ομαδες για να παιρνει τα πρωταθληματα αλλα οσα κυπελλα εχει παρει ο Παοκ δεν ειναι τυχαιο οτι τους εχει αποκλισει ολους ο ΟΣΦΠ (ΑΕΚ-ΠΑΟ ) και μετα δινει το κυπελλο στον παοκ στη μεταξυ τους αναμετρηση (ολες τις φορες εχει συμβει αυτο δεν εχει παρει ποτε κυπελλο ο Παοκ ΑΠΟ ΤΟ 90 και μετα και να πεταξει εξω ΒΑΖΕΛΟ...τσεκαρε τε το)/...RESPECT STON @dimisthessalonika

στις 02/06/2016 16:26
Yg. O OLYMPIAKOS δεν ηταν ποτε η πιο ευνοημενη ομαδα...Απλα ηταν τρεις κλασσης παντα καλυτεερη απο τον δευτερο...ΕΥΝΟΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΚΥΠΕΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΠΟΥ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΙΞΕΙ Χ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΝΙΚΗΤΗ ΔΙΠΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΟΣΦΠ...αν δεν το ειχε παιξει κανονικη διαρκεια χ το ματσακι δεν θα τους ειχε πει να κανουν και κρατει...Και θα ειχε αρπαξει 4 μπαλια ο αστερας στο τελικο...ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ ΜΑΡΙΝΑΚΗ...ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΕΣ ΜΑΚΡΑΝ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΜΙΛΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΤΟΙ!!!

στις 03/06/2016 03:48
οσοι δεν πανε στο ψυχιατρο γρηγορα στις βαρκες!!!!!!!!!!!!!!!

στις 03/06/2016 04:26
Μην μπεις στην βαρκα που κουνιεται ομως @teo69..Χαιδευω την ψυχιατρο κατω απο το μουσαμα....

στις 03/06/2016 11:46
Οπααααα άρχισαν τα όργανα για τον κύριο Σαββίδη η όπως αλλιώς τον λένε? ??

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.