ΑΕΚ: «Ο Μαρινάκης έχει πέσει στον κόσμο των παραισθήσεων»

ΑΕΚ: «Ο Μαρινάκης έχει πέσει στον κόσμο των παραισθήσεων»



Στην αντεπίθεση πέρασε η ΑΕΚ μετά τις διαρροές του Ολυμπιακού, σύμφωνα με τις οποίες ο Δημήτρης Μελισσανίδης εμπλέκεται στην εγκληματική οργάνωση. «Φαντασιώνεται αντιστροφή ρόλων», σχολιάζουν για τον Βαγγέλη Μαρινάκη.

Μετά τον ΠΑΟΚ, στην αντεπίθεση πέρασε και η ΑΕΚ, σχετικά με τις διαρροές του Ολυμπιακού περί σχέσης του Δημήτρη Μελισσανίδη και του Ιβάν Σαββίδη στην εγκληματική οργάνωση.

Αναλυτικά:

«Κατανοούμε την ακραία τραγική κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει ο μεγαλομέτοχος του Ολυμπιακού. Και αυτό το γνωρίζει ο ίδιος περισσότερο από τον καθένα. Με συνέπεια να μην έχει τον έλεγχο των όσων δημόσια υπογράφει. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Ο άνθρωπος, πέφτοντας στον κόσμο των… παραισθήσεων, φαντασιώνεται αντιστροφή ρόλων και πράγματα τα οποία θα ήθελε να συμβαίνουν στην πραγματικότητα. Θα προσπαθήσουμε απλώς να του θυμίσουμε ότι ο τίτλος του επικεφαλής της εγκληματικής οργάνωσης του έχει απονεμηθεί με πάσα επισημότητα από την ελληνική δικαιοσύνη»



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 01/06/2016 22:36
2-0

στις 01/06/2016 23:01
https://www.youtube.com/watch?v=m5rTtsEZ5eM

στις 01/06/2016 23:03
Έχει ακρούλες ο Τίγρης και μιλάει αφ'υψηλού..Ξέρει κάτι μασόνους 33 βαθμού και πάνω..Πέστα τους ρε Τίγρη.

στις 01/06/2016 23:18
Παρουσία του υπουργού Οικονομικών Γιάννη Στουρνάρα υπεγράφη τη Δευτέρα το μεσημέρι η σύμβαση για την πώληση ποσοστού του ΟΠΑΠ στην Emma Delta, εκ μέρους της οποίας υπέγραψε ο επιχειρηματίας Δημήτρης Μελισσανίδης. Το 33% που πρόκειται να περάσει στην Emma Delta, μόλις επικυρωθεί από τις αρμόδιες αρχές, θα αποφέρει στα κρατικά ταμεία 622 εκατομμύρια ευρώ τον Οκτώβριο και άλλα 30 εκατομμύρια σε δόσεις σε βάθος χρόνου δεκαετίας. Η πώληση έγινε τόσο βεβιασμένα, ώστε η αγοράστρια εταιρεία επιμένει στις ενστάσεις της για την σύμβαση που έχει υπογράψει για τα επόμενα 5 χρόνια ο ΟΠΑΠ με την Intralot, ως τεχνολογικό πάροχο του Οργανισμού.Σημειώνεται ότι τα 652 εκ. ευρώ που δίνει η Emma Delta για το 33% των μετοχών του ΟΠΑΠ, αντιστοιχούν σε μόλις 4,4 φορές τα περυσινά κέρδη της εταιρίας (503 εκ. ευρώ) και κάτι λιγότερο από 4 φορές στα μέσα ετήσια κέρδη της προηγούμενης 3ετίας. Αν δηλαδή η κυβέρνηση σεβόταν τις διεθνείς πρακτικές αξιολόγησης θα έπρεπε να είχε πουλήσει το 33% γύρω στο 2 δις ευρώ, α

στις 01/06/2016 23:18
γύρω στο 2 δις ευρώ, αντί για τα 652 εκατ. που παίρνει τώρα το ελληνικό δημόσιο.

στις 01/06/2016 23:24
https://www.youtube.com/watch?v=suRFglJmaoA

στις 02/06/2016 00:50
Aaa re Dimitri! Tosa polla lefta edoses gia na agoraseis ton Opap kai sthn omada eimaste me Mpoyonanote kai Mantalo ..Perissotero kostizei o Asteras Tripolis re Dimitrare apo oti h AEK...aax re Dimitri gia ton Opap ta brhke ta xrhmata gia thn AEK xtypaei hlektriko reyma thn tseph otan plhsiazei to xeri???To ena trito ayton ton xrhmaton toy posoy poy dapanhse gia to OPAP o Dimitris peripoy kostizei olh h Mpartselona..Dimitri gamietai h mana soy....

filika GerasimoS K. ORIGINAL 21 N.IONIAS

στις 02/06/2016 01:12
Me to olo poso dhladh anti na agoraze to 33% toy Opap mporoyse na agorasei oloys toys podosfairistes ths Mpartselona kai 8a toy perisseyane kai lefta na agorasei kai oloys toy Olympiakoy o Dimitris...

στις 02/06/2016 01:18
https://www.youtube.com/watch?v=W89RaSfjjdk

στις 02/06/2016 01:43
@tyropitas ωραιός!! και παντελονάτος πραγματικά!!Τέτοιους Αεκτζηδές έχω να δώ απο δεκαέτια 80.Πάρε και δηλώσεις Μελισσάνιδη καρμπόν με τις τωρίνες αλλά στην θέση του Μαρινάκη βρίσκοταν τότε ο Βαρδινογιάννης..:Και η ζωή συνέχιζεται στο μπουρδόλακι το Ελλαδιστάν.

https://www.youtube.com/watch?v=VMldxmHlgm4

στις 02/06/2016 01:48
Και όποιοι κατάλαβαν..Κατάλαβαν.Το βιντέο που ανάρτησες @tyropitas έχει και ύποπτες χρονολιγκές συγκοιριακά <<πολιτικόεπιχειρηματίκες αλυσιδώτες συγκοιρίες>> Συγχάρητηρια στο παίδι στο Youtube για την σοφη διαδιχή των γεγονότων που παραθέτει με την άμεση διαδραστικότητα της εικόνας και του ηχού.

στις 02/06/2016 17:01
Λαμογια και τα 2 βαζετε τους αουγκανους να μαλωνουν μεταξυ τους ενω εσεις ξεπλενετε φραγκα και καταστρεφετε το Ελληνικο ποδοσφαιρο!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.