Σούπερ Λιγκ: «Άλωσε» την Τούμπα ο Ηρακλής!

Σούπερ Λιγκ: «Άλωσε» την Τούμπα ο Ηρακλής!



Με γκολ του Λεοζίνιο στο 72’, ο Ηρακλής κέρδισε με 1-0 τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, αφήνοντας τον «δικέφαλο» του Βορρά για έβδομο σερί ματς χωρίς νίκη! Ακυρώθηκε γκολ του Μυστακίδη, δεν δόθηκε πέναλτι στον Μπουλούτ.

Ο Ηρακλής ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ. Ο «Γηραιός» πήρε τη νίκη με 1-0 και έφυγε νικητής από την Τούμπα για πρώτη φορά μετά τον Μάρτιο του 2003! Στο φινάλε, ο κόσμος των γηπεδούχων χειροκρότησε τους παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου, ενώ αντέδρασε έντονα στη νέα κακή εμφάνιση του ΠΑΟΚ, αποδοκιμάζοντας παίκτες και τεχνικό τιμ. Μάλιστα, μερίδα οπαδών φώναξε συνθήματα κατά του Ιβάν Σαββίδη.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το ματς και στο 3’ είχαν την πρώτη καλή στιγμή, με τον Πέλκα να κάνει τη σέντρα και τον Καρασαλίδη να διώχνει τελευταία στιγμή προ του Κίτσιου. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος εγκλωβίστηκε από τους φιλοξενούμενους και αδυνατούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες.

Ο Ηρακλής ήταν άριστα στημένος και δεν επέτρεπε στην ομάδα του Τούντορ να κυκλοφορήσει εύκολα τη μπάλα. Τα λεπτά κυλούσαν χωρίς αξιόλογες φάσεις, αφού ούτε οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να φτάσουν στα καρέ του Βελλίδη. Μετά το 3ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ απείλησε ξανά στο 39’, με τον Μπερμπάτοφ να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» μπήκε δυνατά και στην επανάληψη και στο 50’ κατάφερε να βρει δίχτυα με τον Μυστακίδη, όμως το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Ο σκόρερ του ΠΑΟΚ δεν ήταν οφσάιντ, όμως ο επόπτης θεώρησε ότι έχει συμμέτοχη στη φάση ο εκτεθειμένος Μπερμπάτοφ, που όμως δεν ακουμπά την μπάλα.

Εννέα λεπτά μετά, ο Ηρακλής είχε «χρυσή» ευκαιρία για να ανοίξει αυτός το σκορ, όμως ο Βέλλιος δεν κατάφερε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Βελλίδη. Μάλιστα στη συνέχεια της φάσης οι άνθρωποι του Ηρακλή ζήτησαν πέναλτι για ανατροπή του Μπουλούτ, ο οποίος ήταν έτοιμος να σκοράρει με κεφαλιά.

Στο 71’ ο ΠΑΟΚ έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του στο ματς, με τον Πέλκα να σημαδεύει το δοκάρι με σουτ μέσα από την περιοχή. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το πλήρωσαν στο επόμενο λεπτό. Μετά από πάσα του Βέλλιου, ο Λεοζίνιο πέρασε τον Τζαβέλλα και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Βελλίδη, «γράφοντας» το 1-0 για τον Ηρακλή.

Ο ΠΑΟΚ, που έχασε με τραυματισμό τον Μπερμπάτοφ, δεν μπόρεσε να βρει απάντηση και το τελικό 1-0 υπέρ του Ηρακλή τον άφησε για έβδομο σερί ματς χωρίς νίκη! Στις καθυστερήσεις, ο Βίτορ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για χτύπημα στον Πορτουλίδη και θα χάσει το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Το τελικό αποτέλεσμα έκανε έξαλλο τον κόσμο του ΠΑΟΚ, που αποδοκίμασε τους πάντες. Μάλιστα, μερικοί οπαδοί προσπάθησαν να μπουν στα αποδυτήρια της ομάδας τους, ενώ δημιουργήθηκε ένταση έξω από την μικρή ζώνη, με οπαδούς να πετούν πέτρες στην Αστυνομία. Αξίζει να σημειωθεί ότι υπάρχει πλέον έντονη φημολογία που θέλει τον Ιγκόρ Τούντορ αλλά και τον Φρανκ Άρνεσεν να αποχωρούν από την ομάδα.



Ομάδες που αφορά: ΗΡΑΚΛΗΣ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 14/02/2016 21:51
O AETOS POU PETA3EEEEEEEEEEEEE FTAEI!!!!!

REPORTAZ LEEI OTI O AETOS ESTISE TO MATCH,GIA NA PARI TO FTE3IMO PANO TOU! EPIDI TIN ORA POU PETOUSE ANTIKRISE FOTOBILIDES KAI DEN TON ARESE AUTO! ME APOTELESMA NA STISI OLOKLIRO MATCH GIA MIN 3ANAPETA3I OS ENDI3I GKATEMIAS!

στις 14/02/2016 21:54
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΥΓΚΑ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΤΕ ΟΜΑΔΑ ΑΝΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ

στις 14/02/2016 21:54
Ναι μας ακυρωσαν γκολ , ναι δεν επρεπε , αλλα και εμεις σαν Παοκ θα ΕΠΡΕΠΕ μονο με την φανελα και την εδρα να ειχαμε καθαρισει το ματς στα πρωτα 30 λεπτα. Απογοητευση μονο , καταντια.

στις 14/02/2016 21:57
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ! ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

στις 14/02/2016 22:01
paxar0s

στις 13/02/2016 17:54

2 ΝΤΕΡΠΥ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΜΠΝΕΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ Ο ΠΑΟΚ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΤΟ Χ2Δ. Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΣΚΕΤΟ ΔΙΠΛΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 0-1.

στις 14/02/2016 22:08
Όσο άβολη και να είναι η αλήθεια ο Ολυμπιακός είναι και θα είναι ο καρκίνος του ελληνικού αθλητισμού..Και αυτό γιατί οι περισσότεροι φίλαθλοι του έχουν ταυτιστεί με την εποχή Κόκκαλη....Όλοι οι άλλοι σύλλογοι δεν έχουν καμία σχέση...

στις 14/02/2016 22:53
Taso me ekanes k gelasa pio polu apo oti h omada sou.Me th fanela??!Poia fanela re xaxaxa 10tropea se ola ta athlimata.Oso gia thn edra zhthma natan 5000 o kosmos k an.Polu kauth edra ti na sou pw.Pou kanei kathisterhseis gia na mh xasei me omadares opws o panthrakikos kai o paniwnios.

στις 14/02/2016 22:56
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ

ΜΕ ΤΡΥΠΗΣΑΤΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ.ΕΓΙΝΑ ΕΡΜΑΙΟ

ΤΩΝ ΚΩΛΟΓΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗΣ ΚΟΜΠΡΑΣ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΩΤΟΜΑΛΩΣΩ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΛΑΚΩΘΩ ΑΔΙΚΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΤΕ Α Δ Ε Ρ Φ Ε Σ

στις 14/02/2016 22:57
Ντροπή!Ντροπή να βριζετε αυτον τον ανθρωπο που έσωσε τον ΠΑΟΚ απο την αποβίβαση...Ντροπή να βριζετε αυτόν τον Άνθρωπο που έχει όνειρα για τον ΠΑΟΚ..Ντροπή να βριζετε αυτον τον ανθρωπο που έκανε 43 μεταγραφές σε 4 χρόνια ( σχεδόν 4 ενδεκάδες ) Ντροπή να βριζετε αυτον τον ανθρωπο που έχει ξεχρεωσει την ομάδα μας και είμαστε οι μόνοι χωρίς χρέη..Ντροπή να βριζετε αυτον τον ανθρωπο που μας πείρε καινούργιο λεωφορείο και αεροπλάνο αν δεν κάνω λάθος..Ντροπή να βριζετε αυτον τον ανθρωπο που είναι ΠΑΟΚ... Ντροπή να βριζετε αυτον τον ανθρωπο που μονο δίνει και δεν κλέβει όπως οι άλλοι...το μόνο που έχω να πω είναι ΝΤΡΟΠΗ!!!ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΦΤΑΙΕΙ!!!

[+]  lazo1 στις 14/02/2016 23:05

στις 14/02/2016 23:33
Κατάντια

στις 14/02/2016 23:38
Μεγαλη ΠΡΟΣΟΧΗ παιδια... ο akyros.gr kai o mangas01 δουλευουν στην παε και ειναι βαλτοι να δημιουργουν προπαγανδα.Μην τους απαντατε!

στις 15/02/2016 00:50
Ο ΧΟΡΟΣ ΠΟΥ ΧΟΡΕΥΕΙ Ο ΤΖΑΒΕΛΑΣ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ;ΖΕΜΠΕΚΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ,ΤΣΑΜΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ,ΣΟΥΣΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΠΑΛΟΣ............ΓΕΛΟΙΕ ΤΖΑΒΕΛΑ,ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΠΑΤΑΣ ΜΠΕΚΡΟΥΛΙΑΚΑ.

στις 15/02/2016 01:29
Τασουλα πονας μωρη βουλγαρααααα....;;;; χαχαχαδαχαχαχαχα... Και δεν εχεις δει ακομα τιποτα.. Το ελεγα και σε σχολιο στον αγωνα, διπλο στην βουλγαρια η γρια.. Γτ αποδοκιμασε ο κοσμκς και κανανε να φυγουν οι παικτες σας τοσες ωρες..; αφου εχετε υπερομαδα και σας πολεμαει το συστημα, σωστα..; μια ζωη προβατα θαστε.. Δεν ειναι τηχαιο που σας λενε μπαΟΥΓΚια.. Σας φτυνουν και νομιζετε οτι βρεχει..

στις 15/02/2016 01:32
Φιλε που λες για τον τζαβελα, σε παρακαλω.. Μην κακολογεις τον ρομπερτο καρλος της τουμπας.. Χαχαχαχα εχουνε βρει το κολπο καποιοι αμπαλοι παικτες και βγαζουν ψωμι στον μπαΟΥΓΚ.. Μπορει μπαλα να μην ξερεις, αλλα αν πουλησεις οπαδιλικι στα ορκ της 4 παιρνεις φανελα βασικου σπιτι σου.. Γιαυτο ειναι καταδικασμενοι να μην δουν ποτε ασπρη μερα αυτο το μπουρδελο..

στις 15/02/2016 01:34
Η κατρακυλα σας δεν εχει τελειωμο ρε γυφτοι... Παντα τετοια...

στις 15/02/2016 07:35
tous glitose leei apo thn apobibasi kai tous pire kai aeroplano axaxxaxaxa....

στις 15/02/2016 10:09
dimisthessalonika

στις 12/02/2016 09:24

-2 MEXRI KAI H GRIA MPOREI NA PERASEI APO TO KOTETSI TWRA.

στις 15/02/2016 12:21
γεματη η τουμπα..τουλαχιστον 5000 ορκ... και επεσε και κηνυγητο στο τελος.. πολυ κραξιμο.. απορω ομως το γιατι.. αφου μια ζωη 4-5 ειστε και μια ζωη πανω απο 20 βαθμους μακρια απο την κορυφη, γιατι γκρινιαζετε..μια συνηθισμενη μπαουγκτζηδικη χρονια ειναι..

στις 15/02/2016 12:23
t4sos

στις 14/02/2016 22:57

Ντροπή!Ντροπή να βριζετε αυτον τον ανθρωπο που έσωσε τον ΠΑΟΚ απο την αποβίβαση.

ποια αποβιβαση βρε βουλγαρε..; μαθε ελληνικα γαμω τα πρεκια σου ρε ζωο... ακου εκει αποβιβαση... αχαχαχαχαχαχαχαχ

ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ... ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΜΑΘΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ..

στις 15/02/2016 19:05
μπαοκαρα μεγαλη ομαδα! μια ζωη ολο πουτσες

στις 15/02/2016 21:45
Μανώλη * (και όχι "μανολη") από την στιγμή που βρίσκεσαι εκεί που βρίσκεσαι δεν θα κρινεις ομάδες που βλέπεις τα αρχιδια τους παοκ Ηρακλής που αναφέρονται στην ειδηση

στις 15/02/2016 23:40
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ!

στις 16/02/2016 13:43
ΑΡΧΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! ΕΧΕΤΕ Γ(Α)ΕΜΙΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ! ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΑΟ ΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΣΑΣ! ΝΤΡΟΠΗ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΓΕΛΑΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΓΕΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ! ΕΡΧΕΤΕ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ! ΥΠΕΡ-ΟΜΑΔΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ... ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΤΗΜΕΝΑ ΠΙΟ ΒΑΡΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ! ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΕΤΣΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ... ΚΑΤΑΝΤΙΑ!

στις 16/02/2016 13:44
βουλγαρος λεει.. πουστογαυροι οι μανες σας να φανε δεν ειχαν.. τις γαμουσαν κατι αμερικανοι ναυτικοι για λιγο ψωμι...

στις 16/02/2016 15:56
ΘΟΔΩΡΗ,ΛΗΓΜΕΝΗ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΕΦΑΓΕΣ?

στις 16/02/2016 18:37
θειο κωτσο βγαλε την πουτσα απο τον στομα και μετα μιλα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.