Τέλος ο Βεργέτης από τον πάγκο του Αστέρα

Τέλος ο Βεργέτης από τον πάγκο του Αστέρα



Παρελθόν από τον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης αποτελεί ο Στάικος Βεργέτης. Οι Αρκάδες ανακοίνωσαν τη λύση της συνεργασίας τους με τον Έλληνα τεχνικό, ο οποίος πάντως θα μείνει στον σύλλογο, αναλαμβάνοντας άλλο πόστο!

Μια ημέρα μετά τη βαριά ήττα με 5-0 από τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο, η διοίκηση του Αστέρα αποφάσισε να λύσει τη συνεργασία της με τον Στάικο Βεργέτη! Ο 40χρονος τεχνικός είχε αναλάβει τους Αρκάδες τον Σεπτέμβριο του 2013 και ήταν ο μακροβιότερος προπονητής σε ομάδα της Σούπερ Λιγκ.

Ο Έλληνας τεχνικός, αποτελεί τον πρώτο προπονητή στην ιστορία του αρκαδικού συλλόγου που οδήγησε την ομάδα σε φάση ομίλων ευρωπαϊκής διοργάνωσης και συγκεκριμένα στου Γιουρόπα Λιγκ τις σεζόν 2014-15 και 2015-16.

Ο 40χρονος αφήνει τον Αστέρα στην 5η θέση του πρωταθλήματος, όμως δεν θα αποχωρήσει από τον σύλλογο, αφού στην ανακοίνωση τονίζεται ότι θα δραστηριοποιηθεί από άλλο πόστο, το οποίο θα ανακοινωθεί μέσα στις επόμενες ημέρες.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας με τον κύριο Στάικο Βεργέτη, ως προπονητή της πρώτης ομάδας. Ο κύριος Βεργέτης θα παραμείνει στον ΑΣΤΕΡΑ και θα δραστηριοποιηθεί από άλλο πόστο, το οποίο σύντομα θα ανακοινωθεί».

Αναλυτικά, η δήλωση του Στάικου Βεργέτη:

«Αισθάνομαι την ανάγκη να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ιδιοκτήτες και στη διοίκηση του Αστέρα που με εμπιστεύτηκαν, στο πόστο του πρώτου προπονητή, για αυτά τα δυόμισι χρόνια και που δείχνουν τη διάθεση να συνεχιστεί η συνεργασία μας.

Επίσης, θα ήθελα να ευχαριστήσω το προσωπικό της ΠΑΕ (προπονητικό επιτελείο, ιατρικό επιτελείο και όλους τους εργαζόμενους) για την άψογη συνεργασία που είχαμε, καθώς και όλους τους ποδοσφαιριστές με τους οποίους συνεργάστηκα και ζήσαμε μαζί όλες αυτές τις υπέροχες στιγμές σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Τέλος, να ευχαριστήσω όλο τον κόσμο για την υποστήριξη και την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν και να ευχηθώ στον Αστέρα να πετύχει τους στόχους του, γιατί είναι η ομάδα η οποία με ανέδειξε και θα κατέχει πάντα ξεχωριστή θέση μέσα στην καρδιά μου
».



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

33 σχόλια:

[+]  antihooliganos στις 28/01/2016 13:54

στις 28/01/2016 16:05
Καλός προπονητής, απλά ήθελε δουλειά σε κάποια εκτός έδρας παιχνίδια ο Αστέρας.

στις 28/01/2016 16:19
Ολοι ειδαμε τον αστερακο εχθες που πολλοι θελετε να αποκαλειτε....Ο ιος μεσα στην ομαδα ειναι ο κυριος ο θεος να τον κανει μποροθρυνος...Διωχνει ενα ατομο απο τη θεση του προπονητη που ηταν ο μακροβιωτερος στη σουπερ λιγκ και ηταν στη ομαδα πριν καν ανεβει ο αστερας στην α κατηγορια..Βεργετη φυγε και ψαξε αλλου τη τυχη σου...Αντιχουλιγκανε ο αστερας μπορει να ανοιξε τα ποδια του χθες δεν αμφιβαλλω...Κυριος μποροβυλος και μαρινακης υπαιτιοι του καρκινου που εχει η σουπερ λιγκ...Δεν αναζητουμε ουτε playoff ουτε τιποτα αλλα δικαια μεταχειρηση απο διαιτητες και διοικηση...Ο μαρινακης ψαχνει το τελευταιο μπαμ για να φυγει και να τα αρπαξει καλα μεχρι μα υπαρξει νεος διαδοχος σαββιδης ή μελισανιδης...Αντιχουλιγκανε οι διαιτησιες μας πανε και θα μας πανε κοντρα ολο και περισσοτερο απο τωρα...Και δε μπορεις να αμφισβητησεις τα περι φαντασιαν δορυφορου του αστερα που συνεχεια αποκαλεις με τον εγκληματικο τελικο του 13που ειδε ολη η Ελλαδα.Αεκτζηδες,παναθηναικοι εχουν δικαιωμα να μιλουν περι δι

στις 28/01/2016 16:19
Δεν το περίμενα..το θέμα είναι να πάρει κάποιον ξένο μην έρθει κανας Τσιώλης , γενικά όχι έλληνας

[+]  milko7 στις 28/01/2016 16:23

στις 28/01/2016 16:26
Σε αλλα νεα επαιξε μπαλα καλη χθες ο ολυμπιακος να λεμε την αληθεια

στις 28/01/2016 16:33
ΡΕ ΜΙΛΚΟ ΠΟΥ ΑΔΙΚΗΘΗΚΑΤΕ ΠΑΛΙ? ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΕΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΤΑ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΕΜΕΙΣ,ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

στις 28/01/2016 17:06
gabrilomania o olympiakos gia mena fetos tha petyxei an einai stous 8 tou europa league tipota ligotero to oti mas nika emas poy ysteroume se pollous tomeis de mou leei tipota...tha doume an h yperomada tou olympiakou fetos tha antidrasei eurwph h tha xei khdeies opws apo dnipro metalist levante ktlp.. 18 kai 25 flevarh h stigmh ths alhtheias kai na milas omorfa de eimai o pateras sou katalaves?

στις 28/01/2016 17:33
μιλκο το 1991 στον αστερα ειχα φερει δυο παιχτες απο ενα ψωριο τον καλαβρυτων ειχα μυλισει με τον σαλαπατα ...αργοτερα γνωρισα τον μπωροβηλο στην αεκ τριπωλεως αν δεν φυγη ο μποροβηλος απο την μεση....τα ματσ ολα θα ειναι τις οικονομας........

στις 28/01/2016 17:50
aek tripolhs ti moy thymises twra re file...to kserw oso exei tis plates tou tatoulh to arxidi o mprorovilos ti na leme...eidame ti ekane kai o kougias sth panaxaikh kai th dyalise...twra phge na dialysei kai th larissa akoma kai an anevei super league...tis vlakeis tou kathe asxetou na asxoleitai me to podosfairo tis eixe ksekinhsei o dimitrakopoulos to 97 me ton iwniko kai zilepsan polloi de paw epi epoxh koskota giati autos einai mia kathgoria monos tou allo frouto ti na leme...

στις 28/01/2016 17:50
ΜΙΛΚΟ,ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ.ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΡΟΜΠΑ(ΠΑΡΤΙΖΑΝ,ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ,ΑΠΟΕΛ).ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ,ΔΕΝ ΣΕ ΕΒΡΙΣΑΣ ,ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΑ.

στις 28/01/2016 17:54
και σε καμια περιπτωση δεν αντιλεγω για τον φετινο ολυμπιακο...αυτο που με προβληματιζει ομως ειναι η ευρωαπικη κακη του πορεια κυριως στο γιουροπα λιγκ που καταγραφει και το αβεβαιο μελλον απο πιθανη εξοδο μαρινακη και ελευση κανενος τυπου στυλ αλαφαζου...

στις 28/01/2016 17:57
με παρτιζαν φεραμε νικη και χ στα δυο ματς και με αποελ τον νικησαμε...αν και εισαι τοσο ασχετος που εχεις μπερδεψει τη σαλκε με τη παρτιζαν στανταρ της περσινης κληρωσης,και φεραμε με τη απιαστη περσινη μπεσικτας 2 χ μεσα σε καυτη εδρα μπεμπη και ειμαστε επαρχιακη ομαδα

στις 28/01/2016 17:57
τα χεις κανει σκατα μες στο κεφαλι σου ποτε με νικησει η παρτιζαν ρε κουραμπιε?

στις 28/01/2016 17:58
Καλος προπονητης.. Κριμα που εφυγε.

στις 28/01/2016 17:58
δε τη μυριζεις καθολου τη μπαλα φιλε μου τι καθομαι και συζηταω...

στις 28/01/2016 18:01
Μιλκο περα απο μιλκο, μηπως "πινεις" και κανενα "ρο"..; γτ λες παλι ασυναρτησιες με το τσουβαλι...

στις 28/01/2016 18:06
ποιες ειναι οι ασυναρτησιες ακριβως?

στις 28/01/2016 18:07
ο αλλος λεει οτι με γλεντησε η παρτιζαν δυς ενω τη νικησα στη τριπολη και εφερα χ μες στο βελιγραδι

στις 28/01/2016 18:40
kalos proponhths kai megalosanuropos oydepote kathgorhse kanena afoy ua ton symperhlabh o asteras kontatoy eyge toys megalometoxoys tetios anuropos dyskola briskete.

στις 28/01/2016 18:44
symfwnw me ton kamariza.Diladi dyo fores sas pige stous omilous tou europa apo to pouthena.Epd diladi efage mia pentara apo ton pentastero xthes olumpiako simainei oti einai axristos??

στις 28/01/2016 18:47
ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΗ ΠΙΝΕΙΣ MILKO,ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ.ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΣΕ ΤΥΡΟΚΟΜΕΙΟ.

στις 28/01/2016 19:26
kai gw de ftaiw pou eisai ampalidi kai mperdeueis schalke me partizan perastika sou

στις 28/01/2016 19:28
se tyrokomeio gennhthhka kai epina gala apo thn agelada kateytheian apo ta mastaria ths gia auto me peirakse kai eimai ligo xazouli vlaxaki kai oxi prwteuousianos...

στις 28/01/2016 20:25
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΛΚΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΣΑ ΡΟΥΦΗΞΕΣ?ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΑΛΚΕ Η ΠΑΡΤΙΖΑΝ? ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ.

στις 28/01/2016 20:35
μιλκο και στιν αεκ ειχα παει ενα παιδι μετρα πηγε μανδραικο ...οσο για καποιους εδω που βλεπουν οτι εχουν ομαδα μεγαθυριο να ξερουν για να σκοραρη ενας παιχτης μεσα στην αγγλια πρεπει να εχει πολα μπαλακια απο κατω ...δεν τον διωχνεις ...εκτος αν το γκολλ ηταν προκανονισμενο...αλλα βαλιτσογιαννη

στις 28/01/2016 20:43
το ξερω δαφνης,γαβριλομανια εφαγα οσα εφαγες απο μπαγερν...

στις 28/01/2016 20:45
ΤΩΡΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΒΟΥΡΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ..........................ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΕ ΜΠΑΓΕΡΝ.

στις 28/01/2016 21:12
μαλακα μιλκο το τελευταιο σχολιο σου ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ναχες , δεν θα το εγραφες.. και καλα ταπα..; τι να πω ρε πουστη μου εδω μεσα ορισμενοι δεν την παλευετε καθολου

[+]  t4sos στις 28/01/2016 21:57

στις 29/01/2016 07:29
kalos proponitis krima ta feroune kana xeno agnosto kai ta to vptisoun number 1 den ta kanoun tipota px. Toudor a re Elladara atanati

στις 29/01/2016 14:53
ΤΑΣΟ,ΣΕ ΨΑΧΝΕΙ Ο ΜΑΝΩΛΗΣ.

στις 29/01/2016 22:58
Σας πληρωνει ο μαρινακης ρε χαζεμενα?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.