Πρέμιερ Λιγκ: Στοπ Μπεντέκε σε Λέστερ

Πρέμιερ Λιγκ: Στοπ Μπεντέκε σε Λέστερ

Αφορά τον αγώνα ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ


Με γκολ του Μπεντέκε, η Λίβερπουλ κέρδισε με 1-0 την Λέστερ στο «Άνφιλντ» και την υποχρέωσε στη δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα. Στο -5 από την τετράδα οι «κόκκινοι».

Μετά από δέκα σερί ματς αήττητη, η Λέστερ ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Λίβερπουλ και αν η Άρσεναλ επικρατήσει εκτός έδρας της Σαουθάμπον, θα βρεθεί αυτή μόνη στην κορυφή.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, που προέρχονταν από τρία σερί ματς χωρίς νίκη, ξεκίνησε δυνατά το ματς, πίεζε ψηλά την αντίπαλο της και είχε καλές στιγμές με Οριγκί, Κουτίνιο και Λαλάνα για να ανοίξει το σκορ.

Η Λέστερ κράτησε το μηδέν και στο 43’ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει. Ο Μαρέζ πέρασε δύο παίκτες των «κόκκινων» και βγήκε απέναντι στον Μινιολέ, όμως ο Βέλγος γκολκίπερ κράτησε το μηδέν. Λίγα λεπτά νωρίτερα, ο Οριγκί τραυματίστηκε και έδωσε τη θέση του στον συμπατριώτη του, Μπεντέκε.

Μάλιστα, στο 63’ ο Βέλγος επιθετικός έδωσε τη λύση για την Λίβερπουλ, ανοίγοντας το σκορ με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Η Λέστερ προσπάθησε να απαντήσει, χωρίς αποτέλεσμα και στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πετύχουν δεύτερο γκολ, όμως ο Μπεντέκε δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με τον Σμάιχελ εξουδετερωμένο.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και η Λίβερπουλ διατήρησε στο -5 τη διαφορά της από την 4η Τότεναμ. Στον αντίποδα, η Λέστερ γνώρισε την 2η ήττα της στο πρωτάθλημα και ελπίζει σε «δώρο» της Σαουθάμπτον για να διατηρηθεί στην κορυφή




Στοιχεία για τον αγώνα: ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
1Χ2OverUnder1X12X2
5.003.601.531.781.722.091.171
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.102.001.981.801.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.301.703.0030.00

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 26/12/2015 19:31
Μπραβο ,αντε λιγο λιγο να συνερχεται!

Αυτη ειναι η μαγεια του ποδοσφαιρου, το να βλεπεις μπαλα !

και μην ξεχνιομαστε ( FORCA BARCA VIVA CATALONIA MSNTRIPL3T)

στις 26/12/2015 19:55
εγω το ειπα guys

στις 26/12/2015 20:00
stasoulougra ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ή ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΜΑΡΙ ΤΟΥ ΖΙΡΟΥ?ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΝΤΕΚΕ.ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΤΗΣ ΛΕΣΤΕΡ ΣΗΜΕΡΑ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥ?ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΠΙΠΕΣ.ΝΟΝ STOP RED HARLOT!!!

στις 26/12/2015 20:55
μπραβο στην ΛΟΥΖΕΡπουλ που εκανε ενα μεγαλο βημα για να μπει στην 7αδα του πρωταθληματος πριν τον νεο χρονο.. ΑΘΛΟΣ... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

τσιμπουκαδωρε.. καθε χρονο το ιδιο βιολι ρε απελπισμενοι οπαδοι της λουζερπουλ.. μπλα-μπλα-μπλα και ολο κατακοκκινο ειναι το σβερκο απο της φαπες.. να ΠΑΡΑΚΑΛΑΤΕ να μπειτε στις θεσεις που οδηγουν στο γιουροπα.. γιατι μεχρι εκει ειστε..

στις 26/12/2015 21:07
ΧΑΧΑΧΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟΚΟΣ stasoulougra.EXOYME ΠΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ 1000 ΦΟΡΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ.ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ.ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΕ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΓΓΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΑΘΕ ΠΡΩΤΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΑΤΑ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ.ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΕΤΡΙΑΣ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ EUROPA LEAGUE ΕΙΣΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ.ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.ΕΝΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΣΑΣΤΕ ΒΡΕΕΕΕ!!!ΠΑΡΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΓΙΔΙ

στις 26/12/2015 21:10
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΒΑΣΙΛΩ ΤΗΣ ΕΛΒΕΤΙΑΣ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΕΝΝΟΩ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ CHAMPIONS LEAGUE.ΠΟΙΑ ΤΩΡΑ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ.ΕΙΣΑΣΤΕ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ ΠΡΟΒΑΤΟ.ΑΝΤΕ ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΤΕ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE.

στις 26/12/2015 21:24
ρε κοιμησμενε τι σου λεω και τι μου λες.. εσυ εχεις μεινει 30 χρονια πισω.. ΞΥΠΝΑ.. καλη η ιστορια..οκ.. αλλα τοσα χρονια ρε μαλακα σε πηγε πιπα κωλο η γιουναιτεντ.. σε περασε στα πρωταθληματα.. ανεβηκε τα τελευταια χρονια η σιτυ που ηταν τοσα χρονια ανυπαρκτη.. πηρε και αυτη πρωταθλημα.. πηρε και η τσελσι πρωταθλημα.. εσυ που εισαι ολα αυτα τα χρονια ρε μαλακα στην αγγλια..; πολεμας καθε χρονο να μπεις στην 7αδα οπως λεω..; απαντα με ενα ναι η με ενα οχι μωρη κοτα.. τσαμπιονς λιγκ βλεπεις μια φορα στα δεκα χρονια.. εχεις μικρυνει σαν ομαδα..δεν το βλεπεις γαμω τον χριστουλη σου..; ανοιξε τα ματια σου.. και οταν σε στριμωχνει κανενας μην πουλας τρελα.. ουτε συγκρινα ποτε ολυμπιακο με λουζερπουλ ουτε τιποτα.. εσυ απο μονος σου λες παπαριες και αερολογιες γτ σε πικραινει η αληθεια για την ομαδα σου που ειναι ενα μπουρδελο.. αν δεν θες να δεις την αληθεια προβλημα σου.. δες κανεναν αγωνα της ομαδα σου απο την δεκαετια του 80 και ασε στο ΣΗΜΕΡΑ να σε γαμανε ολοι στο νησι και να μην μπαινε

στις 26/12/2015 21:24
Μπουκαδόρε επειδή έχεις πρόβλημα με τον πειραγμένο τον στάσου μην βρίζεις συνεχώς τον ΘΡΥΛΟ...

στις 26/12/2015 22:01
ΒΡΕ ΠΑΝΗΛΙΘΙΕ ΣΤΟΚΕ stasouloulou ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΒΡΕ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΣΕ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ.ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ή ΟΧΙ?ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ Ο Thrilosg.7 ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΤΕ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΝΤΟΥΒΑΡΙ ΕΙΤΕ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ ΓΡΑΦΙΚΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΠΙΝΕΛΙΚΩΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ site.

στις 26/12/2015 22:10
Αφού είναι πειραγμένος πώς να το κάνουμε;

στις 26/12/2015 23:18
χαχαχαχαχαχαχαχ

στις 27/12/2015 11:11
Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η LIVERPOOL.ΣΕ 3 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΛΟΠ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΙΒΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΞΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...ΓΑΤΑΚΙΑ!!!!

στις 27/12/2015 16:59
συμφωνω..!

στις 27/12/2015 20:40
αλλοι "ερχομαστε " μας βρηκαν... παρτε φορα και κλαστε μας τα αρχιδια...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.