Πρέμιερ Λιγκ: Η κατρακύλα συνεχίζεται για Γιουνάιτεντ

Πρέμιερ Λιγκ: Η κατρακύλα συνεχίζεται για Γιουνάιτεντ



Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γνώρισε 3η σερί ήττα στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά με 2-0 από την Στόουκ στο «Μπριτάνια», και ο Λουίς Φαν Χαάλ μετράει μέρες (ή και ώρες) στον πάγκο των «κόκκινων διαβόλων». «Ζοζέ Μουρίνιο», φώναζε ο κόσμος στις εξέδρες.

Στο πρώτο παιχνίδι της «Boxing Day», η Στόουκ έριξε στο καναβάτσο την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, την οποία κέρδισε με 2-0 στο «Μπριτάνια» με δύο γκολ σε διάστημα έξι λεπτών.

Αυτή ήταν η 4η σερί ήττα των «κόκκινων διαβόλων» σ’ όλες τις διοργανώσεις (συμβαίνει για πρώτη φορά μετά το 2001), ενώ η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ συμπλήρωσε επτά ματς χωρίς νίκη! Ο Ολλανδός τεχνικός βρίσκεται πλέον σε πολύ δύσκολη θέση και είναι αμφίβολο αν θα παραμείνει στον πάγκο της ομάδας ενόψει του ντέρμπι της Δευτέρας (28/12) με την Τσέλσι.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε νικήσει στα 18 από τα 19 τελευταία παιχνίδια της που έδωσε την επόμενη ημέρα των Χριστουγέννων, ωστόσο κόντρα στην Στόουκ ήταν απογοητευτική. Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στο ξεκίνημα και το γκολ δεν άργησε να έρθει. Στο 19’, μετά από τραγικό γύρισμα του Ντεπάι με κεφαλιά-ψαράκι (!), ο Μπόγιαν έγινε κάτοχος της μπάλας και δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να ανοίξει το σκορ.

Η Γιουνάιτεντ δεν πρόλαβε να συνέλθει και στο 26’ δέχτηκε δεύτερο τέρμα, χάρη σε τρομερό σουτ του Αρναούτοβιτς, το οποίο δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Ντε Χέα. Το γκολ του Αυστριακού έδωσε την ευκαιρία στους οπαδούς των γηπεδούχων να πικάρουν τον Λουίς Φαν Χαάλ, τραγουδώντας: «Θα απολυθείς το πρωί, θα απολυθείς το πρωί».

Στο 35’ ο Αρναούτοβιτς είχε «χρυσή» ευκαιρία για να το 3-0, όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Ντε Χέα σε τετ-α-τετ. Στη συνέχεια της φάσης, ο Φελαϊνί θα μπορούσε να σκοράρει από κοντά, όμως ο Πίετερς έβαλε σωτήρια το πόδι, απομακρύνοντας τη μπάλα.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Φαν Χαάλ έριξε στο παιχνίδι τον Ρούνεϊ, κίνηση που έδωσε πνοή στην επίθεση των φιλοξενούμενων. Μάλιστα στο 64’ ο Άγγλος φορ έκανε ωραία προσπάθεια και σέντρα από τα δεξιά, όμως ο Φελαινί δεν μπόρεσε με κοντινή προβολή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Παρά την πίεση της Γιουνάιτεντ για να επιστρέψει στο ματς, το 2-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο κόσμος στις εξέδρες φώναζε το όνομα του Ζοζέ Μουρίνιο, καθώς ο Πορτογάλος είναι το πρώτο φαβορί για να αντικαταστήσει τον Φαν Χαάλ.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. - ΤΣΕΛΣΙ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.252.902.902.051.501.271.271.45
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.901.813.301.751.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.851.683.5030.00

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 26/12/2015 16:47
αντιο φαν χααλ αχρηστε! μουρινιο ο επομενος

στις 26/12/2015 16:57
Φελαινι και Φαν Χααλ ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΑ

στις 26/12/2015 17:11
ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΦΑΝ ΧΑΑΛ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΑΙΟΙ: "Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΕΙ". ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΡΩΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ Ο ΡΟΥΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ! ΜΑΡΙΝΑΚΑΡΗΣ!

στις 26/12/2015 17:20
Έρχεται ο Μουρίνιο και η Γιουνάιτεντ παίρνει πρωτάθλημα.Κρατήστε το σχόλιο αυτό.

στις 26/12/2015 17:38
LOUGRAdirisio ΚΛΑΨΕΕΕΕ.....ΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΣΟΥ...

pametameiopanta βουλωμενο γραμμα διαβαζεις.. ο κοσμος τοχει τουμπανο ρε φιλε..τι μας λες τωρα..ολοι μου γινατε ειδικοι εδω μεσα..

στις 26/12/2015 17:50
Ferte mourinio h alliws poutso kai ksilo sth dioikhsh

στις 26/12/2015 17:58
ας ελπισουμε να μεινει για καιρο ακομα ο φαν γκααλ να μην βγει ουτε ευρωπη η γιουναιτετ

στις 26/12/2015 18:01
murinio ela na gamisis celsi

στις 26/12/2015 18:38
ο μουρινιο παει ρεαλ μαγκες....

στις 26/12/2015 19:28
t4sos διαλεξε ομαδα επιτελους! Μου φενεται εχεις μπερδεψει το βολει με το τρολευ ... γυρισε το στο χοκευ καλυτερα!

lucadirisio= Ενα championship δεν σας χαλαει!

στις 26/12/2015 19:35
Milhse h barcebroma omada the FIFA pou exei parei 2 telikous me diaithsies

στις 26/12/2015 20:57
αντιχουλιγκανε γαμω το μουνι σου

στις 26/12/2015 20:57
ΛΟΥΓΚΡΑdirisio οταν σε γαμαει η στοουκ , μην πιανεις στο στομα σου την μπαρτσα.. ασχολησου με το μπαχαλο που γινετε στο μπουρδελακι σου... την τσελσι κοροϊδευες οτι χανουν οι παικτες για να φυγει ο μουρμουρινιο, και τωρα τα λουζεσαι... κατρακυλα και ακομα δεν εχεις δει τιποτα...

στις 26/12/2015 21:37
ΛΟΥΓΚΡΑ dirisio σχολιασε μας την ομαδα σου ρε μαλακα..; θα την περασετε την λουζερπουλ στην βαθμολογια.. η 4αδα ειναι απιαστο ονειρο ε..;

στις 26/12/2015 21:48
lucadirisio said "omada the FIFA" βρες το λαθος... Μιλας πεταγοντας συνεχως κοτσανες και δεν φοραμε και κρανος!

Μιλας για την μπαρτσελονα ενω ξεχνας το 2009 τελικο champions league πιος σας καρφωσε και πιος το σηκωσε! ασε με να σου θυμισω barva - united=2-0 (messi, etoo'o ! ΑΣΧΕΤΕ !!

στις 26/12/2015 21:55
Πατας τα κουμπια του πληκτρολογιου λες και παιζεις πιανο βλημα της machester! :|

στις 26/12/2015 22:25
geniusMSN- ειμαι 7-8 ομαδες προβλημα?

στις 26/12/2015 22:39
t4sos εισαι 7-8 φορες βλακας συμφωνεις?

στις 26/12/2015 22:47
7-8 ωρες περιμενα στην ουρα για να γαμησω την μανα σου επισης.

στις 27/12/2015 00:41
Παιδακι εισαι δεν σε παρεξηγω θα περασει η εφηβια σου.. τετοιο επιπεδο σου εχουν μαθει να εχεις τετοιο εχεις ... φαε σανο τωρα

στις 27/12/2015 07:43
Σκάσεμυγδαλα....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.