Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα ήττα για Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα ήττα για Μπαρτσελόνα



Η Μπαρτσελόνα… έσπασε τα δοκάρια κόντρα στη Σεβίλλη και οι Ανδαλουσιανοί πήραν σπουδαία νίκη με 2-1 στο «Ραμόν Σάντσες Πιθχουάν», υποχρεώνοντας τους «μπλαουγκράνα» σε δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα. Κρον-Ντέλι (52’) και Ιμπόρα (58’) τα γκολ των γηπεδούχων, μείωσαν με Νεϊμάρ οι Καταλανοί.

Ο Σέρχιο Ρίκο, τα δοκάρια και τα άσχημα τελείωματα των παικτών της Μπαρτσελόνα δεν επέτρεψαν στην ομάδα του Λουίς Ενρίκε να αποφύγει την ήττα στην έδρα της Σεβίλλη. Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν», οι Ανδαλουσιανοί κέρδισαν με 2-1 τους Καταλανούς και πήραν εκδίκηση για την ήττα του Αυγούστου στο Ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ.

Οι Καταλανοί έπαιζαν χωρίς τους τραυματίες Μέσι και Ινιέστα, ωστόσο θα μπορούσαν να πάνε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Στο 23’ η τύχη δεν ήταν με το μέρος των φιλοξενούμενων, αφού μετά από εκτέλεση φάουλ του Νεϊμάρ, η οποία χτύπησε τρεις φορές το σίδηρο, κύλησε τη γραμμή, αλλά ποτέ δεν την πέρασε. Μάλιστα ο Πικέ αντί να κάνει την προβολή, απλά κοιτούσε τη μπάλα που δεν… ήθελε με τίποτα να μπει στα δίχτυα!

Στο 39’, η Μπαρτσελόνα είχε ακόμα ένα δοκάρι, αφού το ψηλοκρεμαστό πλασέ του Σουάρες χτύπησε στη συμβολή του αριστερού δοκαριού και κατέληξε άουτ. Η Σεβίλλη κράτησε το μηδέν και στο δεύτερο μέρος εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά προβλήματα των Καταλανών, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε έξι λεπτά.

Στο 52’ ο Γκαμέιρο έκανε το γύρισμα και ο αφύλαχτος Κρον Ντέλι άνοιξε το σκορ μέσα από την περιοχή. Έξι λεπτά μετά ο Δανός έκανε την σέντρα για τον Ιμπόρα, ο οποίος «έγραψε» το 2-0 με ωραία κεφαλιά.

Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο ο Ρίκο είπε τρεις φορές «όχι» στον Νεϊμάρ. Στο 63’ ο Βραζιλιάνος πέρασε όποιον βρήκε αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ απόκρουσε σωτήρια το σουτ του. Ένα λεπτό μετά, ο τερματοφύλακας της Σεβίλλη τον σταμάτησε σε τετ-α-τετ και στη συνέχεια… απογειώθηκε, αποκρούοντας νέο σουτ του Βραζιλιάνου.

Τελικά, ο Νεϊμάρ κατάφερε να νικήσει τον Ρίκο από την άσπρη βούλα. Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για χέρι του Τρεμουλινάς (βρίσκονταν οριακά εντός περιοχής) και ο Βραζιλιάνος μείωσε σε 2-1, στο 100ο παιχνίδι του με τους «μπλαουγκράνα».

Η Μπαρτσελόνα πίεσε για το 2-2 και είχε νέο δοκάρι στο 78’ με κοντινή προβολή του Σάντρο, ενώ στο 85’ το σουτ του Άλμπα από πλεονεκτική θέση βρήκε σε αμυντικό και η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία του Ρίκο. Η Σεβίλλη άντεξε την ασφυχτική πίεση της Μπαρτσελόνα και πήρε τη νίκη, υποχρεώνοντας τους Καταλανούς σε δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα.

Τα γκολ:




Η απίστευτη ευκαιρία της Μπαρτσελόνα:





Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΛΟΥΙΣ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 03/10/2015 18:59
an einai dunaton xwris iniesta messi mpala den paizete re; eleos...koita posa dokaria kiolas eixane DHLADH eleos to eixa kai x/2 k egw gamw! a re barca fetos protathlima den vlepeis pantos paei peta3e to pulaki mu fainetai!

στις 03/10/2015 19:12
k apo tin pethameni sevilee mpravo barca tis edoses ta panw tis!

στις 03/10/2015 19:14
Καλα ν παθει η πουτανα η μπαρτσα....με πεταξε εξω 2 φορες κ εχασα πολλα λεφτα..σημερα πηρα κ εγω εκδικηση....ασσοοοοοοςς στο ημιχρονο το επαιξα 150 ευρω....ετσι για το γαμωτο!!

στις 03/10/2015 19:20
είναι τρομερό όλο αυτό..

στις 03/10/2015 19:20
barca akrivos afto tha elega k ego xoris messi k iniesta de borite na pexete re mlkes k apo ti sevilla .. o rakitic dromo o xiroteros ektelestis stimenon faseon..daxi gia tin amina dromooooooooooooooooooooooooooooo oloiii

στις 03/10/2015 19:22
ax0ax0xax0x0ax0ax0ax0ax0 tragikh h barca

στις 03/10/2015 19:42
ΧΩΡΙΣ ΜΕΣΣΙ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΙΚΡΗ ΟΜΑΔΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.

στις 03/10/2015 20:30
apantisi gia osous exoun ksoflimeni tin sevili gia to mono pu metaniono ine pu den to epeksa win!!

στις 03/10/2015 20:46
Barcaever υποστηριξε ρεαλ καλυτερα φιλε με 5 δοκαρια και χωρις τον μεσσι,ινιεστα ΚΑΙ ατυχοι μια χαρα πεξανε !αστο απλα αστο

στις 03/10/2015 20:57
genius den pas kala eides ti lew? giati les oti na upostiri3w kalutera real; TO EIXA KAI O IDIOS X/2 ti einai auta pu les twra; h sevilee re file me tozori vagiekano 3-2 nikhse pethameni htan genika k na xasume genika apo authn; pisteueis twra an htan messi k iniesta den tha to pername e; auto ennow xwris autous to mpulo fainetai tha parume fetos ! alla den pirazei ta pirame ola etsi k allios persi gia prtoathlima mileisa oxi genika prwta mathe ti lew

στις 03/10/2015 22:13
ΑΧΑΧΑΧΑΧ0ΑΧ0ΑΧ0ΑΧ0

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΤΕ ΖΩΑ.

στις 03/10/2015 22:30
afou einai ampaloi

στις 03/10/2015 22:34
t4sos οταν σας γαμαει η Μπαρτσα τα ΑΧΑΧΑΧ....... γινωνται ΩΧΩΧΩΧΩΧΩ!!!!!!!.Οσο για σενα pssteve 1969 τι εκδικιση πηρες που εχασες και 150E πρεπει να εισαι πολυ κοπανος

στις 03/10/2015 22:47
halla esu pane autoktona ampaloi einai omada sou palio mpixla k ton t4so oloi ton grafume sta arxidia mas giati 3erume ti kathisterimeno einai

στις 03/10/2015 22:47
k skotonei edw tin wra tou gia na mas prizei to paidaki tou pc

στις 03/10/2015 23:19
Tελικα οπως το φανταζομουνα. Η Μπαρτσα χωρις Μεσσι και Ινιεστα ειναι αλλη ομαδα. Κριμα τα εκατομμυρια που εχει στον παγκο !!!

στις 04/10/2015 00:34
Tελικα οπως το φανταζομουνα. Η Μπαρτσα χωρις Μεσσι και Ινιεστα ειναι αλλη ομαδα. Κριμα τα εκατομμυρια που εχει στον παγκο !!!

στις 04/10/2015 00:47
barcaever αρχη ειναι ακομα να ξερεις τιποταα δεν κριθηκε ακομα!

καλα εσυ t4sos αστο ρε φιλε ,πηγενε δες κανα ματς χοκευ επι παγου

στις 04/10/2015 00:55
Κριμα για αυτους που σκευτονται λαθος!κανονικα θα επρεπε να χερεστε που βλεπετε τετοιους ειδους παικτες(ροναλντο,μεσσι,σουαρεζ ,μπειλ,νευμαρ, και αλλους πολλους)να προσφερουν τετοιο θεαμα σε πρωταθληματα και διοργανωσεις και εσεις να συγκρινετε και να υποβιβαζετε!

να δω τι θα λετε οταν ολοι αυτοι απολυθουν απο την ενεργη δραση

και'συ t4sos γινε πιο ανοιχτομυαλος μεγαλε

στις 04/10/2015 01:00
arias345673948576735435 εσυ δεν σκευτεσαι γενικα,πετας κοτσανες με το κιλο...

στις 04/10/2015 08:51
kala o aria ine io abalos ntropos pu iparxi ston kosmo......

στις 04/10/2015 08:51
ine o pio anthropos abalos

στις 04/10/2015 13:31
Κλαψ κλαψ τα καταλωνακια

Μπαρτσελονα διχως μεσσι

Πουτσα απο δω ως την τσελσι

στις 04/10/2015 13:47
ime omos k pateras sas gamo ti maana sas bastarda kalo psofo

στις 04/10/2015 16:19
t4sos πιες καμια σοδα καλυτερα

arias εσεις οι δυο με τον τασο πρεπει να ειστε κοληταρια... πιειτε σοδες ρε πουλια!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.