Σούπερ Λιγκ: Τριάρα χωρίς να… φορτσάρει

Σούπερ Λιγκ: Τριάρα χωρίς να… φορτσάρει



Χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 τον Πανιώνιο στο «Γ. Καραϊσκάκης» και ξεκίνησε με το… δεξί την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου του. Φορτούνης (25'), Μπουχαλάκης (72') και Ντοσεβί (90+1') οι σκόρερ, ίσως υπήρχε χέρι στο πρώτο γκολ των «ερυθρόλευκων».

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε νικηφόρα τις φετινές του υποχρεώσεις στην Σούπερ Λιγκ. Χωρίς να ανεβάσουν ταχύτητα, οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν με 3-0 τον Πανιώνιο στο «Καραϊσκάκη» και πήραν την πρώτη τους νίκη στο νέο πρωτάθλημα.

Φορτούνης (25'), Μπουχαλάκης (72') και Ντοσεβί (90+1') ήταν οι σκόρερ για την ομάδα του Μάρκο Σίλβα, με το τελικό 3-0 να έρχεται πιο δύσκολα από όσο δείχνει το σκορ. Μάλιστα, στο πρώτο γκολ ίσως υπήρχε χέρι στο κοντρόλ, αν και τα ριπλέι δεν ήταν απόλυτα ξεκάθαρα.

Κορυφαίος του αγώνα ο Κώστας Φορτούνης, ο οποίος εκτός από το γκολ, έδωσε την ασίστ στο τέρμα του Μπουχαλάκη και αποθεώθηκε από τον κόσμο του Ολυμπιακού κατά τη διάρκεια της αλλαγής του. Πολύ καλή εμφάνιση και από τους Ντουρμάζ, Μπουχαλάκη, ενώ ο Φινμπόγκασον κλείστηκε και δεν τροφοδοτήθηκε ιδιαίτερα από τους συμπαίκτες του.

Το ματς:


Σούπερ Λιγκ: Τριάρα χωρίς να… φορτσάρει Ο Ολυμπιακός είχε την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά, ωστόσο δυσκολεύονταν να διασπάσει τη διπλή ζώνη άμυνας του Πανιωνίου. Η πρώτη φάση για τους «ερυθρόλευκους» ήρθε στο 6ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, που πέρασε πάνω από δοκάρι, ενώ στο 14’ ο Ομάρ επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, υποχρεώνοντας τον Παπαδόπουλο σε απόκρουση.

Η υπεροχή των γηπεδούχων μετουσιώθηκε σε γκολ στο 25’, όταν ο Ντουρμάζ γύρισε στον Φορτούνη, αυτός έκανε το κοντρόλ (ίσως υπήρχε χέρι) και πλάσαρε με το δεξί στην απέναντι γωνία για το 1-0.

Ο Πανιώνιος θα μπορούσε να απαντήσει στο 28’, καθώς ο Μπουμάλ ευνοήθηκε από τις κόντρες και σούταρε μέσα από την περιοχή, όμως δεν είχε καλή ισορροπία και η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο Ολυμπιακός έψαξε στα υπόλοιπα λεπτά ένα δεύτερο γκολ, απειλώντας στο 41’ με ένα άστοχο σουτ του Φορτούνη, ενώ στο 45’ ο Πάρντο έκανε το γύρισμα, όμως ο Παπαδόπουλος έδιωξε με τα πόδια.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στην επανάληψη, όταν μετά από λάθος του Σιόβα στο 52’ , ο Μπακασέτας επιχείρησε το σουτ, όμως ο Ρομπέρτο απόκρουσε σωτήρια. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν καλή ευκαιρία στο 58’ με σουτ του Φορτούνη και στο 72’ «κλείδωσαν» τη νίκη με τον Μπουχαλάκη.

Ο Έλληνας μέσος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε πάνω στον Χατζηισαΐα, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 81’ ο Ντουρμάζ «άγγιξε» το 3-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, υποχρεώνοντας τον Παπαδόπουλο σε εντυπωσιακή απόκρουση και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ντοσεβί με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
16.506.751.081.502.054.7911
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
13.002.551.422.221.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.401.652.2530.00

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 23/08/2015 23:52
ο φορτουνης τελικα ειναι καλο παιχτρονι, δεν το περιμενα

στις 23/08/2015 23:52
wow triara ton paniwnio wow ade kai CHL

στις 23/08/2015 23:55
POUTANES GABROI GAMW TA PANTA SAS.FETOS THA SAS GAMHSOUME ENTELWS!!!KAI SAS KAI TA KORAKIA SAS GAMW THN EPO SAS MOYNOPANA!!!FETOS TELEIWSATE!OPOIOS SAS GAMAEI EINAI AEK RE POUTANAS GIOI

στις 23/08/2015 23:57
Πολυ καλος Ντουρμαζ , κερδισε ποντους ο Ντοσεβι ... Κακο αυτο γιατι αν δεν φυγουν πως θα παρουν ευκαιριες οι Κολοβος - Γιαννιωτας ( τουλαχιστον μπορει να ερθει προταση απο Τουρκια για Ντουρμαζ )

στις 24/08/2015 00:24
Άνετα το έφαγε το παράρτημά του ο Βάγγος ο ψυχάκιας.Με τον "LIVORNO21" συμφωνώ απόλυτα.Μόνο να μην έβριζε και να μην έγραφε στα greeklish.Καλά τους λέτε.Φέτος μακάρι να κάνει κάτι ο "Τίγρης" αλλά πολύ φοβάμαι ότι δε θα τον αφήσουν τον άνθρωπο αυτά τα λαμόγια με τις Ε.Π.Ο. και τις παράγκες τους.Ο Κόκκαλης κι ο Μαρινάκης με τα στημένα φταίνε.ΦΕΤΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ...ΑΕΚΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ!

στις 24/08/2015 01:10
Lol paokitzis leei aekara mia zwh..... oloi sas k monoi mas re pelatakia..... aaaa k LIVORNO 21 poso xrwnon eisai exeis dei pote tn omadara s na pernei prwtathlima?? Aste mas re paidakia valate 3 stn platania k nomizete oti 8a parete prwtathlima....

στις 24/08/2015 01:56
Ο ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΜΑΓΙΚΟ ΧΕΡΙ...ΕΕΕΕ ΠΟΔΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑ...

στις 24/08/2015 02:28
ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΣΑΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ ΤΑ ΠΑΟΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΚΛΑΝΕΤΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΑΜΑΝΕ ΑΥΤΟΙ. ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ 18 ΒΑΘΜΟΥΣ. ΧΟΡΤΑΣΑΜΕ ΘΑ ΚΑΙ ΘΑ. ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ Ο ΜΑΧΛΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

στις 24/08/2015 02:32
xekinise to prwtathlima k o gauros paizei filika akoma.

στις 24/08/2015 05:00
katalaba,to brikame re palikaria pos 8a kanoume pali tin diafora stin europi,FOURTOUNIS ala oxi,kalitera MPOXALAKIS,pesteto re pedia na kimi8oume isixi mas exei faei i agonia.

Eimai olimpiakos den lew,ala bare8ika ta idia k ta idia ka8e xrono,afiste to prota8lia,afiste na to pari i aek o pao o iraklis i platanias den bare8ikate,kante kamia metagrafi na niosoume ligo to oniro tis europis.to prota8lima sto telos 8a to paris kanena stimeno matsaki ligo i antipali(paok-pao)...bare8ikaa,fere mia fora,mia fora 3 pextes apo 6 ekatomiria ton ka8ena 3 oxi parapano,k oxi 10 pextes me 200 euro...ai sto diala

στις 24/08/2015 05:19
ama den pareis to protathlima,tou xronou dn exei champions league..

στις 24/08/2015 10:41
φετος δυσκολα θα το παρετε... με τοσο μισος απο παοκ, παο, αεκ

στις 24/08/2015 11:13
paidakia....80% prwtathlitis olympiakos %15 dinw stin aek logo wraiou podosfairou laou kai tigri-niaou kai apo 2.5%se mena kai ton paok....kai exigoume.o olimpiakos 2 metagrafes thelei akoma kai einai pliris.1epithetiko gkoltzi kai enan stoper-magkiti.exei kai tin paraskiniaki dynami o xontros..antio zwi to ergo pali.i aek opws eipa dinw apoies kales elpides an piasei tin teleia sezon den exei kai eyrwpi ligo na pesei o osfp mporei.....o vlaxo mourinho na parei prwtathlima oute se oneiro.o paok twra epitelous xekinaei tin prospatheia na ftiaxei sovari omada..thelei kairo...opote pali o gay.

στις 24/08/2015 11:57
ρε βαζελοαεκομπαοκακια αντί να ασχοληθειτε με τα καφενεια σας ολοι με το θρυλο ασχολειστε!! τι έγινε και χθες η παράγκα εφταιγε?ουτε την ξανθη στην εδρα σας δεν νικατε και θελετε και πρωταθλημα.....αεκακια αντε με το καλο η νεα χρονια στη σουπερ λιγκα και μακαρι να βγειτε ευρωπη.οσο για το βάζελο αντι να ψαχνεται δικαιολογίες απο τον αυγουστο, παρτε κανενα παιχτη κανονικο, ουτε συνταξιουχο ουτε τραυματια και τα λεμε μετα..δεν κοιτατε τον αλαφουζο τον απατεωνα που σας κοροιδευει σας φταιει ο βαγγέλας....αντε καλη χρονια σε ολους..και κυριως στη ευρωπη!!!

στις 24/08/2015 12:51
χαχαχ μπορειτε να βριζετε οσο θελετε καπου πρεπει να ξεσπασετε και εσεις που τα τελευταια 20 χρονια ο θρυλος εχει παρει 18 πρωταθληματα.ΑΑ και για το χερι μπορειτε να πατε οφθαλμιατρο ασχετοι αν εσεις το στηθος το λλετε χερι οκ...φανταστειτε απλα οτι δεν παιξαμε καλα και βαλαμε 3αρα που να παιζαμε και καλα...μολις δημιουργηθει χημεια μεταξυ των παικτων θα τρωτε κατι πουτσες...μαυρες...looseers!!!!!!!

στις 24/08/2015 13:13
μαυρες και μεγάλες!!!!αντε ρε θρυλε παμε για το 43ο.....σημερα ξεκιναει η δικη στον ΣΚΑΪ...τι θα σκεφτει πάλι ο ανεκδιηγητος θωμαϊδης πάλι???

στις 24/08/2015 14:11
Όλα όπως τα πρέπει θα τα σκέφτεται ο Θωμαΐδης.Έχει δίκιο ο ΣΚΑΪ.Καλά τς λέει ο Αλαφούζος και πολεμάει το χοντρό τον ψυχανώμαλο το Μαρινάκη.Άλλωστε ούτως ή άλλως ο χοντρός παίρνει ψυχοφάρμακα.ΜΟΝΟ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΚΑΙ ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

στις 24/08/2015 14:21
ολα καλα τα λεει ο θωμαϊδης για αυτο και εσεις ασχολειστε με αυτον αντι να κοιταξετε τα χαλια της ομαδαρας σας και κυρίως την κοροιδια που σας ριχνει ο ΙΒΑΝ...ο χοντρός δεν είναι αγιος και μας κοροιδευει και αυτος λιγακι ομως τουλασχιστον παίρνει πρωταθλημα και παιζει και μπαλιτσα στην ευρωπη..ο ΙΒΑΝ οχι μονο πρωταθλημα δεν παιρνει αφου δεν κανει μεταγραφες(η μαλλον κανει απλα δεν τους ξερει η μανα τους)αλλα και στην ευρωπη που δεν εχει παραγκα παλι απο φάπα σε φάπα πηγαίνει...αμα δεν εχετε καταλαβει τι γινεται φέτος να ξέρετε φίλοι παοκτσιδες ότι ΑΕΚ και ΠΑΟ (τα αδερφια σας) θα σας περάσουνε και θα δωσετε μαχη για τα πλεϊ οφ..πιεστε το ΙΒΑΝ για καμια μεταγραφη και μην ακουτε τον αγιο θωμαϊδη.παλι κατα διαβολου θα πατε με αυτη την τακτικη..και τα αδερφια σας αλαφουζος και τιγρης θα σας τη φερουνε.....ξανα!!και παλι θα σας φταιει ο χοντρος. και ας εχει και 20 ποντους διαφορα παλι ο ΘΡΥΛΟΣ

στις 24/08/2015 16:21
Διπλο χερι το πρωτο γκολ...γιατι δεν επαιξε ο καραμανος που αγορασε σαν ελευθερο!! Ο νιονιος...?

στις 24/08/2015 16:25
Θα το παρει ο ολυμπιακος παλι με 15 βαθμους διαφορα.. Ολοι παιζουν επισημα και ο ολυμπιακος φιλικα...ανετα την αλλη εβδομαδα θα παει για σουβλακια στου κομποτη το χωριο ,...αλλο φιλκο εκει και ακριβες σκορ η' ημιχ τελικο θα παιχτει απο τη γνωστη συμμορία το βαγγελα..

στις 24/08/2015 16:52
ΑΕΚτση....καλα κρασια!!αυτα σας φαγανε γι αυτο προκοπη δεν θα δειτε.

στις 24/08/2015 20:42
LIVORNO21 ΑΕΞΑΡΑ ΕΛΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ, ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ?

στις 25/08/2015 01:46
Θα το πάρει ο ολυμπιακός πάλι με 15 βαθμούς διαφορά.. Όλοι παίζουν επίσημα και ο ολυμπιακός φιλικά...άνετα την άλλη εβδομάδα θα πάει για σουβλάκια στου κομπότη το χωριό ,...άλλο φιλικό εκεί και ακριβές σκορ η' ημίχ τελικό θα παιχτεί από τη γνωστή συμμορία το βαγγέλα..Έχει απόλυτο δίκιο ο "lerok".Θα πάει εκεί μέσα ο γαύρος και θα παίξει φιλικό playmobil τούτο το Σάββατο ώρα 19:15 με μωρά ηλικίας 3,6,9,12,18 μηνών και με παιδάκια 2-5 ετών.Ουσιαστικά θα πάρουν και οι δύο (Μαρινάκης,Κομπότης) τα κορίτσια και θα παίξουν πως είναι Αμερικάνοι (έτσι είναι όντως).Το φιλικό θα το πάρει ο βάγγος αφού θα του το δώσει ο καλός του φίλος ο κομπότης.Στο σπίτι του φιλαράκου του πηγαίνει και για καφέ ο βάγγος.Προβλέπω 0-0 ημίχρονο και 0-3,0-4 κάπου τελικό μιας που σαν τέλειος φίλος που είναι θα του δώσει τεράστιο διπλό.Θα του κεράσει και μερικά σουβλάκια για να παχύνει λίγο μιας που το χρειάζεται ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

στις 26/08/2015 13:05
eisai xazoulis..........

στις 31/08/2015 01:17
Χαζουλης ειναι ετσι απλα??Η με ειδικα προβληματα??Κατι σαν τα πικπα να λεμε....Χαζουλης για τον antihooligano ειναι τιτλος τιμης!!!

στις 31/08/2015 02:57
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa ti grafeis pali re boufos eno den ta vlepei kaneis ektos an kano antigrafi to link sto chat i fasi einai oti den se dinei kaneis simasia mono gia na mas diaskedazeis iparxeis kai sinexizeis na grafeis paparologies o antihooligan opos to eipe egine 0-0 imixrono auto eleipe na min nikisete ton doriforo sas eno panta pairnate apo ekei gia plaka...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.