Σούπερ Λιγκ: Με το… αριστερό ο ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Με το… αριστερό ο ΠΑΟΚ

Αφορά τον αγώνα ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ


Ο ΠΑΟΚ παρουσίασε εντελώς διαφορετικό πρόσωπο σε σχέση με το ματς κόντρα στην Μπρντόμπι και έμεινε στο 0-0 με την Ξάνθη στην Τούμπα, ξεκινώντας με το… αριστερό τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα.

Λίγες ημέρες μετά την πεντάρα κόντρα στην Μπρόντμπι, ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με την Ξάνθη στην Τούμπα και δεν κατάφερε να ξεκινήσει με νίκη στο νέο πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο, όμως δεν κατάφερε να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες κόντρα στην Ξάνθη, η οποία ήταν εξαιρετική ανασταλτικά και έφυγε με βαθμό από τη Θεσσαλονίκη.

Ο Τούντορ παρουσίασε ενδεκάδα με τρεις παίκτες που έπαιξαν για πρώτη φορά με τον «δικέφαλο του Βορρά» (Σάμπο, Λέοβατς και Τσίμιροτ), ενώ επίσημο ντεμπούτο έκανε και ο Ζάιρο, ο οποίος είχε αγωνιστεί μόνο στο φιλικό με τη Βέροια, άλλα ήταν από τους κορυφαίους της ομάδας του.

Το ματς:


Σούπερ Λιγκ: Με το… αριστερό ο ΠΑΟΚΤο παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα πρώτα λεπτά, όπου οι ομάδες έψαχναν τα πατήματα τους. Ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή, όμως είχε πρόβλημα στο δημιουργικό κομμάτι και δεν κατάφερε να απειλήσει την άμυνα της Ξάνθης μέχρι το 22’, όταν ο Ροντρίγκες γύρισε τη μπάλα στη μικρή περιοχή, αλλά ο Σάμπο δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα.

Μάλιστα, στη συνέχεια της φάσης ο Λέοβατς γύρισε στον Μακ, όμως το σουτ του Σλοβάκου από κοντά πέρασε ψηλά άουτ.

Ο Μακ είχε νέα ευκαιρία στο 30’, καθώς το σουτ του από κοντινή απόσταση κόντραρε πάνω σε σώμα αμυντικού και απομακρύνθηκε. Οχτώ λεπτά μετά η κεφαλιά του Τζαβέλλα από κόρνερ του Μακ πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 41’ ο Κόστα αιφνιδιάστηκε, μετά από νέο κόρνερ του Σλοβάκου, και η φάση χάθηκε.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα στην επανάληψη και απείλησε στο 49’ με διαγώνιο σουτ του Λέοβατς, με την μπάλα να φεύγει άουτ. Η απουσία των Κάτσε, Πέλκα καθώς και η παρουσία των νεοαποκτηθέντων στη βασική επηρέασαν τον «δικέφαλο του Βορρά», σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετά νεύρα και σκληρά μαρκαρίσματα

Η ομάδα του Τούντορ ανέβασε ρυθμό μετά το 70ο λεπτό και στο 72’ είχε καλή στιγμή με τον Ζάιρο, ο οποίος απέφυγε τον Καρυπίδη και έκανε το γύρισμα, όμως ο Μπέρτος απομάκρυνε σωτήρια. Ένα λεπτό μετά ο Σάμπο επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο πέρασε δίπλα από το δοκάρι της Ξάνθης.

Στα υπόλοιπα λεπτά, οι Ακρίτες κράτησαν το μηδέν και έφυγαν με σπουδαίο βαθμό από την Τούμπα, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο νέο πρωτάθλημα.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.353.101.952.051.501.611.231.2
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.001.872.601.851.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.583.6530.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 23/08/2015 21:25
xa0ax0ax0ax0xa0ax0xa0

στις 23/08/2015 21:28
Στραβοπάτημα και για τους δύο αφού ο ΠΑΟΚ είχε τις ευκαιρίες.Δεν πειράζει.Έχουμε και την ΑΕΚ.Εγώ προσωπικά το περίμενα για 1ΧΔ.Μπράβο και στην συμπαθέστατη Ξάνθη όμως γιατί με ντομπροσύνη και παλικαριά (ομάδαμπου ιδρώνει για τη φανέλα) πήρε το Χ στην Τούμπα.Δυνατά στην Ξάνθη για νίκη επί της ΑΕΚ.Χρόνια τώρα στην Ά.Ο δε ΠΑΟΚ προκρίθηκε στους ομίλους.Προχωράει δυνατά για το πρωτάθλημα.Μια μέτρια (προσέξετε όχι κακή αλλά μέτρια) παρένθεση.Στο πρωτάθλημα διστυχώς θα τερματίσει 4ος.Μια ζωή 4ος στην Ελλάδα ήταν ο ΠΑΟΚ.Φυσικά και ο ΠΑΟΚ δεν πάει για πρωτάθλημα.Για πρωτάθλημα θα πάνε ΑΕΚ,Ολυμπιλαγός και ίσως κι ο Παναθηναϊκός.Ούτως ή άλλως αυτοί οι τρεις μια ζωή κάνανε κουμάντο.Στην Ελλάδα η κατάταξη έχει ως εξής:

Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός

ΑΕΚ

------------------------------------

ΠΑΟΚ

Άρης Ηρακλής ΑΕΛ Έτσι έχουν διστυχώς τα πράγματα εδώ και πολλά χρόνια τώρα κι ας έπεσε η ΑΕΚ στη Γ´ Εθνική.

στις 23/08/2015 21:35
Δεν παιξαμε μπαλα αλλα και η Ξανθη ακομα μια φορα εδειξε πως ολυμπιακοπουτανο ομαδα ειναι αν ειναι αυτη μπ-αλα που παιζει η ξανθη τοτε βλεπω φετος να παιφτει μκε ενα Χ που πηραν μεσα στην τουμπα δεν σωθηκαν φετος ειναι αλλιως τα πραματα ο Παοκ θα βρει το δρομο του ολοι η ομαδα καινουργια ειναι θα στρωσει !!!!

στις 23/08/2015 21:41
Klασσικα η ξανθη εναντιον μας παιζει σαν μπαρτσελονα και με τον gayρο σαν ελτσε.

στις 23/08/2015 21:57
Δεν πειράζει ΠΑΟΚάρα μέρα με τη μέρα οι καινούριοι παίκτες θα μπουν στο κλίμα και θα παίζουμε καλό ποδόσφαιρο.

στις 23/08/2015 22:23
Αυτη ειναι η ομαδαρααα του Ιγκορ?

ΑΡΕ ΡΕΖΙΛΙΑ ΝΙΚΗΣΑΤΕ ΤΗ ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑΤΕ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΟΜΑΔΑ...!ΑΜ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ!

ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΕ ΟΜΙΛΟΥΣ ΝΑ ΤΡΩΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΣΑΣ ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΤΕ ΚΙΟΛΑΣ! 2 ΣΕ 1 ΜΠΟΥΓΑΤΣΕΣ

στις 23/08/2015 22:52
Έτσι παίζουν τα παραρτήματα του γαύρου.Με τον ΠΑΟΚ,με τον ΠΑΟ και με την ΑΕΚ σκυλιάζουν και με το γαύρο κάθονται και χάνουν...σκίζουνε καλσόν.Τσιράκι του γαύρου η Ξάνθη.Το είδαμε ούτως η άλλως αυτό.Βρέθηκε και μια ομάδα μη θυγατρική του ΟΣΦΠ που έκανε διπλό στο παράρτημα της Λέσβου.Η Πανθρακικάρα μπήκε σε χειρουργείο κι ο Αστέρας ως νέα Ρεάλ κι ενεργό παράρτημα του Βαγγέλη έκανε τεράστιο διπλό,τα παραρτήματα Σπανός και Κομπότης σήμερα τ'απόγευμα στο Περιστέρι παίζανε και 1-0 ο Ατρόμητος τον Κομπότη,οι άλλες δύο ομάδες (μη θυγατρικές) Βέροια και ΠΑΣ φέρανε 1-1 στην Ημαθία,ο ΠΑΟΚ μπήκε σε χειρουργείο κι αυτός φέρνοντας 0-0 με το γαυροπαράρτημα της Θράκης και βορειοανατολικής Ελλάδος που ονομάζεται Α.Ο. Σκόντα Ξάνθη.Μόνο η ΑΕΚΑΡΑ κέρδισε άνετα,εύκολα κι ωραία το παράρτημα απ'τα Χανιά ονομάτι Πλατανιάς με το ευρύ 3-0.Σε έτσουξε αυτό χοντρούλη;Καλά να πάθει το γαυροπαράρτημα.

στις 23/08/2015 23:49
Το εχασε ο Τουντορ το ματς δεν γινεται να νικας 5-0 την Μπροντμπι και να βαζεις τωρα 5 " νεους " με την δικαιολογια οτι εχει παλι ματς την πεμπτη .. Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να χασει 6-0 ? +++ οτι ο Λουτσεσκου ειναι γατα το πηρε το χ

Εξαλου το ειπε και ο Τουντορ οτι θελει ενα βαρυ σεντερ φορ ( ευκαιριες δημιουργησε ειδικα με τον Ζαιρο )

στις 23/08/2015 23:50
t4sos poytsa

στις 23/08/2015 23:51
δεν πειραζει ρε παοκ....κοιτα ομως στην φωτο με τη στυλ βγαζει την γλωσσα εξω :p

στις 24/08/2015 10:36
Κάθε φορά που χάνετε βαθμούς από μια ομάδα είναι παράρτημα του Ολυμπιακού. Αφού ΟΛΟΙ σας έχετε ομαδάρες που θα καθαρίσουν το πρωτάθλημα γιατί δεν μπορείτε να κερδίσετε αυτούς τους αγώνες;

Αν δεν κλαίγεστε για την διαιτησία θα κλαίγεστε επειδή ΤΟΛΜΗΣΑΝ κάποιοι να παίξουν καλύτερα από εσάς.

Δεν κοιτάτε πρώτα να φτιάξετε ομάδες και μετά να αρχίσετε τα "κελαηδίσματα".

στις 24/08/2015 12:22
Καλη αρχη ΠΑΟΚΑΡΑ!!!τωρα τι φταίει ρε ΙΒΑΝ?η διαιτησία?η Αθήνα??? μήπως φταίει ότι άλλη μία χρονιά δήθεν ξεκινάει από την αρχή η εξυγίανση της παοκάρας με νέους παίχτες κλπ.??καλοί οι νέοι αλλά αμα θέλετε πρωτάθλημα δεν φτάνουν οι νέοι και τα παραμύθια του ΙΒΑΝ για ροναλντίνιους κλπ.σας πηραμε τον φιμπόγκανσον τάχα μέσα από τα χέρια...τότε που είναι ο αντικαταστάτης του???ΙΒΑΝ αρκετά με την κοροιδία..βαλε το χερι στην καβουροτσεπη σου και φέρε κανα παιχτη και ασε την γκρίνια για διαιτησια και Αθηνα απο τον Αυγουστο.θα σε παρουνε χαμπάρι αν δεν σε εχουν πάρει οι φίλτατοι ΠΑΟΚτσίδες και θα σε κυνηγήσουνε μέχρι τη ΡΩΣΙΑ...

στις 24/08/2015 12:55
και να που τελειωσαν τα ψεματα...ο παοκ ειναι η πιο ασταθης ομαδα...στο ενα ματς θα ριξει 5 και στο αλλο δεν θα μπορει να σκοραρει...τουλαχιστον περασε την μπροντμπι και θα ανεβει η ελλαδα στην ουεφα

στις 24/08/2015 13:11
πάλι καλά φίλε θρυλεων που πηρε τους βαθμους και μακαρι να παρουνε ολοι για να παιζει ο ΘΡΥΛΟΣ στους ομίλους και να βλέπουμε ολοι λιγο μπαλίτασ

στις 24/08/2015 17:25
οσοι παζουν ευρωπη θα χανουν βαθμους.

στις 24/08/2015 20:44
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΔΕΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΠΕΝΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.