Ανακοίνωσε Σάμπο και Λέοβατς ο ΠΑΟΚ (videos)

Ανακοίνωσε Σάμπο και Λέοβατς ο ΠΑΟΚ (videos)



Παίκτες του ΠΑΟΚ για τα επόμενα τέσσερα χρόνια είναι και επίσημα οι Έρικ Σάμπο και Μάριν Λέοβατς, όπως ανακοίνωσαν οι Θεσσαλονικείς.

Ολοκληρώθηκαν οι μεταγραφές των Έρικ Σάμπο και Μάρτιν Λέοβατς στον ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» ανακοίνωσε τις αποκτήσεις των δύο ποδοσφαιριστών, οι οποίοι υπέγραψαν τετραετές συμβόλαια συνεργασίας.

Όσον αφορά τον πρώτο, ο Σλοβάκος μέσος τέθηκε αντιμέτωπος με τον ΠΑΟΚ στα παιχνίδια με την Σπάρτακ Τρνάβα και κατάφερε να τραβήξει την προσοχή των Θεσσαλονικέων.

Ο 23χρονος άσος σημείωσε 11 γκολ σε 28 παιχνίδια στο περσινό πρωτάθλημα της χώρας, ενώ στο φετινό μετράει 2 γκολ σε 3 συμμετοχές, αλλά και 4 γκολ σε 6 αγώνες στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ (το ένα απέναντι στον ΠΑΟΚ).

Από την άλλη, ο Κροάτης αριστερός μπακ είναι προσωπική επιλογή του Ίγκορ Τούντορ, αφού ο προπονητής του ΠΑΟΚ τον γνωρίζει πολύ καλά από το κροατικό πρωτάθλημα. Ο 27χρονος αγωνίζεται στη Ριέκα από τον Ιανουάριο του 2014 και την περσινή σεζόν είχε 2 γκολ σε 29 παιχνίδια.

Πρέπει να σημειωθεί πως οι δύο ποδοσφαιριστές δεν θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα παιχνίδια με την Μπρόντμπι, αφού έχουν αγωνιστεί στα προκριματικά με Σπάρτακν Τρνάβα και Ριέκα. Ωστόσο, εφόσον ο ΠΑΟΚ προκριθεί στους ομίλους, θα έχουν κανονικά δικαίωμα συμμετοχής.

Στο στόχαστρο του ΠΑΟΚ βρίσκεται και ο 22χρονος ομογενής μέσος της Σίδνεϊ FC, Τέρι Αντώνη, ο οποίος είναι τρεις φορές διεθνής με την εθνική ομάδα Ανδρών της Αυστραλίας.

Η ανακοίνωση για τον Σάμπο:


Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Έρικ Σάμπο από την Σπάρτακ Τρνάβα. Ο 24χρονος Σλοβάκος μέσος υπέγραψε συμβόλαιο τετραετούς διάρκειας.

Ο Σάμπο είναι… προϊόν των τμημάτων υποδομής της προηγούμενης αντιπάλου του ΠΑΟΚ στα προκριματικά του Europa League και προέρχεται από τρεις πολύ καλές σεζόν που του άνοιξαν την πόρτα της Εθνικής Σλοβακίας, στην οποία πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στις 23.05.2014 στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στο Μαυροβούνιο.

Υψηλόσωμος (1,87 μ.), γρήγορος και καλός τεχνίτης ο Σάμπο μπορεί να αγωνιστεί τόσο στο κέντρο όσο και στην δεξιά πτέρυγα, ενώ στα πλεονεκτήματά του είναι ότι πατάει περιοχή και σκοράρει.

Χαρακτηριστικό είναι ότι τη σεζόν 2014-15 σημείωσε 11 γκολ, στα εννιά ματς που έχει δώσει από την αρχή της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου έχει σκοράρει έξι φορές και συνολικά σε 120 συμμετοχές μετρά 37 γκολ κι επτά ασίστ.

Η ανακοίνωση για τον Λέοβατς:


«Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Μάριν Λέοβατς από την Ριέκα. Ο διεθνής Κροάτης αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο τετραετούς διάρκειας και θα φοράει τη φανέλα με το νούμερο 4.

Ο Λέοβατς γεννήθηκε στις 07.08.1988 στο Τζάιτσε της Βοσνίας και μεγάλωσε στην Αυστρία όπου μετακόμισε η οικογένειά του κατά τη διάρκεια του πολέμου στην πρώην Γιουγκοσλαβία.

Στα 14 του χρόνια εντάχθηκε στα τμήματα υποδομής της Αούστρια Βιέννης, ομάδα στην οποία πραγματοποίησε τα πρώτα του ποδοσφαιρική βήματα. Ο Κροάτης αμυντικός έμεινε στην Αυστρία μέχρι τον Ιανουάριο του 2014 οπότε αποφάσισε να επιστρέψει στην πατρίδα του υπογράφοντας στην Ριέκα.

Στον ενάμιση χρόνο που έμεινε στην προηγούμενη ομάδα του, η εξέλιξή του ήταν εντυπωσιακή. Καθιερώθηκε άμεσα στο αριστερό άκρο της άμυνας, κατέκτησε το Κύπελλο του 2014 και πραγματοποίησε εντυπωσιακές εμφανίσεις.

Τον Νοέμβριο του 2014, μάλιστα, προτίμησε να φορέσει τα χρώματα της πατρίδας του κι όχι της Αυστρίας (έχει διπλή υπηκοότητα) και έκανε ένα ονειρικό ντεμπούτο με τη Χρβάτσκα. Αντίπαλός του ήταν η Αργεντινή του Λίονελ Μέσι».






Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΣΠΑΡΤΑΚΣ

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 11/08/2015 16:55
Erxete και ο τερι αντονις

Ετοιμαστοιτε γαυρακια ερχοντε κιαλλες φαπες

στις 11/08/2015 16:56
Ετοιμαστειτε* οοο παοκαραα

στις 11/08/2015 18:45
Καλές μεταγραφές για μια ομάδα που θέλει να νικήσει την ερυθρολευκοκιρινόμαυρη παράγκα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΗ.

στις 11/08/2015 19:08
*κιτρινόμαυρη*

στις 11/08/2015 20:30
Πολυ καλες μεταγραφες natihooliganos...Αφου σκεφτομαι να παρω διαρκειας φετος για να βλεπω την ομαδα μας την Παοκαρα!!1ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΣΕ ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΡΕΧΩ ΠΡΟΣΠΕΡΝΩ ΓΑΥΡΟ ΕΚΕΙ ΒΑΖΕΛΟ ΕΔΩ ΠΑΝΤΟΥ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΣΩΘΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΟΥΣΤΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...ποσο εχει το διαρκειας φετος antihhooligane στην 4>>??Θα μαγευτουμε παλι απο την παοκαρα φετος αλλα και Ο Παναθηναικος προβλεπω να μας δυσκολευει με Κλωναριδη και Μπρουμπο...Αλλα θα το σηκωσουμε στο τελος με Βιτορ ,Σαμπο ,Μαμπο και ΛΕοβατς,θα κρυφτει η μπαλα φετος...ΜΠΡΑΒΟ ΠΡΟΕΔΡΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕΣ!!!!

στις 11/08/2015 20:34
Μαriner φέτος νομίζω οτί ακρίβηναι το εισητήριο στην Θυρα 4!!Λογικό με τέτοια υψηλής ποιότητας ποδοσφαιρικής αξίας παικτών να ακριβήνουν και τα διαρκείας..

στις 11/08/2015 20:34
Ναι σωστα...Και ποσο πηγε σε τι τιμη εφτασε φιλος??

στις 11/08/2015 20:35
90 ευρώ με δώρο πατατάκια πριν κάθε παιχνίδι στο φουάγιε...

στις 11/08/2015 21:02
90 ευρω σε πληρωνουνε για να εχεις διαρκειας στην Θυρα 4??Οχι κυριοι διαμαρτυρομαι!!Μονο με 700 ευρω και πανω αν με πληρωσετε θα παω να βλεπω τον παοκ καθε αγωνιστικη...Ακου εκει 90 ευρω το διαρκειας...

στις 11/08/2015 21:08
ΑΝΑΞΙΜΑΝΔΡΕ σε γαμαω ρε κολοβαζελε και τρεχεις...Ετοιμαστητε κολογαυροι και βαζελια η ομαδα μας θα πεταει φετος με Σαμπο και Λεοβατς και ερχεται και ο τερι αντονις...ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΟΝ ΓΑΥΡΟ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΚΡΥΦΤΩ...ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΝΤΟΤΙΝΑ ΠΑΟΚΑΡΑ

στις 11/08/2015 21:11
ναι MHTSOTAKHS-2015 παει για μεγαλα πραγματα ο προεδρος φετος...φετος ειναι η χρονια μας...θα υπερνικησουμε ολα τα παραρτηματα του κολογαυρου και τις διαιτησιες κατα που θα εχουμε τις στημενες απο τον χοντρομαρινακη...

στις 11/08/2015 21:14
Πρωταθλημα ξανα??τι λες ρε συ mariner...που θα τα βαλετε τοσα πρωταθληματα τοσες κουπες??Εχετε χωρο συγκεκριμενα δημιουργησει για αυτο τον σκοπο εκει στην Τουμπα??Σας νοικιασε κανενα κτιριο ο κυριος Σαββιδης??

στις 11/08/2015 21:43
"mariner" δεν ξέρω πόσο έχει το εισητήριο διαρκείας.

στις 11/08/2015 21:45
Ε ΡΕ ΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ κ ΦΕΤΟς

ΧΑΑΧΑΧΑΑ

στις 11/08/2015 21:47
Να τος κι ο Ολυμπιακάκιας "babapsy".Την Ά δεν τη βλέπετε ούτε με κυάλια!

στις 11/08/2015 21:47
ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΡΚΕΙΑς ΛΕΤΕ??

ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ

ΤΡΕΙς Κ ΠΑΡΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Κ Ο ΦΙΛΟς ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 11/08/2015 21:47
Εργοτέλης=Ολυμπιακός

στις 11/08/2015 21:49
ΤΟ ΒΡΗΚΕς ΑΝΤΙΧΟΥΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΚΙΑς ΕΙΜΑΙ

ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΧΑΑΧΑΑΧΑ

στις 11/08/2015 21:51
ΜΗ ΣΤΑ ΞΑΝΑΛΕΩ Κ Γ΄ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΘΑ ΜΑΣΤΕ

ΑΛΛΑΖΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΚΑΣΣΕΤΑ Η΄ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΛΛΑΖΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΑΧΑΧΑΑΑ

στις 11/08/2015 21:59
Siga re paokakia pou amesws tous vaftisate kales metagrafes.Tous xerate kai xthes tous sygkekrimenous?Kai sigoura me tetoious pextes den pas gia prwtathlima etsi?An mas eferne emas o proedros mas tetoious pextes to pio pithanon tha ton rixname ap to limani...to lew auto nooumenou oti ki eseis fetos thelete na diekdikisete prwtathlima(kai pali).GIA NA PAREIS PRWTATHLIMA PREPEI NA FEREIS PEXTES KALYTEROUS H' TOYLAXISTON ISAXIOUS ME TOΝ YPERPRWTATHLITH OLYMPIAKO.Twra an oi stoxoi sas einai na diekdikisete mia thesi sta evrwpaika kypella(xwris tin voithia tou olympiakou auti ti fora xexexe)tote mallon eisaste sto swsto dromo...

στις 11/08/2015 22:08
Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΦΕΛΙΜ ΓΑΥΡΟς ΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 11/08/2015 22:11
mangas ΔΕ ΤΟ ΚΤΛΒΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥς ΛΕς ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΤΟ ΣΑΒΒΙΔΗ ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ Κ ΠΑΛΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕΖΟΝ ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΝ

Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΑΤΗ ΛΕΜΕ ΧΑΧΑΧΑΑ

στις 11/08/2015 22:49
Προσεξε τι εγραψε ο ποιητης mangas01 ...''(xwris tin voithia tou olympiakou auti ti fora xexexe0'' Ξερεις πολλα εσυ φιλε mangas01...παρα πολλα υποκλινομαι...Ρε πουθεναδες ο babapsy βλεπει Ολυμπιακο και βγαζει σπυρακια ξεκολατε,τσακωνοτανε με γαυρους τις προαλλες...απλα ειναι αντικειμενικο το παληκαρακι...Και ορθολογικα αναφερει οτι δεν εχουμε προβλημα με συμπαθεις συλλογους οπως του Παοκ εμεις στοιχημα θελουμε να κερδιζουμε και μακαρι να παιζει παντα ΟΣΦΠ-ΠΑΟΚ και να δινει το διπλο 7,25 και να ερχεται διπλο συνεχεια...γινεται αυτο???με ποιους με τον μαμπο και τον λεοβατς//αΥΤΟΙ κανουν για μεροκαματα οικοδομη και μεχρι εκει...

στις 11/08/2015 22:50
Με τους μαλακες μπαμπακοπιτες με κολημενο εγκεφαλο εχουμε προβλημα...Ειτε ειναι γαυροι ειτε βαζελοι ειτε οτιδηποτε ειναι...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.