Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε την Μπαρτσελόνα (video)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε την Μπαρτσελόνα (video)



Η Μπαρτσελόνα είχε τρία δοκάρια κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ωστόσο οι «κόκκινοι διάβολοι» ήταν αυτοί που πήραν τη νίκη (3-1) σε φιλικό παιχνίδι στις ΗΠΑ για το International Champions Cup. Ρούνεϊ (8’), Λίνγκαρντ (65’) και Γιανουζάι (90’) τα γκολ, μείωσε στο 89’ ο Ραφίνια.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-1της Μπαρτσελόνα σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Levi's Stadium» της Καλιφόρνια.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης, που έπαιζαν χωρίς τους Μέσι και Νεϊμάρ, ξεκίνησαν αρκετά δυνατά στο παιχνίδι και είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν μόλις στο 3ο λεπτό, όταν ο Σουάρες σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Ντε Χέα με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Δυο λεπτά μετά ο Σέρτζι Ρομπέρτο βγήκε τετ α τετ με τον Ντε Χέα, όμως ο Ισπανός γκολκίπερ μπλόκαρε τη μπάλα, κρατώντας το μηδέν. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γλίτωσε το γκολ και κατάφερε να προηγηθεί στο 8’, κόντρα στη ροή του αγώνα. Ο Γιανγκ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ρούνεϊ πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τερ Στέγκεν για το 1-0!

Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να απαντήσει και στο 42’ είχε νέο δοκάρι με σουτ του Σουάρες από το ύψος της περιοχής. Οι «μπλαουγκράνα» δεν κατάφεραν να βρουν κάποιο γκολ ούτε στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διπλασίασε το προβάδισμα της στο 65’ με πλασέ του νεοεισελθέντα Λινγκαρντ.

Οι δύο προπονητές προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές, ρίχνοντας στο ματς αρκετούς νεαρούς παίκτες. Η Γιουνάιτεντ θα μπορούσε να πετύχει 3ο γκολ στο 68’ με σουτ του Γιανουζάι και τρία λεπτά μετά ο Μουνίρ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, το 3ο της Μπαρτσελόνα στο ματς.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε πίεσε προκειμένου να μειώσει στο παιχνίδι και τα κατάφερε στο 89’ με όμορφο σουτ του Ραφίνια. Ωστόσο οι Άγγλοι απάντησα άμεσα, με τον Γιανουζάι να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 90’.




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΗΠΑ

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 26/07/2015 01:38
ετσι ωραια να το βουλωσουν λιγο οι οπαδοι της δευτερης ομαδας σε τιτλους στην ισπανια. δεν επαιζε ο μεσι και ο νευμαρ? σιγα μωρε γλιτωσαμε απο τις βουτιες του αμπαλου νευμαρ που πεφτει απο τον ανεμο ο σκυλαραπας κοκαλιαρης θα χαλαγε το παιχνιδι. φιλικο η οχι φαγατε πουτσα μπροστα σε 100.000 κοσμο . περαστικα σας δευτερη ομαδα της ισπανιας και να ξερετε ο δευτερος παντα ειναι ενα τιποτα

στις 26/07/2015 01:42
περυσι γαμησαμε την αμπαλη ρεαλ φετος εσας. καιρος να τα πουμε στο τσουλου φετος παπιες

στις 26/07/2015 01:44
παρολα αυτα στοχος μας φετος ειναι να κερδισουμεμτον μουρινιο καθως αυτος ειναι ο μεγαλος αντιπαλος μας γιατι τσελσι χωρις μουρινιο δεν υπαρχει. αρσεναλ και σιτι ειναι ξεγραμενες απο τωρα. και περυσι απο μαλακια χασαμε τη δευτερη θεση.

στις 26/07/2015 01:59
luca barca den isun ? wtf

στις 26/07/2015 02:30
συμπαθω την μπαρτσα αλλα τα εβαλα με τους οπαδους της επειδη πριν το παιχνιδι μας αντιμεπτωπισαν αλαζονικα και οτι εμεις ειμαστε μικρη ομαδα και αυτη μεγαλη. χαχα θα θελαν.

στις 26/07/2015 03:52
Καλή ομάδα η Γιουνάιτεντ πολύ καλή αλλά δεν είναι σαν την Barca!!

στις 26/07/2015 05:16
xaxaax ti einai afta pou lete re noumera pou den einai san thn barca...

στις 26/07/2015 05:41
Re alania mhn leme oti na nai ena filiko htan k tipota perisotero,.. K eimai mantsestara k panw ap ola real!alla ti sizitatate twra ena game oti na nai h megales omades sta megala game fenonte!dn eida to game alla auto pou xerw einai xwris neymar k mesi h mpartsa thimizei kanonikei omada

στις 26/07/2015 08:22
ti lete vre asxetoi pou einai i man.united to idio epipedo me tin BARCELONA.nikisate se ena filiko kai kati egine.exete katastrofei san omada kai milate kiolas

στις 26/07/2015 09:13
oi "fila8loi" ths united htan einai kai 8a einai gia ton poutso..oi pio hli8ioi opadoi ston kosmo mazi me ths real!!!!oso gia thn united 3odeuei ka8e xrono panw apo 100 ekatommyria se metagrafes gia na teleiwnei 4h...ekei 8a meinete axrhstoi!!!

στις 26/07/2015 09:59
ΔΩΣΕ ΠΟΝΟΟΟΟ M.U ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕ ΑΝΤΕ ΟΜΑΔΑΡΑ!!!

στις 26/07/2015 10:47
kala kerdise ena filiko kai trelathike o allos...

στις 26/07/2015 13:36
alex ine h pio istoriki omada tis agglias 2 xronia itan se parakmi tr kani to comeback tha dum mia machester diekdikitria tou ch l arsenal esis xodevete 76545678987656789098765r456789098765 to xrono k exete na dite protathlima 20 xronia

στις 26/07/2015 14:27
filiko pexnidi kaimene

στις 26/07/2015 15:33
lucadiricio mono gia ta filika iste sta episame mono mpatses tros xaoxoxooxoxox ampali......

στις 26/07/2015 15:58
o allos epanw to xeftilise to prama h poio g to mpoutso opadi k xeftiles leei oti na nai pou prin polu liga xronia xwris na xodevi salio o fergkouson gamage manes!oso g tou opadous k thn omada an xereis einai h poio istoriki mazi me liverpool alla pou na xerei g na leei tetoia

στις 26/07/2015 16:05
K oso g thn real panta auto ekane re file xodevi miria g na pari pextes dn aspazome plhrws authn ti prosegkisei oute goustara pou edwse 100 miri gia na paroume ronaldo alla toulaxisto exw mia dekada tsou lou sthn plati m!h arsenal ti exei to malaka tn venger pou tn exei kani o zoze to poutanaki tou?pou dn tn exei kerdisei oute mia fora?k na xereis g na mathenis an eixe allos thn omada ths arsenal tha kinigouse monimos prwtathlima k tsou lou alla pou na pas me tn looser tn vengker..

στις 26/07/2015 16:41
xaaxaxaxaxaaxxa RE asxetE LUCARDISIO TO ISPANIKO PROTATHLIMA EINAI TO KALUTERO STON KOSMO KAI POIO DUSKOLO KAI THA MILISEIS KIOLAS? KAI THUMISE MOU STO TSOULOU POSES FWRES IRTHES MAZI ME BARCA KAI POSES FWRES EFAGES POUTSA KAI PIRA EGW TO CHAMPIONS LEUAGE GIA PES LIGO VRWMIARH APLUTE PITSIRIKA POU THA MILISEIS GIA ISPANIA KIOLAS KAI BARCA ASXETE POU STIN AGGLIA AKOMA KAI TWRA M.U ME TO ZORI CHAMPIONS LEAUGE PAS SITI KAI CHELSEA SAS PIDAEI AVERTA!

στις 26/07/2015 16:44
kai den epaize kai o dani alves kai machrano oxi mono messi kai neymar asxeete

στις 26/07/2015 17:14
o macherano k o dani exun k mia proxorimeni ilikia :p

στις 26/07/2015 17:19
θα μας κερδιζε το γυφτακι ο αλβες με τις ξανθες ανταβιες χαχα σας πονεσε το 3-1 σας καταλαβαινω βγαλτε κομπλεξ. το ισπανικο ειναι το κορυφαιο ναι καλα χαχα που οι μασωνειες ρεαλ και μπαρτσα τα περνετε ολα τα χρηματα απο τα τηλεοπτικα ανεξαρτητως τη θεση θα τερματισετε και οι αλλες παιρνουν τα απομειναρια.τουοαχιστον στη αγγλια υπαρχεια αξιοκρατια γιαυτο υπαρχει ανταγωνισμος

στις 26/07/2015 17:20
το μουνι της μανας σου ειναι το κορυφαιο. το αγγλικο βλακα ειναι το κορυφαιο δες διαφορα τηλεθεασεων.

στις 26/07/2015 17:27
File sry alla tha sumfoniso sto oti to kalutero prwtathlima ston kosmo einai to aggliko k fenete se pola simia auto.to ispaniko exei ths duo kaluteres ston kosmo.k mia alithia dustixos h de pouta barca exein thn kaluterh omada dustixos eidika apo thn man.u einai xiliometra mprosta..k pistevo k apo thn real oso exoume tn ronaldo sthn omada dn mas vlepw kala dustixos

στις 26/07/2015 17:40
K lucardiso mhn trelenese .. Exoume tn fan xal p ta exei ligo xamena o malakas paei xodevi ta lefta k dn xerei t pernei se dun xronia exei xodepsi o tupos 250miria k akoma omada ftiaxnoume oti na nai..pisteva oti einai kalos o fan xal alla ta xronia perasan k autos fenete na ta exei xamena

στις 26/07/2015 17:43
K re lucardiso pou tous eides deuterous ? Ta mounia kanan trebel eukolo en teli

στις 27/07/2015 00:41
Barcaa4Ever μαλλον φιλε δεν στα'πανε σωστα το αγγλικο πρωταθλημα ειναι το καλυτερο απο οποια μερια και αν το δεις.εδω ομαδες 1ης κατηγοριας στην ισπανια αντιμετωπιζουν οικονομικα προβληματα και δεν εχουν να πληρωσουν παικτες και προπονητες βλεπε κορδοβα,ντεπορτιβο,ειμπαρ τι να λεμε τωρα και στην αγγλια η QPR ΜΟΝΟ επειδη ανεβαινει κατηγορια απο τα τηλεοπτικα,το μαρκετινγκ και ποιος ξερει τι αλλο καρπωνεται αυτοματα κοντα 100-110 μυρια και ανεβοκατεβαινει καθε χρονο σαν ασανσερ φαντασου ποσα παιρνουν και ποσα ξοσευουν οι τσελσι και η μαν.γιου.οι αριθμοι εχουν ξεφυγει και επισης freedom5 η μπαρτσελονα και η ρεαλ ΔΕΝ ειναι οι καλυτερες ομαδες στον πλανητη απλα εχουν στο ροστερ τους 2 καλυτερους παικτες αν δεν υπηρχαν αυτοι οι δυο αυτες δε θα διεφεραν σε τιποτα απο ολες τις αλλες

στις 27/07/2015 00:53
παντως ο rooney πως εχει γινει ετσι ρε μαλακα οσο περναει ο καιρος ασχημενει και πιο πολυ...fail

στις 27/07/2015 01:12
Καλυτερο πρωταθλημα το ισπανικο.. ΤΙ ΛΕΣ Ρ ΓΕΛΟΙΕ? ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΜΠΑΡΤΣΑ ΑΥΤΟΑΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ? ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ.

ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡ ΚΑΙ ΛΥΟΝ ΚΑΙ ΣΑΛΚΕ ΚΑΙ ΑΓΙΑΞ ΚΑΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΤ ΚΑΙ ΡΕΑΛ Ρ ΜΟΥΝΙΑ

στις 27/07/2015 14:46
NAI GIA AUTO KATHE FWRA KAI SE UEFA KAI C.L EINAI ISPANIKES OMADES KAI TROTE POUTSA OPWS REAL H BARCA H ATLENTIKO ASXETA KAI SEVILEE UEFA...JUVE 3-1 TO PIRAME ITALIA POUTAS 2 FWRES M.U POUTSA OI GAMW AGGLOIA SE TELIKO APO BARCA THES KAI ALLA NA SE PW MHPWS? ASXETOI POU THA PEITE EXOUNE KALUTERO PROTATHLIMA TA ARXIDIA MOU TA MPLE EXOUNE LES K STIN ISPANIA DEN UPARXEI ANTAGONIZMOS ME SEVILEE VALENTHIA MESA ATLENTIKO REAL BARCA ASXETA PLAZMATA MEXRI K ESPANIOL H KATOTERI EINAI GAMATI OMADA!

στις 27/07/2015 16:21
axaxxx deite poioi milabne h arsenal pou exei na dei protathlima apo ton kairo tou noe

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.