ΠΑΕ ΑΕΚ: «Θα αποδεχτούμε την ποινή, θα απομονώσουμε τους ανεγκέφαλους»

ΠΑΕ ΑΕΚ: «Θα αποδεχτούμε την ποινή, θα απομονώσουμε τους ανεγκέφαλους»



Ανακοίνωση για τα όσα έγιναν στο χθεσινό ντέρμπι εξέδωσε η ΑΕΚ, η οποία ευχαρίστησε τον κόσμο που γέμισε το ΟΑΚΑ και ζήτησε συγγνώμη για τους «αχαρακτήριστους ανεγκέφαλους», ενώ δήλωσε έτοιμη να αποδεχθεί όποια ποινή της επιβληθεί για τα επεισόδια. «Να τιμωρηθούν και οι θύτες» αναφέρει η ΠΑΕ.

Διατεθειμένη να αποδεχθεί οποιαδήποτε ποινή για τα όσα έγιναν στο χθεσινό παιχνίδι με τον Ολυμπιακό δηλώνει με ανακοίνωση της η ΠΑΕ ΑΕΚ. Η «Ένωση» ευχαρίστησε τον κόσμο που γέμισε το ΟΑΚΑ και ζήτησε συγγνώμη για τους «αχαρακτήριστους ανεγκέφαλους» που προκάλεσαν επεισόδια και συντέλεσαν στη διακοπή του αγώνα, δίνοντας την υπόσχεση πως θα θα κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της για να τους απομονώσει.

Στην ανακοίνωση η ΑΕΚ κατηγορεί τους Βίτορ Περέιρα και Παϊτίμ Κασάμι για προκλήσεις, ενώ καταλήγει πως το μαχαίρι θα φτάσει κάποια στιγμή μέχρι τους θύτες...

Αναλυτικά η ανακοίνωση:


«Η ΑΕΚ οφείλει ένα μεγάλο ευχαριστώ στους 65.000 φιλάθλους της, ενήλικες και παιδιά που γέμισαν χτες το Ολυμπιακό Στάδιο για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Σε μια εποχή που το ελληνικό ποδόσφαιρο νοσεί βαριά, που τα γήπεδα της Ελλάδας είναι άδεια με τον υγιή φίλαθλο κόσμο της χώρας να γυρίζει επιδεικτικά την πλάτη στη διαφθορά αλλά και σε μια δύσκολη οικονομικά συγκυρία για την κοινωνία μας, η χθεσινή μαζική παρουσία τους και η καταπληκτική συμπεριφορά τους μας έκαναν υπερήφανους.
Βεβαίωσαν για άλλη μια φορά σε όλους την τεράστια δυναμική του Συλλόγου που κανείς και τίποτα δε θα κρατήσει πίσω.

Τους οφείλουμε όμως και μια συγγνώμη για λογαριασμό των τριάντα αχαρακτήριστων ανεγκέφαλων που μετά από τις χειρονομίες - προκλήσεις του «κυρίου» Περέιρα και του «κυρίου» Κασάμι, αντέδρασαν με αυτό τον τρόπο, ζημιώνοντας την ομάδα, αμαυρώνοντας μια εικόνα που κάθε πραγματικό ποδοσφαιρικό γήπεδο θα ζήλευε και τους υποσχόμαστε ότι θα κάνουμε ό,τι περνάει από το χέρι μας για να τους απομονώσουμε.

Για το ποδόσφαιρο που λατρεύουμε, το ποδόσφαιρο του ήθους του προπονητή μας Τραϊανού Δέλλα. Δε γυρνάμε με τίποτα πίσω στο μαύρο παρελθόν. Μπροστά μας υπάρχει μόνο ένα λαμπρό μέλλον.

Άλλοθι με όλα όσα συμβαίνουν στο ελληνικό ποδόσφαιρο θα μπορούσαμε να αναζητήσουμε πολλά.

Οι φθηνές δικαιολογίες, όμως, δεν ταιριάζουν σε μία μεγάλη ομάδα. Η ΑΕΚ επιζητά την εφαρμογή των κανονισμών.

Θα υπερασπιστούμε το όνομα του Συλλόγου και δε θα κρυφτούμε πουθενά. Θα τραβήξουμε το δύσκολο δρόμο για την επιστροφή αποδεχόμενοι την οποιαδήποτε τιμωρία και θα εντείνουμε τις προσπάθειές μας για την εξυγίανση του ελληνικού ποδοσφαίρου απευθυνόμενοι στους πολλούς και όχι στους λίγους.

Η ΑΕΚ επιζητά την εφαρμογή των κανονισμών αποδεχόμενη με σθένος να είναι η πρώτη.

Και όταν την πληρώνουν τα θύματα και θα έχουν μείνει ικανοποιημένοι αυτοί που «πρέπει», έχουμε την απαίτηση το μαχαίρι να φτάσει κάποια στιγμή μέχρι τους θύτες
».



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 12/03/2015 15:00
Αυτοί οι γνωστοί-άγνωστοι ζουν και βασιλεύουν , και εξυπηρετούν συμφέροντα.

Μακάρι να γίνει η αρχή και να απομονωθούν.

Εξαιρετική η ατμόσφαιρα χθες .

στις 12/03/2015 15:00
san maimou xorophdage o pereira xaxa ine pou ine 1.50 xaxaxa

στις 12/03/2015 15:02
hmoun uper twn epeisodiwn den mporoun n PANHGIRIZOUN SAN MAIMOUDES GIA ENA GOAL XERI KATI ASXHMOI PITHIKOI TUPOU PEREIRA

στις 12/03/2015 16:04
re mpas kai eine filogauroi oi gauroi afta ta mounia p ta kanoun?gt panta eine 20 30 atoma t pousth dn eine kai 500-600...

στις 12/03/2015 16:25
Ωραιο γκολ.....για το πολο ομως

στις 12/03/2015 17:12
λουκαρντιρισιο το περιεργο θα ηταν να ησουν κατα......και εσυ ενας απο αυτους θα γινεις....η αεκ ειχε ευκαιρια να ισοφαρισει....κατα τα αλλα βαρετο ματς δεν ειδα καποια παραβαση στο γκολ...παντως δυσκολο να δει κατι απο εκει ο διαιτητης...δεν τον δικαιολογω αν ηταν χερι απλα λεω...παντως η αεκ δεν επαιξε μπαλα ουτε ο ολυμπιακος αλλα εβγαλε καλυτερες φασεις

στις 12/03/2015 17:29
lucadirisio fenese oti eise mikros mn ta les ayta

στις 12/03/2015 17:31
σκασε ρε βλακα και χτες που ημουν γηπεδο πολυ σοφτ ημασταν κανονικα επρεπε να τους σπασουμε στο ξυλο . θα καθομαστε να μας γαμανε μεσα στο γημεδο μας με διαιτησιες? ελεος ο παοκ τους εβαλε στη θεση τους περυσι στη τουμπα και απο τοτε ο πουσταρας ο θρυλος τα κλανει να σκοραρει στη τουμπα χαχαχα

στις 12/03/2015 18:16
rolarooo mpastarde gamw tin mana s malaka pou 8a ton peis kai tourko

στις 12/03/2015 19:28
ROLARO GAMW TIN ZWH SOU FLWRE ASXETE MAGA TOU PC POU THA VRISEIS KIOLAS MPASTARDE KWLO GAURE ME TO XERI TO EIDANE OLOI....! KAI PANE DES TIN FASH OTAN ARXISE H MPALA EIXE VGEI E3W K HTAN ARA OUT ! TO DEIXNANE POSES FWRES PRIN KANEI TIN SENTRA STIN FASH TOU GOAL AN METRUSE ARA OUT TA ARXIDIA MOU TAH VAZETE GOAL K ME XERI KIOLAS! POU PROKALESAN KIOLAS O ALLOS O PROPONITHS KAI O PAIXTHS POU EDEIXNE META XERIA TOU TA ARXIDIA TOU!

στις 12/03/2015 19:28
ALLA ETSI 3ERETE NA PERNATE!

στις 12/03/2015 20:12
Good Luck !!

στις 12/03/2015 20:36
to goal itan xeri kai pali i idia dietisia paidia den mporoume na kanoume kati auto to elliniko protathlima kai to kupello panta rezili tha ginomaste se olous

στις 12/03/2015 20:38
ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΠΛΗΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 745 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΙΣΟΝΟΜΑ..!!

στις 12/03/2015 20:50
ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 89 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΑΕΚ ΤΗΣ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ. Αναφερω οτι ειναι της Β εθνικης οχι με σκοπο να μειωσω την ΑΕΚ φυσικα, αλλα γιατι αν ηταν στην Α εθνικη θα ηταν αλλη ομαδα. Απο εκει και υστερα βρισκω πολυ σωστη την ανακοινωση της ΠΑΕ ΑΕΚ και μπραβο !!!! .... και αναμενοτυμε επιτελους απο το κρατος να βαλει στο κλουβι τους τους χυμπατζηδες τυπου Περειρα.

στις 12/03/2015 21:07
αν ολοι λετε οτι το εβαλε με το στηθος η ωμο πως γινεται η μπαλα να παει ισχια ηλιθιοι ολοι οι γαυροι .....με το χερι μπηκε γτ η μπαλα πηγε ισχια δεν υπαρχει αλλη περιπτωση να παει η μπαλα αααα και δευτερον ο χαρα ξερει να παιζει μπασκετ καλο βλεπω!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχχαχα

στις 13/03/2015 00:15
Ισχια αντι για ισια...ωραιος..χαχαχα

στις 13/03/2015 00:23
Πατε καλα,με τα μουνια τους γαβρους ασχολιστε.Ετσι εχουν μαθει να κερδιζουν τα λαμογια στιν Ελλαδα.στιν ευρωπη ομος ε...........τα καταφερνουν τελια απο ψολη σε ψολη καρφονονται.............

στις 13/03/2015 01:27
rolaro 8a s gamiso kai ta paidia sou poutsosperma...an ksanapeis tourko...gamimene poutsomeze

στις 13/03/2015 01:39
Ka8omai k diavazw ta mnmta k vlepw poso klapses eiste k ti sumaxia peftei enantion tou olympiakou..... mia zwh etci eiste vlepw bala edw k 30 xronia peripou k pote dn paradextikate oti xasate k telos..... akoma k ta 6 goalakia pou trwgate kt vriskate k dn metrwse kanena sto telos to ena xeri to allo dn itan faoul to allo dn eitan korner to allo 3ekinise afou faoul k alla polla...... tr gia tn fasi tou goal i bala prepei na vgei olokliri gia na dw8ei plagio k dn vgike olokliri valte photo k di3te to afou eiste toso sigouri k sto goal dn uparxei oute mia kamera pou na dixnei an einai xeri oi 7 dixnoun sti8ws k oi 2 xeri.... k xeri na einai la8oi ginonte pantou spania uparxei match xwris la8os itan pl diskoli fasi gt dn exei voi8o sto terma

στις 13/03/2015 05:02
Βρε ΖΩΟ Μητσοτακη. Ανθρωποειδείς. Ακόμη δεν καταλάβεις τι εγίνε; Πάρε τη μπανάνα σου και ανεβα στο δέντρο σου.,...μαϊμού. Και βγάλε την μπανάνα απο τον πωπο σου..... Καφριλε..... Ξυπολιτο κεφάλι....

στις 13/03/2015 05:10
Ρολαροοο και ριπερ.... με τον Μητσοτάκη παρέα κι εσεις. Κι οι τρεις ενος κουκουτσιου μυαλό δεν συμπληρωνετε. Η καφριλα σας αγκιζει την ανεγκεφαλια σας. Αστεία υποκείμενα.

στις 13/03/2015 08:03
Re poustraki vres mia foto apo to plagio pou vgike k ena ka8aro videaki pou dixnei oti einai xeri to goal..... stile to link koimismene abaloi gamw tn lao sas

στις 13/03/2015 10:00
PROTON I MPALA DN VGIKE ... eleos re magkes.. kai deuteron etsi eprepe na ginei kai etsi egine ...! o OSFP oloi i3eran mesa tous oti tha perasei OPOS kai xei to thema..! apla koimaste orthioi kai tsakoneste gia eteries pou vgazoun ekatomiria apo kati tetoia goal sto 89..!

στις 13/03/2015 10:01
apla koimaste :) Xoris pare3igiseis pedes..! gamo kai tin aek kai ton osfp kai oles tis ellinikes omades..! Asximenoun ti xora mou ... euxome olopsixa na pesei boba mesa sti super leage..!

στις 13/03/2015 10:02
An auto eseis to apokolite theama kai athlitismo .. EGW exo 3 arxidia..!

στις 13/03/2015 12:48
Μιτς, είσαι πολύ κοντά αγόρι μου. Αλλά τι να κάνω που γουσταρω την μπαλλα; Είπαμε. Οχι καφριλα και ανεγκεφαλια. Κανένας από αυτους τους καφριλους δεν διάβασε Βάρναλη, Αριστοφάνη και Αριστοτέλη. Είναι αγραμματα στοιχεια που τροφή τους είναι η καφριλα. Αστεία υποκείμενα.

στις 13/03/2015 13:33
teo signomi an se prosbala .. APLA to sixathika re file... Prospatho na katanoiso pou odigei olo auto p apokaloume podosfero edo stin ellada kai pragmata DN MPORW NA KATALAVO tpt ....

στις 13/03/2015 13:35
euxome na to vroun mprosta tous auto p kanoun stin ellada..! Katastrefoun to pio omorfo kai omadiko athlima ston kosmo ..!

στις 13/03/2015 23:46
http://www.gazzetta.gr/football/article/714535/kalogeropoylos-i-mpala-htypise-sto-stithos-toy-hara-kai-mpike-gkol

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.