Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Άλωσε» το «Καμπ Νου» η Μάλαγα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Άλωσε» το «Καμπ Νου» η Μάλαγα



Με γκολ του Χουάνμι στο 7ο λεπτό, η Μάλαγα έφυγε με τη νίκη (1-0) από την έδρα της Μπαρτσελόνα και έδωσε την ευκαιρία στη Ρεάλ να ξεφύγει ξανά με +4 στην κορυφή.

Μετά την ισοπαλία (0-0) του πρώτου γύρου στο «Ροσαλέδα», η Μάλαγα υποχρέωσε τη Μπαρτσελόνα σε νέα βαθμολογική απώλεια, καθώς οι Ανδαλουσιανοί έφυγαν με τη νίκη (1-0) από το «Καμπ Νου», σπάζοντας το νικηφόρο σερί 11 αγώνων των «μπλαουγκράνα».

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε στο 7ο λεπτό ο Χουάνμι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Άλβες στον Μπράβο μετά από βολέ του Καμενί και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Κακή εμφάνιση από τη Μπαρτσελόνα, η οποία δεν είχε φαντασία στο παιχνίδι της και δεν κατάφερε να απειλήσει τη Μάλαγα, έχοντας σε άσχημη μέρα όλα τα αστέρια της.

Ο Χάβι Γκράθια (πρώην τεχνικός του Ολυμπιακού Βόλου και της Κέρκυρας) έστησε εξαιρετικά την ομάδα του, η οποία δεν επέτρεψε στους «μπλαουγκράνα» να δημιουργήσουν αξιόλογες ευκαιρίες.

Η μοναδική μεγάλη στιγμή της Μπαρτσελόνα ήταν αμέσως μετά το γκολ, όταν ο Ουέλινγκτον έσωσε στη γραμμή το σουτ του Ραφίνια. Ωστόσο από 'κει κι έπειτα, η ομάδα του Λουίς Ενρίκε δεν κατάφερε να δημιουργήσει προβλήματα στους Ανδαλουσιανούς και κινδυνεύει να βρεθεί στο -4 από τη Ρεάλ.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.403.551.901.502.051.741.221.24
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.752.102.401.402.20
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.002.002.307.50

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 21/02/2015 19:23
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 21/02/2015 19:30
ANTE GEIA !!!

στις 21/02/2015 19:39
itan kairos gia ena stravopatima gia tin barca i pia tora tha prepi na sinelthi gia ton agona me tin city

στις 21/02/2015 19:45
μαλαγαααααααααααααα

στις 21/02/2015 19:46
ΣΚΑΤΑ ΟΛΑ..

στις 21/02/2015 20:25
έφυγανμε* ειναι λαθως.

στις 21/02/2015 20:38
an thelame to gurnagame aneta alla oxi kouvadiase osous paizoune 1,27 apodoshs an deite malaga posa goal exei faei h amuna tis einai laspi k emeis me 14 goal na exoume faei os twra ta poio ligotera apo olous fagame apo malaga kai me 67 goal na exoume ektos entos kai pws to fagane eidate? me lathos k auto etsi epithdes ! oso gia esena alvanaki alexf4 pws skata se lene fae 4ara apo atlentiko k min milas emeis tin apokleisame k apo kupello enw eseis k poutsa sto kupello apo autous kai sto protathlima twra qq su den exw na pw tipota ALLO!

στις 21/02/2015 20:45
Δεν έπαιξε καθόλου καλά η Μπαρτσελόνα φυσικό ήταν να χάσει!! Τώρα είναι η σειρά μας να φύγουμε στο +4.

στις 21/02/2015 20:53
το 18 της μπαρτσελονα ποιος ειναι , τι κουρσα εκανε το παληκαρι αλλα δεν τα καταφερε

στις 21/02/2015 21:03
ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΡΕ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ Barcaa ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΒΑΝΑΚΙ.ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΙ ΑΛΒΑΝΟΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 100% ΡΩΜΙΟΣ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ. ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΓΑΜΙΟΛΗ. ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΟΜΑΔΑ ΣΟΥ

στις 21/02/2015 21:43
XX0AXA0XAAX0AX0XA0XA00 GAMW TIN ZWH SOU POUTANAS GIOS EISAI VRWMIARH APLITE K TIN MANA SOU TIN GAMANE STO FANARI GIA 5 EURW POU MILAS GIA MANES PISW APO PC VRWMILE ELA SALONIKA NA TA PEIS AUTA FLWRAKI SKATOMWRO!

στις 21/02/2015 21:59
Ε ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ. ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ Ε? ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. ΟΣΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΛΑΚΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΕΥΓΕ ΑΧΡΗΣΤΕ. Ε ΚΑΙ ΨΙΤ ΑΚΟΥΣ. ΠΗΓΕΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ 30ΚΙΛΟ ΒΙΒΕΧΡΩΜ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΣΠΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΨΕ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟ ΠΥΡΓΟ ΓΤ ΜΟΝΟ ΛΕΥΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

στις 21/02/2015 21:59
ΠΗΓΑΙΝΕ**

στις 21/02/2015 23:22
e stimeno mages de ginete na xasi i barca....are gelai o kosmos mi grafete mlkies mono den mporo poutsa itan k teliose twra an piraxe ligaki epidi itan megali entaxi sinithismeni apo persi... atitli xaxaxa kali sinexia mia zooi kato apo real omada 5etias k epidi lene gia tin 3ara tis atletiko emena de me gamise k me pire to protathlima mesa stin edra mou esena gamise k i poytsa sto cl tha ti thimounte gia enan eona akoma giati teliko xana meta apo 100 xronia k kati teleyteo exi arxisi poli krio exo gia aurio provlepete -4 ntithite kala oxoaxooaoooxoxa

στις 21/02/2015 23:23
Πουτσοςςςςςςς και +4 για ρεαλαρα αν κερδισει την ελτσε αυριο

στις 22/02/2015 00:12
Ρεαλακια τιποτα δεν τελειωσε ακομα....και εσεις θα κανετε στραβοπατημα εχει πολυ ψωμι ακομα το πρωταθλημα....ωραια η καζουρα αλλα μεχρι εκει..εσεις που στελνετε παναγιες κ βριζετε μαναδες για Ρεαλ και Μπαρτσα ειστε απλα τραγικοι..

στις 22/02/2015 01:00
pantos mou aresis re carmelo pou sigkrinis barca kai real me tin atletico pou kani oso o ronaldo kai o messi antistixa

στις 22/02/2015 09:58
an den yphrxan kai oi ekplh3eis sthn primera, den 8a eixe endiaferon to prwta8lhma

στις 22/02/2015 11:42
Bgike o kathe pikramenos tora na kraksei.Esto peite kati sosto mhn lete malakies kai koroideuettai.Loipon,kako paixnidi h Malaga hksere pos na amynthei kai pos na bgei antepithesh(Opou apo lathi ths amynas fagame pali goal).Yphrxan eukairies gia mas alla mia h lathos epilogh apo Pique h Alba h Pedro,mia oi polles apofaseis tou diathth anantion mas(ksero ti leo tora auta den ta bionei h real) eferan thn nikh ths Malaga.Eprepe na xasoume gia na xtyphsei kabanaki ston Enrique pos akoma kai se tetoia forma yparxei tropos na htththoume.Kai prepei na kanei kati gi auto.

στις 22/02/2015 11:48
GIA TO DIETITH P LES toche tha sumfoniso..poly offside kai kako re file to kseftilise o typos...alla entaksi kotzam barcelona eise re file me tis giomes prospatheis na valeis goal??mauro xalii htan h barcelona xtes

στις 22/02/2015 14:13
μπαρτσελονα εισαι για τον πουτσο

στις 22/02/2015 16:51
Τωρα αμέσως άρχισαν ολοι ''μπαρτσα εισαι για τον πουτσο' πρέπει μερικοί να καταλάβετε πως δεν υπαρχει ομάδα που να μην χανει ποτε.....νομίζετε πως η ρεαλ τωρα θα κερδίζει συνέχεια;;;ολες οι ομαδες εχουν τα στραβοπατήματα τους....σχετικά με τον αγώνα εχω να πω πως οι περισσότεροι παίχτες της μπαρτσα δεν ήταν σε καλη μερα και δεν έκαναν ευκαιρίες και άφηναν χώρο στην Μάλαγα η οποία κέρδισε Χάρης το γύρισμα του Αλβες!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.