Κύπελλο Ελλάδας: Ντέρμπι Ολυμπιακού – ΑΕΚ στους «8»

Κύπελλο Ελλάδας: Ντέρμπι Ολυμπιακού – ΑΕΚ στους «8»

Αφορά τον αγώνα ΒΕΡΟΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ προέκυψε στην κλήρωση των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας. Το πρώτο παιχνίδι στο «Καραϊσκάκη».

Μετά από δύο χρόνια, Ολυμπιακός και ΑΕΚ θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στο «Γ. Καραϊσκάκης» στις 11 ή 12 Φεβρουαρίου και ο επαναληπτικός στις 4 ή 5 Μαρτίου.

Αξίζει να σημειωθεί πως μετά τη σημερινή κλήρωση το πρόγραμμα του Ολυμπιακού έγινε ιδιαίτερα απαιτητικό. Οι «ερυθρόλευκοι» θα αναγκαστούν να δώσουν όλα τα κρίσιμα παιχνίδια για πρωτάθλημα, Κύπελλο και Γιουρόπα Λιγκ στο διάστημα 8 Φεβρουαρίου- 5 Μαρτίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ολυμπιακού: 1/2 Βέροια (εκτός), 4/2 Ατρόμητος (εντός), 8/2 ΠΑΟΚ (εκτός), 11 ή 12/2 ΑΕΚ (εντός), 15/2 Εργοτέλης (εντός), 19/2 Ντνίπρο (εκτός), 22/2 Παναθηναϊκός (εκτός), 26/2 Ντνίπρο (εντός), 2/3 Αστέρας Τρίπολης (εντός), 4 ή 5/3 ΑΕΚ (εκτός).

Ηρακλής – Πανιώνιος, ΟΦΗ-Ξάνθη και Χανιά-Απόλλων Σμύρνης τα άλλα τρία ζευγάρια των προημιτελικών.

Τα ζευγάρια στους «8»:


Χανιά - Απόλλων Σμύρνης
ΟΦΗ - Ξάνθη
Ηρακλής - Πανιώνιος
Ολυμπιακός - ΑΕΚ

Οι ημερομηνίες:


1η αγωνιστική: 10-11-12/2
2η αγωνιστική: 3-4-5/3




Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΕΡΟΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ21X12
6.753.751.402.411.16

Σχολιασμός

72 σχόλια:

στις 30/01/2015 13:53
Χ στο τηγάνι τους..την Τρούμπα, και στο γεμάτο από τρελοΑΕΚΤΖΗΔΙΚΟ λαό ΟΑΚΑ λιώστε τους και ξεφουσκώστε τον Βαγγέλα.

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!

στις 30/01/2015 14:03
https://www.youtube.com/watch?v=y2jyxkS_ocY

στις 30/01/2015 14:03
mia fotovolida tha ma skani na nikisumme ayti ti for a tha ti rixo ego

στις 30/01/2015 14:03
xerei kaneis an 8a boroume na ta paixoume opap?

στις 30/01/2015 14:05
ALEA JACTA EST...!!!

στις 30/01/2015 14:07
ΑΝΤΕ ΑΕΚ, ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΠΟΥΤΑΝΑ, ΜΕΛΙΣΑΝΙΔΗ ΔΟΛΟΦΩΝΗΣΕ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟ !!!!

στις 30/01/2015 14:21
6αιρετικη κληρωση..

στις 30/01/2015 14:22
παστελι!

στις 30/01/2015 14:27
ΑΝΕΙΞΑ ΜΙΑ ΜΠΥΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΩΝ ΑΚΤΖΕΔΗΔΩΝ.ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ...

στις 30/01/2015 14:39
καημενε που πας να ειρονευτεις κιολας...ομαδουλα ειναι η δικη σου που οτι και να κανει στην ευρωπη παραμενει πουτανα και παει απο πιπα σε πιπα..και τελος μετα απο το γαμησι που δεν θα μπορεις να μιλησεις θα τα ξαναπουμε α και πουσε μην γυρισεις νωρις σπιτι γιατι εχω κανονισει να παρω παρτουζα την μανα σου,την γυναικα σου και την αδερφη σου εσενα και τα γαυρακια αλλη φορα....

στις 30/01/2015 14:42
H AEK THA TO SIKOSI FETOS EIMA IANTIKIMENIKOS ME OLES THS OMADES ALLA KAI OLUMPIAKOS DEN PAI PISO

στις 30/01/2015 14:43
ΨΕΥΤΕΣ - ΚΛΕΦΤΕΣ ΓΥΡΝΑΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.ΘΕΛΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΗΓΑΝΙ 2 ΠΕΝΑΛΝΤΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ!!!

στις 30/01/2015 14:44
Ντερμπι γενιτσαρων βλεπω, να πατε στο διαολο και οι δυο σας

στις 30/01/2015 14:49
ΓΕΝΙΤΣΑΡΟΙ ΓΑΜΟΥΣΑΝ ΤΟΥΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΤΟΥΖΩΝΑΝ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΣΟΥ ΜΠΙΝΕ

στις 30/01/2015 14:51
sansan to "aneiksa" me "oi" diladi anoiksa...!kai min ginesai gelios..

στις 30/01/2015 14:55
συμφωνω οτι η αεκ εχει πολυ καλο ροστερ,καλητερι απο πολλες ομαδες της α εθνικης αλλα μην εχει πολλες ελπιδες!!λογικο ειναι να αποκλειστει!!η μια ομαδα ειναι τσαμπιονς λιγκ και η αλλη β εθνικη!!μην εχετε πολλες απαιτησεις!

στις 30/01/2015 15:04
PERIMENE PAXARE,PERIMENE NA DEIS MESA STIS EPOMENES 2 MERES TI THA GINEI TI METAGRAFH ERXETAI

στις 30/01/2015 15:05
παιδες κοφτε τις "προσωπικες" επιθεσεις...και εσυ sansan κοψε την ειρωνια..ολα θα γινουν στο γηπεδο..σταματηστε τον φανατισμο...αυτοι κανουν την δουλεια τους (παιζουν ποδοσφαιρο) μην τους κανετε "θεους", να ειστε φιλαθλοι και οχι οπαδοι..οσο για ορθογραφικα..δεν υπαρχουν οταν καποιος δεν γραφει ελληνικα (λατινικους χαρακτηρες)

στις 30/01/2015 15:06
ρε αδερφε εχεις ομαδαρα,χωρις πλακα!αλλα μην τρελενεσαι,κρατα μια πισινη...με τον ολυμπιακο παιζεις!!το φαβορι οπως και να το κανεις ειμαστε εμεις!

στις 30/01/2015 15:07
ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΡΩΝΙΑ.ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΣΗ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΘΗΝΑΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΙΩΝΙΚΟΥΣ..ΩΡΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ ΤΗΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ.

στις 30/01/2015 15:07
ΝΤΕΡΜΠΥ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...6-0 ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΚΑΙ 0-5 ΣΤΟ ΟΑΚΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΞΑΡΑ?

στις 30/01/2015 15:09
paxare 11-2 sas ixame kaerdsisi aki 7-3 to bulo

στις 30/01/2015 15:09
kai*

στις 30/01/2015 15:09
Tha perasoume xalara

στις 30/01/2015 15:16
Το οτι επαιξε τριτη εθνικη την τιμαει..γιατι πλεον θα ειναι σουπερ λιγδα με την αξια της και παιζοντας μπαλα

στις 30/01/2015 15:17
PLAKA THA KANOUME STO THGANI.POUTSA XWRIS ELEOS KAI ASALIWTA TELEIWSATEEEE GAUROI

στις 30/01/2015 15:19
Ο οσφπ ποτε δεν θα το εκανε αυτο..γιατι ηξερε οτι θα χασει λεφτα απο ευρωπη τσουλου λεφτα απο πρωταθλημα και οπαδους..ενω η αεκ δεν εχασε οπαδους

στις 30/01/2015 15:19
Re hli8ie arias sta paidakia tou dhmotikou?den eimai olumpiakos alla mhn vlepw tetoies malakies

στις 30/01/2015 15:24
DWSTE EISHTHRIA KOTES,THA SAS TO KAPSOUME TO KOLOGHPEDO

στις 30/01/2015 15:30
χαχαχαχ καλυτερα με γαυρο θα περασουμε σιγουρα αχαχαχχαχαχχ φετος η ΑΕΚ ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!! ΜΟΝΟ ΑΕΚ

στις 30/01/2015 15:30
Livorno21 eisai paiktis

στις 30/01/2015 15:31
Oe aek oeoe aek oeoe ston piraia tha sas gamisoume

στις 30/01/2015 15:33
Se Anarxikous ote Xrhmata Xaxaxaxa

στις 30/01/2015 15:34
Mono aek reeee

στις 30/01/2015 15:34
akou eishthria oute ena den tha sas dwsoume wriste mas

στις 30/01/2015 15:51
EIMASTE ARRWSTOI KAI EINAI PIA ARGA ADERFE MOU VIGKLAKO

στις 30/01/2015 15:52
6αιρετικη κληρωση, κουλα πατωνειs???

στις 30/01/2015 15:57
STH SKEPASTH MPROSTA THA FTIAKSOUME PATSA APO TA MYALA KATHE GAYROU POUSTARA. EISHTHRIA DWSTE KOTES,THA SAS TO KAPSOUME TO MPOURDELO

στις 30/01/2015 15:58
ΡΕ ΧΑΝΟΥΜΙΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΛΗ ΒΛΑΚΕΣ ΠΙΟ ΒΛΑΚΕΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΡΕ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΟΥΤΣΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ?

στις 30/01/2015 16:19
οταν εισαι ΑΕΚ δεν φοβασαι κανενα "διορισμενο" μπειτε και στα 180 λεπτα και γαμηστε το καρκινομα του Ελληνικου ποδοσφαιρο....

στις 30/01/2015 16:21
και κατι αλλο που ξεχασα,γαβροι ρουφιανοι γαμιετε ο πατος σας και ο ολο το λιμανι!!!!αι στο δυαλο καρκινομα....

στις 30/01/2015 16:30
sansan1 Τελικα εισαι πολυ ηλιθιος,ειλικρινα απορω ποσο σκατοβλακας μπορει να εισαι..Εχεις πρωταθληματα χαρης το παχυδερμο που το παιζει και ανθρωπος και ολους τους αλλους μαλακες που σε ειχαν τοσα χρονια και στην ευρωπη δεν εχεις παει ουτε στους 8 αλλα δεν εχεις μυαλο να καταλαβεις οτι ο καιρος σας παει ο τιγρης δεν φοβαται τον χοντρο αντιθετα θα του γαμησει το σπιτι και θα το δεις συντομα...α και πουσαι οπως ειπαμε για μετα ε μην ερθεις νωρις...

στις 30/01/2015 16:30
o pio sostos p olous o filos apo th veroia...file polu asimfonw apolita mazi s .....alllo opados allo fila8olos kai edw o ka8enas 8a pei th mlkia t....o enas leei 8a perasoume sgr les kai pezoume m kamia omadoula,o allos to gayrotrollaki leei tis gnwstes tou kai oloi mazi upnovatoun!!!ola 8a fanounn st ghpedo me kseka8aro favori ton osfp einai h ali8ia...opoios den t vlepei apla den t nio8ei!!!pame mori aekara....oso g tn paxaro ok einai paxaros mn to parexigite....!!!anamenoume ena omorfo mats.

στις 30/01/2015 16:32
file kastarisxatzi o sansan trolarei einai xeka8aro apla mn apadas....

στις 30/01/2015 16:35
Σωστος ρε φιλε αλλα οταν καποιοι μιλανε χωρις να ξερουν(sansan1)τοτε οσο δυσκολο και αν ειναι πρεπει να τους μαθεις κατι για να σταματησουν τις μαλακιες που πετανε...

στις 30/01/2015 16:38
des poso duskolo einai kapios na allaxei tn eayto t kai analogisou poso duskolo einai na allaxei tn allo...apla file den 8a petixeeis tpt,exei mpei mesa o sigkekrimenos g na koroideuei k oxi g na kanei sobarh sizithsh...apo t 3 st makrutero grafe kati tetious edw mesa....

στις 30/01/2015 16:39
Ooo ΑΕΚ σαγαπω οοοο και για σενα ζω οοοο ΑΕΚ στην καρδια.και φωναζω δυνατα...... Γαμιεται ο θρυλος και ο πειραιας!!!!!

στις 30/01/2015 16:46
Αίτημα του Ολυμπιακού στην Superleague, οι 10 βαθμοί που αφαιρέθηκαν από τον ΟΦΗ, να προστεθούν στον Εργοτέλη! AXAXAXAXAXXAXXA ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΜΑ

στις 30/01/2015 17:16
οι αεκτσηδες πολυ θαρος πηραν και νομιζουν οτι θα περασουν τον γαυρο

στις 30/01/2015 17:17
ηρεμηστε λιγο

στις 30/01/2015 17:20
to kipelo den to xanei o melisanidis oso gia to protathlima to exoume emeis

στις 30/01/2015 18:45
dyskolh klhrwsh.... ena gero test se ti etimothta einai h shmerhnh aekara mas gia thn a e8nikh

στις 30/01/2015 18:46
kai afhste oloi ths malakies sas.ntermph einai kai kata eme test gia thn aekara moy

στις 30/01/2015 18:49
kai nas sas pw kai to allo?

kalhtera h ekara mas na einai aoytsaiter...o nown noeito. original 8esnikhs

στις 30/01/2015 18:55
MANOLIS,S3 ta leme se kamia dekaria xronia vlakako...oti goustaroume tha leme...

στις 30/01/2015 19:07
Αεκτζίδες μη μιλάτε πολυ θα δούμε τι θα γίνει στο γήπεδο

στις 30/01/2015 19:54
ΒΓΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΕΡΜΠΥ!!

ΟΥΣΤ!!ΔΡΟΜΟ, ΣΤΟ ΠΟΥΣΤΟΛΙΜΑΝΟ ΣΑΣ ΓΥΡΙΖΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΓΑΥΡΑΚΙΑ ΑΕΚ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ!!

ΜΑΛΑΚΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ ΠΟΥΣΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΗΡΘΑΜΕ!!

στις 30/01/2015 20:02
απο τωρα 1000 ευρω στην αεκ..

στις 30/01/2015 20:10
gauroi eiste mpastardoi kai mpastardoi 8a meinete,den allazete....oso gia to mats,eyxomai na doyme 2 kaloys agwnes kai as perasei o kalyteros...

στις 30/01/2015 20:11
ti einai oi olympiakoi??????poysthdes kai travesti......

στις 30/01/2015 20:24
AEK!!! ΠΑΝΤΑ ΑΕΚ...

στις 30/01/2015 20:32
ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΗΡΘΑΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ..ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Η 11ΑΔΑ ΜΟΥ...Φ Τ Α Σ Α Μ Ε..!!!

στις 30/01/2015 21:46
loipon poutanakia apogoni oxi apla tha perasoume alla tha sas gamisoume to mouni pou sas petage MONO AEK gamw ti mana sas karkiniarides

στις 30/01/2015 21:53
Θα συμφωνησω με τον φιλο μου τον aixmhro.Δυσκολη κληρωση.Να λεμε τα πραγματα οπως ειναι.Ο Ολυμπιακος ειναι το ακλονητο φαβορι αλλα αυτο δεν σημαινει πως η ΑΕΚ δεν εχει και ελπιδες.Θα πολεμισουμε με οσες πιθανοτητες μας αντιστοιχουν για να παρουμε την προκριση.Forza ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ Και...ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ!!!!

στις 30/01/2015 22:11
ΜΟΝΟ ΑΕΚ ΡΕΕΕΕΕΕ Κ ΕΛΑΤΕ ΟΑΚΑ ΜΕ 60.000 ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΥΣ Κ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ!! ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ Κ ΤΟΝ ΝΑΟ ΜΑΣ !!! ΜΟΝΟ ΑΕΚ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕ

στις 30/01/2015 22:56
as eimaste antikeimenikoi re paida...den lew goustarw na perasei i aek alla o olumpiakos exei uper-omada stin ellada den boroume na sugkrithoume

στις 31/01/2015 03:31
Καλως την Α Ε Ξ Α Ρ Α !!!

στις 31/01/2015 08:24
kala pou epeistrepasne oi koules apo fetos kai tha exoume na gelame,ta afentika tis polhs eimaste EMEIS RE TOURKOI,ANTE STIN TOURKIA NA KLAITE ME TON ERNTOGAN KAI TON SOULEIMAN,OSO GIA TO PAIXNIDI AN KAI DN GOUSTARW O GAVROS NA PROXWRHSEI KATHOLOU SUMFONO ME TON APO PANW.....AEKSARA... KALWSIRTHATE KOULES....

στις 31/01/2015 10:07
Ντερμπι ΜΟΝΟ οσον αφορα τα ονοματα.

Αν παιξει καλα ο Θρυλος, οσο καλα και να παιξει η ΑΕΚ δεν νομιζω να μπορει να κανει κατι. Επειδη ομως στο Ο.Α.Κ.Α τον φοβαμαι λιγο το Θρυλο, καλο ειναι να τελιωσει την υποθεση προκρησης στο Καραισκακη με κανενα μεγαλο σκορ.

στις 31/01/2015 10:23
Θελω να κερδισει η ΑΕΚ αλλα..... πολυ δυσκολο το βλεπω... η διαφορα των 2 ομαδων ειναι πολυ μεγαλη αυτη ειναι η αληθεια..........! Φανταζωμαι οτι δεν θα υπαρχουν φιλαθλοι στο ματς........... λογο ασφαλειας σε μια ζουγκλα χωρα που ζουμε....!!! Μακαρι να κερδισει η ΑΕΚ αλλα αγωνηστικα ειναι πολυ δυσκολο......! Αντικειμενικος φιλαθλος αυτο βλεπει.. φανατικος με γυαλια βλεπει οτι συμφερει αυτον..>!

στις 31/01/2015 10:39
Eda tha gelasei k to pardalo katsiki,

στις 31/01/2015 16:02
καλα εσυ ρονι εισαι για γελια πικραμενε που καθεσαι και βγαζεις χολη για την αεκ και οχι για το καρκινωμα του ελληνικου ποδοσφαιρου...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.