21+

Χέρτα Βερολίνου - Χοφενχάιμ

19/3/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 252
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 770 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χοφενχάιμ - Χέρτα Βερολίνου στις 18/3/2023

• Θεατές: 25000
90+3'

90+3'

25000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 32%, Χοφενχάιμ: 68%.

90+3'

Ο Tom Bischof από την ομάδα Χοφενχάιμ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

90+3'
Γέμισμα

Ο Andrej Kramaric εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Marton Dardai

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marton Dardai από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Angelo Stiller

90+2'

Ο Maximilian Mittelstaedt από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου επιχείρησε γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας βγήκε και μάζεψε την μπάλα.

90+1'

Ο Lucas Tousart δίνει τη θέση του στον Marton Dardai

90+1'

Ο Santiago Ascacibar δίνει τη θέση του στον Linus Gechter

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Munas Dabbur από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Niklas Stark

90'

88'

Ο David Raum δίνει τη θέση του στον Marco John

88'

Ο Christoph Baumgartner δίνει τη θέση του στον Haavard Nordtveit

88'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Η ομάδα Χοφενχάιμ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

86'

Ο Maximilian Mittelstaedt αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

85'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Maximilian Mittelstaedt , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tom Bischof από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Anton Kade

84'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

84'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

83'

83'

Ο Oliver Baumann κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

83'

Ένας παίκτης από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

82'
Απόκρουση

Ο Kevin Vogt απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

82'

Ο Marvin Plattenhardt από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

82'

82'

Ο Marco Richter δίνει τη θέση του στον Anton Kade

81'

Ο Ishak Belfodil δίνει τη θέση του στον Davie Selke

81'

Ο Alexander Schwolow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

81'
Σέντρα

Ο Christoph Baumgartner κάνει τη σέντρα

81'

Η ομάδα Χοφενχάιμ έχει την κατοχή της μπάλας

80'

80'

80'

79'

78'

78'

77'

Ο Kevin Akpoguma δίνει τη θέση του στον Justin Che

77'

Ο Georginio Rutter δίνει τη θέση του στον Tom Bischof

77'

Ο Angelo Stiller τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Tousart

76'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

76'
Απόκρουση

Ο Marc-Oliver Kempf απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'

Ο David Raum από την ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

75'
Απόκρουση

Ο Dedryck Boyata απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

75'
Σέντρα

Ο David Raum κάνει τη σέντρα

75'

74'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lucas Tousart της ομάδας Χέρτα Βερολίνου σκοράρει μετά την προσπάθεια που έκανε με το δεξί πόδι και την αλλαγή πορεία της μπάλας που κατέληξε πίσω από τον γκολκίπερ.

74'

Ο Dedryck Boyata από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

74'
Γέμισμα

Ο Marvin Plattenhardt εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

74'

Ο Lucas Tousart επιστρέφει στο γήπεδο.

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angelo Stiller από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Marco Richter

73'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

73'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Lucas Tousart να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

73'

Ο Lucas Tousart είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

72'

71'

Ο Kevin Vogt τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maximilian Mittelstaedt

70'

69'

69'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

68'

Ο Suat Serdar δίνει τη θέση του στον Maximilian Mittelstaedt

68'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Munas Dabbur από την ομάδα Χοφενχάιμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

67'
Σέντρα

Ο Kevin Akpoguma κάνει τη σέντρα

67'

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niklas Stark από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Christoph Baumgartner

66'

Ο Jacob Bruun Larsen από την ομάδα Χοφενχάιμ είναι σε θέση οφσάιντ

66'
Σέντρα

Ο Andrej Kramaric κάνει τη σέντρα

66'

Ο Andrej Kramaric από την ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

65'
Απόκρουση

Ο Marc-Oliver Kempf απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

65'
Γέμισμα

Ο David Raum εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Suat Serdar από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Kevin Akpoguma

63'

Ο Marc-Oliver Kempf έδωσε την ασίστ για το γκολ.

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ishak Belfodil σκοράρει με το δεξί πόδι!

63'

Ο Marc-Oliver Kempf από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

63'
Γέμισμα

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο David Raum από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Marco Richter

62'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρτα Βερολίνου

62'

Ο Dennis Geiger δίνει τη θέση του στον Munas Dabbur

62'
Σέντρα

Ο Stefan Posch από την ομάδα Χοφενχάιμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

62'

61'

Ο Marco Richter από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

61'

60'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

60'

59'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Georginio Rutter από την ομάδα Χοφενχάιμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

59'

58'
Σέντρα

Ο David Raum από την ομάδα Χοφενχάιμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

58'

57'

Ο Jacob Bruun Larsen από την ομάδα Χοφενχάιμ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

56'

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Kevin Akpoguma

55'

Ο Kevin Akpoguma από την ομάδα Χοφενχάιμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marco Richter

55'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 31%, Χοφενχάιμ: 69%.

54'

53'

Ο Lucas Tousart τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kevin Akpoguma

53'

52'

51'

51'

51'

50'

Κίτρινη κάρτα για τον Peter Pekarik

50'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Peter Pekarik για την ομάδα Χέρτα Βερολίνου. Ο Dennis Geiger σταματάει την φάση.

49'

Ελεύθερο για την ομάδα Χοφενχάιμ

49'

Ο David Raum επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Tousart από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Jacob Bruun Larsen

48'

Ο Ishak Belfodil από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

47'
Απόκρουση

47'

47'
Σέντρα

Ο Marvin Plattenhardt από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

46'

46'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

46'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

46'

45+3'

45+3'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 28%, Χοφενχάιμ: 72%.

45+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+2'

45+1'

Ο Marco Richter από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+1'

45+1'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Stefan Posch από την ομάδα Χοφενχάιμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45'
Σέντρα

45'

45'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 29%, Χοφενχάιμ: 71%.

44'

44'

43'

41'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Χέρτα Βερολίνου μετράει κανονικά.

40'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

40'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 30%, Χοφενχάιμ: 70%.

39'

Ο Marvin Plattenhardt έδωσε την ασίστ για το γκολ.

39'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Niklas Stark της ομάδας Χέρτα Βερολίνου σκοράρει με κεφαλιά

39'
Γέμισμα

39'

Ο Jacob Bruun Larsen από την ομάδα Χοφενχάιμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marvin Plattenhardt

39'
Απόκρουση

38'
Σέντρα

Ο Marco Richter κάνει τη σέντρα

38'

Το σουτ του Lucas Tousart μπλοκάρεται

38'
Απόκρουση

Ο Stefan Posch απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'
Σέντρα

38'

Το σουτ του Stefan Posch μπλοκάρεται

37'

37'

36'
Σέντρα

Ο Jacob Bruun Larsen κάνει τη σέντρα

36'

Ο Alexander Schwolow βγαίνει από την εστία του αλλά δεν καταφέρνει να μπλοκάρει τη μπάλα

36'

Ο Dennis Geiger από την ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

36'

Ο David Raum από την ομάδα Χοφενχάιμ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

36'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον David Raum , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

35'
Απόκρουση

35'
Σέντρα

35'

Η ομάδα Χοφενχάιμ εκδηλώνει επίθεση

35'

34'

33'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Suat Serdar για την ομάδα Χέρτα Βερολίνου. Ο Kevin Vogt σταματάει την φάση.

33'

32'

32'
Απόκρουση

Ο Dedryck Boyata απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

32'

31'
Απόκρουση

31'
Σέντρα

Ο Angelo Stiller κάνει τη σέντρα

31'

30'

30'

29'

29'
Σέντρα

28'

Ο Marco Richter σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Oliver Baumann ελέγχει την φάση

28'

27'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

27'
Σέντρα

27'

26'

26'

26'

26'

25'

Ο Jacob Bruun Larsen από την ομάδα Χοφενχάιμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

25'

O Kevin Akpoguma στέλνει τη μπάλα μακριά.

24'

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santiago Ascacibar από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Jacob Bruun Larsen

22'

21'

21'

20'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 34%, Χοφενχάιμ: 66%.

20'

20'
Σέντρα

Ο Marvin Plattenhardt κάνει τη σέντρα

20'
Σέντρα

Ο Peter Pekarik από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

19'

19'
Απόκρουση

19'

19'

19'

19'

Ο Ishak Belfodil από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

18'

Κίνδυνος! Ο Marvin Plattenhardt από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

18'

18'

17'

16'

16'
Απόκρουση

16'

15'
Απόκρουση

15'
Γέμισμα

15'

15'

Ο Peter Pekarik από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Andrej Kramaric

14'

14'

Ο Georginio Rutter από την ομάδα Χοφενχάιμ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

14'

Κίνδυνος! Ο Kevin Akpoguma από την ομάδα Χοφενχάιμ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

13'

Ο Niklas Stark σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Oliver Baumann ελέγχει την φάση

13'

13'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ishak Belfodil από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

13'
Σέντρα

Ο Peter Pekarik κάνει τη σέντρα

12'

12'

11'

11'

10'

Ο Andrej Kramaric από την ομάδα Χοφενχάιμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

10'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 27%, Χοφενχάιμ: 73%.

9'

Ο Lucas Tousart από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

9'

9'

8'

8'

Πως το έχασε αυτό; Ο Marco Richter έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

8'

Το αμυντικό λάθος του Jacob Bruun Larsen μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

8'

7'

6'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 50%, Χοφενχάιμ: 50%.

6'

Ο Georginio Rutter τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marc-Oliver Kempf

6'
Απόκρουση

Ο Marvin Plattenhardt απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

6'
Σέντρα

6'

Ο Niklas Stark κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Oliver Baumann μπλοκάρει εύκολα

5'
Γέμισμα

5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Marco Richter

4'

Ο Christoph Baumgartner τιμωρείται για σπρώξιμο στον Niklas Stark

4'

Καλή στιγμή καθώς ο David Raum από την ομάδα Χοφενχάιμ βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

3'

3'
Γέμισμα

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Peter Pekarik

2'

Ο Ishak Belfodil τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kevin Vogt

2'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dennis Geiger από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Niklas Stark

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

1'

1'

Η ομάδα Χοφενχάιμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Olympiastadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με Μάγκατ για την παραμονή η Χέρτα

Η Χέρτα υποδέχεται στο Βερολίνο τη Χόφενχαϊμ για την 27η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Με νέο προπονητή οι γηπεδούχοι θα προσπαθήσουν να σωθούν.

ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Πραγματοποίησε άλλη μία αναιμική εμφάνιση και γνώρισε την ήττα με 2-0 στην έδρα της Γκλάντμπαχ την προηγούμενη αγωνιστική. Από την αρχή φάνηκε πως δεν ήταν σε καλή κατάσταση, σώθηκε από το δοκάρι στο 9’ και τελικά στο 24’ έμεινε πίσω στο σκορ. Δεν απείλησε ουσιαστικά στο πρώτο μέρος και ανέβασε την απόδοση της μετά το 59’ όταν και δέχτηκε το δεύτερο τέρμα από στημένη φάση. Είχε δοκάρι με τον Εκέλενκαμπ στο 76, στην καλύτερη της στιγμή στο παιχνίδι και έτσι δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι στα τελευταία λεπτά.

Η 5η σερί ήττα της και η 9η αγωνιστική χωρίς νίκη έφεραν ένα γερό «ηλεκτροσόκ» στο σύλλογο και έτσι ο κόουτς Κορκούτ αποτελεί παρελθόν. Δεν γινόταν να παραμείνει άλλο και ας έγινε ο τρίτος απολυμένος προπονητής που θα πληρώνει η Χέρτα μετά τους Ντάρνταϊ και Λαμπαντία.

Οι διοικούντες τον σύλλογο αποφάσισαν να στραφούν σε μία επιλογή που δέκα χρόνια πριν θα έμοιαζε εξαιρετική. Ο Φέλιξ Μάγκατ είναι ο νέος προπονητής της ομάδας και αναλαμβάνει ένα ρόλο που έχει φέρει εις πέρας ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν, να κρατήσει ένα σύλλογο στην Μπουντεσλίγκα. Ο Γερμανός τεχνικός επιστρέφει μετά από 10 χρόνια στο γερμανικό πρωτάθλημα, έχει να κάτσει σε πάγκο από τον Δεκέμβρη του 2017 αλλά με την εμπειρία του θα φέρει άλλον αέρα στο Βερολίνο.

Άλλωστε αυτό που χρειάζεται αυτή τη στιγμή η 17η Χέρτα είναι σκληράδα και μαχητικότητα και αυτά ο Μάγκατ τα προσφέρει σε άπλετο βαθμό.

Αγωνιστικά Νέα: Πάνω που ήρθε ο Μάγκατ, βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό και έτσι δεν θα κάτσει στον πάγκο. Εκτός και πάλι ο τερματοφύλακας Γιάρσταϊν. Επιστρέφει ο σημαντικός φορ Γιόβετιτς (16/6).

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Κοίταξε στα μάτια την Μπάγερν Μονάχου την προηγούμενη αγωνιστική και πήρε έναν σημαντικό βαθμό (1-1) στη μάχη που δίνει για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Μπήκε καλά στην αναμέτρηση και έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Κράμαριτς, πριν καταφέρει και ανοίξει το σκορ με προβολή του Μπάουμγκαρτνερ στο 32’. Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου όμως δέχτηκε την ισοφάριση κινδύνευσε αρκετά στο δεύτερο μέρος αλλά όσες φορές βγήκε μπροστά θα μπορούσε να σκοράρει και να πάρει ακόμα και τη νίκη.

Έστειλε σαφές μήνυμα πως μπορεί να διεκδικήσει με αξιώσεις μία θέση στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ. Κακά τα ψέματα εδώ που έχει φτάσει και με την εικόνα που έχει στα περισσότερα παιχνίδια αυτός είναι ένας ρεαλιστικός στόχος. Ισοβαθμεί άλλωστε με τις Λειψία και Φράιμπουρκγ και βρίσκεται μόλις ένα βαθμό πίσω από την 3η Λεβερκούζεν , θα τις βρει όλες μπροστά της ως το τέλος οπότε στα μεταξύ τους θα κριθούν πολλά.

Η 2η χρονιά του Χένες στην ομάδα εξελίσσεται σε σαφώς πιο επιτυχημένη, οι ποδοσφαιριστές έχουν αφομοιώσει το στυλ ποδοσφαίρου και αυτό βγαίνει και στον αγωνιστικό χώρο.

«Η Χέρτα δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση τελευταία αλλά ατομικά έχει χαρακτήρα. Αν βρουν ρυθμό θα είναι πολύ επικίνδυνοι. Δημιουργούν ευκαιρίες και θα έπρεπε να είχαν περισσότερους βαθμούς. Γι’ αυτό δεν πρέπει να τους υποτιμήσουμε. Δεν περίμενα να αναλάβει ο Μάγκατ προπονητής αλλά πέρα από όλα εμείς πρέπει να κοιτάξουμε τον εαυτό μας», τόνισε ο κόουτς Χένες.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Σαμασέκου (17/2). Παραμένουν εκτός οι στόπερ Μπίτσακτσιτς και Ρίτσαρντς (17/1), ο μέσος, Ρούντι (16/2) και οι φορ Σκοβ (6/0), Ασλάνι (2/0). Ο στόπερ Χίμπνερ (5/1) και ο μέσος Νόρντβαϊτ (7/0) επέστρεψαν στις προπονήσεις και λογικά θα είναι διαθέσιμοι.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Χέρτα στο πρώτο παιχνίδι με τον Μάγκατ στον πάγκο της θέλει να πάρει βαθμούς και να ξεκινήσει την αντεπίθεση της. Αν δεν είχει γίνει κάποια αλλαγή θα εμπιστευόμασταν τη Χόφενχαϊμ καθώς είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Πλέον όμως δεν θα πάμε με το διπλό, δεν θα το δούμε εντελώς ποδοσφαιρικά. Οι γηπεδούχοι λογικά θα είναι πιο σφιχτοί, αξίζει ένα ρίσκο το under διαφορετικά τα 2-3 Goals.

• Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.78 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 2.27 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χοφενχάιμ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Χέρτα Βερολίνου, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.47 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα