21+

Φράιμπουργκ - Μπόχουμ

16/4/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 292
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 742 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπόχουμ - Φράιμπουργκ στις 10/3/2024

• Θεατές: 34000
90+1'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Φράιμπουργκ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+1'

90+1'

34000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+1'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 61%, Μπόχουμ: 39%.

90'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

89'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

88'

Ο Armel Bella-Kotchap είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

88'

88'

Ο Manuel Riemann κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

88'
Σέντρα

Ο Jonathan Schmid κάνει τη σέντρα

88'

Η ομάδα Φράιμπουργκ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

87'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

87'

Ο Danny Blum από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

87'

Ο Anthony Losilla της ομάδας Μπόχουμ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

86'

Ο Danny Blum από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

86'
Απόκρουση

Ο Philipp Lienhart απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

86'

Η ομάδα Μπόχουμ εκδηλώνει επίθεση

86'

Ο Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

86'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 60%, Μπόχουμ: 40%.

85'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

85'
Σέντρα

Ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

85'

Ο Manuel Riemann έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Lucas Hoeler βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Manuel Riemann του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

85'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Ermedin Demirovic από την ομάδα Φράιμπουργκ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

85'

Η ομάδα Φράιμπουργκ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπόχουμ

84'

Ο Ermedin Demirovic από την ομάδα Φράιμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

84'
Σέντρα

Ο Christian Guenter κάνει τη σέντρα

83'

Η ομάδα Φράιμπουργκ εκδηλώνει επίθεση

82'

81'

Ο Nicolas Hoefler δίνει τη θέση του στον Janik Haberer

81'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 58%, Μπόχουμ: 42%.

80'

Ο Ermedin Demirovic από την ομάδα Φράιμπουργκ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

79'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Anthony Losilla της ομάδας Μπόχουμ για να αποτρέψει το γκολ.

79'

Ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

79'

Ο Lucas Hoeler από την ομάδα Φράιμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

79'

78'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'
Απόκρουση

Ο Philipp Lienhart απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

78'

77'

Το σουτ του Cristian Gamboa μπλοκάρεται

77'

Ο Armel Bella-Kotchap από την ομάδα Μπόχουμ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

77'
Γέμισμα

Ο Danny Blum εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Eggestein από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Elvis Rexhbecaj

76'

76'
Σέντρα

Ο Vincenzo Grifo κάνει τη σέντρα

74'

74'

Ο Jurgen Locadia πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

74'

Η ομάδα Μπόχουμ ξεκινάει αντεπίθεση

74'

Ο Manuel Riemann έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Ermedin Demirovic βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Manuel Riemann του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

74'

Ο Jonathan Schmid από την ομάδα Φράιμπουργκ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

74'

73'

Ο Roland Sallai δίνει τη θέση του στον Noah Weisshaupt

71'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 55%, Μπόχουμ: 45%.

71'
Απόκρουση

Ο Armel Bella-Kotchap απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'

Ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

71'
Σέντρα

71'

70'

70'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Thomas Reis απευθύνθηκε άσχημα στο διαιτητή και αποβλήθηκε!

70'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

68'

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Konstantinos Stafylidis βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

68'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Konstantinos Stafylidis υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Roland Sallai

67'

66'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 57%, Μπόχουμ: 43%.

66'

Ο Eduard Loewen δίνει τη θέση του στον Patrick Osterhage

66'

Ο Sebastian Polter δίνει τη θέση του στον Jurgen Locadia

65'

Ο Nils Petersen δίνει τη θέση του στον Jonathan Schmid

65'

Ο Woo-Yeong Jeong δίνει τη θέση του στον Lucas Hoeler

65'

Ο Lukas Kuebler δίνει τη θέση του στον Ermedin Demirovic

65'
Σέντρα

Ο Konstantinos Stafylidis από την ομάδα Μπόχουμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

64'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

64'

64'

Ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

64'

63'

Ο Nico Schlotterbeck από την ομάδα Φράιμπουργκ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

63'

63'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sebastian Polter από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Philipp Lienhart

61'

61'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 54%, Μπόχουμ: 46%.

61'

Ο Nico Schlotterbeck έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Manuel Riemann βγαίνει δυνατά και σώζει!

61'

Ο Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

60'
Γέμισμα

Ο Vincenzo Grifo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eduard Loewen από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Nicolas Hoefler

59'

Ο Simon Zoller από την ομάδα Μπόχουμ είναι σε θέση οφσάιντ

59'

58'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

58'

57'

56'

55'

55'

Ο Nils Petersen από την ομάδα Φράιμπουργκ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

55'

Ο Maximilian Eggestein από την ομάδα Φράιμπουργκ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

55'

Ο Nico Schlotterbeck από την ομάδα Φράιμπουργκ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

54'

Ο Vincenzo Grifo από την ομάδα Φράιμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

54'

Το σουτ του Roland Sallai μπλοκάρεται

54'

54'
Σέντρα

Ο Woo-Yeong Jeong από την Φράιμπουργκ κάνει ωραία σέντρα

53'

Ο Woo-Yeong Jeong έδωσε την ασίστ για το γκολ.

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Roland Sallai της ομάδας Φράιμπουργκ σκοράρει με κεφαλιά

52'
Σέντρα

52'

51'

Ο Elvis Rexhbecaj τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lukas Kuebler

51'

51'

Ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Μπόχουμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

51'

Ο Eduard Loewen από την ομάδα Μπόχουμ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

51'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 56%, Μπόχουμ: 44%.

51'

Η ομάδα Μπόχουμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

49'

Ο Roland Sallai τιμωρείται για σπρώξιμο στον Armel Bella-Kotchap

49'

Ο Simon Zoller κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Mark Flekken μπλοκάρει εύκολα

48'
Σέντρα

Ο Konstantinos Stafylidis κάνει τη σέντρα

48'

48'

47'

47'
Απόκρουση

Ο Maxim Leitsch απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

47'
Γέμισμα

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elvis Rexhbecaj από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Roland Sallai

47'

Ο Sebastian Polter υποπίπτει σε χέρι

46'

Ο Danilo Soares δίνει τη θέση του στον Elvis Rexhbecaj

46'

Ο Takuma Asano δίνει τη θέση του στον Danny Blum

46'

Ο Milos Pantovic δίνει τη θέση του στον Simon Zoller

46'

45+3'

Η ομάδα Φράιμπουργκ παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+3'

45+2'

45+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Armel Bella-Kotchap από την ομάδα Μπόχουμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45+2'
Σέντρα

Ο Eduard Loewen κάνει τη σέντρα

45+2'
Απόκρουση

Ο Nico Schlotterbeck απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45+2'
Γέμισμα

Ο Eduard Loewen εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Eggestein από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Eduard Loewen

45+1'
Απόκρουση

Ο Nicolas Hoefler απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45+1'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μπόχουμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45'

45'

45'

Ο Woo-Yeong Jeong από την ομάδα Φράιμπουργκ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

45'

44'

Η ομάδα Μπόχουμ έχει την κατοχή της μπάλας

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Danilo Soares

43'

Ο Sebastian Polter τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nico Schlotterbeck

42'
Σέντρα

Ο Danilo Soares κάνει τη σέντρα

42'

42'
Σέντρα

Ο Lukas Kuebler από την ομάδα Φράιμπουργκ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

42'

41'

41'
Απόκρουση

41'
Σέντρα

Ο Roland Sallai κάνει τη σέντρα

41'
Σέντρα

Ο Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

40'

Η ομάδα Φράιμπουργκ ξεκινάει αντεπίθεση

40'

40'

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lukas Kuebler από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Takuma Asano

39'

Ο Nils Petersen από την ομάδα Φράιμπουργκ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

39'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Nils Petersen , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

38'

Η ομάδα Φράιμπουργκ έχει την κατοχή της μπάλας

37'

36'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

36'
Σέντρα

36'

35'

35'

34'

34'

Ο Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

34'

33'

33'

32'

32'

Ο Woo-Yeong Jeong από την ομάδα Φράιμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

31'

31'

31'

31'
Απόκρουση

Ο Manuel Riemann αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

31'

30'

30'

29'

29'

29'

28'

28'

28'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Sebastian Polter για την ομάδα Μπόχουμ. Ο Nico Schlotterbeck σταματάει την φάση.

27'

Το σουτ του Vincenzo Grifo μπλοκάρεται

27'

Ο Woo-Yeong Jeong από την ομάδα Φράιμπουργκ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

27'

26'

26'
Σέντρα

Ο Danilo Soares από την ομάδα Μπόχουμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

26'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 64%, Μπόχουμ: 36%.

26'

25'

Η ομάδα Μπόχουμ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

25'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nils Petersen από την ομάδα Φράιμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

25'

24'
Σέντρα

24'

Ελεύθερο για την ομάδα Φράιμπουργκ

24'

Ο Konstantinos Stafylidis αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

24'

22'

Ο Nico Schlotterbeck είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

22'

22'

Ο Nico Schlotterbeck τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eduard Loewen

20'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 63%, Μπόχουμ: 37%.

20'

19'
Απόκρουση

Ο Nils Petersen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'

Ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

19'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Nico Schlotterbeck της ομάδας Φράιμπουργκ για να αποτρέψει το γκολ.

19'
Απόκρουση

Ο Nico Schlotterbeck απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

18'
Σέντρα

Ο Anthony Losilla κάνει τη σέντρα

18'

Ο Woo-Yeong Jeong από την ομάδα Φράιμπουργκ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

17'

Η ομάδα Φράιμπουργκ αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

16'

16'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Roland Sallai σκοράρει με το δεξί πόδι!

16'

16'

15'

Το αμυντικό λάθος του Maxim Leitsch μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

15'

Καλή ενέργεια από τον Woo-Yeong Jeong ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

15'

Ο Roland Sallai από την ομάδα Φράιμπουργκ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

15'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 70%, Μπόχουμ: 30%.

14'
Σέντρα

14'

14'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Armel Bella-Kotchap

12'

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Sebastian Polter

11'

11'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Sebastian Polter από την ομάδα Μπόχουμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

11'
Σέντρα

Ο Takuma Asano κάνει τη σέντρα

10'

Κατοχή: Φράιμπουργκ: 66%, Μπόχουμ: 34%.

10'

9'
Απόκρουση

Ο Anthony Losilla απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

9'

Ένας παίκτης από την ομάδα Φράιμπουργκ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anthony Losilla από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Nicolas Hoefler

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eduard Loewen από την ομάδα Μπόχουμ ανατρέπει τον Maximilian Eggestein

8'

8'

Ο Lukas Kuebler από την ομάδα Φράιμπουργκ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

6'

Ο Anthony Losilla σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Mark Flekken ελέγχει την φάση

6'

5'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

5'

5'

Ο Nicolas Hoefler έδωσε την ασίστ για το γκολ.

5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lukas Kuebler σκοράρει με το δεξί πόδι!

5'
Σέντρα

5'

4'

4'
Σέντρα

Ο Lukas Kuebler από την ομάδα Φράιμπουργκ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

3'

Ο Manuel Riemann έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Maximilian Eggestein βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Manuel Riemann του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

3'

Ο Nils Petersen από την ομάδα Φράιμπουργκ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

3'

3'

2'

2'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Μπόχουμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Europa-Park Stadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ολοένα και πιο κοντά στην Ευρώπη η Φράιμπουργκ

Η Φράιμπουργκ υποδέχεται την Μπόχουμ για την 30η αγωνιστική της Σέριε Α’. Όλο και πιο κοντά στην Ευρώπη οι γηπεδούχοι, εξασφαλίζουν και μαθηματικά τη σωτηρία τους οι φιλοξενούμενοι.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ

Πραγματοποιώντας άλλη μία κυνική εμφάνιση φέτος, επικράτησε με 2-1 στη Φρανκφούρτη της Άιντραχτ και έκανε μεγάλο βήμα για την εξασφάλιση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Μπορεί να δέχτηκε πίεση στην αρχή του παιχνιδιού όμως σε μία υποδειγματική αντεπίθεση στο 27’ άνοιξε το σκορ με πλασέ του Γκρίφο. Με τον ίδιο τρόπο βέβαια δέχτηκε την ισοφάριση στο 53’ όμως για άλλη μία αγωνιστική ο Πέτερσεν μπήκε στο παιχνίδι και έδωσε τη λύση στην ομάδα του κάνοντας το 2-1 στο 69’. Χρειάστηκε τη βοήθεια του δοκαριού για να γλιτώσει την ισοφάριση στη συνέχεια και ως το τέλος κράτησε μία πολύτιμη νίκη.

Επέστρεψε έτσι με τον καλύτερο τρόπο στα θετικά αποτελέσματα και αύξησε την διαφορά της από την 6η θέση στους τέσσερις βαθμούς. Βρίσκεται πολύ κοντά στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ για 2η φορά στην ιστορία της αν και το πρόγραμμα που ακολουθεί είναι αρκετά δύσκολο. Βέβαια πέρα από την Μπόχουμ έχει μπροστά της τον ημιτελικό του Κυπέλλου απέναντι στο Αμβούργο την Μεγάλη Τρίτη και συνάμα μία ιστορική ευκαιρία να διεκδικήσει ένα τρόπαιο. Η ψυχολογία είναι με το μέρος της, έχει δείξει μεγάλη σταθερότητα φέτος έγινε πιο ελκυστική και επιθετική και φυσικά ο Στράιχ αξίζει τα εύσημα.

«Έχουμε φανταστικά παιχνίδια μπροστά μας. Οι παίκτες μου ανυπομονούν γι’ αυτά και είναι ωραίο που μπορούμε να τα προσεγγίζουμε με άνεση καθώς δεν νιώθουμε κάποια πίεση. Χρειαζόμαστε τους φιλάθλους στο πλευρό μας. Το πρωτάθλημα μπαίνει στην τελική του ευθεία και κάθε πόντος είναι σημαντικός. Το αξίζουν και οι οπαδοί μας αυτό που γίνεται», τόνισε ο κόουτς Στράιχ.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο εξτρέμ Σάντε (21/4) και ο μέσος Κέιτελ (12/0).

ΜΠΟΧΟΥΜ

Στάθηκε πολύ καλά στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην Μπάγερ Λεβερκούζεν την προηγούμενη αγωνιστική, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) και βρίσκεται πλέον μία ανάσα από την παραμονή της. Περιόρισε αρκετά την επιθετική λειτουργία της αντιπάλου της και η ίδια είχε την καλύτερη στιγμή του πρώτου μέρους με το δοκάρι του Σοάρες στο 42’. Ήταν κινητική και στην επανάληψη στάθηκε όμως τυχερή στο 65’ όταν δέχτηκε το γκολ από εκτέλεση πέναλτι όμως ο διαιτητής το ακύρωσε λόγω διπλής επαφής του Ντιαμπί κατά το χτύπημα. Από εκεί και έπειτα κράτησε σχετικά εύκολα το μηδέν στην άμυνα της και η ισοπαλία δεν την ενόχλησε.

Έφτασε έτσι τους 36 βαθμούς, δέκα πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και πολύ δύσκολα πλέον θα χάσει την παραμονή της. Δεν είναι υπερβολή να πούμε πως ίσως δεν χρειαστούν και παραπάνω βαθμοί για να είναι και του χρόνου στην Μπουντεσλίγκα. Αποτέλεσε η αλήθεια είναι μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις από ένα σημείο και μετά με την εικόνα της, έδειξε βελτίωση και πίστεψε περισσότερο στο παιχνίδι της.

«Ξέρουμε ακριβώς τι να περιμένουμε. Σίγουρα έχουμε πολύ δύσκολη δουλειά. Η Φράιμπουργκ παλεύει για το Τσάμπιονς Λιγκ και είναι στα ημιτελικά του Κυπέλου. Είναι τρομερό αυτό που έχει πετύχει ο Στράιχ. Πιέζουν αρκετά ψηλά αλλά θέλουμε και εμείς να παίξουμε επιθετικά», τόνισε ο κόουτς Κράμερ.

Αγωνιστικά Νέα: Επέστρεψαν στις προπονήσεις ο φορ Λοκάντια (7/1) και εξτρέμ Αντβί-Ατζέι (24/1) αλλά η συμμετοχή του πρώτου είναι αμφίβολη.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Παιχνίδι με ξεκάθαρο βαθμολογικό κίνητρο. Η Φράιμπουργκ παλεύει ακόμα για μία θέση στου Τσάμπιονς Λιγκ αλλά όπως και να έχει θέλει να εδραιωθεί στην 5η θέση. Μπορεί να έχει μπροστά της τον ημιτελικό του Κυπέλλου αλλά δεν θα μπορούσε να αφήσει σε 2η μοίρα το πρωτάθλημα εδώ που έφτασε. Από την άλλη η Μπόχουμ μπορεί να αισθάνεται σαφώς πιο άνετα με την παραμονή της, δεν υπάρχει πλέον η ίδια πίεση και θα παίξει πιο ελεύθερα. Θα πάμε βέβαια με τους γηπεδούχους και τον άσο που κυμαίνεται σε αξιοπρεπείς τιμές.

• Η ομάδα Φράιμπουργκ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.13 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα