Στρασβούργο - Ναντ

6/10/2023 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 182
1 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 205 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ναντ - Στρασβούργο στις 16/3/2024

• Θεατές: 25274
90+6'

90+6'

25274 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Στρασβούργο: 44%, Ναντ: 56%.

90+6'

Ελεύθερο για την ομάδα Στρασβούργο

90+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerzino Nyamsi από την ομάδα Στρασβούργο ανατρέπει τον Moses Simon

90+5'

Η ομάδα Ναντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναντ

90+5'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lucas Perrin από την ομάδα Στρασβούργο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+5'

Η σέντρα από τον Habib Diarra από την ομάδα Στρασβούργο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+2'

Ο Habib Diarra έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Dion Sahi της ομάδας Στρασβούργο «τσιμπάει» την μπάλα με το δεξί! Εύκολο τελείωμα για τον Dion Sahi

90+2'

Ο Jean-Charles Castelletto από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Η ομάδα Στρασβούργο εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Ο Dion Sahi από την ομάδα Στρασβούργο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+1'

Ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

90'

Κατοχή: Στρασβούργο: 42%, Ναντ: 58%.

89'

Ο Dion Sahi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alban Lafont

88'

Η ομάδα Στρασβούργο εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Ibrahima Sissoko

87'

87'

Ο Matz Sels κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

86'

Ο Gerzino Nyamsi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

Ο Florent Mollet εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Matz Sels ελέγχει την φάση

85'

84'

Ο Quentin Merlin δίνει τη θέση του στον Nicolas Pallois

84'

Ο Pedro Chirivella δίνει τη θέση του στον Moussa Sissoko

84'

Ο Matthis Abline δίνει τη θέση του στον Adson

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Lucas Perrin

82'

Ο Lucas Perrin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Moses Simon

82'

Ο Lucas Perrin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eray Coemert

82'

Ο Thomas Delaine από την ομάδα Στρασβούργο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

82'

Ο Ronael Pierre-Gabriel από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

80'

Ο Dilane Bakwa κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

Η ομάδα Ναντ ξεκινάει αντεπίθεση

80'

Κατοχή: Στρασβούργο: 40%, Ναντ: 60%.

79'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Angelo Gabriel για την ομάδα Στρασβούργο. Ο Quentin Merlin σταματάει την φάση.

79'

Ο Jean-Charles Castelletto σταματά επιτυχώς το σουτ

79'

Το σουτ του Habib Diarra μπλοκάρεται

78'

78'

76'

Ο Marcus Regis Coco δίνει τη θέση του στον Ronael Pierre-Gabriel

76'

75'

Κατοχή: Στρασβούργο: 38%, Ναντ: 62%.

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Dilane Bakwa

72'

Ο Alban Lafont κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

72'

Ο Jean-Charles Castelletto απομακρύνει τη μπάλα

72'

Η σέντρα από τον Thomas Delaine από την ομάδα Στρασβούργο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Η ομάδα Ναντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

71'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

70'

70'

70'

70'

70'

Το σουτ του Samuel Moutoussamy μπλοκάρεται

70'

Ο Quentin Merlin τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Delaine από την ομάδα Στρασβούργο ανατρέπει τον Florent Mollet

68'

Ο Ismael Doukoure δίνει τη θέση του στον Ibrahima Sissoko

68'

Ο Kevin Gameiro δίνει τη θέση του στον Dion Sahi

67'

Ο Junior Mwanga δίνει τη θέση του στον Habib Diarra

67'

Ο Jean-Kevin Duverne κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

65'

65'

Ο Thomas Delaine απομακρύνει τη μπάλα

65'

Ο Moses Simon τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

65'

Η ομάδα Ναντ εκδηλώνει επίθεση

64'

64'

Ο Kevin Gameiro από την ομάδα Στρασβούργο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

Η ομάδα Στρασβούργο εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

63'

63'

62'

Ο Angelo Gabriel σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alban Lafont ελέγχει την φάση

62'

61'

Ο Samuel Moutoussamy απομακρύνει τη μπάλα

61'

60'

60'

Ο Moses Simon αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

60'

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Samuel Moutoussamy στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

58'

Το σουτ του Quentin Merlin μπλοκάρεται

58'

Καλή ενέργεια από τον Florent Mollet ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

58'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Moses Simon χτύπησε το δοκάρι!

58'

Η σέντρα από τον Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

58'

Ο Thomas Delaine από την ομάδα Στρασβούργο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Matthis Abline

57'

56'

Ο Frederic Guilbert δίνει τη θέση του στον Dilane Bakwa

56'

Ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ είναι σε θέση οφσάιντ

55'

Ο Frederic Guilbert απομακρύνει τη μπάλα

55'

54'

53'

Ο Lucas Perrin απομακρύνει τη μπάλα

53'

52'

Ο Jean-Charles Castelletto τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kevin Gameiro

51'

Η ομάδα Ναντ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

50'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marcus Regis Coco στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

50'

Ο Lucas Perrin από την ομάδα Στρασβούργο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

50'

50'

Ο Florent Mollet πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

50'

49'

49'

Ο Lebo Mothiba από την ομάδα Στρασβούργο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

Ο Thomas Delaine από την ομάδα Στρασβούργο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

49'

Ο Eray Coemert σταματά επιτυχώς το σουτ

49'

Το σουτ του Kevin Gameiro μπλοκάρεται

49'

Ο Jean-Kevin Duverne απομακρύνει τη μπάλα

48'

48'

48'

Ο Eray Coemert από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

Ο Thomas Delaine κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

46'

46'

Η ομάδα Στρασβούργο έχει την κατοχή της μπάλας

46'

45+5'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+5'

45+5'

45+5'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+4'

45+4'

45+4'

45+4'

45+3'

45+3'

45+2'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Jean-Kevin Duverne από την Ναντ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

45+1'

Ο Douglas Augusto είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Samuel Moutoussamy

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Κατοχή: Στρασβούργο: 41%, Ναντ: 59%.

45'

Ο Junior Mwanga αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45'

43'

Ο Douglas Augusto είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

43'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pedro Chirivella από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Junior Mwanga

42'

Ο Lucas Perrin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Matthis Abline.

40'

40'

40'

39'

39'

39'

Η σέντρα από τον Marvin Senaya από την ομάδα Στρασβούργο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

39'

39'

Η σέντρα από τον Frederic Guilbert από την ομάδα Στρασβούργο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

38'

Ο Moses Simon τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lucas Perrin

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matthis Abline από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Lucas Perrin

36'

Το σουτ του Ismael Doukoure μπλοκάρεται

36'

Ο Angelo Gabriel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

35'

35'

Κατοχή: Στρασβούργο: 36%, Ναντ: 64%.

35'

35'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jean-Kevin Duverne από την ομάδα Ναντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

34'

Η σέντρα από τον Florent Mollet από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

34'

34'

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Frederic Guilbert

33'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Frederic Guilbert υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Florent Mollet

33'

33'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ismael Doukoure από την ομάδα Στρασβούργο ανατρέπει τον Pedro Chirivella

32'

31'

31'

31'

Ο Gerzino Nyamsi από την ομάδα Στρασβούργο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

31'

Ο Frederic Guilbert από την ομάδα Στρασβούργο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Lebo Mothiba για την ομάδα Στρασβούργο. Ο Jean-Kevin Duverne σταματάει την φάση.

30'

30'

Ο Pedro Chirivella από την ομάδα Ναντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Angelo Gabriel

30'

Ο Frederic Guilbert κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

29'

29'

29'

Ο Gerzino Nyamsi απομακρύνει τη μπάλα

28'

27'

Ο Lucas Perrin είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

27'

27'

27'

Το σουτ του Matthis Abline μπλοκάρεται

25'

Κατοχή: Στρασβούργο: 43%, Ναντ: 57%.

25'

Κίτρινη κάρτα για τον Junior Mwanga

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Junior Mwanga από την ομάδα Στρασβούργο ανατρέπει τον Marcus Regis Coco

24'

24'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Moses Simon από την ομάδα Ναντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

24'

24'

24'

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marvin Senaya από την ομάδα Στρασβούργο ανατρέπει τον Quentin Merlin

22'

20'

20'

Ο Jean-Charles Castelletto κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

Ο Lucas Perrin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

19'

Ο Angelo Gabriel τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

19'

18'

17'

17'

17'

16'

15'

Ο Jean-Charles Castelletto σημαδεύει την εστία με ψαλιδάκι, αλλά ο Matz Sels του αρνείται ένα καταπληκτικό γκολ!

15'

Η σέντρα από τον Douglas Augusto από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

15'

Ο Douglas Augusto από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

15'

Κατοχή: Στρασβούργο: 37%, Ναντ: 63%.

15'

Ο Douglas Augusto εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Matz Sels ελέγχει την φάση

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Delaine από την ομάδα Στρασβούργο ανατρέπει τον Marcus Regis Coco

13'

Ο Eray Coemert κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

13'

13'

Ο Gerzino Nyamsi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matthis Abline

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eray Coemert από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Angelo Gabriel

11'

11'

10'

Ο Florent Mollet σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Matz Sels ελέγχει την φάση

10'

Κατοχή: Στρασβούργο: 34%, Ναντ: 66%.

10'

Ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

10'

9'

9'

8'

8'

Ο Matz Sels κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

8'

8'

8'

Το αμυντικό λάθος του Thomas Delaine μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

7'

7'

Ο Quentin Merlin κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quentin Merlin από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Marvin Senaya

6'

Ο Lebo Mothiba απομακρύνει τη μπάλα

6'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

6'

5'

5'

5'

5'

Κατοχή: Στρασβούργο: 62%, Ναντ: 38%.

5'

5'

3'

3'

3'

3'

Ο Lebo Mothiba τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eray Coemert

2'

2'

Ο Ismael Doukoure κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

Η ομάδα Ναντ έχει την κατοχή της μπάλας

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Ναντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade de la Meinau, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Το χρειάζονται και οι δύο για να συνέλθουν πριν τη διακοπή

Το Στρασβούργο υποδέχεται τη Ναντ στο παιχνίδι που ανοίγει την αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» τους από τη Λανς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν στο εκτός έδρας ντέρμπι με τη Ρεν.

Θα δώσει δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι μπροστά στο κοινό του, καθώς το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» το έφερε αντιμέτωπο εντός έδρας με τη Λανς. Αποδείχθηκε κατώτερο των περιστάσεων και των προσδοκιών και ηττήθηκε (0-1). Είναι χαρακτηριστικό ότι σε ολόκληρο το ενενηντάλεπτο δημιούργησε κι έχασε μόλις δύο καλές ευκαιρίες με τον Νιαμσί να πρωταγωνιστεί αστοχώντας σε κεφαλιές μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Είδε τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 17’ με τον Γουαΐ να κινείται και να σουτάρει από το «ύψος» της μεγάλης περιοχής παραβιάζοντας την εστία του. Χρόνος υπήρχε αρκετός αλλά συνάντησε σημαντικά προβλήματα στη δημιουργία και την ανάπτυξη. Στο φινάλε άφησε πολλά κενά στα μετόπισθεν δίχως να τιμωρηθεί και το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Με αυτόν τον τρόπο το Στρασβούργο δεν μπόρεσε να παραμείνει για τρίτο παιχνίδι μακριά από τις αποτυχίες, μια και είχε προηγηθεί μία ισοπαλία και μία νίκη. Οι Αλσατοί έχουν συγκεντρώσει 10 βαθμούς και βρίσκονται μόνοι τους στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, θέλοντας να διατηρηθούν στο πρώτο μισό προκειμένου η σεζόν να μπορεί να θεωρηθεί επιτυχημένη. Τα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα ματς τους ολοκληρώθηκαν Under και No Goal.

Ο τεχνικός του συλλόγου Πατρίκ Βιεϊρά τόνισε: «Η ομάδα μας έχει μικρή εμπειρία και όταν υπάρχει σε κάποιες στιγμές έλλειψη επικοινωνίας είναι ένα σημαντικό πρόβλημα. Μας έμεινε μία απογοήτευση για τον αγώνα με τη Λανς όμως είναι εξαιρετική ομάδα και πρέπει να το αναγνωρίσουμε. Εκτός από την εμπειρία μας έλειψε και η επιθετικότητα. Θέλαμε λίγη περισσότερη τρέλα και καλύτερο ρυθμό».

Αγωνιστικά Νέα: Μακροχρόνιος απών ο πλάγιος μπακ Φιλά (-). Παραμένει εκτός ο μέσος Σισοκό (5/0).

Την περασμένη Κυριακή κλήθηκε να ταξιδέψει στη γειτονική πόλη Ρεν ούτως ώστε να δοκιμαστεί εκτός έδρας από την τοπική και ομώνυμη ομάδα, σε παραδοσιακό ντέρμπι της Βρετάνης. Προσπάθησε πολύ δίχως να αποφύγει την ήττα με 3-1, έχοντας παράπονα για τη διαιτησία. Μόλις στο 4’ δόθηκε σωστά πέναλτι εις βάρος της για απρόσεκτο μαρκάρισμα του Μουτουσαμί και δύο λεπτά μετά ο Μπουριζό ευστόχησε από τα έντεκα μέτρα για το 1-0. Έβγαλε αντίδραση και δοκίμασε να ισοφαρίσει με τον Μολέ να πραγματοποιεί τρία καλά σουτ. Στο 45’ ευτύχησε να φέρει το ματς στα ίσα με πίεση ψηλά, κλέψιμο και ψύχραιμο πλασέ του Σιριβέγια για το 1-1. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και ο χρόνος κυλούσε. Στο 73’ η άμυνά της «κόλλησε» και ο Ντουέ το εκμεταλλεύτηκε πετυχαίνοντας το 2-1. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 77’ ο Μοχάμεντ είχε τραγική συμπεριφορά και λόγω διαμαρτυριών αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες σε δέκα δευτερόλεπτα. Στις καθυστερήσεις είχε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει με τον Σισοκό όμως στην τελευταία φάση οι γηπεδούχοι κέρδισαν και νέο πέναλτι και ο Καλιμουεντό διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η Ναντ αντί να ασχολείται αδίκως με τους διαιτητές, θα πρέπει να τα βάζει με την έλλειψη συγκέντρωσης των ποδοσφαιριστών της. Πάντως ήταν η πρώτη της αποτυχία έπειτα από αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στις οποίες είχε αναδειχθεί ισόπαλη δύο φορές και είχε χαμογελάσει σε άλλες δύο περιπτώσεις. Η συγκομιδή των 8 πόντων φέρνει τα «καναρίνια» στην 13η θέση της κατάταξης, υπερτερώντας στην ισοβαθμία με τη Μετς. Τα δύο πιο πρόσφατα ματς τους ήταν Over κι αμφίσκορα.

«Σίγουρα δεν κάναμε όλα όσα θα έπρεπε στο παιχνίδι με τη Ρεν. Θα μπορούσαμε να τα καταφέρουμε καλύτερα όμως είναι αλήθεια ότι ο διαιτητής δεν ήταν σωστός και νευρίασε τους πάντες. Δεν μου αρέσει να ψάχνω για δικαιολογίες όμως κάποια στιγμή θα πρέπει να αποφεύγονται τέτοιες καταστάσεις. Πρέπει να το αφήσουμε πίσω μας και να προχωρήσουμε» ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας, Πιερ Αριστουί.

Αγωνιστικά Νέα: Αποβλήθηκε στο προηγούμενο και θα εκτίσει την ποινή του ο σέντερ φορ και πρώτος σκόρερ Μοχάμεντ (8/5). Θα λείψουν ξανά ο μπακ Σεντόνζ (-) και ο αμυντικός Ζεζέ (-) και ο φορ Γκαναγκό (3/0). Επιστρέφει ο επιθετικός Αμπλίν (1/1) ο οποίος δεν έπαιξε στο προηγούμενο διότι είναι δανεικός από τη Ρεν.

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Τόσο το Στρασβούργο όσο και η Ναντ ηττήθηκαν στα τελευταία παιχνίδια τους και θα προσπαθήσουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα, λίγο πριν από τη διακοπή λόγω των υποχρεώσεων των εθνικών ομάδων. Οι γηπεδούχοι θα παίξουν για δεύτερη φορά μπροστά στο κοινό τους και δεν επιθυμούν σε καμία περίπτωση να δεχθούν νέα «σφαλιάρα». Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι παίζουν εκ νέου μακριά από το «Μποζουάρ» και θα προσπαθήσουν να σταθούν «όρθιοι». Οι δύο άμυνες δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη και θα ποντάρουμε το Over που προσφέρεται σε καλύτερη τιμή από το αμφίσκορο.

• Η ομάδα Ναντ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.00 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Στρασβούργο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.37 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Στρασβούργο, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.77 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ναντ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.32 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1