Ανζέ - Ρεμς

31/8/2022 20:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 907
2 - 4
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 609 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεμς - Ανζέ στις 21/5/2023

• Θεατές: 6500
90+5'

90+5'

6500 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Ανζέ: 58%, Ρεμς: 42%.

90+4'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Souleyman Doumbia από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Folarin Balogun

90+4'

Ο Bradley Locko κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+3'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+2'

Ο Bradley Locko από την ομάδα Ρεμς εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'

Ο Ousmane Camara απομακρύνει τη μπάλα

90'

Ο Folarin Balogun έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alexis Flips σκοράρει με το δεξί πόδι!

90'

Ο Folarin Balogun κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90'

89'

89'

Ο Patrick Pentz της ομάδας Ρεμς βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

88'

Ο Nabil Bentaleb από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alexis Flips

87'

Ο Adrien Hunou δίνει τη θέση του στον Himad Abdelli

86'

Ο Patrick Pentz από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Bradley Locko σταματά επιτυχώς το σουτ

86'

Το σουτ του Sada Thioub μπλοκάρεται

85'

Κατοχή: Ανζέ: 56%, Ρεμς: 44%.

85'

Ο Sada Thioub από την ομάδα Ανζέ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

85'

Ο Sada Thioub από την ομάδα Ανζέ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Alexis Flips

84'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

84'

83'

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Folarin Balogun από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Ousmane Camara

82'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεμς

81'

Ο Sofiane Boufal επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

80'

Ο Martin Adeline έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

80'

Ο Martin Adeline από την ομάδα Ρεμς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Sofiane Boufal

80'

Κατοχή: Ανζέ: 55%, Ρεμς: 45%.

80'

Ο Yunis Abdelhamid από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

79'

Ο Nabil Bentaleb κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Folarin Balogun.

79'

79'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

Ο Cedric Hountondji δίνει τη θέση του στον Lois Diony

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nabil Bentaleb από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Folarin Balogun

76'

75'

75'

75'

74'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

74'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Bradley Locko για την ομάδα Ρεμς. Ο Nabil Bentaleb σταματάει την φάση.

73'

70'

Κατοχή: Ανζέ: 52%, Ρεμς: 48%.

70'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Folarin Balogun της ομάδας Ρεμς ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Paul Bernardoni επέλεξε τη λάθος γωνία.

69'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Cedric Hountondji από την ομάδα Ανζέ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Folarin Balogun.

69'

Ο Junya Ito δίνει τη θέση του στον Alexis Flips

67'

Ο Sofiane Boufal έδωσε την ασίστ για το γκολ.

67'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Adrien Hunou της ομάδας Ανζέ σκοράρει με κεφαλιά

67'

Η σέντρα από τον Sofiane Boufal από την ομάδα Ανζέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

65'

65'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Jens-Lys Cajuste βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται!

65'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jens-Lys Cajuste για την ομάδα Ρεμς. Ο Azzedine Ounahi σταματάει την φάση.

64'

Ο Jens-Lys Cajuste από την ομάδα Ρεμς δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

64'

64'

Ο Amine Salama δίνει τη θέση του στον Abdallah Sima

64'

Ο Arber Zeneli δίνει τη θέση του στον Folarin Balogun

64'

Ο Kamory Doumbia δίνει τη θέση του στον Martin Adeline

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kamory Doumbia από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Ousmane Camara

63'

Ο Cedric Hountondji από την ομάδα Ανζέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Arber Zeneli από την ομάδα Ρεμς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

63'

Ο Sofiane Boufal απομακρύνει τη μπάλα

62'

Ο Junya Ito από την ομάδα Ρεμς εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

62'

Καλή ενέργεια από τον Jens-Lys Cajuste ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

61'

Ο Paul Bernardoni κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

61'

61'

Ο Bradley Locko κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sada Thioub.

60'

Ο Amine Salama από την ομάδα Ανζέ είναι σε θέση οφσάιντ

60'

59'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sofiane Boufal της ομάδας Ανζέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Patrick Pentz λίγο έλειψε να αποκρούσει.

58'

Ο Maxime Busi έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

58'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Maxime Busi από την ομάδα Ρεμς υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Souleyman Doumbia.

57'

Ο Souleyman Doumbia κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Maxime Busi.

57'

56'

Ο Amine Salama αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

55'

Κατοχή: Ανζέ: 49%, Ρεμς: 51%.

55'

54'

Η ομάδα Ρεμς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

54'

Ο Jens-Lys Cajuste απομακρύνει τη μπάλα

53'

53'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Amine Salama χτυπάει στο δοκάρι

52'

Η σέντρα από τον Souleyman Doumbia από την ομάδα Ανζέ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

52'

Ο Patrick Pentz κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

52'

51'

Ο Junya Ito από την ομάδα Ρεμς είναι σε θέση οφσάιντ

50'

Το σουτ του Azzedine Ounahi μπλοκάρεται

50'

Κατοχή: Ανζέ: 46%, Ρεμς: 54%.

49'

Καλή ενέργεια από τον Souleyman Doumbia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

48'

48'

47'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

47'

Ο Souleyman Doumbia από την ομάδα Ανζέ είναι σε θέση οφσάιντ

46'

Ο Marshall Munetsi από την ομάδα Ρεμς δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

46'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Marshall Munetsi για την ομάδα Ρεμς. Ο Adrien Hunou σταματάει την φάση.

46'

Ο Waniss Taibi δίνει τη θέση του στον Sada Thioub

46'

Ο Halid Sabanovic δίνει τη θέση του στον Sofiane Boufal

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Ανζέ: 43%, Ρεμς: 57%.

45'

Ο Jens-Lys Cajuste έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Junya Ito σκοράρει με το δεξί πόδι!

45'

45'

Ο Andrew Gravillon κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45'

45'

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxime Busi από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Souleyman Doumbia

43'

43'

Ο Cedric Hountondji δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

43'

Ο Emmanuel Agbadou απομακρύνει τη μπάλα

43'

Ο Nabil Bentaleb από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

42'

Ο Maxime Busi απομακρύνει τη μπάλα

41'

40'

Η σέντρα από τον Junya Ito από την ομάδα Ρεμς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

40'

Κατοχή: Ανζέ: 40%, Ρεμς: 60%.

40'

39'

38'

Ο Paul Bernardoni από την ομάδα Ανζέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

37'

Ελεύθερο για την ομάδα Ανζέ

37'

Ο Marshall Munetsi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

Ο Nabil Bentaleb από την ομάδα Ανζέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

35'

Κατοχή: Ανζέ: 44%, Ρεμς: 56%.

35'

Η ομάδα Ανζέ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

34'

Ο Abdoulaye Bamba από την ομάδα Ανζέ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

34'

Ο Nabil Bentaleb από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

33'

33'

33'

Ο Halid Sabanovic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

32'

31'

30'

30'

Ο Cedric Hountondji σταματά επιτυχώς το σουτ

30'

Το σουτ του Junya Ito μπλοκάρεται

30'

Η ομάδα Ρεμς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

29'

Ο Marshall Munetsi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Azzedine Ounahi

28'

27'

Ο Azzedine Ounahi υποπίπτει σε χέρι

27'

26'

Ο Arber Zeneli εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

25'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Waniss Taibi για την ομάδα Ανζέ. Ο Marshall Munetsi σταματάει την φάση.

25'

Κατοχή: Ανζέ: 47%, Ρεμς: 53%.

23'

Ο Arber Zeneli έδωσε την ασίστ για το γκολ.

23'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marshall Munetsi σκοράρει με το αριστερό πόδι!

23'

Ο Arber Zeneli κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arber Zeneli από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Abdoulaye Bamba

22'

22'

22'

Ο Yunis Abdelhamid αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

21'

21'

21'

Η ομάδα Ρεμς έχει την κατοχή της μπάλας

21'

20'

20'

20'

19'

19'

19'

Η ομάδα Ρεμς εκδηλώνει επίθεση

18'

18'

17'

16'

Ο Nabil Bentaleb από την ομάδα Ανζέ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Junya Ito

15'

15'

Ο Azzedine Ounahi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

15'

Η ομάδα Ανζέ εκδηλώνει επίθεση

15'

14'

14'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Junya Ito από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Souleyman Doumbia

13'

Ο Andrew Gravillon από την ομάδα Ρεμς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marshall Munetsi από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Adrien Hunou

12'

Ο Ousmane Camara κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

12'

12'

12'

Ο Arber Zeneli από την ομάδα Ρεμς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

11'

Ο Junya Ito κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

11'

Ο Junya Ito τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

10'

10'

10'

9'

9'

9'

Ο Yunis Abdelhamid κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Paul Bernardoni.

8'

8'

Ο Nabil Bentaleb κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

7'

7'

7'

7'

6'

5'

5'

4'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Waniss Taibi από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Marshall Munetsi

4'

3'

3'

3'

3'

Ο Nabil Bentaleb από την ομάδα Ανζέ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

2'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Emmanuel Agbadou από την ομάδα Ρεμς ανατρέπει τον Adrien Hunou

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Azzedine Ounahi από την ομάδα Ανζέ ανατρέπει τον Jens-Lys Cajuste

1'

Ο Jens-Lys Cajuste κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Ανζέ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Raymond Kopa, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Νωρίς μεν, αμφότερες «καίγονται» δε...

Η Ανζέ υποδέχεται τη Ρεμς στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» της Τρουά, ενώ οι φιλοξενούμενοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι εντός έδρας με τη Λυών.

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την υποχρέωσε να ταξιδέψει στην πόλη Τρουά για να δοκιμαστεί εκτός έδρας από την τοπική και ομώνυμη ομάδα. Παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και των προσδοκιών και ηττήθηκε «καθαρά» και δίκαια με 3-1. Απείλησε πρώτη με τον Διονί πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο όμως στο 12’ είδε τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με ωραία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Ριπάρ. Σαν να μην έφτανε αυτό στο 21’ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μεντί με δεύτερη κίτρινη κάρτα και τα πράγματα έγιναν εξαιρετικά δύσκολα. Σώθηκε από το δοκάρι στη συνέχεια και δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη δέχτηκε και δεύτερο γκολ από τον Μπαλντέ στο 61’. Κόντρα στη ροή του αγώνα μείωσε με τον Διονί στο 67’, ωστόσο το τελειωτικό «χτύπημα» ήρθε από τον Οντομπέρτ στο 82’ για το τελικό 3-1.

Η Ανζέ υπέστη τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της και προβληματίζει έντονα, από τη στιγμή που αποτελεί μία από τις ομάδες οι οποίες δεν έχουν καταφέρει να χαμογελάσουν μετά την πρώτη τετράδα αγώνων της φετινής Λιγκ 1. Πριν τις δύο «σφαλιάρες» είχε μετρήσει δύο ισοπαλίες. Οι «ασπρόμαυροι» έχουν συγκεντρώσει όλους κι όλους 2 βαθμούς και βρίσκονται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, υπερτερώντας στην ισοβαθμία με τη Ρεμς και τη Νις και υστερώντας σ’ εκείνη με το Στρασβούργο. Τα τρία από τα τέσσερα ματς τους ήταν Over κι αμφίσκορα.

Ο τεχνικός του συλλόγου Ζεράλντ Μπατίκλ τόνισε: «Είναι έτσι κι αλλιώς δύσκολο να κερδίζεις όταν παίζεται το παιχνίδι με έντεκα παίκτες εναντίον έντεκα αλλά γίνεται ακόμα πιο δύσκολο όταν μένεις με δέκα ποδοσφαιριστές. Χάνουμε πολλά πράγματα στις στημένες φάσεις κι αυτό είναι κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξει. Έπρεπε να παρουσιαστούμε πιο συμπαγείς από τη στιγμή που μείναμε με δέκα παίκτες. Η βάση μιας ομάδας είναι η αμυντική στιβαρότητα. Ανησυχώ αλλά όχι πολύ».

Αγωνιστικά Νέα: Αποβλήθηκε στο προηγούμενο και θα εκτίσει την ποινή του ο μπακ Μεντί (2/0). Αντίθετα εξέτισαν και είναι ξανά διαθέσιμοι ο μπακ Σαμπάνοβιτς (3/0) και ο μέσος Μπενταλέμπ (1/0). Ακόμα εκτός ο επιθετικός Ελά (-).

Γνώριζε εκ των προτέρων τον υψηλό βαθμό δυσκολίας του εντός έδρας παιχνιδιού της περασμένης Κυριακής απέναντι στην ποιοτική και φιλόδοξη Λυών. Δεν φοβήθηκε το ματς και φλέρταρε με μία μεγάλη νίκη, παραχωρώντας τελικά ισοπαλία 1-1 κι έχοντας έντονα παράπονα για τη διαιτησία. Στο πρώτο μέρος κατάφερε να αιφνιδιάσει πλήρως τους αντιπάλους της και να κυριαρχήσει στο χορτάρι. Έμοιαζε θέμα χρόνου να προηγηθεί και το πέτυχε στο 24’ με όμορφη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Ίτο. Έχασε άλλες δύο σημαντικές ευκαιρίες δίχως να απειληθεί ούτε σε μία στιγμή. Στο δεύτερο μέρος κυριάρχησε μέχρι το 63’, όταν ο Λοπί αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα σε μία πάντως αυστηρή απόφαση. Από εκείνο το σημείο δέχτηκε αφόρητη πίεση και «κλείστηκε» στα «καρέ» της. Άντεξε μέχρι το 86’ όταν ισοφαρίστηκε από τον Λακαζέτ και στάθηκε τυχερή στη συνέχεια, με τους φιλοξενούμενους να πλησιάζουν τρεις φορές στην ανατροπή, χωρίς πάντως να αλλάξει κάτι.

Με αυτόν τον περιπετειώδη τρόπο η Ρεμς παρέμεινε για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα αήττητη. Παρ’ όλα αυτά ακόμα δεν έχει πραγματοποιήσει σεφτέ στην τρέχουσα σεζόν και ο απολογισμός της είναι δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Η συγκομιδή των 2 βαθμών φέρνει τους «ερυθρόλευκους» στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, μια και υστερούν στην ισοβαθμία με την προσεχή αντίπαλο Ανζέ και με το Στρασβούργο αλλά και τη Νις. Και τα τέσσερα φετινά ματς του συνόλου ολοκληρώθηκαν αμφίσκορα.

«Έχουμε συνηθίσει να υπάρχουν διαιτητικές αποφάσεις εις βάρος μας. Στον αγώνα με τη Λυών υπήρχε ένα καθαρό πέναλτι που δεν δόθηκε υπέρ μας και η κόκκινη κάρτα ήταν εντελώς άδικη. Μου το είπαν ακόμα κι από το τεχνικό επιτελείο των αντιπάλων . Ο Κακερέ έπρεπε να είχε αποβληθεί κι αυτός αλλά δεν συνέβη. Όταν παίζεις δέκα εναντίον έντεκα γίνεται πιο περίπλοκο αλλά εμείς παίζαμε ίσως εναντίον δώδεκα παικτών και τότε τα πράγματα είναι ακόμα πιο δύσκολα» ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας, Όσκαρ Γκαρσία ο οποίος «έβραζε» με τη διαιτησία.

Αγωνιστικά Νέα: Αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι και θα εκτίσει την ποινή του ο χαφ Λοπί (3/0). Παραμένει γεμάτο το απουσιολόγιο καθώς θα λείψουν ξανά ο μπακ Φοκέ (-), ο επίσης αμυντικός Ντε Σμετ (-), οι μέσοι Ματουσίβα (2/0) και Μπερίσα (-), όπως και ο επιθετικός Σιέρχαους (-).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Παρόμοια είναι η πορεία της Ανζέ και της Ρεμς στο ξεκίνημα της σεζόν. Αμφότερες δεν έχουν καταφέρει να νικήσουν μέχρι στιγμής κι αναζητούν το πρώτο τους «τρίποντο» το οποίο θα τις βοηθήσει σημαντικά και στον ψυχολογικό τομέα, ενόψει της δύσκολης συνέχειας. Πρόκειται για ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι στην προσέγγισή του και θα αποφύγουμε το σημείο νικητή. Θα προτιμήσουμε το αμφίσκορο θεωρώντας ότι οι άμυνες δεν θα αντέξουν, με δεδομένο ότι δεν έχουν δείξει κάτι ιδιαίτερο έως τώρα.

• Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Ανζέ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.02 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεμς δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.52 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1