Η ομάδα Νις εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+8'

Ο Tino Kadewere από την ομάδα Ναντ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+8'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Gaetan Laborde από την Νις κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

90+7'

Ο Douglas Augusto δίνει τη θέση του στον Nathan Zeze

90+7'

Ο Tino Kadewere υποπίπτει σε χέρι

90+7'

Η ομάδα Ναντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+6'

Ο Alban Lafont από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+6'

Ο Marcus Regis Coco σταματά επιτυχώς το σουτ

90+6'

Ο Marcin Bulka της ομάδας Νις παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

90+6'

Ο Alexis Claude από την ομάδα Νις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+5'

Ο Nicolas Cozza σταματά επιτυχώς το σουτ

90+5'

Το σουτ του Aliou Balde μπλοκάρεται

90+5'

Κατοχή: Νις: 56%, Ναντ: 44%.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Ναντ

90+4'

Ο Antoine Mendy κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Eray Coemert.

90+4'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Antoine Mendy από την ομάδα Νις αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+4'

Η σέντρα από τον Gaetan Laborde από την ομάδα Νις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tino Kadewere από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Antoine Mendy

90+3'

Ο Samuel Moutoussamy από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Samuel Moutoussamy απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Ο Evann Guessand τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+2'

Ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Alexis Claude από την ομάδα Νις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+2'

Ο Melvin Bard σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alban Lafont ελέγχει την φάση

90+2'

Ο Tino Kadewere από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Marcus Regis Coco

90+1'

Ο Marcus Regis Coco από την ομάδα Ναντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Aliou Balde

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 8'

90'

Η ομάδα Ναντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90'

90'

90'

89'

Ο Eray Coemert από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Η ομάδα Νις εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

88'

Ο Alban Lafont κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

88'

Ο Alexis Claude από την ομάδα Νις εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Antoine Mendy αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

87'

Ο Dante κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Νις

87'

Ο Florent Mollet δίνει τη θέση του στον Samuel Moutoussamy

87'

Ο Mostafa Mohamed δίνει τη θέση του στον Marcus Regis Coco

86'

Ο Mostafa Mohamed πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

85'

85'

85'

84'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ είναι σε θέση οφσάιντ

84'

Ο Pedro Chirivella από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

84'

Ο Jordan Lotomba δίνει τη θέση του στον Aliou Balde

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kelvin Amian από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Evann Guessand

83'

Ο Antoine Mendy κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

83'

Η ομάδα Ναντ ξεκινάει αντεπίθεση

83'

83'

82'

Ο Jordan Lotomba από την ομάδα Νις εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

82'

Ο Eray Coemert απομακρύνει τη μπάλα

82'

Ο Jordan Lotomba τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tino Kadewere από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Jordan Lotomba

80'

80'

79'

Ο Matthis Abline δίνει τη θέση του στον Tino Kadewere

79'

Ο Dante της ομάδας Νις παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

79'

Η σέντρα από τον Alexis Claude από την ομάδα Νις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

78'

Κίτρινη κάρτα για τον Matthis Abline

78'

Ο Matthis Abline από την ομάδα Ναντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jordan Lotomba

77'

Ο Jeremie Boga δίνει τη θέση του στον Gaetan Laborde

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mostafa Mohamed της ομάδας Ναντ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Marcin Bulka λίγο έλειψε να αποκρούσει.

75'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Antoine Mendy από την ομάδα Νις υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Matthis Abline.

75'

Κατοχή: Νις: 55%, Ναντ: 45%.

74'

74'

74'

Ο Moussa Sissoko είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

73'

73'

Ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

73'

Ο Moussa Sissoko τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

72'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Terem Moffi της ομάδας Νις ευστοχεί στο πέναλτι με το αριστερό πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Alban Lafont έπεσε δεξιά..

71'

70'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Νις!

69'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Νις

69'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Eray Coemert από την ομάδα Ναντ υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Evann Guessand.

68'

Ο Kelvin Amian αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

68'

67'

Ο Douglas Augusto είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

66'

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Evann Guessand

65'

Καλή ενέργεια από τον Moussa Sissoko ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

65'

Ο Mostafa Mohamed τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

65'

Το σουτ του Jordan Lotomba μπλοκάρεται

65'

64'

64'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

63'

63'

Ο Hichem Boudaoui κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Matthis Abline.

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Evann Guessand από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Pedro Chirivella

61'

61'

61'

Παίκτης της ομάδας Νις επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

60'

60'

60'

Ο Tom Louchet δίνει τη θέση του στον Antoine Mendy

60'

Ο Romain Perraud δίνει τη θέση του στον Melvin Bard

60'

Ο Mohamed-Ali Cho δίνει τη θέση του στον Evann Guessand

58'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Jordan Lotomba δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

58'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Pedro Chirivella δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

58'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

57'

57'

Ο Jean-Charles Castelletto κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dante.

57'

Ο Jean-Charles Castelletto από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

Ο Tom Louchet από την ομάδα Νις εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

56'

Η ομάδα Νις έχει την κατοχή της μπάλας

55'

Κατοχή: Νις: 53%, Ναντ: 47%.

54'

54'

54'

Ο Douglas Augusto από την ομάδα Ναντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Eray Coemert

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eray Coemert από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Hichem Boudaoui

51'

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Nicolas Cozza

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas Cozza από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Mohamed-Ali Cho

50'

Κατοχή: Νις: 51%, Ναντ: 49%.

49'

48'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Hichem Boudaoui από την ομάδα Νις αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

48'

Η σέντρα από τον Tom Louchet από την ομάδα Νις βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

48'

Ο Eray Coemert από την ομάδα Ναντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mohamed-Ali Cho

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pedro Chirivella από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Romain Perraud

47'

47'

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Νις: 50%, Ναντ: 50%.

45+1'

Ο Kelvin Amian από την ομάδα Ναντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jeremie Boga

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Κατοχή: Νις: 47%, Ναντ: 53%.

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Jordan Lotomba

43'

Ο Marcin Bulka από την ομάδα Νις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

Ο Jeremie Boga υποπίπτει σε χέρι

42'

42'

Ο Dante σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Το σουτ του Florent Mollet μπλοκάρεται

41'

Ο Florent Mollet τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

41'

Ο Moussa Sissoko απομακρύνει τη μπάλα

41'

Ο Mohamed-Ali Cho τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

40'

40'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

39'

Η σέντρα από τον Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

39'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Claude από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Pedro Chirivella

38'

Ο Pedro Chirivella κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Terem Moffi.

37'

Ο Terem Moffi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jean-Charles Castelletto

37'

35'

Κατοχή: Νις: 46%, Ναντ: 54%.

35'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hichem Boudaoui από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Pedro Chirivella

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Claude από την ομάδα Νις ανατρέπει τον Mostafa Mohamed

32'

Ο Eray Coemert σταματά επιτυχώς το σουτ

32'

Το σουτ του Mohamed-Ali Cho μπλοκάρεται

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Jeremie Boga

31'

Ο Romain Perraud από την ομάδα Νις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

31'

Η σέντρα από τον Douglas Augusto από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

30'

30'

Η ομάδα Ναντ έχει την κατοχή της μπάλας

29'

28'

27'

Ο Tom Louchet σταματά επιτυχώς το σουτ

27'

27'

Ο Matthis Abline τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

26'

25'

Ο Moussa Sissoko κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

25'

Κατοχή: Νις: 49%, Ναντ: 51%.

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matthis Abline από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Tom Louchet

24'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pedro Chirivella από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Mohamed-Ali Cho

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mostafa Mohamed από την ομάδα Ναντ ανατρέπει τον Hichem Boudaoui

22'

21'

20'

19'

Ο Kelvin Amian έδωσε την ασίστ για το γκολ.

19'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Matthis Abline της ομάδας Ναντ σκοράρει με κεφαλιά

19'

Η σέντρα από τον Kelvin Amian από την ομάδα Ναντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

19'

Ο Douglas Augusto πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

19'

Ο Moussa Sissoko από την ομάδα Ναντ είναι σε θέση οφσάιντ

18'

Ο Matthis Abline σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marcin Bulka ελέγχει την φάση

17'

17'

Ο Dante τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

17'

17'

Ο Mostafa Mohamed σταματά επιτυχώς το σουτ

17'

Το σουτ του Alexis Claude μπλοκάρεται

16'

Ο Mostafa Mohamed τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dante

15'

15'

14'

Ο Mostafa Mohamed από την ομάδα Ναντ είναι σε θέση οφσάιντ

13'

Το σουτ του Hichem Boudaoui μπλοκάρεται

12'

Ο Marcin Bulka κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

12'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

11'

Ο Jean-Clair Todibo σταματά επιτυχώς το σουτ

11'

Το σουτ του Matthis Abline μπλοκάρεται

11'

Ο Pedro Chirivella τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

11'

Ο Douglas Augusto κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

Κατοχή: Νις: 45%, Ναντ: 55%.

10'

9'

Ο Dante κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mostafa Mohamed.

9'

9'

Η ομάδα Νις εκδηλώνει επίθεση

7'

Ο Mostafa Mohamed κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Dante.

7'

5'

4'

4'

Ο Jeremie Boga από την ομάδα Νις απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

4'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Ναντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

3'

3'

2'

2'

Ο Tom Louchet απομακρύνει τη μπάλα

1'

1'

Η ομάδα Ναντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Allianz Riviera, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Επιστροφή Κουμπουαρέ στη Ναντ

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Νις έβγαλε αντίδραση την προηγούμενη αγωνιστική και πήρε ένα σπουδαίο διπλό με 3-1 στην έδρα της Λανς. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη μετά από έξι παιχνίδια στο πρωτάθλημα για τους «αετούς» που έπιασαν την Λιλ στην 4η θέση και ονειρεύονται ένα εισιτήριο για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ. Από την άλλη η εντός έδρας ήττα της Ναντ από το Στρασβούργο ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για τον κόουτς Γκουβερνέκ ο οποίος και απολύθηκε. Η διοίκηση αποφάσισε να επαναφέρει στον πάγκο τον Αντουάν Κουμπουαρέ προκειμένου να σώσει την ομάδα. Ο Γάλλος προπονητής απολύθηκε από τη Ναντ τον περασμένο Μάιο, έχοντας μεν κατακτήσει ένα Κύπελλο αλλά κινδυνεύοντας και πάλι με υποβιβασμό. Τώρα η αποστολή του είναι δύσκολη όπως και η σημερινή αναμέτρηση. Θα ρισκάρω όμως και θα πάω με το αμφίσκορο λόγω και της αλλαγής προπονητή στους φιλοξενούμενους.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Νις, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.18 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Νις δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.00 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ναντ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.75 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Ναντ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λιγκ 1).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.62 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Νις ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.07 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1