Μπρέντφορντ - Λιντς

3/9/2022 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 635
5 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 600 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λιντς - Μπρέντφορντ στις 22/1/2023

• Θεατές: 16946
90+9'

Ο Ivan Toney από την ομάδα Μπρέντφορντ είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

90+9'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μπρέντφορντ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+9'

90+9'

16946 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+9'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 32%, Λιντς: 68%.

90+9'

Ο Robin Koch τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aaron Hickey

90+9'

Η σέντρα από τον Luke Ayling από την ομάδα Λιντς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+8'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+8'

90+8'

Ο Frank Onyeka από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Mateusz Klich για αντιαθλητικό χτύπημα

90+7'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Aaron Hickey για αντιαθλητικό χτύπημα

90+7'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

90+7'

Ο Aaron Hickey έκανε φάουλ στον Mateusz Klich

90+5'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Mikkel Damsgaard για αντιαθλητικό χτύπημα

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikkel Damsgaard από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Brenden Aaronson

90+5'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπρέντφορντ

90+5'

90+5'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Luke Ayling από την ομάδα Λιντς αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+5'

Ο Luke Ayling κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mathias Joergensen.

90+5'

Ο Sam Greenwood από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+4'

Καλή ενέργεια από τον Pascal Struijk ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+4'

Ο Brenden Aaronson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+4'

Ο Pontus Jansson κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Patrick Bamford.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Λιντς

90+4'

Ο Yoane Wissa πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Ivan Toney ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+3'

Ο Mikkel Damsgaard τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+3'

Η ομάδα Μπρέντφορντ εκδηλώνει επίθεση

90+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Yoane Wissa στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

90+1'

Ο Diego Llorente έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 8'

90+1'

Ο David Raya κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'

Η σέντρα από τον Sam Greenwood από την ομάδα Λιντς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 31%, Λιντς: 69%.

90'

Η ομάδα Μπρέντφορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Η ομάδα Μπρέντφορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

Η ομάδα Λιντς εκδηλώνει επίθεση

89'

Ο Pontus Jansson επιστρέφει στο γήπεδο.

89'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Pontus Jansson να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

89'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

88'

Ο Pontus Jansson είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

88'

88'

Ο Pontus Jansson σταματά επιτυχώς το σουτ

88'

Ο Sam Greenwood εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

86'

Ο Marc Roca δίνει τη θέση του στον Sam Greenwood

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Frank Onyeka από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Crysencio Summerville

85'

85'

Ο Yoane Wissa έκανε φάουλ στον Luke Ayling

85'

84'

84'

84'

83'

Ο Mathias Jensen δίνει τη θέση του στον Mikkel Damsgaard

83'

Ο Bryan Mbeumo δίνει τη θέση του στον Yoane Wissa

82'
Γκολ

ΓΚΟΛ! Μετά από έλεγχο της φάσης στο VAR ο διαιτητής άλλαξε την αρχική του απόφαση και έδειξε σέντρα για την Μπρέντφορντ

81'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

80'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Bryan Mbeumo στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

80'

80'

Ο Ivan Toney τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

80'

Ο Diego Llorente έδωσε την ασίστ για το γκολ!

79'

Ο Luke Ayling έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marc Roca της ομάδας Λιντς «τσιμπάει» την μπάλα με το αριστερό! Εύκολο τελείωμα για τον Marc Roca

79'

79'

Ο Rico Henry απομακρύνει τη μπάλα

79'

Ο Brenden Aaronson από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

78'

Ο David Raya κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

78'

Καλή ενέργεια από τον Marc Roca ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

78'

Ο Patrick Bamford χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

78'

Ο Patrick Bamford πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

78'

Ο Pascal Struijk από την ομάδα Λιντς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

78'

Ο Luke Ayling τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

78'

77'

Η ομάδα Μπρέντφορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

76'

75'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 33%, Λιντς: 67%.

75'

Η ομάδα Λιντς έχει την κατοχή της μπάλας

75'

75'

Ο Brenden Aaronson από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

74'

Ο Luke Ayling επιστρέφει στο γήπεδο.

74'

74'

Ο Luke Ayling από την ομάδα Λιντς βγαίνει εκτός γηπέδου επειδή η μύτη του έχει ματώσει.

71'

Ο Luke Ayling είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

71'

Ο Ben Mee είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

71'

71'

Ο Ben Mee κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Luke Ayling.

71'

71'

70'

Ο Cody Drameh δίνει τη θέση του στον Luke Ayling

70'

70'

70'

69'

Ο Tyler Adams κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joshua Dasilva.

69'

69'

68'

Ο Brenden Aaronson αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

68'

Ο Diego Llorente από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

68'

67'

67'

Ο Vitaly Janelt δίνει τη θέση του στον Mathias Joergensen

66'

Ο Ivan Toney επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

65'

65'

Ο Robin Koch τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ivan Toney

64'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Jesse Marsch απευθύνθηκε άσχημα στο διαιτητή και αποβλήθηκε!

63'

Ο Pascal Struijk έκανε φάουλ στον Frank Onyeka

63'

62'

Ο Ben Mee απομακρύνει τη μπάλα

62'

62'

61'

Ο Illan Meslier από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Pontus Jansson απομακρύνει τη μπάλα

60'

59'

Ο Joe Gelhardt δίνει τη θέση του στον Crysencio Summerville

59'

Ο Luis Sinisterra δίνει τη θέση του στον Mateusz Klich

59'

Ο Keane Lewis-Potter δίνει τη θέση του στον Joshua Dasilva

59'

Ο Shandon Baptiste δίνει τη θέση του στον Frank Onyeka

59'

Εξαιρετικό παιχνίδι από τον Ivan Toney σήμερα! Ο προπονητής και οι οπαδοί θα πρέπει να είναι ενθουσιασμένοι με την εμφάνισή του!

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Μία τέλεια λόμπα από τον Ivan Toney της ομάδας Μπρέντφορντ χρησιμοποιώντας το δεξί πόδι. Υπέροχο γκολ!

58'

Το αμυντικό λάθος του Illan Meslier μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

57'

Καλή ενέργεια από τον Luis Sinisterra ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

57'

57'

Το αμυντικό λάθος του Keane Lewis-Potter μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

57'

56'

Η ομάδα Μπρέντφορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mathias Jensen από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Brenden Aaronson

56'

Ο Illan Meslier κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

55'

Ο Ivan Toney από την ομάδα Μπρέντφορντ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

55'

Ο Keane Lewis-Potter από την ομάδα Μπρέντφορντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

55'

55'

Ο Illan Meslier κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

55'

Καλή ενέργεια από τον Keane Lewis-Potter ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

54'

54'

54'

Ο Marc Roca αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

54'

Ο Shandon Baptiste κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

54'

53'

52'

52'

Ο Patrick Bamford από την ομάδα Λιντς είναι σε θέση οφσάιντ

52'

Η σέντρα από τον Joe Gelhardt από την ομάδα Λιντς βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

50'

50'

Η σέντρα από τον Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

50'

49'

Ο Patrick Bamford από την ομάδα Λιντς είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

Η ομάδα Λιντς έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

49'

49'

Ο Keane Lewis-Potter αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

48'

Η ομάδα Μπρέντφορντ ξεκινάει αντεπίθεση

48'

48'

47'

47'

46'

Ο Tyler Adams από την ομάδα Λιντς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mathias Jensen

46'

46'

Ο Jack Harrison δίνει τη θέση του στον Patrick Bamford

46'

45+4'

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Rico Henry από την ομάδα Μπρέντφορντ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

45+3'

Ο Pascal Struijk από την ομάδα Λιντς απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μπρέντφορντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

45+2'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Λιντς μείωσε τη διαφορά. Είναι ικανοί να πάρουν κάτι από το παιχνίδι;

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Luis Sinisterra της ομάδας Λιντς σκοράρει έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45+1'

Ο Ivan Toney απομακρύνει τη μπάλα

45+1'

Ο Jack Harrison από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45'

45'

Ο Ben Mee από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

45'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

45'

Η ομάδα Λιντς κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

44'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Ivan Toney

43'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Ivan Toney έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το δεξί πόδι. Πανέμορφη εκτέλεση

42'

Ο Robin Koch τιμωρείται για σπρώξιμο στον Shandon Baptiste

41'

Η σέντρα από τον Aaron Hickey από την ομάδα Μπρέντφορντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

41'

41'

Ο Joe Gelhardt από την ομάδα Λιντς στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

41'

Ο Jack Harrison τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

40'

40'

40'

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ivan Toney για την ομάδα Μπρέντφορντ. Ο Diego Llorente σταματάει την φάση.

39'

Ο Vitaly Janelt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

39'

38'

Ο Tyler Adams από την ομάδα Λιντς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rico Henry

37'

Ο David Raya από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

37'

36'

36'

Ο Marc Roca σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο David Raya ελέγχει την φάση

35'

Η ομάδα Λιντς ξεκινάει αντεπίθεση

35'

34'

Η ομάδα Μπρέντφορντ έχει την κατοχή της μπάλας

34'

Ο Ivan Toney από την ομάδα Μπρέντφορντ είναι σε θέση οφσάιντ

34'

34'

Η ομάδα Μπρέντφορντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

33'

Ο Bryan Mbeumo απομακρύνει τη μπάλα

33'

Ο Jack Harrison από την ομάδα Λιντς εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

33'

Ο Pontus Jansson από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

Ο Rico Henry κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Luis Sinisterra.

33'

Ο Rico Henry από την ομάδα Μπρέντφορντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

Ο Rico Henry σταματά επιτυχώς το σουτ

32'

Το σουτ του Luis Sinisterra μπλοκάρεται

32'

31'

31'

30'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ivan Toney της ομάδας Μπρέντφορντ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Illan Meslier επέλεξε τη λάθος γωνία.

30'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 35%, Λιντς: 65%.

28'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Luis Sinisterra για αντιαθλητικό χτύπημα

28'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Luis Sinisterra από την ομάδα Λιντς υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Ivan Toney.

28'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μπρέντφορντ!

26'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

25'

25'

24'

Ο Robin Koch σταματά επιτυχώς το σουτ

24'

24'

24'

23'

22'

22'

22'

21'

21'

Ο Diego Llorente τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ivan Toney

20'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 40%, Λιντς: 60%.

20'

19'

19'

19'

18'

18'

17'

16'

15'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 47%, Λιντς: 53%.

15'

Ο Marc Roca απομακρύνει τη μπάλα

15'

Ο Rico Henry από την ομάδα Μπρέντφορντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

14'

Ο Mathias Jensen έκανε φάουλ στον Brenden Aaronson

14'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cody Drameh από την ομάδα Λιντς ανατρέπει τον Rico Henry

13'

13'

12'

Ο Diego Llorente από την ομάδα Λιντς το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Keane Lewis-Potter

11'

10'

10'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 45%, Λιντς: 55%.

10'

9'

8'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

8'

8'

7'

7'

6'

Ο Vitaly Janelt σταματά επιτυχώς το σουτ

6'

5'

5'

5'

5'

4'

4'

4'

Ο Pascal Struijk κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Bryan Mbeumo.

4'

4'

Ο Keane Lewis-Potter από την ομάδα Μπρέντφορντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

4'

Το αμυντικό λάθος του Robin Koch μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

3'

Ο Ivan Toney τιμωρείται για σπρώξιμο στον Robin Koch

3'

3'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

3'

2'

1'

Η ομάδα Λιντς είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Gtech Community Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σκοράρουν αλλά κρατούν δύσκολα το μηδέν

Μπρέντφορντ και Λιντς αναμετρούνται στο «Κομιούνιτι» του δυτικού Λονδίνου, με τις δύο ομάδες να έχουν μπει πολύ καλά στη σεζόν παρότι ο πρωταρχικός τους στόχος είναι η παραμονή.

Με γκολ στο 88’ ισοφάρισε σε 1-1 την Κρίσταλ Πάλας εκτός έδρας. Κατέβηκε αρκετά παθητικά, δεν απειλήθηκε σημαντικά στο πρώτο μέρος αλλά δέχτηκε το γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης (59’) με άπιαστο σουτ. Αναγκάστηκε να πάρει μέτρα, κατέγραψε το πρώτο σουτ στο στόχο στο 71’ και τελικά βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 88’ με τον Γουισά. Συνέχισε να πιέζει και στις καθυστερήσεις είχε χαμένο τετ-α-τετ αλλά και δοκάρι για να ολοκληρώσει την ανατροπή.

Τέταρτο παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα που βρέθηκε πίσω στο σκορ και κατάφερε να επιστρέψει. «Πρέπει να επαινέσω τον χαρακτήρα των παικτών μου. Απίστευτο. Δεν είναι εύκολο να έχεις αυτήν τη νοοτροπία. Δεν είμαστε η Σίτι, η Λίβερπουλ ή η Τσέλσι, είμαστε η Μπρέντφορντ και αυτή η νοοτροπία βαθιά μέσα στους παίκτες είναι πραγματικά καλή. Δεχτήκαμε ένα γκολ παγκόσμιας κλάσης αλλά μετά από αυτό, τα πήγαμε εξαιρετικά. Ισοφαρίσαμε και είχαμε δύο τεράστιες ευκαιρίες όπου θα μπορούσαμε να πάρουμε τρεις βαθμούς», δήλωσε ο τεχνικός της Φρανκ.

Έχει μόλις μια ήττα στο πρωτάθλημα, αυτή με την Φούλαμ (3-2) όπου δέχτηκε το γκολ στις καθυστερήσεις. Στο 1-3-1 το ρεκόρ της, άκρως μαχητική ομάδα που σκοράρει σ’ όλα τα παιχνίδια της και δεν τα παρατάει ποτέ.

Αγωνιστικά Νέα: Διαθέσιμος να επιστρέψει ο κάπτεν/στόπερ Γιάνσον (3/0), από τσεκάρισμα θα περάσει ο μέσος Νόργκαρντ (4/1) που έχασε το ματς με την Κρίσταλ Πάλας. Δύσκολα θα προλάβουν το σημερινό ο βασικός στόπερ Πίνοκ και ο εξτρέμ Κάνιος.Δεν κατάφερε να κάνει το 3x3 στην έδρα της, μένοντας στο 1-1 με την Έβερτον. Βρέθηκε πίσω στο 17’ στην πρώτη ευκαιρία της αντιπάλου της αλλά έκτοτε πίεσε αρκετά, έφτιαξε τρεις καλές φάσεις και ισοφάρισε στο 55’ με μακρινό σουτ του Σινιστέρα ο οποίος άνοιξε λογαριασμό με τη νέα του ομάδα στην Πρέμιερ Λιγκ. Συνέχισε να πατά καλύτερα, χάνοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Γκέλχαρντ (68’, 74’), αλλά πίσω είχε θέματα και γλίτωσε σε δύο περιπτώσεις ένα δεύτερο τέρμα. Εν τέλει το 1-1 έμεινε ως το τέλος με αποτέλεσμα να μπει τέλος στο απόλυτο που έτρεχε στο «Έλαντ Ρόουντ».

«Αυτό που βλέπω από εμάς είναι μια ομάδα που πραγματικά μεγαλώνει και βελτιώνεται. Τώρα μπορούμε να είμαστε καλοί με την μπάλα, ενάντια στην μπάλα και στο τρανζίσιον. Τώρα χρειαζόμαστε περισσότερα γκολ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος για την κατεύθυνση που πάμε, τους παίκτες που έχουμε και την εμφάνιση της ομάδας μας αυτή τη στιγμή», δήλωσε μετά το παιχνίδι ο τεχνικός της Μαρς, ο οποίος εξέφρασε τα παράπονα του για τις καθυστερήσεις που έκαναν οι φιλοξενούμενοι.

Έχει μόλις μια ήττα μετά από τις πέντε πρώτες αγωνιστικές (2-2-1) και βρίσκεται στην 7η θέση με 8 βαθμούς. Ομάδα που παίζει με ένταση και να βρει το πρώτο γκολ δεν χάνει, τρέχοντας αήττητο 9 αγώνων μέσα στο 2022 σε ματς που βρήκε το πρώτο τέρμα (6-3-0).

Αγωνιστικά Νέα: Πλήγμα με τον πολύτιμο φορ Ροντρίγκο ο οποίος έβγαλε τον ώμο και θα λείψει για ένα μήνα. Καλές ελπίδες επιστροφής έχει ο πολύτιμος στόπερ Κούπερ (-), πλησιάζει η επιστροφή των βασικών μπακ Έιλινγκ και Φίρπο. Την τελευταία ημέρα των μεταγραφών κινούνταν για επιθετικό, η περίπτωση του φορ Ντιένγκ (Μαρσέιγ) «ναυάγησε» στο παρά ένα και τελικά απέκτησε τον 18χρονο διεθνή Ιταλό Γκνόντο (Ζυρίχη) ο οποίος είναι μόλις 1,70μ και αγωνίζεται κυρίως ως δεύτερος φορ ή στα πλάγια. Αποχώρησε για την Φούλαμ ως δανεικός ο εξτρέμ Τζέιμς (4/0), δεν κατάφερε το… μπαμ με την απόκτηση του εξτρέμ Γκάκπο (Αϊντχόφεν).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που θέλουν να παίζουν επιθετικά και σπάνια δεν βρίσκουν γκολ αλλά παράλληλα κρατούν δύσκολα το μηδέν στα μετόπισθεν. Έχει λογική να στραφούμε στο αμφίσκορο.

• Η ομάδα Μπρέντφορντ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.35 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λιντς δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.70 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λιντς ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.22 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ