21+

Μπρέντφορντ - Γουέστ Χαμ

10/4/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1140
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 748 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γουέστ Χαμ - Μπρέντφορντ στις 26/2/2024

• Θεατές: 17032
90+4'

90+4'

17032 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 46%, Γουέστ Χαμ: 54%.

90+4'

Η ομάδα Μπρέντφορντ έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'
Απόκρουση

Ο Mads Roerslev απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'
Απόκρουση

Ο David Raya αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

90+3'

Ο Pablo Fornals από την ομάδα Γουέστ Χαμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+3'

Το σουτ του Said Benrahma μπλοκάρεται

90+2'
Απόκρουση

Ο Rico Henry απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+2'

Ο Pablo Fornals από την ομάδα Γουέστ Χαμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'
Σέντρα

Ο Tomas Soucek από την ομάδα Γουέστ Χαμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+1'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Η ομάδα Μπρέντφορντ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

90'

Ο Declan Rice πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

90'

89'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ έχει την κατοχή της μπάλας

87'

Ο Sergi Canos σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Lukasz Fabianski ελέγχει την φάση

87'

86'

Η ομάδα Μπρέντφορντ εκδηλώνει επίθεση

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mathias Jensen από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Nikola Vlasic

85'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 47%, Γουέστ Χαμ: 53%.

85'
Απόκρουση

Ο Sergi Canos απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

85'
Σέντρα

Ο Aaron Cresswell κάνει τη σέντρα

84'

84'

83'

83'

Ο Kristoffer Vassbakk Ajer δίνει τη θέση του στον Mads Roerslev

82'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ εκδηλώνει επίθεση

81'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

81'
Σέντρα

Ο Mathias Jensen από την ομάδα Μπρέντφορντ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

80'
Απόκρουση

Ο Declan Rice απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'

Ο Christian Eriksen από την ομάδα Μπρέντφορντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

79'
Απόκρουση

Ο Craig Dawson απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

79'

Ο Christian Eriksen «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

79'

Ο David Raya κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

79'
Σέντρα

Ο Pablo Fornals κάνει τη σέντρα

79'

78'

Ο Bryan Mbeumo δίνει τη θέση του στον Sergi Canos

77'

76'

75'

Η ομάδα Μπρέντφορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

75'

75'
Απόκρουση

Ο Mathias Joergensen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

74'
Σέντρα

Ο Said Benrahma κάνει τη σέντρα

74'

73'

73'
Απόκρουση

Ο Said Benrahma απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

73'

72'
Απόκρουση

Ο Vladimir Coufal απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

72'

72'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Declan Rice από την ομάδα Γουέστ Χαμ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

71'

Ο Aaron Cresswell από την ομάδα Γουέστ Χαμ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

71'
Απόκρουση

Ο Ethan Pinnock της ομάδας Μπρέντφορντ απομακρύνει τον κίνδυνο με ένα ωραίο τάκλιν.

71'

Ο Declan Rice «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

71'
Απόκρουση

Ο Craig Dawson απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

71'
Σέντρα

Ο Kristoffer Vassbakk Ajer κάνει τη σέντρα

70'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Vladimir Coufal για την ομάδα Γουέστ Χαμ. Ο Yoane Wissa σταματάει την φάση.

70'

70'

69'

Ο Vitaly Janelt δίνει τη θέση του στον Mathias Jensen

69'

Ο Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

69'

Το σουτ του Ivan Toney μπλοκάρεται

69'

Ο Yoane Wissa από την ομάδα Μπρέντφορντ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

69'
Απόκρουση

Ο Lukasz Fabianski απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'
Σέντρα

Ο Christian Eriksen κάνει τη σέντρα

68'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Said Benrahma από την ομάδα Γουέστ Χαμ ανατρέπει τον Kristoffer Vassbakk Ajer

67'

66'

Ο Michail Antonio δίνει τη θέση του στον Nikola Vlasic

66'

Κίτρινη κάρτα για τον Michail Antonio

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michail Antonio από την ομάδα Γουέστ Χαμ ανατρέπει τον Rico Henry

65'

64'

Ο Bryan Mbeumo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ivan Toney της ομάδας Μπρέντφορντ σκοράρει με κεφαλιά

64'

Ο Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ κάνει επιτυχημένη εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

64'
Σέντρα

Ο Rico Henry κάνει τη σέντρα

63'

63'
Σέντρα

Ο Aaron Cresswell από την ομάδα Γουέστ Χαμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

62'
Απόκρουση

62'

Κίνδυνος! Ο Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

62'

61'

61'

60'

60'

60'

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michail Antonio από την ομάδα Γουέστ Χαμ ανατρέπει τον Yoane Wissa

58'
Απόκρουση

Ο Issa Diop απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

58'
Σέντρα

Ο Yoane Wissa κάνει τη σέντρα

58'
Σέντρα

Ο Mathias Joergensen από την ομάδα Μπρέντφορντ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

58'

Η ομάδα Μπρέντφορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

57'

Ο Manuel Lanzini δίνει τη θέση του στον Said Benrahma

57'
Απόκρουση

57'
Σέντρα

57'

56'

55'

Ο Tomas Soucek από την ομάδα Γουέστ Χαμ επιχείρησε γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας βγήκε και μάζεψε την μπάλα.

55'

Καλή στιγμή καθώς ο Pablo Fornals από την ομάδα Γουέστ Χαμ βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

55'

Ο Pablo Fornals από την ομάδα Γουέστ Χαμ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

55'

55'

54'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

54'

53'

52'

52'
Σέντρα

Ο Michail Antonio από την ομάδα Γουέστ Χαμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

52'

Το σουτ του Vitaly Janelt μπλοκάρεται

51'

Η ομάδα Μπρέντφορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

51'

50'

Ο Pablo Fornals υποπίπτει σε χέρι

50'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 44%, Γουέστ Χαμ: 56%.

50'

Ο Kristoffer Vassbakk Ajer από την ομάδα Μπρέντφορντ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

50'

Ο Kristoffer Vassbakk Ajer από την ομάδα Μπρέντφορντ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

49'

48'

Ο Ivan Toney έδωσε την ασίστ για το γκολ.

48'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Bryan Mbeumo σκοράρει με το αριστερό πόδι!

48'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Bryan Mbeumo βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

48'

Ο Ivan Toney «κόβει» την αντίπαλη άμυνα με μία τρομερή πάσα

48'

48'

Ο Lukasz Fabianski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

47'
Σέντρα

Ο Christian Eriksen από την ομάδα Μπρέντφορντ κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

47'

46'

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 43%, Γουέστ Χαμ: 57%.

45+3'

45+3'

Ο Aaron Cresswell από την ομάδα Γουέστ Χαμ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

45+2'

Ο Jarrod Bowen από την ομάδα Γουέστ Χαμ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+2'
Απόκρουση

Ο Ethan Pinnock απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45+2'

Καλή ενέργεια από τον Christian Eriksen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+2'

Ο Ivan Toney από την ομάδα Μπρέντφορντ κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

45+1'

45+1'
Απόκρουση

45+1'

Ο Christian Eriksen από την ομάδα Μπρέντφορντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+1'

45+1'
Απόκρουση

Ο Vladimir Coufal αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

45+1'
Γέμισμα

Ο Christian Eriksen εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Craig Dawson από την ομάδα Γουέστ Χαμ ανατρέπει τον Yoane Wissa

45'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 41%, Γουέστ Χαμ: 59%.

44'

44'

43'
Σέντρα

Ο Ivan Toney κάνει τη σέντρα

43'

Το σουτ του Bryan Mbeumo μπλοκάρεται

43'
Σέντρα

43'

42'

42'
Σέντρα

Ο Vitaly Janelt κάνει τη σέντρα

41'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

41'

Ο Issa Diop από την ομάδα Γουέστ Χαμ είναι σε θέση οφσάιντ

41'

Ο Craig Dawson από την ομάδα Γουέστ Χαμ βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

41'
Σέντρα

Ο Jarrod Bowen κάνει τη σέντρα

40'
Σέντρα

40'
Απόκρουση

Ο Christian Noergaard απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

40'

40'

39'

Ο Pablo Fornals από την ομάδα Γουέστ Χαμ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

39'

38'

37'
Απόκρουση

Ο Kristoffer Vassbakk Ajer απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

37'
Σέντρα

Ο Tomas Soucek κάνει τη σέντρα

37'
Απόκρουση

Ο Ethan Pinnock απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

37'
Σέντρα

Ο Vladimir Coufal κάνει τη σέντρα

37'

36'

35'

34'

Ελεύθερο για την ομάδα Γουέστ Χαμ

34'

Ο Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

34'

33'
Απόκρουση

Ο Craig Dawson από την ομάδα Γουέστ Χαμ είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

33'

Ο Ivan Toney της ομάδας Μπρέντφορντ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

33'
Σέντρα

32'

32'

Ο Christian Eriksen πήγε για τη δόξα με σουτ από μακρινή απόσταση, αλλά ο γκολκίπερ το σώζει!

32'

Ο Yoane Wissa από την ομάδα Μπρέντφορντ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

31'

31'
Σέντρα

Ο Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

30'

Ο Michail Antonio από την ομάδα Γουέστ Χαμ είναι σε θέση οφσάιντ

30'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 38%, Γουέστ Χαμ: 62%.

30'

29'

Ο Kurt Zouma είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Issa Diop

28'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Kurt Zouma να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

27'

Ο Kurt Zouma είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

27'

27'

Ο Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ είναι σε θέση οφσάιντ

27'

Κίνδυνος! Ο Ivan Toney από την ομάδα Μπρέντφορντ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

26'

26'

26'
Απόκρουση

26'
Σέντρα

Ο Michail Antonio κάνει τη σέντρα

26'

25'

25'

Ο Tomas Soucek κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο David Raya μπλοκάρει εύκολα

24'
Σέντρα

24'

23'

22'

22'

22'
Απόκρουση

Ο Lukasz Fabianski αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

22'

21'

Ο Bryan Mbeumo αναγκάζει τον Lukasz Fabianski σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

21'

21'

Ο Yoane Wissa επιστρέφει στο γήπεδο.

21'
Σέντρα

Ο Vladimir Coufal από την ομάδα Γουέστ Χαμ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

20'

20'

Ο Yoane Wissa από την ομάδα Μπρέντφορντ βγαίνει εκτός γηπέδου επειδή η μύτη του έχει ματώσει.

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Noergaard από την ομάδα Μπρέντφορντ ανατρέπει τον Kurt Zouma

18'

Ο Ethan Pinnock από την ομάδα Μπρέντφορντ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

18'

Ο Ivan Toney από την ομάδα Μπρέντφορντ βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

18'

Ένας παίκτης από την ομάδα Μπρέντφορντ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

18'
Απόκρουση

Ο Kurt Zouma απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

18'
Σέντρα

Ο Bryan Mbeumo κάνει τη σέντρα

17'

17'

Ο Bryan Mbeumo από την ομάδα Μπρέντφορντ προσπαθεί να παίξει το 1-2 με τον Vitaly Janelt του αλλά η μπάλα δεν περνάει.

17'

16'

16'

Ο Bryan Mbeumo κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Lukasz Fabianski μπλοκάρει εύκολα

15'
Σέντρα

15'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 63%, Γουέστ Χαμ: 37%.

15'

14'

13'

13'
Σέντρα

Ο Aaron Cresswell από την ομάδα Γουέστ Χαμ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

13'
Απόκρουση

Ο David Raya απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

13'

12'
Απόκρουση

12'
Σέντρα

Ο Manuel Lanzini κάνει τη σέντρα

12'

11'

11'

10'
Σέντρα

10'

10'

10'

Η ομάδα Μπρέντφορντ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

9'

9'
Απόκρουση

9'
Σέντρα

9'
Σέντρα

8'

Ο Craig Dawson επιστρέφει στο γήπεδο.

8'

8'

Ο Craig Dawson από την ομάδα Γουέστ Χαμ βγαίνει εκτός γηπέδου επειδή η μύτη του έχει ματώσει.

7'

Ο Craig Dawson είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

7'

6'
Απόκρουση

6'
Σέντρα

Ο Christian Noergaard κάνει τη σέντρα

6'

Το σουτ του Kristoffer Vassbakk Ajer μπλοκάρεται

6'
Απόκρουση

5'

Κατοχή: Μπρέντφορντ: 50%, Γουέστ Χαμ: 50%.

5'
Σέντρα

5'

4'
Απόκρουση

Ο Aaron Cresswell απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

4'

Ένας παίκτης από την ομάδα Γουέστ Χαμ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

3'

3'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

2'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Γουέστ Χαμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Brentford Community Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με το μυαλό στην Λυών η Γουέστ Χαμ

Η Μπρέντφορντ που προέρχεται από ιστορική νίκη κόντρα στην Τσέλσι, υποδέχεται την Γουέστ Χαμ ενδιάμεσα των αγώνων της με την Λυών για τα προημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ.

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ

Προέρχεται από ιστορικό θρίαμβο με 4-1 στην έδρα της… γειτόνισσάς Τσέλσι και μάλιστα με ανατροπή. Εξαιρετική ανασταλτικά, υποχρέωσε την αντίπαλο της σε φλύαρη υπεροχή στο πρώτο μέρος και όχι μόνο δεν πτοήθηκε από το γκολ που δέχτηκε στο 48’ από μακρινό σουτ αλλά το έφερε… τούμπα σ’ ένα τετράλεπτο με Γιάνελτ (50’) και Έρικσεν (54’). Είχε το μομέντουμ και στο 60’ χτύπησε στην αντεπίθεση πετυχαίνοντας 3ο γκολ με τον Γιάνελτ, ενώ στο 87’ ο Γουισά έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα.

Μετά το παιχνίδι ο τεχνικός της Φρανκ σχολίασε: «Είναι το μεγαλύτερο αποτέλεσμα της στη σεζόν. Πριν από το παιχνίδι είπα στους παίκτες ότι έχουμε πιθανότητες. Φυσικά η Τσέλσι ήταν το τεράστιο φαβορί αλλά στο ημίχρονο νομίζω ότι παίξαμε καλά, ήμασταν επιθετικοί, πρεσάραμε ψηλά και υπήρχε κάτι για εμάς να κερδίσουμε. Όταν δεχτήκαμε το γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης είπα μέσα μου «όχι πάλι…», αλλά ο χαρακτήρας και η νοοτροπία που έδειξαν αυτοί οι παίκτες ήταν πολύ εντυπωσιακή».

Ήταν η 3η νίκη στα τέσσερα τελευταία (3-0-1) και έκανε ακόμα ένα καθοριστικό βήμα για την παραμονή της. Βρίσκεται στην 15η θέση και στο +9 από τη ζώνη του υποβιβασμού με δύο ματς περισσότερα από την 18η Μπέρνλι. Όλα τα φώτα πέφτουν στον Έρικσεν, ο οποίος βρήκε δίχτυα κόντρα στην Τσέλσι και συνέχισε από εκεί που σταμάτησε με την Εθνική Δανίας. Η ομάδα του έχει κερδίσει και τα τρία ματς στα οποία ξεκίνησε βασικός στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ και οι εμφανίσεις του έχουν προκαλέσει το ενδιαφέρον των ομάδων του Big-6.

Αγωνιστικά Νέα: Ξανά εκτός ο μέσος Ντασίλβα (4/0), θα λείψει και ο έτερος μέσος Ονιέκα (20/0).

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ

Παίζοντας με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Λυών στο Λονδίνο και η πρόκριση για τα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ θα κριθεί την ερχόμενη Πέμπτη στην Γαλλία. Είχε τις καλύτερες στιγμές σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην τελευταία φάση πριν το ημίχρονο έχασε με αποβολή τον Κρέσγουελ. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα κατάφερε να προηγηθεί στο 52’ με τον Μπόουεν ενώ εννέα λεπτά μετά είχε καλή στιγμή στην κόντρα για το 2-0. Αντί αυτού δέχτηκε την ισοφάριση στο 66’ μετά από αδυναμία του Φρέντερικς να απομακρύνει και στη συνέχεια και οι δύο ομάδες ήταν πιο προσεκτικές. Η είσοδος ενός οπαδού της στον αγωνιστικό χώρο εν ώρα αγώνα της χάλασε μια αντεπίθεση με υποσχέσεις, καθώς ο διαιτητής διέκοψε το ματς.

Έξαλλος με τον διαιτητή στη φάση της αποβολής ήταν ο τεχνικός της Μόγιες, ενώ για το παιχνίδι δήλωσε: «Ήμασταν πραγματικά ανθεκτικοί στο δεύτερο μέρος. Ήταν δύσκολη η δουλειά μας με δέκα παίκτες. Μείναμε στο πλάνο μας και είχαμε 1-2 ευκαιρίες. Συνολικά δεν παίξαμε καλά και μπορούμε μόνο να παίξουμε καλύτερα στη ρεβάνς».

Στο πρωτάθλημα, παραμένει διεκδικήτρια ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου, ειδικά μετά τις χθεσινές ήττες των Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Στο τελευταίο ματς επικράτησε με 2-1 της Έβερτον στο Λονδίνο παίρνοντας 3η νίκη στα 6 τελευταία (3-1-2). Ισοβαθμεί στην 6η θέση με τους «κόκκινους διαβόλους», ενώ βρίσκεται στο -3 από την 5η Άρσεναλ με ματς περισσότερο.

Κυνηγάει την ευρωπαϊκή διάκριση και θέλοντας και μη το μυαλό της βρίσκεται στη ρεβάνς της Πέμπτης στην Γαλλία. Απογοητεύει μακριά από την έδρα της, μετρώντας τέσσερις σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις ενώ αγνοεί τη νίκη από την Πρωτοχρονιά και το 3-2 επί της Κρίσταλ Πάλας (0-2-5 έκτοτε).

Αγωνιστικά Νέα: Αμφίβολος ο μεσοεπιθετικός Λαντσίνι (23/4) που έχει χάσει τα δύο τελευταία. Πάντα εκτός ο βασικός στόπερ Ογκμπόνα (11/1).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Από ιστορική νίκη στην έδρα της Τσέλσι προέρχεται η Μπρέντφορντ, η οποία έχει μεταμορφωθεί μετά τον ερχομό του Έρικσεν και μετράει 3 νίκες στα 4 τελευταία. Απέναντι της βρίσκει την επιβαρυμένη Γουέστ Χαμ, η οποία έπαιξε για ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες την Πέμπτη κόντρα στην Λυών και έχει στο μυαλό της και τη ρεβάνς της ερχόμενης εβδομάδας. Οι συνθήκες μας σπρώχνουν στα αριστερά.

• Η ομάδα Γουέστ Χαμ έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.45 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπρέντφορντ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.98 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ