21+

Μπαρτσελόνα - Ντιναμό Κιέβου

20/10/2021 19:45
Κωδ ΟΠΑΠ: 733
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 918 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ντιναμό Κιέβου - Μπαρτσελόνα στις 2/11/2021

218 ψήφοι:

90+4'

90+4'

45968 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 59%, Ντιναμό Κιέβου: 41%.

90+3'

Η ομάδα Ντιναμό Κιέβου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Ο Frenkie de Jong τιμωρείται για σπρώξιμο στον Denis Harmash

90+1'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90'

Ο Vitinho από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου είναι σε θέση οφσάιντ

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Frenkie de Jong

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Frenkie de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Vitinho

90'

Το σουτ του Sergio Aguero μπλοκάρεται

89'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oleksandr Karavaev από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου ανατρέπει τον Sergio Busquets

88'

Ο Ansu Fati τιμωρείται για σπρώξιμο στον Illia Zabarnyi

87'
Απόκρουση

Ο Oleksandr Syrota απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

87'
Σέντρα

Ο Sergi Roberto κάνει τη σέντρα

87'

Ο Illia Zabarnyi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Philippe Coutinho

86'
Απόκρουση

Ο Gerard Pique απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

86'
Γέμισμα

Ο Mykola Shaparenko εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

85'

85'

Ο Vitaliy Buyalskyi δίνει τη θέση του στον Eric Ramirez

85'

Ο Viktor Tsigankov δίνει τη θέση του στον Oleksandr Karavaev

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Pique από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Denis Harmash

84'

Ο Ansu Fati από την ομάδα Μπαρτσελόνα είναι σε θέση οφσάιντ

84'

O Frenkie de Jong στέλνει τη μπάλα μακριά.

83'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα έχει την κατοχή της μπάλας

83'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

82'

Η ομάδα Ντιναμό Κιέβου έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα εκδηλώνει επίθεση

82'

81'

Η ομάδα Ντιναμό Κιέβου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

81'

80'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 58%, Ντιναμό Κιέβου: 42%.

79'

Ο Vitinho από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

79'

Η ομάδα Ντιναμό Κιέβου έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Frenkie de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Vitaliy Buyalskyi

78'

Ο Tomasz Kedziora δίνει τη θέση του στον Oleksandr Tymchyk

78'

Ο Denis Harmash έκανε φάουλ στον Gerard Pique

78'

Ελεύθερο για την ομάδα Ντιναμό Κιέβου

78'

Ο Philippe Coutinho από την ομάδα Μπαρτσελόνα στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

77'

76'

76'

76'

Η ομάδα Ντιναμό Κιέβου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

75'

Ο Memphis Depay δίνει τη θέση του στον Sergio Aguero

75'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 57%, Ντιναμό Κιέβου: 43%.

74'

74'

73'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

72'

Η ομάδα Ντιναμό Κιέβου εκδηλώνει επίθεση

71'

71'

Πως το έχασε αυτό; Ο Philippe Coutinho έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

71'

Ο Ansu Fati από την ομάδα Μπαρτσελόνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

71'

Ο Memphis Depay από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

71'

Ο Memphis Depay από την ομάδα Μπαρτσελόνα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η απομάκρυνε

71'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα ξεκινάει αντεπίθεση

71'

Το σουτ του Viktor Tsigankov μπλοκάρεται

70'

70'
Απόκρουση

Ο Jordi Alba απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

70'
Γέμισμα

70'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 60%, Ντιναμό Κιέβου: 40%.

70'

Ο Jordi Alba υποπίπτει σε χέρι

69'

Ο Gavi δίνει τη θέση του στον Sergi Roberto

69'

Ο Gavi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Vitalii Mykolenko

68'

67'

67'

67'

66'
Σέντρα

Ο Vitalii Mykolenko από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

66'

66'

65'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 62%, Ντιναμό Κιέβου: 38%.

65'

65'

Ο Tomasz Kedziora από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

65'
Γέμισμα

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Busquets από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Mykola Shaparenko

64'

Η ομάδα Ντιναμό Κιέβου ξεκινάει αντεπίθεση

63'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

63'

62'

61'

Ο Carlos De Pena δίνει τη θέση του στον Vitinho

61'

Ο Vladyslav Supriaga δίνει τη θέση του στον Denis Harmash

60'

60'

59'

58'

Ο Sergio Busquets τιμωρείται για σπρώξιμο στον Vitaliy Buyalskyi

57'

Ο Memphis Depay από την ομάδα Μπαρτσελόνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

57'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Jordi Alba από την ομάδα Μπαρτσελόνα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

57'

57'
Απόκρουση

Ο Carlos De Pena απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

57'
Σέντρα

Ο Jordi Alba κάνει τη σέντρα

56'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Μπαρτσελόνα κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

56'

55'

55'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 61%, Ντιναμό Κιέβου: 39%.

54'
Σέντρα

Ο Tomasz Kedziora από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

54'

Η ομάδα Ντιναμό Κιέβου παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

54'

Πως το έχασε αυτό; Ο Ansu Fati έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

54'

Ο Memphis Depay από την ομάδα Μπαρτσελόνα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

54'

Το αμυντικό λάθος του Georgiy Bushchan μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

52'

52'
Απόκρουση

52'
Σέντρα

Ο Memphis Depay κάνει τη σέντρα

52'

Ο Ansu Fati από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

52'

Ο Frenkie de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

52'

52'

51'

51'

50'

50'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 64%, Ντιναμό Κιέβου: 36%.

50'

49'

48'

48'

Ο Philippe Coutinho από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

48'

Ο Philippe Coutinho από την ομάδα Μπαρτσελόνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

47'

47'

46'

46'

46'

Ο Luuk de Jong δίνει τη θέση του στον Ansu Fati

46'

Ο Oscar Mingueza δίνει τη θέση του στον Philippe Coutinho

46'

45+2'

45+2'

45+1'
Απόκρουση

45+1'

Ο Memphis Depay από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45+1'
Απόκρουση

Ο Oleksandr Syrota απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45+1'
Σέντρα

45'

Ο Vladyslav Supriaga από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Clement Lenglet

45'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Oscar Mingueza τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mykola Shaparenko

44'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Luuk de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'

Ο Memphis Depay από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

43'

Ο Memphis Depay από την ομάδα Μπαρτσελόνα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

43'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Memphis Depay , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

43'

Το αμυντικό λάθος του Vitaliy Buyalskyi μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

42'

Ο Gerard Pique από την ομάδα Μπαρτσελόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Vladyslav Supriaga

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gavi από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Illia Zabarnyi

41'

41'

40'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 65%, Ντιναμό Κιέβου: 35%.

40'

Ο Vitaliy Buyalskyi από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

39'

39'

39'

Ο Vitalii Mykolenko είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

39'

38'
Απόκρουση

38'
Σέντρα

37'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

36'

Ο Jordi Alba έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gerard Pique σκοράρει με το δεξί πόδι!

36'
Σέντρα

36'
Απόκρουση

36'

36'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Sergino Dest έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον

36'

Ο Luuk de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

36'
Σέντρα

36'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

36'

35'

Ο Georgiy Bushchan κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

35'
Σέντρα

Ο Oscar Mingueza κάνει τη σέντρα

35'

35'

Ο Sergio Busquets από την ομάδα Μπαρτσελόνα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

35'
Απόκρουση

Ο Illia Zabarnyi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'
Σέντρα

34'

33'

Ο Vladyslav Supriaga από την ομάδα Ντιναμό Κιέβου είναι σε θέση οφσάιντ

33'

Ο Jordi Alba αναγκάζει τον σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

33'

32'

32'

31'

31'

30'

Ο Tomasz Kedziora τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gavi

30'

30'

Ο Vladyslav Supriaga έκανε φάουλ στον Gerard Pique

29'
Απόκρουση

29'
Σέντρα

Ο Sergino Dest κάνει τη σέντρα

29'

28'

27'

Ο Luuk de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα είναι σε θέση οφσάιντ

27'

Ο Sergino Dest της ομάδας Μπαρτσελόνα παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

27'
Σέντρα

26'

26'

25'

25'

25'

Ο Luuk de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

25'

25'
Απόκρουση

Ο Illia Zabarnyi απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

25'
Ντρίμπλα

24'

24'

23'

Ο Frenkie de Jong τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mykola Shaparenko

22'

22'

O Jordi Alba στέλνει τη μπάλα μακριά.

22'

Ο Luuk de Jong από την ομάδα Μπαρτσελόνα προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

21'

21'

Θα έπρεπε να ήταν γκολ! Ο Luuk de Jong έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του πέρασε πίσω από τον

21'

21'

21'

20'
Σέντρα

Ο Memphis Depay από την ομάδα Μπαρτσελόνα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

20'

Ο Gavi από την ομάδα Μπαρτσελόνα κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

20'

Ο Gavi από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

20'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 67%, Ντιναμό Κιέβου: 33%.

20'
Απόκρουση

20'
Σέντρα

20'

Το σουτ του Carlos De Pena μπλοκάρεται

19'

19'

18'

Τι ευκαιρία! Ο Luuk de Jong έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

18'
Γέμισμα

Ο Memphis Depay εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

18'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Mykola Shaparenko για την ομάδα Ντιναμό Κιέβου. Ο Sergino Dest σταματάει την φάση.

17'

Ο Marc-Andre ter Stegen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

17'

O Carlos De Pena στέλνει τη μπάλα μακριά.

17'

16'

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gavi από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Mykola Shaparenko

15'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 66%, Ντιναμό Κιέβου: 34%.

15'
Απόκρουση

Ο Georgiy Bushchan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

15'

14'

14'

13'

13'

Ο Jordi Alba από την ομάδα Μπαρτσελόνα κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

13'

12'

12'

12'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Busquets από την ομάδα Μπαρτσελόνα ανατρέπει τον Vitaliy Buyalskyi

11'

10'

Ο Clement Lenglet από την ομάδα Μπαρτσελόνα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Vladyslav Supriaga

10'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 76%, Ντιναμό Κιέβου: 24%.

9'

9'

8'

Ο Sergino Dest από την ομάδα Μπαρτσελόνα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

8'
Σέντρα

7'

7'
Απόκρουση

7'
Σέντρα

7'

6'
Σέντρα

Ο Jordi Alba από την ομάδα Μπαρτσελόνα εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

6'

5'

5'

Κατοχή: Μπαρτσελόνα: 75%, Ντιναμό Κιέβου: 25%.

4'

4'

3'

3'

2'

Τι ευκαιρία! Ο Sergino Dest έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

2'
Σέντρα

Ο Jordi Alba από την Μπαρτσελόνα κάνει ωραία σέντρα

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Μπαρτσελόνα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Camp Nou, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Μονόδρομος η νίκη για την Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα δείχνει να συνέρχεται και προέρχεται από νίκη στη La Liga και υποδέχεται την Ντιναμό Κιέβου που αναμένεται να παίξει αμυντικά στη Βαρκελώνη.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Βρισκόταν σε βαθιά κρίση, αφού την ήττα με 3-0 στη Βαρκελώνη από τη Μπάγερν Μονάχου, έχασε με το ίδιο σκορ στη Λισαβόνα από την Μπενφίκα για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Κράτησε ανέπαφη την εστία της μόλις για 133 δευτερόλεπτα μετά το εναρκτήριο λάκτισμα με τον Ντάργουιν Νούνιες να σκοράρει. Οι Πορτογάλοι ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο και είχαν δοκάρι με τον ίδιο παίκτη, ενώ ο Ράφα Σίλβα στο 69' έγραψε το 2-0. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Νούνιες έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

«Διακινδυνεύουμε το μέλλον μας στο Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν είναι φυσιολογικό να απαιτούμε να φτάσουμε στα προημιτελικά, στα ημιτελικά ή στον τελικό. Πρέπει να κερδίσoυμε τη Ντιναμό Κιέβου. Με ενδιαφέρει μόνο αυτό το παιχνίδι. Δεν υπάρχει ποτέ ηρεμία όταν είσαι προπονητής γιατί όλα εξαρτώνται από τα αποτελέσματα. Εξάλλου, είμαστε σε μια χώρα όπου όλα είναι πιο υπερβολικά. Δεν λαμβάνω υπόψη το κλάσικο με τη Ρεάλ Μαδρίτης. Το πρώτο παιχνίδι είναι πάντα το πιο σημαντικό» ανέφερε ο προπονητής Ρόλαντ Κούμαν.

Στο ισπανικό πρωτάθλημα επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας εντός έδρας επί της Βαλένθια με 3-1. Δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα κόντρα στις νυχτερίδες, οι οποίες προηγήθηκαν με τον Γκαγιά στο 4', αλλά ο Ανσού Φάτι ισοφάρισε στο 13' παίζοντας ωραία έναν συνδυασμό με τον Μέμφις Ντεπάι. Ο νεαρός φορ στο 40' κέρδισε το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ολλανδός για το 2-1, ενώ η Βαλένθια είχε δοκάρι με τον Σολέρ στο 53'. Η Μπάρτσα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με τον Κουτίνιο στο 85'.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο στόπερ Ερίκ Γκαρθία και τραυματίας ο Αραούχο. Έχει και μακροχρόνιες απουσίες.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ

Στην πρεμιέρα της στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ είχε στηριχθεί στην άμυνα της παίρνοντας το 0-0 από την Μπενφίκα στο Κίεβο, αλλά την 2η αγωνιστική πήγε στο Μόναχο και διασύρθηκε με 5-0 από τη Μπάγερν. Οι Βαυαροί δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου και προηγήθηκαν με δύο τέρματα του Λεβαντόφσκι (12΄ πέν., 27') στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Γκνάμπρι στο 68', ο Σανέ στο 75' και ο Τσούπο-Μότινγκ στο 87' διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Η Ντιναμό Κιέβου ακόμα δεν έχει καταφέρει να σκοράρει.

«Όλες οι μεγάλες ομάδες θέλουν να κερδίσουν. Φέτος είναι δύσκολο, ναι, για εμάς και για άλλες ομάδες. Όχι μόνο η Μπάρτσα είναι αυτή που χρειάζεται και θέλει να κερδίσει. Θέλουμε να κερδίσουμε και εμείς. Αυτό που συμβαίνει στη Βαρκελώνη είναι απολύτως φυσιολογικό. Είναι μια ομάδα που βρίσκεται στο στάδιο της οικοδόμησης. Η διατήρηση είναι πάντα πιο εύκολη από το να χτίσεις ξανά. Για να χτίσεις μια νέα ομάδα χρειάζεσαι καλούς παίκτες και, για αυτό, χρειάζεσαι εμπειρία. η ομάδα είναι χτισμένη, όχι μόνο με νεαρούς παίκτες, αλλά και με έμπειρους ποδοσφαιριστές. Είναι αλήθεια ότι η ομάδα είναι αδύναμη, υπάρχουν πολλοί νέοι παίκτες ... φάνηκε στο παιχνίδι με την Μπάγερν» ανέφερε ο προπονητής Μιρτσέα Λουτσέσκου.

Στο ουκρανικό πρωτάθλημα συνέχισε την αήττητη πορεία της, αφού την περασμένη αγωνιστική φιλοξενήθηκε από την Λβιβ και την διέσυρε με 4-1 έχοντας ρεκόρ 7-2-0. Η Λβιβ έκανε το λάθος να προηγηθεί με πέναλτι του Σιριάκ στο 36' και δύο λεπτά αργότερα ο Μπουγάλσκι ισοφάρισε για να έρθει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Τσιγκανκόφ να κάνει την ανατροπή. Την υπόθεση νίκη καθάρισε ο Χαρμάς στο 58΄ και ο ίδιος παίκτης στο 83' έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Αγωνιστικά Νέα: Ούτε τώρα είναι διαθέσιμοι οι επιθετικοί Μπισέντιν, Κούλατς και ο στόπερ Ποπόφ.

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Μπαρτσελόνα μετά τις δύο ήττες στις δύο πρώτες αγωνιστικές δεν έχει άλλα περιθώρια για απώλειες αν θέλει να συνεχίσει στη διοργάνωση. Οι Καταλανοί δεν έχουν ακόμα σκοράρει στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ και κόντρα στη Ντιναμό Κιέβου έχουν την ευκαιρία για περισσότερα από ένα γκολ. Η ομάδα του Κούμαν δεν διακρίνεται για την αμυντική της λειτουργία και για αυτό θα ποντάρουμε στο Over.

• Η ομάδα Μπαρτσελόνα δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.03 στον ΟΠΑΠ

ΔΙΕΘΝΗ: Τσάμπιονς Λιγκ