21+

Κρίσταλ Πάλας - Τότεναμ

27/10/2023 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 172
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 183 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Τότεναμ - Κρίσταλ Πάλας στις 2/3/2024

• Θεατές: 25074
90+13'

90+13'

25074 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+13'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 24%, Τότεναμ: 76%.

90+13'

Ελεύθερο για την ομάδα Τότεναμ

90+13'

Ο Matheus Franca από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+13'

Ο Jean-Philippe Mateta τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+11'

Ο Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας είναι σε θέση οφσάιντ

90+11'

Ο Heung-Min Son από την ομάδα Τότεναμ είναι σε θέση οφσάιντ

90+10'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Jordan Ayew, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Pape Sarr

90+9'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Brennan Johnson για αντιαθλητικό χτύπημα

90+9'

Κίτρινη κάρτα για τον Joachim Andersen

90+9'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Joachim Andersen υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Bryan Gil

90+9'

Ο Emerson Royal κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+9'

Ο Guglielmo Vicario από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+9'

Ο Matheus Franca από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+8'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκδηλώνει επίθεση

90+8'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+7'

Η ομάδα Τότεναμ έχει την κατοχή της μπάλας

90+7'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας μετράει κανονικά.

90+4'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας

90+4'

Ο Joachim Andersen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+4'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jordan Ayew σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+4'

90+4'

90+4'

Ο Micky van de Ven απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Emerson Royal

90+3'

90+2'

Η ομάδα Τότεναμ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+2'

90+2'

Ο Joachim Andersen σταματά επιτυχώς το σουτ

90+2'

Το σουτ του Rodrigo Bentancur μπλοκάρεται

90+2'

Ο Marc Guehi σταματά επιτυχώς το σουτ

90+2'

Το σουτ του Heung-Min Son μπλοκάρεται

90+2'

Ο Brennan Johnson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 8'

90'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 25%, Τότεναμ: 75%.

90'

Ο Dejan Kulusevski δίνει τη θέση του στον Rodrigo Bentancur

89'

Ο James Maddison δίνει τη θέση του στον Bryan Gil

89'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jesurun Rak-Sakyi υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Emerson Royal

88'

Η ομάδα Τότεναμ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

88'

87'

87'

Ο Matheus Franca από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Matheus Franca από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

87'

Ο Emerson Royal από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

86'

Ο Micky van de Ven από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο James Maddison από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Emerson Royal από την ομάδα Τότεναμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jesurun Rak-Sakyi

85'

Ο Sam Johnstone από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

85'

84'

84'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Τότεναμ!

84'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Τότεναμ

83'

Η σέντρα από τον Emerson Royal από την ομάδα Τότεναμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

83'

Ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Τότεναμ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

83'

Ο Joachim Andersen απομακρύνει τη μπάλα

83'

Η ομάδα Τότεναμ εκδηλώνει επίθεση

82'

81'

81'

81'

81'

Το σουτ του Dejan Kulusevski μπλοκάρεται

80'

80'

80'

79'

79'

Ο Odsonne Edouard δίνει τη θέση του στον Jean-Philippe Mateta

79'

Ο Jefferson Lerma δίνει τη θέση του στον Matheus Franca

78'

78'

78'

Ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

77'

Ο Cristian Romero από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Ο Pedro Porro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jordan Ayew

76'

Ο Emerson Royal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jesurun Rak-Sakyi

75'

75'

75'

Ο Jordan Ayew σταματά επιτυχώς το σουτ

75'

Το σουτ του Pedro Porro μπλοκάρεται

75'

75'

Το σουτ του Emerson Royal μπλοκάρεται

75'

74'

74'

74'

73'

72'

72'

72'

72'

Ο Pape Sarr από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

71'

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Heung-Min Son από την ομάδα Τότεναμ ανατρέπει τον Marc Guehi

70'

Ο Will Hughes δίνει τη θέση του στον Nathaniel Clyne

70'

Ο Tyrick Mitchell είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Naouirou Ahamada

70'

70'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Tyrick Mitchell να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

68'

Ο Tyrick Mitchell είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

66'

Ο James Maddison έδωσε την ασίστ για το γκολ!

66'

Ο Brennan Johnson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Heung-Min Son σκοράρει με το αριστερό πόδι!

66'

Η σέντρα από τον Brennan Johnson από την ομάδα Τότεναμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

66'

65'

65'

64'

64'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

64'

Ο Richarlison δίνει τη θέση του στον Brennan Johnson

64'

Ο Yves Bissouma δίνει τη θέση του στον Pierre-Emile Hoejbjerg

63'

63'

62'

61'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 26%, Τότεναμ: 74%.

61'

Ο Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Odsonne Edouard από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Yves Bissouma

61'

60'

Ο Jeffrey Schlupp δίνει τη θέση του στον Jesurun Rak-Sakyi

60'

59'

Ο Tyrick Mitchell από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Dejan Kulusevski

59'

58'

58'

Ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Emerson Royal

57'

57'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

56'

56'

56'

Ο Marc Guehi χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

56'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

56'

Ο Will Hughes από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

55'

Ο Cristian Romero σταματά επιτυχώς το σουτ

55'

Το σουτ του Odsonne Edouard μπλοκάρεται

55'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 28%, Τότεναμ: 72%.

55'

54'

53'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Joel Ward στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

53'

Η ομάδα Τότεναμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

53'

52'

Ο Marc Guehi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

51'

Ο Pape Sarr από την ομάδα Τότεναμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Will Hughes

51'

51'

51'

Ο Tyrick Mitchell απομακρύνει τη μπάλα

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jefferson Lerma από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Dejan Kulusevski

50'

50'

Ο James Maddison από την ομάδα Τότεναμ είναι σε θέση οφσάιντ

49'

48'

48'

Ο Odsonne Edouard τιμωρείται για σπρώξιμο στον Micky van de Ven

48'

Ο Marc Guehi από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

47'

46'

46'

Ο Ben Davies δίνει τη θέση του στον Emerson Royal

46'

45+3'

45+3'

45+3'

45+2'

45+2'

Ο Jordan Ayew υποπίπτει σε χέρι

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον James Maddison

45'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 29%, Τότεναμ: 71%.

44'

Ο Pape Sarr από την ομάδα Τότεναμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Odsonne Edouard

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Will Hughes από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Yves Bissouma

43'

43'

42'

42'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Joachim Andersen από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

42'

Ο Will Hughes από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

42'

Ο Pape Sarr σταματά επιτυχώς το σουτ

42'

Ο Joel Ward πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

42'

Το σουτ του Joel Ward μπλοκάρεται

42'

42'

Ο Will Hughes από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

41'

Ο Richarlison σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Ο Will Hughes της ομάδας Κρίσταλ Πάλας παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

41'

41'

Ο Will Hughes από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

40'

40'

Ο Richarlison απομακρύνει τη μπάλα

40'

Η σέντρα από τον Jordan Ayew από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

40'

40'

Το σουτ του Cheick Oumar Doucoure μπλοκάρεται

40'

Ο Joachim Andersen της ομάδας Κρίσταλ Πάλας παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

40'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο James Maddison από την ομάδα Τότεναμ ανατρέπει τον Jefferson Lerma

38'

Ο Yves Bissouma κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

Ο Richarlison κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Joel Ward.

38'

37'

37'

Η σέντρα από τον Richarlison από την ομάδα Τότεναμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

37'

36'

Ο Yves Bissouma από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

36'

36'

36'

35'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 27%, Τότεναμ: 73%.

35'

Ο Micky van de Ven επιστρέφει στο γήπεδο.

34'

34'

34'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Micky van de Ven να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

33'

Ο Micky van de Ven είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

33'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Odsonne Edouard υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Micky van de Ven

32'

Ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Richarlison

32'

31'

31'

30'

30'

30'

30'

29'

28'

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jefferson Lerma από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας ανατρέπει τον Yves Bissouma

28'

27'

27'

26'

Ο Cheick Oumar Doucoure κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

25'

Ο Jordan Ayew κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Micky van de Ven.

25'

25'

Ελεύθερο για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας

24'

24'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας!

24'

VAR - ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό πέναλτι για την ομάδα Κρίσταλ Πάλας

24'

Ο Richarlison από την ομάδα Τότεναμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Richarlison από την ομάδα Τότεναμ ανατρέπει τον Jordan Ayew

23'

21'

21'

Ο Cristian Romero κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

20'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 31%, Τότεναμ: 69%.

20'

Ο Richarlison αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

20'

19'

19'

18'

18'

17'

Ο James Maddison από την ομάδα Τότεναμ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

17'

Η σέντρα από τον Dejan Kulusevski από την ομάδα Τότεναμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

17'

17'

16'

16'

Ο Yves Bissouma επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

15'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 32%, Τότεναμ: 68%.

15'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Joel Ward υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον James Maddison

14'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dejan Kulusevski από την ομάδα Τότεναμ ανατρέπει τον Jefferson Lerma

13'

12'

12'

12'

Ο Jefferson Lerma κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

10'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Will Hughes υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Micky van de Ven

10'

10'

10'

Ο Cheick Oumar Doucoure από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

10'

8'

8'

Ο Guglielmo Vicario κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

8'

Καλή ενέργεια από τον Odsonne Edouard ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

8'

Ο Jeffrey Schlupp τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

8'

Η σέντρα από τον Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

6'

6'

6'

Καλή ενέργεια από τον Jordan Ayew ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

6'

6'

5'

5'

5'

Ο Joel Ward κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

Κατοχή: Κρίσταλ Πάλας: 16%, Τότεναμ: 84%.

4'

3'

Ο Joel Ward από την ομάδα Κρίσταλ Πάλας απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

3'

3'

2'

Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας έχει την κατοχή της μπάλας

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Τότεναμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

1'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Selhurst Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Επιβεβαιώνουν φόρμα και παράδοση οι «σπερς»

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Τότεναμ δείχνει αξιοθαύμαστη και πρωτόγνωρη σταθερότητα φέτος, συνεχίζοντας να εντυπωσιάζει και να προπορεύεται στη βαθμολογία. Παράλληλα μετρά μόλις ήττα στα τελευταία 16 ματς που έχει δώσει κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, η οποία εντός έδρας είναι πιο «μαχητική», αλλά σε καμία περίπτωση δεν πείθει πως μπορεί να σταματήσει τους «σπερς» σε αυτή τη χρονική συγκυρία. Σε πολύ καλή απόδοση το διπλό και αξίζει τη στήριξη.

• Η ομάδα Τότεναμ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.19 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τότεναμ νίκησε στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.74 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Κρίσταλ Πάλας ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.18 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ