Ίντερ - Σπέτσια

1/12/2021 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 696
2 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 878 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σπέτσια - Ίντερ στις 10/3/2023

• Θεατές: 30076
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ίντερ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

Κατοχή: Ίντερ: 63%, Σπέτσια: 37%.

90+4'
Απόκρουση

Ο Jakub Kiwior απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+3'

90+3'

90+2'

Το σουτ του Arturo Vidal κατέληξε σε κόρνερ μετά από επέμβαση του γκολκίπερ

90+2'

Ο Alexis Sanchez από την ομάδα Ίντερ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+2'

Το σουτ του Federico Dimarco μπλοκάρεται

90+2'

Η ομάδα Ίντερ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+1'

Η ομάδα Ίντερ έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edin Dzeko από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Mehdi Bourabia

90'

Κατοχή: Ίντερ: 66%, Σπέτσια: 34%.

89'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

88'

Η ομάδα Σπέτσια παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

87'

Ο Marcelo Brozovic δίνει τη θέση του στον Matias Vecino

87'

Ο Roberto Gagliardini δίνει τη θέση του στον Arturo Vidal

87'

Ο Edin Dzeko αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

87'

86'

Καλή ενέργεια από τον Alexis Sanchez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

86'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Alexis Sanchez από την ομάδα Ίντερ παίζει το 1-2 με τον Denzel Dumfries.

86'

Η ομάδα Ίντερ εκδηλώνει επίθεση

85'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Samir Handanovic μπλοκάρει εύκολα

85'
Σέντρα

Ο Salvador Ferrer από την Σπέτσια κάνει ωραία σέντρα

85'
Σέντρα

Ο Mehdi Bourabia από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

85'

Κατοχή: Ίντερ: 67%, Σπέτσια: 33%.

84'

Ο Rey Manaj σουτάρει τη μπάλα προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ το βγάζει

84'

Η ομάδα Σπέτσια εκδηλώνει επίθεση

83'

Ο Alexis Sanchez υποπίπτει σε χέρι

83'

Η ομάδα Ίντερ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

82'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi από την ομάδα Σπέτσια προσπαθεί να πασάρει την μπάλα σε συμπαίκτη του, αλλά δεν πλησίασε κοντά στο στόχο του.

82'

Ο Rey Manaj από την ομάδα Σπέτσια προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

82'

Η ομάδα Σπέτσια έχει την κατοχή της μπάλας

81'
Απόκρουση

Ο Mehdi Bourabia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'
Απόκρουση

Ο Simone Bastoni αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

81'
Σέντρα

Ο Ivan Perisic κάνει τη σέντρα

81'

81'

Ο Federico Dimarco αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

81'

Ο Stefano Sensi από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

80'
Απόκρουση

Ο Salvador Ferrer απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

80'
Σέντρα

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

80'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

80'

80'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

80'

79'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

79'

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giulio Maggiore από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Stefano Sensi

78'

Η ομάδα Σπέτσια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Το σουτ του Emmanuel Quartsin Gyasi μπλοκάρεται

77'
Απόκρουση

Ο Danilo D'Ambrosio απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

77'
Σέντρα

Ο Daniele Verde κάνει τη σέντρα

77'

76'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Roberto Gagliardini από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

76'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

76'
Απόκρουση

Ο Martin Erlic απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

76'

75'

Ο Rey Manaj από την ομάδα Σπέτσια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Roberto Gagliardini

75'

74'

Ο Joaquin Correa δίνει τη θέση του στον Alexis Sanchez

73'

Ο Lautaro Martinez δίνει τη θέση του στον Edin Dzeko

73'

Ο Joaquin Correa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Petko Hristov

73'

Ο Stefano Sensi από την ομάδα Ίντερ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Rey Manaj

72'

72'

Τι ευκαιρία! Ο Ivan Perisic έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

72'

71'
Απόκρουση

Ο Petko Hristov απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

71'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

71'

70'

Κατοχή: Ίντερ: 68%, Σπέτσια: 32%.

69'

Ο Eddie Salcedo δίνει τη θέση του στον Daniele Verde

69'

Ο Hakan Calhanoglu δίνει τη θέση του στον Stefano Sensi

68'

Ο Roberto Gagliardini τιμωρείται για σπρώξιμο στον Giulio Maggiore

68'

Ο Hakan Calhanoglu εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mehdi Bourabia από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Lautaro Martinez

67'

Το αμυντικό λάθος του Mehdi Bourabia μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

66'

65'

64'

Ο Viktor Kovalenko δίνει τη θέση του στον Giulio Maggiore

64'

Ο Jacopo Sala δίνει τη θέση του στον Mehdi Bourabia

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Emmanuel Quartsin Gyasi

64'

63'

63'

62'

62'

61'

Ελεύθερο για την ομάδα Σπέτσια

61'

Ο Roberto Gagliardini από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

61'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

61'
Απόκρουση

Ο αντίπαλος παίκτης βγάζει μία πάσα για γκολ αλλά ο Ivan Provedel από την ομάδα Σπέτσια βγαίνει και κάνει μία εξαιρετική απόκρουση.

61'

Ο Ivan Provedel έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Hakan Calhanoglu βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Ivan Provedel του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

61'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ παίζει το 1-2 με τον Lautaro Martinez.

60'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

60'

60'

59'

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lautaro Martinez της ομάδας Ίντερ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Ivan Provedel επέλεξε τη λάθος γωνία.

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Jakub Kiwior

56'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Jakub Kiwior κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Jakub Kiwior αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

56'

Το σουτ του Lautaro Martinez μπλοκάρεται

56'
Απόκρουση

Ο Salvador Ferrer απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

56'
Σέντρα

Ο Roberto Gagliardini κάνει τη σέντρα

55'

Ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rey Manaj

55'

55'

54'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

54'
Σέντρα

Ο Federico Dimarco κάνει τη σέντρα

54'

Ο Hakan Calhanoglu κάνει το σουτ, ο Ivan Provedel αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

54'
Απόκρουση

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'

54'
Σέντρα

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

53'

53'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

52'

Το σουτ του Marcelo Brozovic βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

52'

Ο Joaquin Correa από την ομάδα Ίντερ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

52'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

52'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Joaquin Correa τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

52'

52'

51'

Ο Joaquin Correa από την ομάδα Ίντερ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

51'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

51'

50'

Ο Lautaro Martinez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ivan Provedel ελέγχει την φάση

50'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

50'

49'

Ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Ίντερ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

49'

Ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Ίντερ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

49'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

48'

47'

47'
Σέντρα

Ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Ίντερ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

46'

Ο Rey Manaj υποπίπτει σε χέρι

46'

46'

Ο Kelvin Amian δίνει τη θέση του στον Salvador Ferrer

46'

Ο Arkadiusz Reca δίνει τη θέση του στον Simone Bastoni

46'

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Η ομάδα Ίντερ ξεκινάει αντεπίθεση

45+1'
Απόκρουση

Ο Samir Handanovic από την ομάδα Ίντερ βγαίνει κάνει μία εξαιρετική απόκρουση.

45+1'

Τόσο κοντά στο γκολ! Η κεφαλιά του Kelvin Amian φαίνονταν ότι θα κατέληγε στα δίχτυα, αλλά ο Samir Handanovic το σώζει!

45+1'

Ο Viktor Kovalenko από την ομάδα Σπέτσια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'
Απόκρουση

Ο Milan Skriniar απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45'

Ο Eddie Salcedo από την ομάδα Σπέτσια είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

45'

Ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

45'

44'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Lautaro Martinez για αντιαθλητικό χτύπημα

44'

Ο Lautaro Martinez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Martin Erlic

43'

Ο Emmanuel Quartsin Gyasi από την ομάδα Σπέτσια κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

43'

43'

42'

42'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Milan Skriniar από την ομάδα Ίντερ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

42'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

41'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Jakub Kiwior της ομάδας Σπέτσια για να αποτρέψει το γκολ.

41'

Ο Joaquin Correa χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

41'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Gagliardini από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Rey Manaj

41'

Ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

40'

40'
Σέντρα

40'

Κατοχή: Ίντερ: 70%, Σπέτσια: 30%.

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rey Manaj από την ομάδα Σπέτσια ανατρέπει τον Marcelo Brozovic

38'

Ο Marcelo Brozovic από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Rey Manaj

38'
Απόκρουση

Ο Jacopo Sala απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'
Σέντρα

Ο Denzel Dumfries κάνει τη σέντρα

38'

38'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

38'

37'

36'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

36'

Ο Lautaro Martinez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Roberto Gagliardini σκοράρει με το δεξί πόδι!

36'

Ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ βρίσκει τον συμπαίκτη του με τακουνάκι.

36'

Ο Danilo D'Ambrosio από την ομάδα Ίντερ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

35'

Ο Arkadiusz Reca από την ομάδα Σπέτσια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Milan Skriniar

35'

34'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Danilo D'Ambrosio υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jacopo Sala

34'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

34'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ βρίσκει τον συμπαίκτη του με τακουνάκι.

33'

32'

Ο Denzel Dumfries είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

32'

31'

Κίτρινη κάρτα για τον Rey Manaj

31'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Rey Manaj υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Denzel Dumfries

31'

Ο Arkadiusz Reca υποπίπτει σε χέρι

30'

30'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

30'

30'

Ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

30'
Απόκρουση

Ο Jakub Kiwior αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

30'
Σέντρα

29'

Ο Denzel Dumfries δοκιμάζει τον Ivan Provedel με ένα μακρινό σουτ το οποίο όμως αποκρούεται!

29'

28'

27'

27'

26'

Ο Lautaro Martinez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

26'

Ο Denzel Dumfries από την ομάδα Ίντερ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

26'

26'

Το σουτ του Joaquin Correa βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

26'

Το αμυντικό λάθος του Arkadiusz Reca μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

26'
Απόκρουση

Ο Martin Erlic απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

25'
Σέντρα

25'

25'
Απόκρουση

Ο Arkadiusz Reca απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

25'
Σέντρα

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Eddie Salcedo

23'

23'

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joaquin Correa από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Rey Manaj

22'
Απόκρουση

Ο Kelvin Amian απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

22'
Απόκρουση

Ο Petko Hristov αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

22'
Σέντρα

Ο Marcelo Brozovic κάνει τη σέντρα

21'

Το σουτ του Marcelo Brozovic μπλοκάρεται

21'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

21'

21'

Ο Jacopo Sala σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Samir Handanovic ελέγχει την φάση

21'

Το αμυντικό λάθος του Marcelo Brozovic μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

20'

20'

20'

Το σουτ του Rey Manaj μπλοκάρεται

20'

Το σουτ του Eddie Salcedo μπλοκάρεται

20'

20'

Κατοχή: Ίντερ: 73%, Σπέτσια: 27%.

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hakan Calhanoglu από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Jacopo Sala

18'

Ο Joaquin Correa τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kelvin Amian

17'

16'

Ο Federico Dimarco από την ομάδα Ίντερ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ο Ivan Provedel βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

16'

15'

Κατοχή: Ίντερ: 77%, Σπέτσια: 23%.

14'

14'

14'

14'
Απόκρουση

14'
Σέντρα

13'

Η ομάδα Ίντερ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

12'
Απόκρουση

12'

12'
Απόκρουση

12'
Σέντρα

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcelo Brozovic από την ομάδα Ίντερ ανατρέπει τον Jacopo Sala

11'

10'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ είναι σε θέση οφσάιντ

10'

O Danilo D'Ambrosio στέλνει τη μπάλα μακριά.

10'

Κατοχή: Ίντερ: 83%, Σπέτσια: 17%.

9'

9'

Ο Joaquin Correa από την ομάδα Ίντερ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

9'

Ο Lautaro Martinez από την ομάδα Ίντερ κάνει μία εξαιρετική πάσα και ανοίγει χώρο...

9'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Ίντερ κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

8'

8'

Ο Ivan Perisic από την ομάδα Ίντερ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

8'

7'

6'

5'

Ο Martin Erlic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lautaro Martinez

5'

Κατοχή: Ίντερ: 86%, Σπέτσια: 14%.

5'

4'
Απόκρουση

4'
Σέντρα

Ο Hakan Calhanoglu κάνει τη σέντρα

4'
Απόκρουση

Ο Arkadiusz Reca απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

4'

4'

Το σουτ του Joaquin Correa μπλοκάρεται

4'

3'

Ο Roberto Gagliardini από την ομάδα Ίντερ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jacopo Sala

3'

3'

2'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Ίντερ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Giuseppe Meazza, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με το ρυθμό της Ίντερ

Η Ίντερ υποδέχεται τη Σπέτσια για την 15η αγωνιστική της Σέριε Α’. Να πλησιάσουν την κορυφή θέλουν οι γηπεδούχοι, ψάχνουν βαθμούς παντού οι φιλοξενούμενοι.

* Ο προπονητής της Σπέτσια, Τιάγκο Μόττα ήταν παίκτης της Ίντερ (2009-2010) και μέλος της ομάδας που έκανε το τρεμπλ το 2010.

ΙΝΤΕΡ

Δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες το Σάββατο απέναντι στη Βενέτσια και πήρε μία δίκαιη νίκη με 2-0. Είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και προηγήθηκε με ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Τσαλχάνογλου στο 34’. Πέντε λεπτά μετά βέβαια χρειάστηκε μία πολύ ωραία απόκρουση του Αράμου για να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, στη μοναδική ουσιαστική στιγμή που απειλήθηκε στο παιχνίδι. Έψαξε το 2ο γκολ στην επανάληψη ώστε να «κλειδώσει» τη νίκη της, το βρήκε στις καθυστερήσεις με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λαουτάρο Μαρτίνεζ.

Συμπλήρωσε εννιά αγωνιστικές αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις, είναι στο -4 από την κορυφή και τη Νάπολι και το σημαντικότερο είναι πως η εικόνα της είναι καλή. Ψυχολογία υπάρχει στο Μιλάνο αλλά και πίστη για την κατάκτηση του 2ου σερί πρωταθλήματος. Η αλήθεια είναι πως με την εικόνα της δείχνει ικανή να τα καταφέρει, έχει χάσει βαθμούς κυρίως στα ντέρμπι και στα άλλα παιχνίδια δείχνει την ανωτερότητα της. Το Σάββατο αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Ρόμα σε ένα αρκετά απαιτητικό παιχνίδι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο στόπερ Ντε Φράι (11/0) και ο μπακ Κολάροφ (2/0). Νέες απώλειες ο μπακ Νταρμιάν (12/1) και ο στόπερ Ρανόκια (3/0). Επιστρέφει ο επιθετικός Σάντσες (7/0).

ΣΠΕΤΣΙΑ

Δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό από την εντός έδρας αναμέτρηση της Κυριακής απέναντι στη Μπολόνια, δεν το άξιζε κιόλας και γνώρισε την ήττα με 1-0. Προσπάθησε βέβαια να βγει μπροστά χωρίς επιτυχία, είδε την αντίπαλο της να έχει τρία δοκάρια και την ίδια κάποια σουτ που δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα τον Σκορούπσκι. Κρατούσε βέβαια τον βαθμό ως το 83’ αλλά σε εκείνο το σημείο ο Ενζολά βρήκε τη μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή και ο Αρναούτοβιτς από την άσπρη βούλα έκανε το 1-0.

Την περιμέναμε η αλήθεια είναι λίγο πιο επιθετική, δεν ήταν σε καλή μέρα όμως και δίκαια γνώρισε την ήττα. Έμεινε στη 17η θέση και είδε την διαφορά από τη ζώνη του υποβιβασμού να μειώνεται στον ένα βαθμό. Έτσι θα πάει όλη η χρονιά, δεν είναι ομάδα που τη χαρακτηρίζει η σταθερότητα και δύσκολα θα την βρει και μέσα στο δεύτερο μισό της σεζόν. Αν πρέπει να βελτιώσει κάτι βέβαια είναι η αμυντική της λειτουργία καθώς έχει την χειρότερη επίδοση της κατηγορίας με 32 γκολ παθητικό.

«Δεν ανησυχώ για τη βαθμολογία, δουλεύουμε σκληρά και θα κάνουμε τα πάντα για να φτάσουμε να αξίζουμε την παραμονή μας. Η αυτοπεποίθηση, το ηθικό και η ενέργεια μας θα παραμείνουν ψηλά καθώς δεν είμαστε ομάδα που μας παίρνει να απογοητευόμαστε. Η Ίντερ είναι μία ολοκληρωμένη ομάδα, θεωρώ η πιο δυνατή στο πρωτάθλημα», τόνισε ο κόουτς Μότα.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο φορ Γκιάσι (13/2). Παραμένει εκτός ο μέσος Λέο Σένα και ο μέσος Μπουράμπια (4/1).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Ίντερ έχει δείξει ότι τέτοια παιχνίδια φέτος εύκολα ή δύσκολα μπορεί και τα κερδίζει. Είναι σαφώς καλύτερη ομάδα από την Σπέτσια και μένει να το δείξει και στο γήπεδο. Θα βρει αρκετούς χώρους να επιτεθεί και αν τους εκμεταλλευτεί το σκορ μπορεί να ανοίξει. Οι φιλοξενούμενοι βοηθάνε να δούμε έν θεαματικό παιχνίδι, θα πάμε με τα 4-6 Goals.

• Η ομάδα Ίντερ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 14 από 15 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.02 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σπέτσια έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.13 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Σπέτσια έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.45 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Ίντερ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 3.25 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ίντερ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A