16/1/2022 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 452
1 - 0
Τελείωσε
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 833 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Έλτσε - Βιγιαρεάλ στις 4/2/2023

• Θεατές: 12433
90+6'

Η ομάδα Έλτσε είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+6'

90+6'

12433 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Έλτσε: 50%, Βιγιαρεάλ: 50%.

90+6'

Ο Nicolas Jackson κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Edgar Badia μπλοκάρει εύκολα

90+6'

Ο Daniel Raba από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+6'
Απόκρουση

Ο Antonio Barragan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+6'

90+5'
Σέντρα

Ο Alfonso Pedraza από την ομάδα Βιγιαρεάλ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+5'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Vicente Iborra, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+4'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Pere Milla, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+3'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Diego Gonzalez, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Etienne Capoue

90+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Etienne Capoue για την ομάδα Βιγιαρεάλ. Ο Omar Mascarell σταματάει την φάση.

90+3'

Ο Daniel Raba από την ομάδα Βιγιαρεάλ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

90+2'

90+2'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Ελεύθερο για την ομάδα Έλτσε

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Pau Torres

90'

Η ομάδα Έλτσε έχει την κατοχή της μπάλας

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Etienne Capoue από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Omar Mascarell

88'

Ο Edgar Badia κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

88'

Ο Daniel Raba από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

87'
Απόκρουση

Ο Lucas Boye απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

87'
Γέμισμα

Ο Daniel Raba εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Johan Mojica

87'

Ο Johan Mojica τιμωρείται για σπρώξιμο στον Daniel Raba

86'

86'

Ο Gerard Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

85'

Ο Alberto Moreno δίνει τη θέση του στον Daniel Raba

85'

Ο Daniel Parejo δίνει τη θέση του στον Vicente Iborra

84'

Ο Gerard Gumbau δίνει τη θέση του στον Ivan Marcone

83'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

82'
Απόκρουση

Ο Diego Gonzalez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

82'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Daniel Parejo

81'

Καλή ενέργεια από τον Gerard Gumbau ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

81'

Η ομάδα Έλτσε εκδηλώνει επίθεση

80'

80'

Ο Yeremi Pino κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Edgar Badia μπλοκάρει εύκολα

80'

Ο Mario Gaspar από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

80'
Σέντρα

Ο Yeremi Pino κάνει τη σέντρα

78'

Ο Gerard Gumbau έδωσε την ασίστ για το γκολ.

78'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lucas Boye σκοράρει με το δεξί πόδι!

78'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

78'

78'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

77'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

77'

76'

Ο Tete Morente δίνει τη θέση του στον Josan

76'

Ο Yeremi Pino από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε θέση οφσάιντ

75'

75'

Ο Juan Foyth δίνει τη θέση του στον Mario Gaspar

75'

Ο Pervis Estupinan δίνει τη θέση του στον Alfonso Pedraza

75'

74'

73'

Η ομάδα Έλτσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

72'

72'
Απόκρουση

72'
Γέμισμα

Ο Daniel Parejo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

71'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Johan Mojica ανέτρεψε τον Yeremi Pino από πίσω και δόθηκε φάουλ

70'

Ο Lucas Boye από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

70'

Κατοχή: Έλτσε: 51%, Βιγιαρεάλ: 49%.

70'

69'

Ο Moi Gomez δίνει τη θέση του στον Nicolas Jackson

68'

Ο Yeremi Pino υποπίπτει σε χέρι

68'

O Gerard Moreno στέλνει τη μπάλα μακριά.

68'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alberto Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Antonio Barragan

66'

Ο Lucas Perez δίνει τη θέση του στον Lucas Boye

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moi Gomez από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Johan Mojica

66'

66'

65'

65'

64'
Σέντρα

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

64'

64'

Ελεύθερο για την ομάδα Βιγιαρεάλ

63'

63'

62'

61'
Σέντρα

Ο Alberto Moreno κάνει τη σέντρα

61'

Ο Moi Gomez από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

61'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ έχει την κατοχή της μπάλας

61'

60'

Κατοχή: Έλτσε: 49%, Βιγιαρεάλ: 51%.

60'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

59'

59'

59'

Ο Yeremi Pino έχει μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθεια του απομακρύνεται από τον τερματοφύλακα!

58'

58'

57'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pere Milla από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Yeremi Pino

56'
Απόκρουση

Ο Alberto Moreno απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

56'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'
Απόκρουση

Ο Raul Albiol απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

56'
Σέντρα

Ο Antonio Barragan κάνει τη σέντρα

55'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

55'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Έλτσε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

55'

55'

Κατοχή: Έλτσε: 47%, Βιγιαρεάλ: 53%.

54'

Ο Gerard Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

54'

54'

53'

53'

52'

52'

52'

52'

51'

Η ομάδα Έλτσε παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

51'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Gerard Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

51'

51'

Σουτ του Pervis Estupinan βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

50'
Απόκρουση

Ο Tete Morente απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Daniel Parejo

49'
Απόκρουση

49'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

49'
Γέμισμα

Ο Alberto Moreno εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

49'

Ο Diego Gonzalez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alberto Moreno

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Etienne Capoue από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Pere Milla

46'

45+3'

45+3'
Απόκρουση

Ο Lucas Perez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45+2'
Σέντρα

45+2'

Ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

45+2'

45+1'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

Κατοχή: Έλτσε: 43%, Βιγιαρεάλ: 57%.

45'
Απόκρουση

Ο Pau Torres απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45'
Γέμισμα

Ο Tete Morente εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

44'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Alberto Moreno ανέτρεψε τον Pere Milla από πίσω και δόθηκε φάουλ

44'
Απόκρουση

Ο Juan Foyth απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

44'
Γέμισμα

Ο Gerard Gumbau εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

44'

Ο Juan Foyth από την ομάδα Βιγιαρεάλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Pere Milla

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Guido Carrillo από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Etienne Capoue

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Alberto Moreno

42'

41'

41'

41'

40'

Ο Pervis Estupinan από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε θέση οφσάιντ

40'
Σέντρα

Ο Gerard Moreno κάνει τη σέντρα

40'

40'

40'

39'

38'
Απόκρουση

Ο Pervis Estupinan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

38'

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

37'
Απόκρουση

Ο Gerard Moreno απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

37'

36'
Σέντρα

36'

36'

35'

35'

35'
Απόκρουση

Ο Omar Mascarell απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

35'

34'

34'

33'

33'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Omar Mascarell από την ομάδα Έλτσε ανατρέπει τον Etienne Capoue

32'

31'

Ο Yeremi Pino από την ομάδα Βιγιαρεάλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Antonio Barragan

31'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ εκδηλώνει επίθεση

30'

30'

Ο Gerard Gumbau επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniel Parejo από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Pere Milla

29'

28'

27'

27'
Απόκρουση

Ο Raul Albiol απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

27'
Σέντρα

Ο Johan Mojica κάνει τη σέντρα

26'
Απόκρουση

26'
Σέντρα

26'

25'

Ο Geronimo Rulli κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

25'
Σέντρα

25'

25'

25'
Σέντρα

24'

24'

Ο Tete Morente από την ομάδα Έλτσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

24'

Η ομάδα Έλτσε ξεκινάει αντεπίθεση

23'
Απόκρουση

Ο Johan Mojica απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

23'
Σέντρα

Ο Etienne Capoue κάνει τη σέντρα

23'

22'

21'

20'

Ο Diego Gonzalez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Moi Gomez

20'

Κατοχή: Έλτσε: 44%, Βιγιαρεάλ: 56%.

19'

18'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Guido Carrillo για την ομάδα Έλτσε. Ο Pau Torres σταματάει την φάση.

17'

16'

16'

Ο Juan Foyth τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pere Milla

15'

15'

Κατοχή: Έλτσε: 46%, Βιγιαρεάλ: 54%.

14'

Ο Pere Milla από την ομάδα Έλτσε είναι σε θέση οφσάιντ

13'

Κατοχή: Έλτσε: 40%, Βιγιαρεάλ: 60%.

13'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Moi Gomez ανέτρεψε τον Johan Mojica από πίσω και δόθηκε φάουλ

12'

Ο Gerard Moreno από την ομάδα Βιγιαρεάλ είναι σε θέση οφσάιντ

12'

Ο Gerard Moreno κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Edgar Badia μπλοκάρει εύκολα

12'
Γέμισμα

12'

11'

Ο Yeremi Pino είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

11'

10'

Κίτρινη κάρτα για τον Gonzalo Verdu

10'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Gonzalo Verdu για την ομάδα Έλτσε. Ο Yeremi Pino σταματάει την φάση.

9'

Ο Moi Gomez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Johan Mojica

9'

8'

7'

6'

5'

Κατοχή: Έλτσε: 18%, Βιγιαρεάλ: 82%.

5'

Ο Juan Foyth από την ομάδα Βιγιαρεάλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Johan Mojica

5'

4'

3'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yeremi Pino από την ομάδα Βιγιαρεάλ ανατρέπει τον Gonzalo Verdu

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Βιγιαρεάλ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Martinez Valero, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Εμπιστοσύνη στο «κίτρινο υποβρύχιο»

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η Έλτσε και η Βιγιαρεάλ θα αναμετρηθούν στο «σπίτι» της πρώτης, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Λα Λίγκα. Οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Μίγια πανηγύριζαν ένα τεράστιο «διπλό» στη Βαρκελώνη κόντρα στην Εσπανιόλ, ωστόσο θα είναι δύσκολο να πετύχουν ένα δεύτερο διαδοχικό θρίαμβο κόντρα σε μία τόσο ποιοτική αντίπαλο όπως είναι η ομάδα των φιλοξενούμενων. Στον αντίποδα το «κίτρινο υποβρύχιο» διανύει περίοδο φόρμας και θα μπορούσε κάλλιστα να είχε κερδίσει στο «Μαδριγάλ» την πρωταθλήτρια Ατλέτικο Μαδρίτης. Το σύνολο του Ουνάι Έμερι έχει τον πρώτο λόγο και θα εμπιστευτούμε το «διπλό» θεωρώντας ότι εύκολα ή δύσκολα θα επιβεβαιωθεί.

• Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Βιγιαρεάλ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.72 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βιγιαρεάλ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.13 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βιγιαρεάλ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 1.60 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Έλτσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα