21+

Γκλάντμπαχ - Χοφενχάιμ

6/8/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 272
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 633 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χοφενχάιμ - Γκλάντμπαχ στις 20/4/2024

• Θεατές: 48000
90+3'

90+2'

Ο Ozan Kabak σταματά επιτυχώς το σουτ

90+2'

Το σουτ του Florian Neuhaus μπλοκάρεται

90+2'

Η σέντρα από τον Christoph Kramer από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90+1'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 62%, Χοφενχάιμ: 38%.

90+1'

Ο Muhammed Mehmet Damar σταματά επιτυχώς το σουτ

90+1'

90+1'

Ο Muhammed Mehmet Damar από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Η σέντρα από τον Patrick Herrmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

Ο Patrick Herrmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

89'

Ο Jonas Hofmann δίνει τη θέση του στον Patrick Herrmann

89'

Ο Kevin Vogt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

89'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

89'

Ο Florian Neuhaus τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

88'

Ο Ramy Bensebaini από την ομάδα Γκλάντμπαχ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Grischa Proemel

88'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

87'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Ο Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Nico Elvedi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Vogt.

86'

85'

48000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Grischa Proemel

84'

Ο Joseph Scally δίνει τη θέση του στον Stefan Lainer

84'

Ο Kevin Vogt απομακρύνει τη μπάλα

84'

Ο Ko Itakura απομακρύνει τη μπάλα

83'

Ο Stanley N'Soki απομακρύνει τη μπάλα

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Neuhaus από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Muhammed Mehmet Damar

83'

Καλή ενέργεια από τον Alassane Plea ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

82'

Η σέντρα από τον Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

82'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ έχει την κατοχή της μπάλας

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Akpoguma από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Ramy Bensebaini

80'

Ο Christoph Baumgartner δίνει τη θέση του στον Muhammed Mehmet Damar

80'

Ο Andrej Kramaric δίνει τη θέση του στον Sebastian Rudy

80'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 61%, Χοφενχάιμ: 39%.

79'

Ο Jonas Hofmann έδωσε την ασίστ για το γκολ!

78'

Ο Alassane Plea έδωσε την ασίστ για το γκολ.

78'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Nico Elvedi σκοράρει με το δεξί πόδι!

78'

Η σέντρα από τον Alassane Plea από την ομάδα Γκλάντμπαχ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

78'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

78'

78'

78'

77'

Η ομάδα Χοφενχάιμ έχει την κατοχή της μπάλας

77'

Ο Christoph Kramer από την ομάδα Γκλάντμπαχ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ozan Kabak

76'

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Kevin Vogt

75'

75'

Ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

75'

Ο Nico Elvedi απομακρύνει τη μπάλα

75'

Η σέντρα από τον Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

74'

Ο Christoph Kramer από την ομάδα Γκλάντμπαχ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Grischa Proemel

74'

73'

72'

Ο Nico Elvedi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

71'

71'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marcus Thuram σκοράρει με το αριστερό πόδι!

71'

Ο Alassane Plea τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

71'

71'

Ο Kevin Vogt από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

Ο Andrej Kramaric απομακρύνει τη μπάλα

71'

70'

Ο Kevin Akpoguma από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

69'

69'

Ο Robert Skov απομακρύνει τη μπάλα

69'

68'

68'

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christoph Kramer από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Kevin Akpoguma

67'

Ο Ozan Kabak απομακρύνει τη μπάλα

66'

Ο Marcus Thuram από την ομάδα Γκλάντμπαχ είναι σε θέση οφσάιντ

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Alassane Plea

66'

65'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

65'

65'

65'

64'

64'

Ο Kevin Akpoguma απομακρύνει τη μπάλα

64'

Ο Pavel Kaderabek δίνει τη θέση του στον Kevin Akpoguma

64'

Ο Georginio Rutter δίνει τη θέση του στον Jacob Bruun Larsen

64'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

63'

63'

Ο Oliver Baumann κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

63'

Ο Ozan Kabak από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

63'

62'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ εκδηλώνει επίθεση

62'

61'

Ελεύθερο για την ομάδα Χοφενχάιμ

61'

Ο Jonas Hofmann επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

60'

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pavel Kaderabek από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Alassane Plea

59'

58'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christoph Kramer από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Andrej Kramaric

57'

56'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 64%, Χοφενχάιμ: 36%.

56'

56'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Nico Elvedi από την ομάδα Γκλάντμπαχ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

56'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Grischa Proemel από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Ko Itakura

55'

54'

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kouadio Kone από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Christoph Baumgartner

53'

Καλή ενέργεια από τον Marcus Thuram ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

53'

52'

Ο Kouadio Kone κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Christoph Baumgartner.

52'

51'

Ο Stanley N'Soki από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

Ο Oliver Baumann από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

50'

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kouadio Kone από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Ozan Kabak

49'

49'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Joseph Scally τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

49'

49'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ ξεκινάει αντεπίθεση

49'

49'

Η ομάδα Χοφενχάιμ ξεκινάει αντεπίθεση

49'

Ο Christoph Baumgartner απομακρύνει τη μπάλα

48'

Ελεύθερο για την ομάδα Γκλάντμπαχ

48'

Η ομάδα Χοφενχάιμ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

47'

47'

46'

46'

45+4'

45+3'

45+3'

Ο Florian Neuhaus αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

45+3'

45+3'

Ο Robert Skov από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+2'

45+1'

Ο Florian Neuhaus από την ομάδα Γκλάντμπαχ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+1'

Ο Stanley N'Soki σταματά επιτυχώς το σουτ

45+1'

Το σουτ του Jonas Hofmann μπλοκάρεται

45+1'

45'

Ο Ko Itakura από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 60%, Χοφενχάιμ: 40%.

45'

Ο Ko Itakura από την ομάδα Γκλάντμπαχ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Georginio Rutter

44'

43'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Γκλάντμπαχ ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

43'

42'

Ο Ko Itakura έδωσε την ασίστ για το γκολ.

42'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ramy Bensebaini σκοράρει με ανάποδο ψαλίδι με το αριστερό πόδι! Εκπληκτική προσπάθεια!

42'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

42'

42'

Η ομάδα Γκλάντμπαχ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

42'

41'

41'

40'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 59%, Χοφενχάιμ: 41%.

40'

Ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

Ο Ozan Kabak κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jonas Hofmann.

39'

39'

Ο Georginio Rutter τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joseph Scally

38'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andrej Kramaric από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Joseph Scally

37'

Η ομάδα Χοφενχάιμ εκδηλώνει επίθεση

37'

37'

Ο Ramy Bensebaini κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

36'

Ο Joseph Scally από την ομάδα Γκλάντμπαχ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

35'

35'

Ο Pavel Kaderabek απομακρύνει τη μπάλα

35'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 58%, Χοφενχάιμ: 42%.

35'

34'

34'

33'

33'

32'

32'

32'

Ο Alassane Plea αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

32'

31'

31'

30'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 57%, Χοφενχάιμ: 43%.

30'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kouadio Kone από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Robert Skov

29'

29'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ είναι σε θέση οφσάιντ

29'

Ο Yann Sommer από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christoph Kramer από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Robert Skov

28'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Marcus Thuram για την ομάδα Γκλάντμπαχ. Ο Grischa Proemel σταματάει την φάση.

27'

Ο Stanley N'Soki κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marcus Thuram.

27'

Ο Georginio Rutter έδωσε την ασίστ για το γκολ!

25'

Ο Andrej Kramaric έδωσε την ασίστ για το γκολ.

25'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Robert Skov σκοράρει με το αριστερό πόδι!

25'

25'

Η ομάδα Χοφενχάιμ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

25'

25'

24'

Ο Diadie Samassekou δίνει τη θέση του στον Stanley N'Soki

24'

Ο Ramy Bensebaini από την ομάδα Γκλάντμπαχ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

23'

Κίτρινη κάρτα για τον Diadie Samassekou

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diadie Samassekou από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Kouadio Kone

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kouadio Kone από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Grischa Proemel

22'

22'

Ο Diadie Samassekou σταματά επιτυχώς το σουτ

22'

Το σουτ του Alassane Plea μπλοκάρεται

22'

21'

Ο Jonas Hofmann από την ομάδα Γκλάντμπαχ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

21'

21'

20'

19'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Stefan Posch βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan Posch από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Ramy Bensebaini

19'

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Neuhaus από την ομάδα Γκλάντμπαχ ανατρέπει τον Grischa Proemel

17'

17'

Ο Florian Neuhaus είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

16'

15'

Κίτρινη κάρτα για τον Stefan Posch

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Stefan Posch από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Florian Neuhaus

15'

15'

14'

13'

Κίτρινη κάρτα για τον Joseph Scally

13'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Joseph Scally υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Robert Skov

13'

12'

Ο Georginio Rutter από την ομάδα Χοφενχάιμ είναι σε θέση οφσάιντ

12'

12'

Ο Christoph Baumgartner αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

11'

Ο Alassane Plea υποπίπτει σε χέρι

11'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 72%, Χοφενχάιμ: 28%.

10'

10'

9'

9'

Ο Christoph Kramer τιμωρείται για σπρώξιμο στον Stefan Posch

8'

7'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ozan Kabak από την ομάδα Χοφενχάιμ ανατρέπει τον Florian Neuhaus

7'

6'

6'

6'

5'

Κατοχή: Γκλάντμπαχ: 52%, Χοφενχάιμ: 48%.

5'

4'

4'

3'

3'

2'

Ο Christoph Baumgartner από την ομάδα Χοφενχάιμ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Christoph Kramer

1'

Ο Joseph Scally από την ομάδα Γκλάντμπαχ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

Ο Joseph Scally κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Andrej Kramaric.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Χοφενχάιμ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Borussia-Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Υπάρχουν απαιτήσεις

Η Γκλάντμπαχ υποδέχεται τη Χόφενχαϊμ για την 1η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα με τις δύο ομάδες να ξεκινάνε τη σεζόν με νέους προπονητές.

Ο Άντι Χίτερ ήρθε με αρκετές περγαμηνές στην Γκλάντμπαχ έχοντας προίκα το καλό ποδόσφαιρο που έπαιξε με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης όμως η αλήθεια είναι πως στα «πουλάρια» δεν μπόρεσε να προσαρμοστεί ποτέ και δεν ταίριαξε με την ομάδα. Σε όλη τη διάρκεια της σεζόν υπήρξαν αρκετά σκαμπανεβάσματα και ενώ στόχος ήταν μία θέση που θα έδινε ευρωπαϊκό εισιτήριο, τελικά κατέληξε να παλεύει για την παραμονή της.

Δεν είδαμε ούτε το επιθετικό ποδόσφαιρο που περιμέναμε αλλά ούτε και κάποια αμυντική σταθερότητα αν και γι’ αυτό δεν ήμασταν αισιόδοξοι. Μοιραία έτσι οι δύο πλευρές έληξαν τη συνεργασία τους και η διοίκηση έδωσε τα κλειδιά στον Ντάνιελ Φάρκε. Ο Γερμανός προπονητής θα δουλέψει έτσι για πρώτη φορά στην Μπουντεσλίγκα, έχοντας ως παράσημο του τις δύο ανόδους με τη Νόριτς στην Πρέμιερ Λιγκ αν και δεν κατάφερε να κρατήσει την ομάδα σε αυτήν.

Έχει ενδιαφέρον να δούμε τι ομάδα θα παρουσιάσει καθώς στην ουσία μεταγραφές δεν έγιναν. Αποκτήθηκε ο στόπερ Ιτακούρα που μπορεί να δώσει λύσεις, ενώ αποχώρησαν ο φορ Εμπολό, ο στόπερ Γκίντερ, ο μέσος Μπένες. Για την ώρα μοιάζει αποδυναμωμένη ελάχιστα αν και στο πρώτο επίσημο παιχνίδι για το Κύπελλο ήταν καταιγιστική, διαλύοντας με 9-1 την ερασιτεχνική Όμπεραχερν.

«Κάναμε καλή προετοιμασία, ένα σχεδόν τέλειο παιχνίδι στο Κύπελλο και είμαστε σε καλή κατάσταση για την πρεμιέρα. Θέλουμε να ξεκινήσουμε με τον καλύτερο τρόπο. Θέλουμε να κάνουμε βήματα μπροστά σε σχέση με την περσινή σεζόν αλλά δεν κοιτάμε μακριά στο μέλλον. Είμαστε συγκεντρωμένοι στην πρεμιέρα», επισήμανε ο κόουτς Φάρκε.

Αγωνιστικά Νέα: Σημαντική απουσία αυτή του μέσου Στιντλ. Αμφίβολη η συμμετοχή του μπακ Νετς και του τερματοφύλακα Ζόμερ.

Ξεκίνησε με βλέψεις να τα πάει καλύτερα από ότι την πρώτη χρονιά του Χένες στον πάγκο της, μέχρι το μέσο της σεζόν έδειχνε ικανή ακόμα και να διεκδικήσει ως το τέλος ένα εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ αλλά ήταν τόσο κακό το τελευταίο κομμάτι της σεζόν της που έμεινε εκτός ευρωπαϊκών θέσεων.

Δεν κέρδισε σε κανέναν από τα τελευταία οκτώ παιχνίδια της ενώ είχε αποκλειστεί ήδη από το Κύπελλο δεχόμενη τέσσερα γκολ εντός έδρας από τη Φράιμπουργκ. Ο Χένες μάλλον δεν μπορούσε να ανατρέψει πλέον την κατάσταση και έτσι οι δρόμοι των δύο πλευρών χώρισαν.

Νέος προπονητής ανέλαβε ο Αντρέ Μπραϊτενράιτερ που επιστρέφει μετά από δυόμιση χρόνια στην Μπουντεσλίγκα. Έχει εργαστεί σε Πάντερμπορν, Σάλκε και Ανόβερο χωρίς όμως μεγάλη επιτυχία. Ποντάρει και πάλι η Χόφενχαϊμ, έχει συνηθίσει βέβαια να το κάνει με προπονητές.

Στα μεταγραφικά πάντως μοιάζει αποδυναμωμένη για την ώρα καθώς έχουν αποχωρήσει οι στόπερ Ρίτσαρντς και Νόρντβαϊτ, ο μπακ Ράουμ, ο μέσος Γκρίλιτς και ο φορ Ανταμιάν. Πήρε στα στόπερ τους Καμπάν και Ενσοκί, δανείστηκε από τη Σπόρτιγκ τον νεαρό Κουαρέσμα, ενώ και ο Πρέμελ στο χώρο του κέντρου αποτελεί καλή προσθήκη.

«Δουλέψαμε βήμα βήμα στην προετοιμασία αλλά δεν συγκρίνεται με την καθημερινότητα στο πρωτάθλημα. Η διάθεση είναι εξαιρετική και θέλουμε να αρχίσουμε με μία επιτυχία. Θα χρειαστούμε μία τρομερή εμφάνιση. Πρέπει να αμυνθούμε σωστά και να είμαστε γρήγοροι στη μεταβίβαση μας στην επίθεση. Θέλουμε να το κάνουμε όσο πιο δύσκολο γίνεται για την αντίπαλο μας», υποστήριξε ο κόουτς Μπραϊτενράιτερ.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμειναν οι στόπερ Μπίτσακτσιτς και Χίμπνερ, οι μέσοι Γκάιγκερ και Στίλερ και ο μεσοεπιθετικός Μπεμπού.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Αμφότερες ψάχνουν ένα νέο ξεκίνημα ειδικά μετά τις περσινές μέτριες χρονιές τους. Δεν έχουν αλλάξει πολλά στο ρόστερ τους, ειδικά η Γκλάντμπαχ έχουν όμως νέους προπονητές. Ο Φάρκε θα βρήκε ένα σύνολο που δουλεύει καιρό μαζί και στο Κύπελλο έδειξε να έχει όρεξη στην αρχή της σεζόν. Από την άλλη η Χόφενχαϊμ ίσως προσπαθήσει να γίνει περισσότερο κυνική με τον Μπραϊτενραίτερ. Όπως και να έχει οι πρεμιέρες είναι πάντα περίπλοκες. Μας αρέσει ο άσος και θα πάμε με αυτόν.

• Η ομάδα Γκλάντμπαχ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.31 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Χοφενχάιμ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.68 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Γκλάντμπαχ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.67 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα