21+

Βόλφσμπουργκ - Φράιμπουργκ

23/10/2021 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 225
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 918 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φράιμπουργκ - Βόλφσμπουργκ στις 27/4/2024

• Θεατές: 10251
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Φράιμπουργκ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+4'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+4'

10251 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+4'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 54%, Φράιμπουργκ: 46%.

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Φράιμπουργκ

90+3'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+3'
Απόκρουση

Ο Janik Haberer απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+3'
Γέμισμα

Ο Maximilian Arnold εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Schade από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Ridle Baku

90+1'
Απόκρουση

Ο Philipp Lienhart απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+1'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

90+1'

90+1'
Σέντρα

Ο Maxence Lacroix κάνει τη σέντρα

90'
Απόκρουση

Ο Nico Schlotterbeck απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'
Σέντρα

Ο Kevin Mbabu κάνει τη σέντρα

90'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ εκδηλώνει επίθεση

89'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 53%, Φράιμπουργκ: 47%.

89'

Ο Mark Flekken κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

89'
Σέντρα

Ο Sebastiaan Bornauw κάνει τη σέντρα

88'

Ο John Anthony Brooks δίνει τη θέση του στον Sebastiaan Bornauw

88'

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

88'

Ο Aster Vranckx πηγαίνει για γκολ και βλέπει το σουτ του να αλλάζει πορεία από την κόντρα

88'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

87'

Ο Vincenzo Grifo δίνει τη θέση του στον Kilian Sildillia

87'

Ο Lukas Kuebler δίνει τη θέση του στον Janik Haberer

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Schade από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Maximilian Philipp

87'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

86'

Η ομάδα Φράιμπουργκ εκδηλώνει επίθεση

86'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

Ο Lukas Nmecha υποπίπτει σε χέρι

85'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 52%, Φράιμπουργκ: 48%.

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ermedin Demirovic από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Maxence Lacroix

84'

84'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lukas Nmecha από την ομάδα Βόλφσμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

84'
Σέντρα

Ο Maximilian Philipp κάνει τη σέντρα

83'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nico Schlotterbeck από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Aster Vranckx

82'

82'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Dodi Lukebakio ανέτρεψε τον Kevin Schade από πίσω και δόθηκε φάουλ

82'

Το σουτ του Dodi Lukebakio μπλοκάρεται

81'

81'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 51%, Φράιμπουργκ: 49%.

81'

81'
Απόκρουση

Ο Felix Nmecha απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

81'
Σέντρα

Ο Kevin Schade κάνει τη σέντρα

80'

80'

Ελεύθερο για την ομάδα Βόλφσμπουργκ

80'

Ο Renato Steffen δίνει τη θέση του στον Felix Nmecha

79'

79'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Ο Lucas Hoeler δίνει τη θέση του στον Nils Petersen

78'

Ο Woo-Yeong Jeong δίνει τη θέση του στον Ermedin Demirovic

78'

Ο Kevin Mbabu υποπίπτει σε χέρι

77'

Καλή ενέργεια από τον Dodi Lukebakio ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

77'

77'

Η ομάδα Φράιμπουργκ έχει την κατοχή της μπάλας

76'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

75'

75'

75'

75'
Γέμισμα

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Hoeler από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Aster Vranckx

74'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ έχει την κατοχή της μπάλας

74'

Η ομάδα Βόλφσμπουργκ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

74'

Ο Woo-Yeong Jeong από την ομάδα Φράιμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

73'
Γέμισμα

Ο Vincenzo Grifo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

73'

Ο Renato Steffen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kevin Schade

73'
Απόκρουση

Ο Ridle Baku απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

72'

Ο Vincenzo Grifo από την ομάδα Φράιμπουργκ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

72'

71'

Ο Kevin Mbabu κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

71'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Kevin Mbabu υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Woo-Yeong Jeong

70'

70'

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Ridle Baku

69'

Ο Manuel Gulde δίνει τη θέση του στον Kevin Schade

68'

Ο Christian Guenter έδωσε την ασίστ για το γκολ.

68'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Lucas Hoeler σκοράρει με το αριστερό πόδι!

68'
Σέντρα

Ο Christian Guenter κάνει τη σέντρα

68'

67'

67'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Ridle Baku ανέτρεψε τον Lucas Hoeler από πίσω και δόθηκε φάουλ

66'

Η ομάδα Φράιμπουργκ ξεκινάει αντεπίθεση

66'

66'

65'
Σέντρα

Ο Christian Guenter από την ομάδα Φράιμπουργκ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

65'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον John Anthony Brooks από την ομάδα Βόλφσμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

65'
Σέντρα

Ο Lukas Nmecha κάνει τη σέντρα

64'

Το σουτ του Ridle Baku μπλοκάρεται

64'

64'
Απόκρουση

Ο Lukas Kuebler απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

64'
Γέμισμα

63'

63'

63'

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lukas Nmecha από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Philipp Lienhart

62'

62'

61'
Απόκρουση

61'
Σέντρα

Ο Maximilian Arnold κάνει τη σέντρα

61'

Ο Maximilian Philipp από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

61'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 49%, Φράιμπουργκ: 51%.

60'

Ο Maximilian Arnold εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

59'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Nicolas Hoefler ανέτρεψε τον Maximilian Philipp από πίσω και δόθηκε φάουλ

59'

Το σουτ του Maximilian Philipp μπλοκάρεται

59'

58'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Ridle Baku ανέτρεψε τον Christian Guenter από πίσω και δόθηκε φάουλ

57'

57'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

56'

56'

Η ομάδα Φράιμπουργκ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

56'

Ο Josuha Guilavogui δίνει τη θέση του στον Dodi Lukebakio

56'

Ο Paulo Otavio δίνει τη θέση του στον Maximilian Philipp

55'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 48%, Φράιμπουργκ: 52%.

55'

55'

54'

53'

53'

53'

52'

52'

Ο Koen Casteels κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

52'
Σέντρα

Ο Lukas Kuebler κάνει τη σέντρα

52'

51'

51'

50'

50'

Η ομάδα Φράιμπουργκ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

49'
Γέμισμα

Ο Maximilian Arnold από την ομάδα Βόλφσμπουργκ εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

49'

Ο Lucas Hoeler τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maximilian Arnold

49'

49'
Κακό κοντρόλ

Ο Woo-Yeong Jeong από την ομάδα Φράιμπουργκ έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

48'
Σέντρα

48'

48'

48'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Renato Steffen από την ομάδα Βόλφσμπουργκ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'

Ο Kevin Mbabu από την ομάδα Βόλφσμπουργκ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

47'

47'

47'

46'

46'

46'

45+3'

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο John Anthony Brooks από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Nico Schlotterbeck

45+2'
Απόκρουση

45+1'

45+1'

Το σουτ του Renato Steffen μπλοκάρεται

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Η κεφαλιά του Josuha Guilavogui μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

45+1'
Γέμισμα

45'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Christian Guenter για την ομάδα Φράιμπουργκ. Ο Kevin Mbabu σταματάει την φάση.

45'

45'

Ο Nico Schlotterbeck αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

44'

Ένας παίκτης από την ομάδα Φράιμπουργκ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

44'

44'

43'

43'

42'

41'

41'

41'

40'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 50%, Φράιμπουργκ: 50%.

40'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Josuha Guilavogui από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Lukas Kuebler

39'
Απόκρουση

38'

38'
Απόκρουση

Ο Christian Guenter απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

38'
Γέμισμα

38'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Lukas Kuebler ανέτρεψε τον Ridle Baku από πίσω και δόθηκε φάουλ

36'

36'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Lukas Nmecha τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

36'

35'

Η ομάδα Φράιμπουργκ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

35'

35'

Ο Ridle Baku από την ομάδα Βόλφσμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

35'

Ο Paulo Otavio από την ομάδα Βόλφσμπουργκ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

35'

34'

34'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Φράιμπουργκ!

33'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

31'

Το σουτ του Lukas Kuebler μπλοκάρεται

31'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Renato Steffen από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Manuel Gulde

30'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 47%, Φράιμπουργκ: 53%.

28'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Φράιμπουργκ μετράει κανονικά.

28'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

27'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Philipp Lienhart στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

27'
Γέμισμα

26'

Ο Josuha Guilavogui τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

26'

Ο Josuha Guilavogui από την ομάδα Βόλφσμπουργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Christian Guenter

26'

25'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 46%, Φράιμπουργκ: 54%.

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nico Schlotterbeck από την ομάδα Φράιμπουργκ ανατρέπει τον Ridle Baku

25'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ridle Baku από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Nico Schlotterbeck

23'

23'
Απόκρουση

Ο Kevin Mbabu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

23'
Σέντρα

23'
Απόκρουση

Ο Maximilian Arnold απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

23'
Σέντρα

Ο Maximilian Eggestein κάνει τη σέντρα

22'

22'
Απόκρουση

22'
Σέντρα

Ο Aster Vranckx κάνει τη σέντρα

22'

21'

20'

20'

20'

19'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Aster Vranckx από την ομάδα Βόλφσμπουργκ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

19'

19'

18'

18'

17'
Απόκρουση

17'

Ένας παίκτης από την ομάδα Βόλφσμπουργκ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

17'

16'
Απόκρουση

16'
Γέμισμα

15'

Ο Nicolas Hoefler τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aster Vranckx

15'

15'

Κατοχή: Βόλφσμπουργκ: 41%, Φράιμπουργκ: 59%.

15'

14'

14'

14'

13'

12'

12'

12'

12'

11'

11'

11'

11'

10'

10'

Ο Nicolas Hoefler από την ομάδα Φράιμπουργκ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

10'

9'
Σέντρα

Ο Lucas Hoeler από την ομάδα Φράιμπουργκ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

9'

8'

8'

7'

Ο Renato Steffen τραβάει αντίπαλο παίκτη από τη φανέλα και βλέπει κίτρινη

7'

Ο Renato Steffen από την ομάδα Βόλφσμπουργκ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lucas Hoeler

7'

7'

6'

Ο Lucas Hoeler από την ομάδα Φράιμπουργκ είναι σε θέση οφσάιντ

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paulo Otavio από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Lukas Kuebler

6'

5'

Καλή ενέργεια από τον Lukas Nmecha ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

5'

Ο Aster Vranckx από την ομάδα Βόλφσμπουργκ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

5'

5'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Vincenzo Grifo ανέτρεψε τον Kevin Mbabu από πίσω και δόθηκε φάουλ

4'

4'

2'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aster Vranckx από την ομάδα Βόλφσμπουργκ ανατρέπει τον Nico Schlotterbeck

2'

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Φράιμπουργκ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Volkswagen Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Προβληματίζει η Βόλφσμπουργκ

Η Βόλφσμπουργκ υποδέχεται την Φράιμπουργκ για την 9η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Δεν βρίσκονται σε καλή κατάσταση οι γηπεδούχοι, συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους οι φιλοξενούμενοι.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Το ταξίδι της στην Αυστρία προκειμένου να αντιμετωπίσει την Τετάρτη την Σάλτσμπουργκ για την 3η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ δεν είχε αίσιο τέλος καθώς γνώρισε την ήττα με 3-1. Σαν υπνωτισμένη μπήκε στο γήπεδο, δέχτηκε το γκολ στο 3’ και από ένα λάθος στην άμυνα της παραλίγο να γίνει και το 2-0 αλλά ο αντίπαλος της σημάδεψε το δοκάρι. Κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με κεφαλιά του Ενμετσά στο 15’, άγγιξε την ανατροπή στο 39’ άλλα στην επανάληψη το σκηνικό ήταν διαφορετικό. Δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα, από δύο στημένες φάσεις μάλιστα (65’, 77’) η αντίπαλος της πέτυχε άλλα δύο γκολ και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.

Είχε ξεκινήσει εντυπωσιακά την χρονιά και βρισκόταν και στην πρώτη θέση της βαθμολογίας όμως πλέον τελευταία φορά που πανηγύρισε ήταν στις 11 Σεπτεμβρίου απέναντι στην Γκρόιτερ Φιρτ και έπειτα μετράει 3 ισοπαλίες και 4 ήττες σε όλες τις διοργανώσεις.

Μπορεί να βρίσκεται στην 6η θέση και μόλις στο -3 από την 4αδα αλλά με την εικόνα που έχει δεν θα αργήσει να ανοίξει η κουβέντα για το μέλλον του Φαν Μπόμελ στον πάγκο της. Έχει χάσει πλέον ακόμα και την αμυντική συνέπεια που την χαρακτήριζε στην αρχή, δέχεται πλέον εύκολα γκολ και η Φράιμπουργκ μπορεί να της κάνει δύσκολο το απόγευμα.

«Πρέπει να βελτιωθούμε, ειδικά στο αμυντικό κομμάτι και αυτό σκοπεύουμε να κάνουμε. Κανείς δεν κάνει προφανώς επίτηδες λάθη αλλά καταλαβαίνω πως φαίνεται μερικές φορές. Ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε, το δείχνουμε στην προπόνηση και πιστεύω θα το δείξουμε και στον αγώνα με τη Φράιμππουργκ», τόνισε ο κόουτς Φαν Μπόμελ.

Αγωνιστικά Νέα: Σημαντική η απουσία του φορ Βέγκχορστ (8/3) ο οποίος βγήκε θετικός στον κορωνοϊό. Παραμένουν εκτός ο μπακ Γουίλιαμ, ο μέσος Σλάγκερ (3/0) και ο φορ Μπιάλεκ

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ

Η αναμέτρηση με τη Λειψία ήταν μία καλή ευκαιρία να τεστάρει τις δυνάμεις της και παίρνει σίγουρα θετικό βαθμό τόσο για το αποτέλεσμα (1-1) αλλά όσο και για την εμφάνιση της. Στο επίσημο ντεμπούτο το της στο νέο γήπεδο, έχασε τρομερή ευκαιρία με τον Γέονγκ στο 12’ να ανοίξει το σκορ και τελικά στο 32’ έμεινε πίσω στο σκορ από εκτέλεση πέναλτι του Φόρσμπεργκ. Το σουτ του Χέλερ στο 45’ τράνταξε το δοκάρι και η ισοφάριση δεν ήρθε αλλά στο 64’ ο Γεόνγκ πήρε το αίμα του πίσω και με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο τελευταίο πεντάλεπτο μάλιστα ο Γκουλάτσι και το δοκάρι της στέρησαν μία μεγάλη ανατροπή.

Απέδειξε πως μπορεί να φέτος να διεκδικήσει με αξιώσεις μία ευρωπαϊκή θέση. Παραμένει η μόνη αήττητη ομάδα στην Μπουντεσλίγκα, έχει την καλύτερη άμυνα και όλα αυτά χωρίς να παίζει «κλεφτοπόλεμο». Έχει καθαρό πλάνο, κλείνει πολύ καλά τους χώρους στις αντιπάλους της και δουλεύει με σωστό τρόπο στο transition. Από τις ευχάριστες εκπλήξεις ως τώρα, αν μπορεί να χαρακτηριστεί έκπληξη.

«Πιστεύω ότι είναι σπουδαίο που δεν έχουμε χάσει ακόμα. Αυτό δείχνει ότι δεν κερδίζουμε στην τύχη βαθμούς. Έχουμε δείξει την ποιότητα μας και οι παίκτες συνεργάζονται σωστά. Θέλουμε να συνεχίσουμε τις ίδιες εμφανίσεις. Δεν έχουμε μικρές φιλοδοξίες αλλά τεράστιο κίνητρο», επισήμανε ο προπονητής της ομάδας, Κρίστιαν Στράιχ

Αγωνιστικά Νέα: Σταθερά εκτός ο μπακ Σμιντ (2/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Βόλφσμπουργκ έχει σβήσει την καλή εικόνα του ξεκινήματος της και φαίνεται να ψάχνει πάλι τα πατήματα της. Σκοράρει έτσι και αλλιώς δύσκολα, θα της λείψει και ο Βέγκχορστ και έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα ανταποκριθεί απέναντι στην αξιόλογη Φράιμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι έχουν ψυχολογία, δεν έχουν ηττηθεί φέτος και μπορούν να κάνουν την ζημιά. Θα τους εμπιστευτούμε και θα πάμε με την διπλή ευκαιρία στο Χ2.

• Η ομάδα Βόλφσμπουργκ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.27 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα