Πριμέρα Ντιβιζιόν: Σταμάτησε στα… 8 η Ρεάλ (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Σταμάτησε στα… 8 η Ρεάλ (video)



Φαίνεται πως οι δύο συνεχόμενες ήττες από Σοσιεδάδ και Ατλέτικο νευρίασαν για τα καλά τη Ρεάλ, η οποία μετά την πεντάρα στο Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στη Βασιλεία, διέλυσε με 8-2 τη Λα Κορούνια εκτός έδρας, με τον Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ-τρικ, και τους Μπέιλ, Τσιτσαρίτο από δύο γκολ. Σκόραρε ο Τοτσέ για τους ηττημένους, γκολάρες από Χάμες και Ερνάντες.

Ποιος είδε τη Ρεάλ και δεν τη φοβήθηκε! Οι πρωταθλητές Ευρώπης μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στην Πριμέρα, διέλυσαν με το «εξωπραγματικό» 8-2 την Λα Κορούνια στο Ριαθόρ και έφτασαν τους 6 βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια.

Η «βασίλισσα» χρειάστηκε σχεδόν μισή ώρα αγώνα για να πάρει κεφάλι στο σκορ, με τον Ρονάλντο να πιάνει όμορφη κεφαλιά και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του στο 29ο λεπτό.

Η συνέχεια ήταν εντυπωσιακή, καθώς στο 36’ ο Χάμες με τρομερό σουτ «έγραψε» το 2-0, ενώ ο Ρονάλντο πήρε ξανά τη σκυτάλη στο 41’ για το 3-0!

Ο Μεντούνιανιν μείωσε με πέναλτι στο 51’ για τη Λα Κορούνια, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν να… νευριάσει τους φιλοξενούμενους οι οποίοι σημείωσαν ακόμα τρία τέρματα με τους Μπέιλ (66’, 76’) και Ρονάλντο (78’) με τον δεύτερο να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Στο 84’ ο άλλοτε άσος του Παναθηναϊκού, Τοτσέ κατάφερε να μειώσει με κεφαλιά όμως στη συνέχεια ο Τσιτσαρίτο με δύο όμορφα γκολ στο 88’ και στο 90+2’ διαμόρφωσε το τελικό 8-2 για τη Ρεάλ




Ομάδα που αφορά: ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 20/09/2014 19:09
Paxare sxolio...

στις 20/09/2014 19:09
2-8 τους «ξέσκισε» κυριολεκτικα η μεγάλη Ρεαλάρα μας! Μπράβο και στον Τσιτσαρίτο.

στις 20/09/2014 19:09
arxizi.. kriftite

στις 20/09/2014 19:24
xaxaxa bravo bravo

στις 20/09/2014 19:45
ΟΤΙ ΣΟΥΤ ΕΚΑΝΕ Η ΡΕΑΛ ΕΜΠΑΙΝΕ ΜΕΣΑ.ΕΠΑΙΞΕ ΟΜΩΣ ΩΡΑΙΑ ΜΠΑΛΛΑ.ΤΑΧΥΤΑΤΗ ΣΤΙΣ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟΥΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ.

στις 20/09/2014 20:00
Ade na doume epitelous...

στις 20/09/2014 21:29
μονο 2-8!!!

στις 20/09/2014 21:47
ΜΟΝΟ ΣΤΑ 8?

στις 20/09/2014 22:04
paxare kala einai kai ta 8.Dn vlepeis th mana sou pou einai sunexeia sta 4

στις 20/09/2014 22:05
Evale goal o totse.XAAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXXAXAAXAXXAXXAXAXAXAXAXAXXAAXXAXAAXXAXAXXAXAXXAXAAXXAXXAXAAXXA

στις 20/09/2014 22:07
HALA MADRID ! <3

στις 20/09/2014 23:19
ektos poy den ti xoneyo tin ypiretria kopste osoi tin pate ayto to hala giati einai opos hail xitler klp.ektos an eiste fasistakia opote ti na po rantevoy sta goynaradika.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 21/09/2014 00:27
μπραβο ρε ομαδαρα!!! το ειπαμε και ηταν αναμενομενο οτι ομαδα χρειαζεται λιγο χρονο για να δεσει και σημερα φανηκε οτι αρχισε να γινεται αυτο!! δεν περνουμε θαρρος ομως απο μια νικη και ας ειναι και με 8 γκολ απεναντι σε μια μικρη λακορουνουνια το θεμα ειναι να ειμαστε και ετσι στα μεγαλα ματς!! μπραβο στον τσιτσαριτο ελπιζω να συνεχιζει να μας βγαζει ασπροπροσωπους,λεγαμε οτι ισως ηταν πολυ απλη κινηση αλλα τελικα σημερα μας απεδειξε το αντιθετο!

στις 21/09/2014 00:28
λακορουνια*

στις 21/09/2014 00:44
pire ta pano tis i real epidi nikise mia lakorounia kai epidi tis evale 8 goal? ego exase apo mia sosiedad pou itan se xalia katastasi me 4ara kai meta apo atletico

στις 21/09/2014 00:53
kita esi tin omadoula sou pou kerdizi sto cl me penalty sto 100 k me lountogorents k troi poutses apo aston vila k souonses k meta mila k gia ti real ampale

στις 21/09/2014 11:22
επισης εχω να ξαναπαρατηρησω οτι υπαρχε ενας μικρος "πολεμος" κατα του ροντριγκες! παρατηριστε στο γκολ οτι τρεχει προς την κερκιδα και κανενας παικτης δν τον ακολουθει εκτος απο τον αρμπελοα που πηγαινει τον αγκαλιαζει και του λεει κατι!! κριμα ελπιζω να εχω αδικο γιαυτα που λεω!

στις 21/09/2014 11:23
υπαρχει*

στις 21/09/2014 13:09
boulose merika stomata h real...

στις 21/09/2014 13:32
den voulose tipota jimmy.14 sout eixe h deportivo kai 19 h real.Pali dexthke dyo goal.Mono se ena apo ta okto paixnidia den exei faei goal.Ekane mia nikh kai kati egine.H Barca exei 4 nikes me thn mish omada pagites neous se kathe paixnidi eno h real exei olous tous vasikous kai kanei ena match kalo.Pou einai h real pou the epairne 6 titlous?Phre to eukolo me thn sevillh(ekth sto persyno protathlima kai apodynamomenh) kai me thn atletico tipota.

στις 21/09/2014 14:57
solid mou aresi pou sigkrinis real me liverpool oan iparxi mia terastia diafora anamesas stis dio gt eseis den xerete posa exete dosi ia pektes san james eno i liverpoool den perni kapio megalo onoma

στις 21/09/2014 16:12
sta rxidia mas na pari

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.