Μπουντεσλίγκα: Δεν έφτανε ο Λεβαντόφσκι στη Μπάγερν (video)

30/8/2014 22:26
Το γκολ του Λεβαντόφσκι στο 10ο λεπτό δεν ήταν αρκετό ώστε η Μπάγερν να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Σάλκε, η οποία με τέρμα του Χέβεντες στο 62’ ισοφάρισε για το τελικό 1-1 σε παιχνίδι για τη 2η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Μπορεί την περσινή σεζόν η Μπάγερν να κέρδισε με 4-0 στην έδρα της Σάλκε, ωστόσο φέτος οι Βαυαροί δεν κατάφεραν να φύγουν με τους τρεις βαθμούς από το Γκελζενκίρχεν, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 και έβαλαν ένα βαθμό στο… σακούλι τους.

Οι πρωταθλητές πήραν προβάδισμα μόλις στο 10ο λεπτό με γκολ του Λεβαντόφσκι, ωστόσο ο Χέβεντες ισοφάρισε σε 1-1 στο 62’, σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε.

Στην κορυφή η Λεβερκούζεν

Στην κορυφή του πρωταθλήματος με 6 βαθμούς βρίσκεται η Λεβερκούζεν, καθώς η ομάδα του Κ. Παπαδόπουλου (έμεινε στον πάγκο) κέρδισε με 4-2 τη Χέρτα και έκανε το 2x2 στη Μπουντεσλίγκα.

Μεγάλη νίκη και για την Πάντερμπορν η οποία κέρδισε με 3-0 στην έδρα του Αμβούργου, ενώ σπουδαίο «διπλό» και για την Κολωνία, καθώς κέρδισε με 2-0 στην έδρα της Στουτγκάρδης.

Τέλος, ισόπαλα έληξαν τα παιχνίδια Βόλφσμπουργκ- Άιντραχτ Φρανκφούρτης (2-2) και Βέρντερ – Χόφενχαιμ (1-1).