Στη Μπενφίκα ο Σάμαρης με ρήτρα 45 εκατ ευρώ!

Στη Μπενφίκα ο Σάμαρης με ρήτρα 45 εκατ ευρώ!

Αφορά τον αγώνα ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ - ΜΠΕΝΦΙΚΑ


Παίκτης της Μπενφίκα είναι και επίσημα ο Ανδρέας Σάμαρης, ο οποίος πέρασε με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις και υπέγραψε πενταετές συμβόλαιο! Στα 45 εκατ. ευρώ η ρήτρα! «Ο Ολυμπιακός επενδύει στο ταλέντο του Έλληνα ποδοσφαιριστή και τον βοηθάει να εξελιχθεί στο κορυφαίο επίπεδο», δήλωσε ο παίκτης.

Ολοκληρώθηκε η μεταγραφή του Ανδρέα Σάμαρη στην Μπενφίκα, με τον 25χρονο διεθνή μέσο να υπογράφει πενταετές συμβόλαιο συνεργασίας με τους «αετούς» και να ανακοινώνεται από τη διοίκηση.

Το ποσό που έβαλε στα ταμεία του ο Ολυμπιακός αγγίζει τα 10 εκατ. ευρώ, ενώ η Μπενφίκα ανακοίνωσε πως έχει το 100% των δικαιωμάτων του παίκτη, βάζοντας του μάλιστα ρήτρα ύψους 45 εκατ. ευρώ.

Η ανακοίνωση του Ολυμπιακού:

H ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την παραχώρηση του ποδοσφαιριστή Ανδρέα Σάμαρη στην Μπενφίκα.
Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, ο νεαρός μέσος δήλωσε:

«Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο κ. Μαρινάκη, τον προπονητή μου κ. Μίτσελ, τη Διοίκηση, τους συμπαίκτες μου και φυσικά τον ασύγκριτο κόσμο του Ολυμπιακού για όσα μου έδωσαν. Ο Ολυμπιακός επενδύει στο ταλέντο του Έλληνα ποδοσφαιριστή και τον βοηθάει να εξελιχθεί στο κορυφαίο επίπεδο! Εύχομαι στον σύλλογο επιτυχίες και στην Ελλάδα αλλά κυρίως στην Ευρώπη»!




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ - ΜΠΕΝΦΙΚΑ
1Χ2OverUnder1X
8.505.001.201.651.853.15
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
7.002.601.452.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.601.802.9011.00

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 22/08/2014 23:16
Posa ????? Xaxaxa

στις 22/08/2014 23:18
Καλυ τυχη ρε ΠΑΙΧΤΑΡΑ!!!!!!!!

στις 22/08/2014 23:20
posa ??

στις 22/08/2014 23:20
katse 3ana posaaaaaaaa

στις 22/08/2014 23:21
katse sovara possssss

στις 22/08/2014 23:24
fimes lene oti se 2 xronia 9a dextei protasi 45 muria apo tin barca

στις 22/08/2014 23:39
fimes lenai oti tha einai antikatastatis tou modric i tou di maria se 2 xronia kai i benfica tha zitisi oxi 45 alla ta diplasia 90ek lol protos kai pio akrivos pextis tis elladossssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

στις 22/08/2014 23:41
45 ek ok re pedia mono ena pragma thelo na do mono ena pios tha ton pari 45 ek ,den leo oti den einai kalos pextis omos 45 ek ela tora pio liga kano o ozil pou pige arsenal pio liga o modric kai pio liga ekane o agouero 45 ek gia na doume thelo na to do pios tha ton pari

στις 23/08/2014 00:09
Σοβαρα τωρα 45 εκ??

στις 23/08/2014 00:15
???

στις 23/08/2014 01:03
re i barcelona tha ton pari re 3ipnate elliniko talentai siga siga i ellada tha exei tous kaliterous pextes stin europi 3ipate reee ti kani o manolas arsenal o mitroglou besikta 3ipnate leoo stafilidis fulam 3ipnateee reeeeeeeeeeee

στις 23/08/2014 03:42
ητε θελετε ητε δεν θυελετε η ελλαδα εινε ολυμπιακοος και μονο.

στις 23/08/2014 05:01
psofa

στις 23/08/2014 10:26
ayta na ta vlepei o alafouzos pou exei ton kalitero epithetiko stin ellada xwris ritra 20 ekatomiriwn kai me symvolaio tis plakas.an o samaris pianei 10 miria gia ena gkol sto mundial tote o marcus berg pou orgiazei mera paramera posa prepei na piasei;20 toulaxiston.

στις 23/08/2014 13:11
τυπογραφικό λάθος είναι τα ρήτρα είναι 45 ευρώ... βάζω άλλα 40 και παίρνω τον κριστιάνο... ούτε με τον βασικό μισθό δεν θα τον ήθελα στην ομάδα μου... μου έφτιαξε η μέρα σήμερα με την μαλακία που διάβασα... μου θυμίζει την διαφήμιση... OPEL ΜΕ ΠΟΣΟ????

στις 23/08/2014 15:34
eyxomai ta kalitera andriko. ston olimpiako xanosoun!!!!andrea psihara gia panta panionara

στις 23/08/2014 16:56
ti ton krazete oloi gamw to spiti sas vlhmata ellhnas paikths einai mono kai mono apo ekei fenete poso mpastarda eiste gamw to spitaki sas gamw

στις 23/08/2014 17:19
οοοοο

στις 23/08/2014 20:13
poylane ta talenta i alites toy peirea. an ton eixai o ARIS ton paixti den tha ton edine pote...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.