Τσάμπιονς Λιγκ: Πέρασε ο ΑΠΟΕΛ, «λύγισε» στο φινάλε η ΑΕΛ

Τσάμπιονς Λιγκ: Πέρασε ο ΑΠΟΕΛ, «λύγισε» στο φινάλε η ΑΕΛ



Την πρόκριση στα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος κέρδισε με 2-0 την Ελσίνκι στην Κύπρο, σε αντίθεση με τη ΑΕ Λεμεσού, η οποία έπαιζε με δέκα παίκτες από 26’ στην έδρα της Ζενίτ και γνώρισε την ήττα με 3-0 με αποτέλεσμα να αποκλειστεί να παίζει πλέον στα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Με πρωταγωνιστή τον Ντε Βινσέντι (γκολ και ασίστ), ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 2-0 την Ελσίνκι στην Κύπρο και σε συνδυασμό με 2-2 στη Φινλανδία, πήρε την πρόκριση για τα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Ντε Βινσέντι βρήκε με κάθετη τον Σιέρινταν και αυτός άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, ενώ ο Αργεντινός με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 43’ «σφράγισε» την πρόκριση για την κυπριακή ομάδα.

«Λύγισε» στο φινάλε η ΑΕΛ


Τσάμπιονς Λιγκ: Πέρασε ο ΑΠΟΕΛ, «λύγισε» στο φινάλε η ΑΕΛΑντίθετα η ΑΕ Λεμεσού «λύγισε» στο «Πετρόφσκι» κόντρα στη Ζενίτ, καθώς έπαιζε με δέκα παίκτες από το 26’ και γνώρισε την ήττα με 3-0, με τους Ρώσους να γλιτώνουν την παράταση με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Με σκόρερ τους Ρόντον (55’), Ντάνι (88’) και Κερζάκοφ (90+1’ πεν.) η Ζενίτ κέρδισε με 3-0 τη ΑΕ Λεμεσού, ανέτρεψε το 1-0 του πρώτου αγώνα και πήρε την πρόκριση για τα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η κυπριακή ομάδα έπαιζε με δέκα παίκτες από το 26’ λόγω αποβολής του Ντανιελζίνιο και έφτασε πολύ κοντά στο να οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση, ωστόσο δέχτηκε το γκολ στο 88’ και θα παίξει πλέον στα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ (υποψήφια αντίπαλος του Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ)




Ομάδες που αφορά: ΑΠΟΕΛ, ΖΕΝΙΤ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 06/08/2014 21:38
ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ ΑΠΟΕΛΑΡΑΑΑΑΑΑ ΘΡΥΛΕ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΘΡΥΛΕ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!! Η ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΜΕ 2-0 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΕΡΙΝΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΤΕ ΒΙΝΤΖΕΝΤΙ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ ΟΠΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΕΝΥΣΧΕΙΕΤΑΙ ΜΕ ΛΕΦΤΑ Η ΟΜΑΔΑ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΑΠΟΕΛ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΠΡΩΣΩΠΕΙ ΕΠΑΞΙΑ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΟΥΕΦΑ.

στις 06/08/2014 22:41
mou aresei p xereste oloi otan oi omades enisxionte oikonomika

στις 06/08/2014 23:20
Μπραβο ρε αποελ

στις 07/08/2014 01:48
oreos o apoel

στις 07/08/2014 07:28
Στα παπαρια μας η αποελ. Αυτο που λένε Ελληνοκύπριοι μόνο για να λέμε ειναι. Ποτε δεν άκουσα Κύπριο να λέει ότι ειναι έλληνας. Ότι τους συμφέρει ειναι. Μόνο εμεις μια ζωη τους λέμε έλληνες. Οι ίδιοι λένε ότι ειναι Κύπριοι απλά. Πως λένε για παράδειγμα οι βασκοι ότι δεν ειναι Ισπανοί και οι καταλανοι ότι δεν θα ήθελαν ποτε την Ισπανία. Και σ αυτο μαλακες ήμαστε.

στις 07/08/2014 09:15
καλα μιλαμε το σουπερ γατονι....γαμαει....ετσι....σωστα τ λεει τυπος,νομιζω.....συγχαρητηρια στο σουπερ γατονι

στις 07/08/2014 12:00
ellines eimaste p thelame enosi kai to 1974 h ellada sifonise me tourkia kai ameriki na parei tin misi kupro eimaste ellinokiproioi prodomenoi apo tn ellada

στις 07/08/2014 12:36
ΚΥΠΡΟΣ ΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΝΙΑΑΑ

στις 07/08/2014 15:01
GAMO TA XALOUMIA SAS.MONO A.E.K RE MOUNIAAAAAAAAA

στις 07/08/2014 15:40
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΡΙΣΕΙ ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

στις 07/08/2014 15:41
ΚΑΛΑ Ο ΛΙΒΟΡΝΟ ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ

στις 07/08/2014 15:45
Αντε ρε γαμησου που σας πρόδωσε και η ελλαδα μαλακες. Χειρότεροι απ τους Εβραίους είστε. Μια ζωη στο πάρε. Και τονιζετε και οι περισσότεροι απο σας ότι είστε Κύπριοι και όχι έλληνες. Αν είστε ότι άλλο εκτός έλληνες στα παπαρια μας λουλούδια. "Πας μην ελλην βάρβαρος" λέγανε και οι πρόγονοι μας. Με στείλανε και φαντάρο Κύπρο να φυλαω τους κόπρους που ποτε δεν θέλανε να γίνουν ενα με την ελλαδα για οικονομικού χαρακτήρα λόγους λένε και λέγανε. Μέχρι και το σκατοψευδοκρατος των Τούρκων ήθελε να ενωθεί με την Τουρκία και τα αδέρφια μας μας γράφανε μια ζωη στα παπαρια τους.

στις 07/08/2014 15:48
Και ας μην αρχίσω τώρα με τους Σέρβους...ασε καλύτερα.

στις 07/08/2014 16:40
Supergatoni sta paparia mas h gnomh sou, pote den akouses, pote to allo, pote sou den gamhses, olo provlimata eisai re alvane giauto voulone twra. MONO APOEL

στις 07/08/2014 17:48
supergatoni ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΟΝΤΑ!!!!!!!!!!!!

στις 07/08/2014 17:49
η μαλακια σου φτανει απο εδω μεχρι την αμερικη ΜΑΛΑΚΑ

στις 07/08/2014 18:44
Χα χα τι λες ρε ζητιανε...που τέτοιους σαν και σένα δεν θα τους έβαζα στην επιχείρηση σου ουτε να μου καθαρίζουν τα αμάξια για 5 € την ώρα. Θα ήθελα παρά πολυ να μπορούσε κάποιος να δει ποιος σχολιάζει και τι κατάφερε στην ζωη του ως τώρα. Παπαρι ζητιανε. Με αυτα που δείνω μόνο στα φίλοδωρηματα κάθε μήνα εσυ περνάς 2 μήνες. Αχρηστα τσογλανια.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.