Football League: Νέα ήττα για Ολυμπιακό Βόλου, στην κορυφή η Νίκη (video)

Football League: Νέα ήττα για Ολυμπιακό Βόλου, στην κορυφή η Νίκη (video)



Την τρίτη συνεχόμενη ήττα του γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος ηττήθηκε με 1-0 από τον Ηρακλή Ψαχνών και υποχώρησε στην 4η θέση, την ώρα που οι Ευβοιώτες «σκαρφάλωσαν» στην 2η θέση με 10 βαθμούς, όσους έχει και η Κέρκυρα μετά το 0-0 με τον Φωστήρα. Στην κορυφή η Νίκη, 2-1 τα Χανιά με γκολ στο 90+2’, 8ος ο Ηρακλής, 0-0 με Αιγινιακό!

Δεν σταματάει η κατρακύλα για τον Ολυμπιακό Βόλου, καθώς ούτε η αλλαγή του Νίκου Παντελή αντί του Ντράγκαν Κοκότοβιτς στον πάγκο της ομάδας έφερε αποτελέσμα για τους Βολιώτες, οι οποίοι γνώρισαν 3η συνεχόμενη ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 στα Ψαχνά από τον τοπικό Ηρακλή με αποτέλεσμα να υποχωρήσουν στην 4η θέση της ειδικής βαθμολογίας.

«Χρυσός σκόρερ» για τους γηπεδούχους ο Κρητικός, ο οποίος με γκολ στο 50’ διαμόρφωσε το τελικό 1-0 για τους Ευβοιώτες, οι οποίοι έφτασαν τους 10 βαθμούς και «σκαρφάλωσαν» στην 2η θέση με 10 βαθμούς, ισοβαθμώντας με την Κέρκυρα.

Μάλιστα στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός Βόλου έχασε πέναλτι με τον Γκούρμα για την ισοφάριση, ενώ οι Βολιώτες διαμαρτυρήθηκαν για γκολ του Μελίσση που τους ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ.

Οδηγεί την κούρσα η Νίκη, ούτε τώρα ο Ηρακλής


Football League: Νέα ήττα για Ολυμπιακό Βόλου, στην κορυφή η Νίκη (video)Αντίθετα, η Νίκη Βόλου συνεχίζει να εντυπωσιάζει, καθώς επικράτησε δύσκολα με 2-1 τα Χανιά στο Πανθεσσαλικό και ανέβηκε στην κορυφή με 11 βαθμούς!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τζιώρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο στο 89' ο Λουκίνας σε 1-1 ισοφάρισε για τα Χανιά. Παρόλα αυτά ο Ανιέτε με γκολ στο 90+2’ χάρισε τη νίκη στην Νίκη Βόλου η οποία οδηγεί πλέον την κούρσα στα πλει-οφ.

Στην 2η θέση βρίσκεται μαζί με τον Ηρακλή Ψαχνών και η Κέρκυρα, η οποία έμεινε στο 0-0 με τον Φωστήρα και έφτασε τους 10 βαθμούς, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έμειναν στην τελευταία θέση με 4 βαθμούς.

Την ίδια συγκομιδή βαθμών έχει και ο Ηρακλής, ο οποίος έχοντας νέο πρόσωπο στην τεχνική ηγεσία τον Νίκο Παπαδόπουλο που αντικατέστησε τον Γκιγιέρμο Όγιος, έμεινε στο 0-0 με τον Αιγινιακό, με την ομάδα της Πιερίας από την άλλη να παραμένει γερά στο κυνήγι των πρώτων θέσεων.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Κέρκυρα - Φωστήρας 0-0

Ηρακλής - Αιγινιακός 0-0

Νίκη Βόλου - Χανιά 2-1 (45+1' Τζιώρας, 90+2' Ανιέτε - 89' Λούκινας)

Ηρακλής Ψαχνών - Ολυμπιακός Βόλου 1-0 (50' Κρητικός)

Η βαθμολογία:

1. Νίκη Βόλου 11
2. Κέρκυρα 10
--------------------------
3. Ηρακλής Ψαχνών 10
--------------------------
4. Ολυμπιακός Βόλου 9
5. Αιγινιακός 8
6. Χανιά 4
7. Ηρακλής 4
8. Φωστήρας 4

Το χαμένο πέναλτι του Γκούρμα:



Ηρακλής - Αιγινιακός:



Νίκη Βόλου - Χανιά:




Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΚΕΡΚΥΡΑ

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 23/04/2014 21:19
ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...

στις 23/04/2014 22:17
Α ρε Βολαρα κριμα... Παντως στο τελος θα πανηγυρισουμε την ανοδο!

KaneKorso που παιζεις;

στις 23/04/2014 23:04
ti na peraseis re dimitri xwris ton mpeo den kaneis tpt

στις 23/04/2014 23:24
Ποιον Μπεο ρε Mezzox πλακα κανεις; Η ομαδα εχει μακραν το καλυτερο ροστερ της κατηγοριας (βεβαια πρεπει να το δειχνει και στο γηπεδο). Η ομαδα εχει ροστερ, κοσμο και ιστορια και θα επιστρεψει εκει που ανηκει οσο και αν καπιοι δεν το θελουν!

στις 23/04/2014 23:26
*καποιοι

στις 24/04/2014 00:03
ΜΕΖΖΟΧ, ΛΑΔΩΝΩ... ΗΔΗ ΤΟ ΑΛΚΑΖΑΡ... ΚΑΤΑΤΑΛΑΙΝΕΙΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!

στις 24/04/2014 00:05
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΟΥΝΑΒΟΣ ΧΑΧΑΧΑ! ΜΕΖΖΟΧ ΜΙΑ ΠΑΛΑΜΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ Α' ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ. ΛΑΟ ΛΕΕΙ... ΜΕΖΖΟΧ ΦΙΛΕ, ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ, Η ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΛΑΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!

στις 24/04/2014 00:28
OK KaneKorso ο,τι πεις αγορι μου.

Πες μου ομως κατι:

Τα γκολ του Μπρεσκα τα θυμασαι; Πίκρα τοτε εεε;

στις 24/04/2014 00:30
*θυμασαι ακομη;

στις 24/04/2014 00:33
Τον κοσμο τον εχει δει ολη η Ελλαδα και η ιστορια ειναι γραμμενη!!!!

Σουπερλιγκ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΜΕ και δε μας σταματα ΚΑΝΕΙΣ!!!

στις 24/04/2014 00:48
Τωρα που θα ανεβει το υπερπαραρτημα δεν εχετε καμια τυχη παοκακια και βαζελια

στις 24/04/2014 01:00
Το περι παραρτηματος ειναι οτι πιο αστειο εχω ακουσει κατα της ομαδας μας! Οσοι το υποστηριζουν αγνοουν καποια πραγματα που αποδικνυουν περιτρανα πως κατι τετοιο δεν ισχυει. Σε αυτα προστιθεται και η σημερινη διαιτησια!!!

στις 24/04/2014 01:04
STO VOLO SE SYNANTISA OMORFI MOU OMADA!! APO XWRIO ERXOMOUNA MA KUPELO SIKWNWWWWWW OLEEEE OLEEE OLEEE ZITW O VOLOS MAS OLOI EKEI ANODOS STA MEGALA SALONEIA TIS SUPERLEAGUE!!! FILIA APO VOLW

στις 24/04/2014 01:49
χαχαχα! Αχ ΚΟΥΝΑΒΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ, ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ Κ ΣΤΗΝ ΦΑΠΑ. ΜΕΧΡΙ Κ ΚΥΠΕΛΟ ΣΗΚΩΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ Κ ΑΣ ΚΑΡΤΕΡΟΥΣΑΤΕ ΜΕ ΛΑΧΤΑΡΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ χαχαχα! ΕΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΤΩΡΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΑΒΑΛΕ Κ ΦΙΛΙΚΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ Η ΑΕΛΑΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΣΣΑΝΔΡΙΑΚΟ Η' ΤΗ ΝΙΚΗ? Χαχαχα! ΜΟΝΟ ΜΕ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΝΤΡΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΚΑΤΙ, ΤΙΣ ΤΟΥ Π.Ο.Κ. Κ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. ΟΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΛΙΓΟ Η' ΠΟΛΥ, ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΥΑ

στις 24/04/2014 06:27
Δεν καταλαβα τωρα τι συγκρινετε βολο με λαρισα?? πάτε καλα η δεν ξερετε ιστορια???!!!

Αυτα που εχει κανει η λαρισα δεν προκειτε να τα κανει καμια επαρχειακη ομαδα...!

και επειδη ειδαμε το βολο σουπερλιγκ και την λαρισα μην συγκρινετε βλακειες..... ειδαμε το κοσμο στο πανθεσσαλικο ειδαμε και το κοσμοσ στο νεο γηπεδο της λαρισας... ! πολλοι περισσοτεροι οι λαρισαιοι... και αν πατε να δειτε την τοτε χρονια στα εισητιρια θα το δειτε και μονοι σας....!!

επαιζε καλη μπαλα ο βολος αλλα μην συγκρινετε με λαρισσα!!με αλλη επαρχειακη ομαδα τυπου ξανθη κομοτηνη.,.... οταν ο βολος θα παρει πρωταθλημα ισως τοτε να μπορει να μιλησει για λαρισα!

στις 24/04/2014 11:14
dio omades apo ton volo stin superleague

στις 24/04/2014 11:25
Μεσος ορος εισητηριων στα εντος εδρας παιχνιδια 2010-2011:

Ολυμπιακος Βολου: 6.289

Λαρισα: 5.165

Συνολικα εισητηρια στα εντος, 2010-2011:

Ολυμπιακος Βολου:94.331

Λαρισα:77.474

στις 24/04/2014 12:03
χαχαχα! ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ? ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ Χαχαχα! ΚΟΥΝΑΒΟΝΥΦΙΤΣΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!

στις 24/04/2014 12:12
Στον Armenos απαντησα για τον κοσμο και σε εσενα που η απαντηση σου μπροστα στην αληθεια ειναι: "ο,τι να ΄ναι" δε χρειαζεται τιποτα αλλο.

Αληθεια, αυτη η λεξη που γραφεις στο τελος ειναι απο αυτες που χρησιμοποιειτε στη Λαρσα; Εξηγησε μου σε παρακαλω, θελω να μαθω!!!

Χαχαχαχαχαχαχα

στις 24/04/2014 12:18
ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ Η ΑΕΛ ΕΙΧΕ κ 6.500 ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΛΟΓΩ ΑΡΕΝΑ. ΑλΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΘΕΣΑΙ Κ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΒΙΚΙΠΑΙΔΙΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΔΙΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΟΥΔΕΜΙΑ, ΟΤΑΝ Η ΑΕΛ ΕΧΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΗΝ Γ' ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΣΣΑΝΔΡΙΑΚΟ Κ ΤΗ ΝΙΚΗ ΜΑΖΙ

στις 24/04/2014 12:22
Αχ ΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ Κ ΣΥΖΗΤΑΩ. ΗΜΑΡΤΟΝ Κ ΑΣΕΒΕΙΑ!

στις 24/04/2014 12:27
Και το σαιτ της σουπερλιγκ τα ιδια γραφει. Τωρα το αν ειχες και 6.500 διαρκειας δηλαδη 12.000 περιπου σε καθε ματς ειναι τουλαχιστον αστειο!

*Στα εισητηρια περιλαμβανονται και τα διαρκειας αν ξερεις!!!

στις 24/04/2014 12:30
dimitris gia pes pou to eides.. giati signmi alla se koroidepsan asxima...! den milaw gia meso oro...! milaw genika.. i larisa 8.000 kosmo to gemizei esys? xaxa!! mi sigrinis kati to opoio den sigrinete...! den eimai larisa.. xanthiotis eimai.. alla auto pou les den iparxei san eparxeia i larisa einai i poio megali omada.. asxetos pou tin katantisan..!

στις 24/04/2014 12:35
Armenos τη συγκεκριμενη χρονικη περιοδο η θεσσαλια ειναι κοκκινη. Δεν αμφισβητω οτι καποτε η Λαρισα ειχε ενδοξες στιγμες αλλα τωρα τα πραγματα ειναι διαφορετικα!

Για τον κοσμο δηλαδη αν δεν δεις τον μεσο ορο τι πρεπει να δεις για να κρινεις;

στις 24/04/2014 12:43
χαχαχαχα! ΗΜΑΡΤΟΝ! ΤΙ ΚΑΘΕΣΤΕ Κ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ? ΗΜΑΡΤΟΝ ΞΑΝΑ!

στις 24/04/2014 12:58
Υ.Γ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΙΔΕΣ... ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ Κ ΟΙ 3 ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΒΟΡΕΙΟ ΟΜΙΛΟ ΤΗΣ ΒΟΥ. Χαχαχαχα!

στις 24/04/2014 14:34
δημητρη δυστυχως παντως η ομαδα σου αμαυρωθηκε απο τον μπεο και πολλοι τη θεωρουν πια ως πολυ βρομικη

για αυτο και ολη αυτη η αντιπαθεια

στις 24/04/2014 17:32
kerkyra 8a anebei

στις 24/04/2014 18:59
ΕΙΠΕ Κ ΤΗΝ ΠΑΠΑΡΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΑΚΑΚΑΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΛΛΙΩΣ. Κρα κρα κρα

στις 24/04/2014 19:09
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΚΑΝ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΔΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΕΔΩ ΑΓΑΠΗΤΕ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΡΟSΤ, ΕΔΩ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΙΛΙΚΟ ΧΑΒΑΛΕ. Κ ΒΓΑΛΕ ΤΟ "ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ-ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ" ΜΙΚΡΕ ΔΙΟΤΙ Κ ΑΥΤΟ ΚΛΕΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΛ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΝΕΒΗΚΑΜΕ Α', ΑΛΛΑ ΔΕΝ Σ' ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ, ΚΑΝΕ Κ ΚΑΜΙΑ ΜΙΑ ΓΥΡΑ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ Κ ΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.