Τσάμπιονς Λιγκ: Ρεάλ-Μπάγερν και Τσέλσι-Ατλέτικο στους «4»

Τσάμπιονς Λιγκ: Ρεάλ-Μπάγερν και Τσέλσι-Ατλέτικο στους «4»

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΓΕΡΝ - ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ


Ρεάλ Μαδρίτης-Μπάγερν Μονάχου και Τσέλσι-Ατλέτικο Μαδρίτης είναι τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών, όπως προέκυψαν από την κλήρωση που διεξήχθη στη Νιόν της Ελβετίας.

«Τιτανομαχία» ανάμεσα στην Ρεάλ και τη Μπάγερν έβγαλε η κληρωτίδα για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, με τις δύο ομάδες να συναντιόνται ξανά στους «4» του θεσμού μετά τη σεζόν 2011-12 όπου οι Βαυαροί είχαν πάρει το εισιτήριο για τον τελικό.

Στο άλλο ζευγάρι, η Τσέλσι θα διασταυρώσει τα ξίφη της με την Ατλέτικο σε μια ενδιαφέρον μονομαχία Μουρίνιο -Σιμεόνε.

Τα πρώτα παιχνίδια θα διεξαχθούν στις 22 και 23 Απριλίου ενώ οι επαναληπτικοί στις 29 και 30 Απριλίου, ενώ οι δύο νικητές των ζευγαριών, θα δώσουν το παρών στον μεγάλο τελικό που θα γίνει στη Λισαβόνα στις 24 Μαΐου.

Τα ζευγάρια στους «4»

Ρεάλ – Μπάγερν

Ατλέτικο- Τσέλσι




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΓΕΡΝ - ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.334.656.851.402.201.111.112.77
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.606.001.502.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

47 σχόλια:

στις 11/04/2014 13:40
Real-Mpagern XAMOS!!!

στις 11/04/2014 13:41
ΜΑΤΣΑΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

στις 11/04/2014 13:42
ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ....ΧΑΧΑΧΑ

στις 11/04/2014 13:44
mpager

oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

στις 11/04/2014 13:44
Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΜΠΑΓΕΡΝ! ΩΡΑΙΟΣ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΜΕ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΩΣ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΚΟΡΤΟΥΑ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΙΜΕΟΝΕ ΓΙΑ ΚΟΟΥΤΣ ΟΠΟΤΕ...ΣΚΟΥΡΑ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ! ΧΑΜΟΣ ΣΤΟ ΜΠΑΓΕΡΝ-ΡΕΑΛ Η ΡΕΑΛ ΜΠΑΓΕΡΝ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ! ΜΑΤΣΑΡΕΣ ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΧΑΜΟΣ

στις 11/04/2014 13:46
2011 - 2012 ειχαν ξαναβρεθει στα ημιτελικα οχι περσι αρθρογραφε...

στις 11/04/2014 13:46
Hasta la vista Bayern finalista!

στις 11/04/2014 13:47
«Τιτανομαχία» ανάμεσα στην Ρεάλ και τη Μπάγερν έβγαλε η κληρωτίδα για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, με τις δύο ομάδες να συναντιόνται ξανά στους «4» του θεσμού μετά τη σεζόν 2012-13 όπου οι Βαυαροί είχαν πάρει το εισιτήριο για τον τελικό.

στις 11/04/2014 13:47
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩΣ ΠΟΙΟΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΚΤΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΘΟΓΡΑΦΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!! ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕΖΙΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

στις 11/04/2014 13:53
PAIDIA AMA PROSEKSETE KATI TO 10 H INTER APEKLEISE BARCA KAI TO PIRE,TO 12 H CHELSA TO PIR,E PERSI H BAYERN TO PIRE NOMIZW OTI THA TO PAREI KAMIA ATLETICO OSES VGAZOUN BARCA TO PERNOUN ETSI EGINE STA PROIGOUMENA ME INTER CHELSA KAI BAYERN..ATLETICO TO PAIRNI FETOS

στις 11/04/2014 13:53
bayern chelsea ston teliko

στις 11/04/2014 13:54
i tselsi kanei pos to sikwse kiolas....sigoura..

στις 11/04/2014 14:20
wraioi hmitelikoi

στις 11/04/2014 14:24
real-chelsea teliko kai real cl :)

στις 11/04/2014 14:24
Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάγερν ( Τιτανομαχία) Η κληρωτίδα δεν έπρεπε να τους φέρει τώρα αντιμέτοπους αλλά στον τελικό. Σε αυτόν τον αγώνα θα γίνει ο «χαμός» όσο για τον αλλον αγώνα η Τσέλσι θα τα βρεί σκούρα με την Ατλέντικο γιατί η Ατλέντικο φέτος έδειξε ότι έιναι ομάδα που μπορεί να φτάσει στο τελικό.

στις 11/04/2014 14:26
h tselsi kolofardi omada opos panta tora pou exei kai ton prekniari ton mourinio ston pagko na paei na gamhthei makari na mhn perasei prosopika kai osulogos kai o proponhths polu antipathitikoi

στις 11/04/2014 14:27
ωραιοι ημητελικοι

στις 11/04/2014 14:28
τσελση παμε ρε για τον τελικο

στις 11/04/2014 14:30
re vlaka paxare o courtoua dn paizei m chelsi se kanena ap ta 2 mats..oso g thn bayern dyskolo thn vlepw n pernaei

στις 11/04/2014 14:56
real vs athletic telikos pediaaa 3ipnistai real vs atlhletik

στις 11/04/2014 14:57
opws perusi eixame germaniko emfulio,fetos tha exoume ispaniko emfulio..real-atlentiko teliko!!!

στις 11/04/2014 14:57
ATHLETICO MADRID NA TO SIKOSI! TORA BOREI ME AUTI TI KLIROSI!

στις 11/04/2014 15:14
foverous agones 8a doume ,apo tin arxh h8ela na dw enan agwna Real - Bayern. Kai kata tin gnwmh mou h Atletiko 8a einai auth pou 8a perasei ap to allo zeugari k 8a perimenei tin antipalo tis ston Teliko .. to mono pou euxomai einai h Real na anevasei k pali ru8mous k na einai stin kaliterh dunath forma ths .

στις 11/04/2014 15:31
mexri edo ysoun mourinio kolofarde...

στις 11/04/2014 15:43
teliko atletiko bayern

στις 11/04/2014 16:10
erxomaste 21 i aek 8a to parei re

στις 11/04/2014 16:28
atletico bayern τελικος και θα ναι ματσαρα. Αφου μπορεσε και πεταξε μπαρτσα εκτος, μπορει να το παρει κιολας.

στις 11/04/2014 16:29
Μακαρι να παρει και το γιουροπα ισπανικη ομαδα.

στις 11/04/2014 16:40
re ihaTheyOu ti simainei epeidi petakse barca ektos ? ti itan i barca fetos ? tipota . gia mena i bayern 8a diskoleutei ston imiteliko me real kai i chelsea 8elete den 8elete 8a perasei! dld bayern chelsea final

στις 11/04/2014 17:19
giannissylaios o GAY-ros 8a to parei re

στις 11/04/2014 17:36
PAME MORI TSELSARAAAAAAAA

στις 11/04/2014 18:11
poia real re seis.oloi oi alloi exoun elpides me favorara tin bayern.i real fanike poso ligi eitan me tin dortmun.xwris arxi mesi kai telos.epithetika kali alla sta xaf kai stin amyna parti ekane i dortmund kai aytoktonise.na apokleistei o pepe apo ton mister tsixla;;;undisputed bayern of course

στις 11/04/2014 18:18
real-atletico final!!!!!!

στις 11/04/2014 19:20
Atletiko Bayern telikos sigoura pragmata

στις 11/04/2014 19:31
wraios telikos 9a einai mpagern-atletiko

στις 11/04/2014 20:12
persi itan 2 germanikes omades ston teliko LETE FETOS NA EINAI DIO ISPANIKES?????

στις 11/04/2014 20:36
ΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΠΕΚΛΕΙΑΝ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΟΥΝΑΙΝΕΤ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΕΖΑΜΕ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΡΕΑΛ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΡΕ ΘΡΥΛΕ

στις 11/04/2014 21:24
Και τα δικα σου καλα ειναι, μην ανησυχεις...

στις 11/04/2014 21:39
i real kindinevi sti revans na peksi xoris 4-5 vasikous pextes logo tis kseftilistikis emfanisis me tin dortmount pirane 5-6 kitrines kartes ara prepi na vali stin bayern 3-4 gol kai na piasi ton gouardiola adiavasto...i athletiko tha to sikosi malon...alla ama pai pali i bayern teliko bas kai klisoun to stoma meriki dimosiografi pou thelou kathe xrono ronaldo kai mesi...kala o mesi troi mono ksilo kai katafere kati...ala o alos o klamabebas o parlapipas se 11 xronia se evropaika protathlimata as einai kala o teri tis celsa pou tou xarise esto kai ena kipelo evropis giati to penalti to exase...einai to poio looser staar olon ton epoxon akoma kai ti xrisi bala tou tin dosane gia na poulai i mouri'tou diafimisis

στις 11/04/2014 21:47
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΛΙΚΟ ΤΣΕΛΣΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΟΥΠΑ!!ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!

ΒΛΑΚΑ ΠΑΧΑΡΕ Ο ΚΟΥΡΤΟΥΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΒΛΑΚΑ!!

στις 11/04/2014 22:24
Μοιρασμένες οι προκρίσεις και στα 2παιχνιδια...

στις 11/04/2014 22:33
SteliosR21 o courtois tha paixi mono an i atltiko plirosi ritra 6ekatomiria vlaka

στις 11/04/2014 23:19
ihaTeyOu ΕΓΡΑΨΕΣ (και τα δικα σου καλλα ειναι) ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑ!!!

στις 12/04/2014 13:58
real athletiko...

στις 12/04/2014 15:29
staurosaek esei katse ekei sthn g e8nikh kai meta mila gia emas pou pame ka8e xronoo champions league kai megales omadespou upoklh8hkan mprosta ston olumpiako esei exeis na pas eurwph apo thn epoxh tou noe milas kiolas KOULAAAAA M'AKOUUUUUUUUUUUUUUUS????????????

στις 12/04/2014 15:29
AXXXX KOULAAAAA

στις 21/04/2014 16:14
Ατλετικαρα μην μασαςςςς!!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.