Οριστικά δωδέκατη η Ελλάδα!

Οριστικά δωδέκατη η Ελλάδα!



Ο ανέλπιστος αποκλεισμός της Βασιλείας από τη Βαλένθια στο Γιουρόπα Λιγκ έφερε την Ελλάδα οριστικά στη δωδέκατη θέση της κατάταξης της UEFA, κάτι που σημαίνει πως ο πρωταθλητής της χώρας το 2015 θα είναι απευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ τη σεζόν 2015-16.

Μεγάλο δώρο έκανε στο ελληνικό ποδόσφαιρο η Βαλένθια, καθώς με τη νίκη της (5-0 στην παράταση) επί της Βασιλείας, απέκλεισε την τελευταία ελβετική εκπρόσωπο στην Ευρώπη από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ, κρατώντας την Ελβετία στην 13η θέση της κατάταξης των χωρών της UEFA, πίσω από την Ελλάδα.

Αυτό αυτόματα σημαίνει πως τόσο ο πρωταθλητής όσο και ο κυπελλούχος Ελλάδα του 2015 θα είναι απευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ αλλά και του Γιουρόπα Λιγκ της σεζόν 2015-16 αντίστοιχα.

Αναλυτικά η κατάταξη:


1. Ισπανία 95.284 (4/7)
2. Αγγλία 84.605 (1/7)
3. Γερμανία 81.641 (1/7)
4. Ιταλία 66.772 (1/6)
5. Πορτογαλία 61.466 (1/6)
6. Γαλλία 56.500 (2/6)
7. Ρωσία 46.998 (0/6)
8. Ολλανδία 44.312 (0/6)
9. Ουκρανία 40.966 (0/6)
10. Βέλγιο 36.300 (0/5)
11. Τουρκία 34.200 (0/5)
12. Ελλάδα 33.600 (0/5)
13. Ελβετία 33.225 (0/5)
14. Αυστρία 30.925 (0/5)
15. Τσεχία 29.350 (0/4)
16. Ρουμανία 27.257 (0/4)
17. Ισραήλ 26.875 (0/4)
18. Κύπρος 23.250 (0/4)
19. Δανία 21.300 (0/5)
20. Κροατία 19.625 (0/4)



Ομάδες που αφορά: ΒΑΛΕΝΘΙΑ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

41 σχόλια:

στις 11/04/2014 02:08
ΕΕΤΣΙ!!!

στις 11/04/2014 03:34
krima...

στις 11/04/2014 07:57
eftixos! ante kai tou xronou na ta paei kala kai kamia ali omada ektos tou olimpiakou allios tha mas perasei!

στις 11/04/2014 08:32
an parei kipelo o pao tha pezei stous omilous tou europa league

στις 11/04/2014 09:19
Και η ηλίθια η Valencia κατα του ελληνικού ποδοσφαίρου δουλεύει. Μακάρι να περνούσαν οι Ελβετοί και να έπρεπε να δώσει παιχνίδια ο πρωταθλητής Ελλάδας. Καλύτερα θα ήταν. Να έβλεπα όλα αυτα τα λαμόγια που ξέρουν ότι αν βγουν πρώτοι θα πάρουν κατευθείαν 15 εκατομμύρια ευρώ απτο CL αφού προκρίνονται κατευθείαν σε ομίλους, αν έχωναν 15 - 20 εκατομμύρια μπάς και προκριθουνε. Δεν θα χωνανε. Γιατι θα ήταν πολύ κόπος για ένα αμφίβολο αποτέλεσμα. Πιθανότατα να μην εξαγοράζαν και ουτε όλους αυτούς τους άχρηστους διαιτητές και τις ομαδουλες τότε γιατι και να βγούνε πρωταθλητές- χαστηκε η φοραδα- η κονομα δεν θα ήταν σίγουρη οπως τώρα. Πας και γινόταν καμία εκκαθάριση του ελληνικού ποδοσφαίρου κατα λάθος ελπίζα. Παπαρια όμως. Πάλι πετσινα πρωταθλήματα και πάλι παπαριες θα δούμε και τ επόμενα χρόνια. Κρίμα-

στις 11/04/2014 09:23
Οσο για το σχόλιο του betfreetips έχω να πω ότι η είσαι ακόμα πιτσιρικάς φίλε μου η δεν κατάλαβες πω λειτουργεί όλο το σύστημα. Οχι πάλι ο Ολυμπιακός θα παίξει CL γιατι ειναι απλά Business που την στη σαν πολύ καλα στα παρασκήνια. Οσο ο πρωταθλητής δεν δείνει παιχνίδια θα το παίρνει ο Ολυμπιακός. Ξυπνάτε.

στις 11/04/2014 09:24
Κ θα χωνανε λεφτα να φτιαξουν κ καμμια ομαδα κ οχι οπαδους....

στις 11/04/2014 09:31
Και ειμαι ΠΑΟΚ οπως καταλαβαίνεις. 30 χρονια παοκ τωρα. 25 απο αυτα ζω στο εξωτερικο. Αλλα αν ήταν να βγει έτσι ο ΠΑΟΚ CL και να σφαζει ελληνικές ομαδουλες για να εξασφαλίσει 1η θέση να είσαι σίγουρος θα έλεγα να παει να γαμηθει και ο ΠΑΟΚ. Κάντε ομάδες και καθαριστε επιτέλους την βρώμια. Για τα παιδια που μεγαλώνουν ρε γαμωτο. Λίγο δικαιοσύνη και αξιοκρατία. Ειμαι ΠΑΟΚ φίλε μου και παντού πάω και βλέπω τον ΠΑΟΚ. Και για 2 μερες έρχομαι Ελλάδα για να δώ μόνο ΠΑΟΚ. Αλλα χαίρομαι και όταν βλέπω ομάδες σαν τον Παναθηναϊκό φέτος. Γιατι δεν θέλω να ειμαι βλάκας. Εκτός αυτού να ξέρεις ότι οι τραμπουκισμοι και οι μάγκες μόνο στο κολοχανειο ΕΛΛΑΣ περνάνε.

στις 11/04/2014 10:20
Ακριβώς οι μπαοκτζήδικοι τραμπουκισμοί περνάνε μόνο στην Ελλάδα , Ευρώπη έχει φάπες. Ο Ολυμπιακός με μπατζετ 70 εκατομμύρια κοίταξε στα μάτια μεγαθήρια στην Ευρώπη που είχαν 6πλασια μπατζετ παίζοντας μπάλα κι όχι αντιποδόσφαιρο, εκεί όπου δεν χωράνε δικαιολογίες για διαιτησίες και βλακίες.

στις 11/04/2014 10:22
Ευτυχώς για τον ολυμπιακό με το δώρο της βαλενθια θα μπορέσει να συνεχίσει να επενδύει σε ποιοτικούς παίκτες, η μόνη Ελληνική ομάδα που έπαιξε ποτέ σοβαρή μπάλα

στις 11/04/2014 10:31
gamw to xristo sou deler

στις 11/04/2014 10:43
Επειδή μάλλον δεν βγηκες ποτε απ την γειτονιά σου και εκτωνονεσαι μόνο στην μπάλα και όταν νικάει η ομάδα σου δεν σε περνώ και πολύ σοβαρά. Γενικά πως μπορείς να μιλάς για τραμπουκισμο μιας ομάδας η οποία έχει να πάρει πρωτάθλημα απ την εποχή του κωστικου...Ολα στην ζωή ειναι και κάπου θέμα επιπέδου και νοημοσύνης.δεν ειμαι εδώ με λειτουργεί εκπαιδευτικού αλλα αν έβλεπες λίγο απο Ευρώπη και ζουσες τα στάδια σε Γερμανία , Αγγλία, Ελβετία Ισπανία σίγουρα θα ντρεποσουν για την κατάσταση που διμιουργητε πασει θυσίας στην μαμά ελλαδα. Εγω προσωπικά σε διαβεβαιώνω ότι ο Ολυμπιακός ειναι μεγάλη ομάδα μόνο στην ελλαδα και κάθε ποδόσφαιρο φίλος στην Ευρώπη ξέρει πιο πολύ την Celta de Vigo η την Sheffield United παρά τον ολυμπιακό. Οπότε για μεγάλη ομάδα αλλού. Και αν νομίζεις ότι έκανες 2 κολοταξιδια με τον ολυμπιακό 6 ώρες πριν αρχίσει το ματς και μετα σφαίρα πίσω ελλαδα στην Ευρώπη και μπορείς να κρίνεις την κατάσταση Ευρώπης και Ελλάδας γαματα. Μπορείς να συγκρίνεις την κατάσταση σίγουρα με

στις 11/04/2014 10:48
Με την Αφρική. Εκεί συμφωνούμε. Ενα πασει περιπτώσει...εγω πάω να δώ αυτήν την βδομάδα την Dortmund live. Και ξέρω ότι θα δώ μπάλα. Εσυ πανε να δεις την σούπερ ομάδα Σου ( που έπαιξε CL περισσότερο απο Bayern και Real τα τελαιυταια χρόνια) εναντίον του Απόλλωνα για να χάρεις. Αν αυτό που δεις ειναι μπάλα και χαίρεσαι πανε μετα και κανε και ένα IQ Test. Καλο θα σου κανει. Ποτε δεν ειναι αργα αν και μου φαίνεσαι ήδη, και συγνώμη δηλαδή , καμένο χαρτί.

στις 11/04/2014 11:14
supergatoni

ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ ΕΓΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΛΕΣ

στις 11/04/2014 11:18
Συγκρίνεις ανόμοια μεγέθη. Dortmund που έχει 300 εκατομμύρια μπατζετ (που παρεπιπτόντως είχε φάει 3αρα απο τον ολυμπιακό και σίγουρα τον γνωρίζουν πολύ καλά οι οπαδοί της) με τον ολυμπιακό των 70? Για ρεαλ,μπαρτσελονα, μπαγιερν που εχουν 500 δεν συζητάμε.

Διαβάζω ξένα φορουμς και δημοσιεύματα και βλέπω τι λένε. Για όλους ήταν θετική έκπληξη ο φετινός ολυμπιακός. Σε όλα τα Ευρωπαϊκά ματσ σκόραρε πλην ενός. Πάντα μιλάμε για απόδοση τηρουμένων των αναλογιών. Εσύ ως πακτζής τι θα πεις? Θα παραδεχτείς ότι ο ολυμπιακός έπαιξε μπάλα (ειδικά μέχρι τον Φλεβάρη) κι έφερε αποτελέσματα στην ευρώπη αποκλείοντας μπενφίκα? Όχι βέβαια νομίζεις ότι η ομαδούλα σου που έπαιζε σύστημα 10-0-0 όποτε έβρισκε απέναντι της σοβαρή ομάδα εξαιτίας της παράγκας δεν πήρε πρωτάθλημα. Κλάψε λίγο ακόμα που ο ολυμπιακός παίζει ευρώπη και κερδίζει εντυπώσεις ενώ η ομάδα σου δεν κάνει τίποτα ούτε μέσα ούτε έξω

στις 11/04/2014 11:25
Querty δωσε κι εσυ πονο πικραμένο αγόρι

στις 11/04/2014 11:29
Και για να μην παρεξηγηθώ δεν είπα ποτέ ότι χαίρομαι που ο ολυμπιακός νικάει ομάδες επιπέδου παοκ κι απόλλων σμύρνης , προτιμώ να παίζει μπάλα 4-5 μήνες στο cl κι ας μην νικάει τόσο πολύ Ελλάδα, όμως γνωρίζουν όλοι ότι το πρωτάθλημα είναι επιπέδου β αγγλίας και αν. Γιαυτό και ο ολυμπιακός το παίρνει για πλάκα , και να θέλει δηλαδή δύσκολο να χάσει.

στις 11/04/2014 11:31
Οπότε το μόνο που μπορεί να γίνει ειναι οι αλλοι να φτιαξουν ομαδα , δεν εξαρταται απο τον ολυμπιακό. Όσο όμως ομάδες όπως ο παοκ που έχουν σχετικά μεγάλο μπατζετ επενδύουν στο ποδόσφαιρο του 10-0-0 , σε ξύλο και ψευτομαγκια σαν στυλ ποδοσφαίρου δύσκολα τα πράγματα

στις 11/04/2014 11:35
Κι οσο για iq δεν σε παιρνει να μιλας οπαδε ομαδας που εχει κανει αγαλμα τον Γκαρσια επειδη ριχνει κλωτσομπουνίδια και οι οπαδοι της σπανε αμαξια απλα επειδη εχουν αθηναικες πινακιδες

στις 11/04/2014 11:35
Εχετε γινει συμβολο βλακειας...

στις 11/04/2014 11:57
Το IQ ρε βλάκα έλληνα δεν έχει να κανει με πια ομάδα υποστηρίζεις. Το IQ έχει να κανει με τι έχεις καταφέρει στην ζωή σου. Με τον τροπο που γράφεις καταλαβαίνω περίπου τι έχεις καταφέρει...και ειμαι 1000% σίγουρος ότι αυτα που βγάζω την ημέρα δεν τα βγάζεις σε ένα μήνα. Οπότε μην τα κόβεις πολλα και κοιτα να διαβάσεις κανένα βιβλίο μπάς και ανοίξουν τα ματιά σου γιατι με κλειστά ματιά πας. Στα παπαρια μου ο γκαρσια μεγάλε. Ο ΠΑΟΚ ειναι η ομάδα μου. Και 5η Εθνική να πάμε. Πάλι στα παπαρια μου. ΠΑΟΚ θα ειμαι. Δεν ειναι θέμα IQ.

στις 11/04/2014 12:14
Σιγά ρε κομπλεξικέ Ελληνάρα που πήγες στας Ευρώπας και έγινες πολιτισμένος. Όπου και να πας μπουρτζόβλαχος και κομπλεξικός θα σαι και είμαι σίγουρος απο τον τρόπο που γράφεις ότι τα Γερμανάκια σε έχουν στην φάπα. Κουβαλάς μεγάλο πόνο λέμε. Περαστικά.

στις 11/04/2014 12:27
Siga re supergatoni pou tha mas didaxeis peri IQ pou mas to pezeis kai dianooumenos tromara sou...apo auta pou grafeis fenete oti eise kai esy enas apo tous pollous antiolimpiakous pou apo to poly misos sou den vlepeis tin alhtheia...Opws kai na xei bravo ston olympiako pou prospathei MONOS tou na kratisei thn ellada psila,giati otan pezei mia ellhniki omada vlakes prepei oloi mas na tin yposthrizoume kai oso kai na sas ponaei o olympiakos tha vriskete kathe xrono stous omilous tou champion leuage na kanei perhfanous tous olympiakous ALLA KAI OLOUS TOUS YGIEIS SKEPTOMENOUS FILATHLOUS..Perastika sas loipon

στις 11/04/2014 12:28
eyxaristoume balen9ia

στις 11/04/2014 12:58
peite kialla

στις 11/04/2014 14:32
ta 7/10 twn vathmon einai apo ton olimpiako !!

στις 11/04/2014 14:40
Αν ειναι δυνατόν. Πόσο μεγάλα αρχιδια έχετε όλοι μπροστά στον υπολογιστή. Πειράζει η αλήθεια αλλα δυστυχώς φίλε μου αλλα έτσι ειναι. Φαε σκατα και πανε στο γήπεδο μετρώντας τα τελαιυταια σου Cent να εκτονωθεις. 1 μέρα: 1 μήνας. Και γαμισα διανοούμενους βλάκα. Οσους φίλους είχα μέσα δεν είχες φίλους. Παπαρια ελληναραδες ντεμεκ τα αρχιδια μου τα 2.

στις 11/04/2014 15:21
mangas01 eisai kathusterhmenos mono ugeieis skeptomenos den eisai esu arrwste kologaure

στις 11/04/2014 15:22
χαχαχαχα καλα μιλαμε το χεις τερματισει το βλακομετρο. Μπαινεις σε ενα στοιχηματικο σαιτ για να τσακωθεις για ομαδες και παριστανεις εδω περα τον φραγκατο διαννοουμενο. Πραγματικα δεν περιγραφω αλλο.

στις 11/04/2014 15:25
Μαλλον 1 μέρα: 10 φαπες θες να πεις. Ελα βγαλε κι αλλο κομπλεξ να φυγει ο πονος απο τις καρπαζιες εκει στα ξενα.

στις 11/04/2014 15:29
ante gauroi tin glitosate pali,giati an pezate prokrimatika klafta xaralampe

στις 11/04/2014 15:43
Δούλευε για 20 € ξεβραξωτε. Τα καθημερινά μπουρμπουαρ που δείνω ξυπολητε.

στις 11/04/2014 15:55
πσσσσσσσ εισαι πολυ large να ουμ, και ειπες να ειπες να μπεις στο agones.gr να μας πεις οτι εισαι λεφτας.

Α ρε κακομοιρογλου για λυπηση εισαι

στις 11/04/2014 15:55
Δεν νομιζω οτι ειναι 15 χρονος, μαλλον 35 χρονος παρθενος πιο πιθανο

στις 11/04/2014 17:18
Πονάει άρχιδακι γαυρε. Κοιτα μην σε λίγο δεν έχεις να φας και σε φέρει ο δρόμος σου εδώ πάνω γιατι θα σου δείνω 8€ την ώρα για να μου κανεις αέρα τα αρχιδια. Και αν δεν ήσουν τόσο γελιος θα μπορούσα να δώσω το όνομα μου να μπεις στο google να δούμε πιος ειμαι εγω και πιος εσυ. Παλιομαλακισμενα τσογλανια. Γαμω την αμάθεια σας. Πως να πάμε μπροστά με σας ρε κολοπαιδα. Τίποτα δεν ειναι τυχαίο.

στις 11/04/2014 17:20
Αντε ρε τοσα χρονια ο ολυμπιακος περνει προταθλημα και οταν παει CL ειναι η παρθενα του ομιλου μονο φετος κατι εκανε ... Και γιαυτο το Ελληνικο ποδοσφαιρο καταστρεφετε! Τοσα εκατομμυρια περνει τοσα χρονια και ειναι στο επιπεδο του Παοκ!

στις 11/04/2014 17:43
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!!!!

στις 11/04/2014 17:44
ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ-ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ-ΓΗΠΕΔΑ

στις 11/04/2014 17:44
ΜΟΝΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ......

στις 11/04/2014 21:42
supergatoni ελα ρε συγχωρα με δεν γνωριζα οτι ειχε celebrities το agones.gr χαχαχαχαχαχα

Κι εσυ με 2000 ευρω που βγαζεις τη μερα δινεις μονο 8 ευρω την ωρα στους υπαλληλους σου και για μπουρμπουαρ ολα κι ολα 20 ολοκληρη τη μερα? Εισαι πολυ τσιπης ρε για τόσο φραγκατος.

Καλα νομιζα οτι τερματισες το βλακομετρο αλλα εκανα λαθος. Εισαι πραγματικα αρρωστος ψυχικα για να καθεσαι να λες τετοιες παπαριες. Σε δικαιολογω μονο αν εισαι 15 οπως λεει ο γιωργακης απο πανω, διαφορετικα πρεπει να πας να κοιταχτεις και το λεω σοβαρα.

στις 12/04/2014 16:00
akou ti lene o olympiakos sovari mpala re auta pou sas lene oi proedroi sas min ta pisteuete!!!!!!!!!! mesa sto sthsimo ante re

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.