Football League: Άλμα ανόδου για Ολυμπιακό Βόλου (video)

Football League: Άλμα ανόδου για Ολυμπιακό Βόλου (video)



Με δύο γρήγορα τέρματα των Καπετάνου (6’) και Γκούρμα (10’) ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε με 2-1 στην Κέρκυρα στο ντέρμπι-κορυφής της 1ης αγωνιστικής των πλει-οφ της Football League και ξέφυγε με 9 βαθμούς στην πρώτη θέση της ειδικής βαθμολογίας. Τρία δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι!

Άλμα επιστροφής στην Σούπερ Λιγκ έκανε ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος ήταν ο μεγάλος νικητής (2-1) στο ντέρμπι κορυφής με τη Κέρκυρα στο ομώνυμο νησί και ξέφυγε με 9 βαθμούς στην πρώτη θέση της ειδικής βαθμολογίας(είχε μπόνους 6 βαθμών ως πρώτος του Ν. ομίλου).

Οι Βολιώτες ξεκίνησαν εντυπωσιακά και πήραν πολύ γρήγορα προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ των Καπετάνου (6’) και Γκούρμα (10’). Η Κέρκυρα είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να απαντήσει άμεσα, με τον Καραδέμητρο να σημαδεύει το δοκάρι των φιλοξενούμενων στο 12’, ενώ στο 16’ ο Σουάνης δεν μπόρεσε να ευστοχήσει από την μικρή περιοχή!

Όμως ο δεύτερος με κεφαλιά στο 39’ μείωσε σε 2-1 και ξαναέβαλε στο παιχνίδι την Κέρκυρα, η οποία στην επανάληψη είχε δύο δοκάρια (73’, 80’) για να φέρει στο παιχνίδι στα ίσα! Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο γκολ, με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός Βόλου να φύγει με τη νίκη από την Κέρκυρα και να τεθεί από νωρίς επικεφαλής της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Τρίτη

Κέρκυρα – Ολυμπιακός Βόλου 1-2

Τετάρτη

ΑΟ Χανιά- Ηρακλής Ψαχνών (15:30)
Ηρακλής – Φωστήρας (18:00)
Νίκη Βόλου – Αιγινιακός

Η ειδική βαθμολογία των πλει-οφ:

1. Ολυμπιακός Βόλου 9 (1)
2. Κέρκυρα 6 (1)
3. Νίκη Βόλου 2 (0)
4. ΑΟ Χανιά 1 (0)
5. Αιγινιακός 0 (0)
6. Ηρακλής 0 (0)
7. Ηρακλής Ψαχνών 0 (0)
8. Φωστήρας 0 (0)




Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 08/04/2014 20:06
Ω Βολαρα μου τρελενομαι...

στις 08/04/2014 20:07
Δε μας σταματαει τιποτα!!!!

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕΕ!!!

στις 08/04/2014 20:09
ΒΟΛΟΣ ΒΟΛΟΣ ΒΟΛΟΣ ΒΟΛΟΣ

!!!!!!!!!!!!!!!

στις 08/04/2014 20:18
egw na ta vlepw afta pou evlepa 7,50 kai fovithika na to valw...

στις 08/04/2014 21:14
re to pararthma tou gaurou erxete gia na ksanapesei...

στις 08/04/2014 21:34
ΑΥΡΙΟ ΗΡΑΚΛΑΡΑ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΤΡΑΙΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΗΜΕΝΑ Ο ΚΛΑΨΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟΝ ΓΑΜΙΣΟΥΜΕ ΚΛΑΨΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

στις 08/04/2014 22:10
t arxidia mou tha vgeis gria!ekei ekei sthn b ethnikh me ton aroulh parea!mia polh mia omada

στις 08/04/2014 22:26
ΜΙΑ ΤΖΑΤΖΙΚΙ ΜΙΑ ΠΑΤΑΤΕΣ ΒΡΟΜΟΤΟΥΡΚΕ ΕΛΕΙΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΚΟΛΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΟΥ ΤΟΥΡΚΕ Ε ΤΟΥΡΚΕ

στις 08/04/2014 22:41
Βαζελάκια ακόμα πονάτε από το γαμήσι που σας ρίξαμε πριν 2 χρόνια!!!Η ιστορία επαναλαμβάνετε, πλυθείτε και ελάτε να σας ξανασκίσουμε τον κώλο!!!!!!!!!!!!!!

στις 08/04/2014 22:58
ntinosree

0-1

3-2

2-1

θυμασαι;

στις 08/04/2014 23:10
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ(ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ)

στις 08/04/2014 23:14
Ελα ρε βολαρα τρελανε μας!!!

στις 08/04/2014 23:56
arkan ston kolo ths mana sou ta vazw tosa xronia t arxidia mou!milane kai oi aoratoi ths polhs xaxaxa

στις 09/04/2014 00:18
Χαχαχαχαχα, παραρτημα λενε!!!

ερε γελια.

Α ρε Βολαρα τι τους εχεις κανει!!!!

στις 09/04/2014 05:37
TOYΡΚΕ ΡΟΥΦΙΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΛΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣΟΥ ΘΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΙΣΕΙ ΠΡΟΤΑ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Η ΓΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΛΥΦΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ

στις 09/04/2014 12:14
ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΣΕΙΣ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΚΟΠΙΑΝΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ; ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΧΥΣΑΜΟΛΙ

στις 09/04/2014 13:44
kologries mia zwh b tha eisaste dn prokeitai na anevete poutanes aoratoi mia zwh! ta xysia mou trwei h mana sou arkan!o gauros tha mas kanei ena tsimpouki wraio thn tetarth!5-1 aoratoi

στις 09/04/2014 15:24
egw nmz pos 8a perasi o olympiakos bolou (an kai den ton simpa8o idietera) h kerkira kai o hraklis auti einai h apoji mou emena ti 8elete tin kratate an den tote peta3tetin

στις 09/04/2014 16:52
th'anevei pali to sixama?

στις 09/04/2014 20:22
flamel xaxaxaxaxaxa

Τι σας εχει κανει η βολαρα ρεεεεεεεεεε;;;;;

Πολυ πικρα βλεπω χαχαχαχα!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.