Οι «8» του Τσάμπιονς Λιγκ

Οι «8» του Τσάμπιονς Λιγκ



Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να προκριθεί στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ με αποτέλεσμα η οχτάδα της φετινής διοργάνωσης να αποτελείται από τρεις ισπανικές ομάδες, δύο αγγλικές, δύο γερμανικές και μια γαλλική. Την Παρασκευή (21/3, 13:00) η κλήρωση στη Νιόν της Ελβετίας.

Δεν θα υπάρχει τελικά ελληνική εκπροσώπηση στους προημιτελικού του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-0 του Ολυμπιακού στο «Όλντ Τράφορντ» και έγινε η δεύτερη αγγλική ομάδα μετά την Τσέλσι που εξασφάλισε την πρόκριση για τα προημιτελικά, καθώς Άρσεναλ και Μάντσεστερ Σίτι δεν κατάφεραν να προκριθούν.

Οι Ατλέτικο Μαδρίτης, Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα από Ισπανία, Ντόρτμουντ και Μπάγερν από Γερμανία και Παρί Σεν Ζερμέν από Γαλλία είναι οι υπόλοιπες 6 που θα δώσουν το «παρών» στην κλήρωση των προημιτελικών που θα γίνει την Παρασκευή (21/3) στις 13:00 ώρα Ελλάδας.

Να σημειωθεί πως σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης, δεν υπάρχει διαχωρισμός μεταξύ ισχυρών και ανίσχυρων, ενώ δεν υπάρχει ούτε «εμπόδιο» στο να τεθούν αντιμέτωπες ομάδες που προέρχονται από την ίδια χώρα ή τον ίδιο όμιλο.

Τα πρώτα ματς θα γίνουν 1 και 2 Απριλίου και οι επαναληπτικοί 8 και 9 του μήνα. Οι πρώτοι αγώνες των ημιτελικών θα γίνουν 22 και 23 Απριλίου, ενώ οι ρεβάνς 29 και 30 του μήνα. Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 24 Μαΐου στο «Ντα Λουζ» της Λισαβόνας.

Οι «8» του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ:

Ρεάλ Μαδρίτης, Ατλέτικο Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα (Ισπανία), Τσέλσι, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία), Μπάγερν, Ντόρτμουντ (Γερμανία), Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΤΣΕΛΣΙ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 20/03/2014 04:47
pame mwri atletico ston teliko !!

στις 20/03/2014 08:43
makria apo bayern real kai barcelona

στις 20/03/2014 09:55
POU EINAI O OLYMPIAKOS??

στις 20/03/2014 10:15
koufales erxomasteeeeeeee

στις 20/03/2014 10:52
real-tselsi,barca-bvb,man.u.-bayern,atletico-pari...an den ta piasw ola to ligotero ena zeugari sigoura hahaha :P

στις 20/03/2014 12:25
real tha to parei to champions league opote opia kai na eine ta zevgaria adiaforo mas eine

στις 20/03/2014 13:48
paidia me poion etyxe telika o gay-ros

στις 20/03/2014 14:07
BvB-Man Utd

στις 20/03/2014 14:15
@Querty Stin mana sou psile

στις 20/03/2014 14:24
xaxa oi gauroi 8eloun na pesei h United me thn Bayern!xaxax tous ponese xtes

στις 20/03/2014 14:39
ARXIMIDI oti omada kai na eisai ftase ekei poueftase xthes o olimpiakos kai meta ta leme ...

AS THIMITOUME ...

o rouney pernei 300.000 ton mina !

1 PEKTIS !!!

EXEI POLY MEGALA ONOMATA I UNITED KAI TO XERETE !

στις 20/03/2014 14:41
exoume ftasei psilotera asteie aggele199,thes na sou freskarw tin mnimi i isoun agennito akoma tote?

στις 20/03/2014 14:42
stous 16 tou c.l ftanoun kathe xrono 16 omades kai polles apo autes einai oi idies kai oi idies.ki esy to ekanes thema pou eftases ws ekei?syxaritiria re..

στις 20/03/2014 14:51
aggellos199

EFTASA PERSI STO TELIKO

στις 20/03/2014 15:29
elliniki omada lew !! ok kai egw eimai bayern ti simeni efto ??

στις 20/03/2014 15:45
ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΕΦΕΤΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Η ΠΑΡΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ!

στις 20/03/2014 17:12
Τωρα καταλαβαινω γιατι ο ολυμπιακος διαμαρτυρεται για την διαιτησια...!!! Ο φαν περσι στο πεναλντι κανει βηματα !!!

στις 20/03/2014 18:04
axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaxaxaxaoaoxaoxoaoxaoxoaoxoaoxaoxoaoxoaoxaoxoaoxaoxoaoa ekane vhmata tous esfaxe h diaithsia

στις 20/03/2014 18:13
ρε βλακες μιλατε ,,ειδατε φασεις ,κατοχη τι να μας πειτε ρουφατε απο τον οφη ,κολοβαζελοι,κολοματσεστερ ελληνες ειστε,ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.............ασχετοιιιιιιιι.

στις 20/03/2014 18:58
no mercy o van persi

στις 21/03/2014 13:39
MARINAKHS ΤΡΟΜΕΡΟ ΜΥΑΛΟ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΕΠΕΙΧΗΡΙΜΑΤΙΑΣ.....ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΩΣ....ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ!!!ΔΙΩΧΝΕΙ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΠΡΙΝ ΤΑ ΜΑΤΣ ΜΕ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΙ....ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΝΟΜΑ!!!ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΠΟΥ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΑΝΕ ΑΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΣΤΑ ΜΑΤΣ Ο ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ....Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΕΡΕΙΠΙΟ ΑΛΛΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ....ΧΑΝΕΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ 8...ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΑΓΕ ΤΟΝ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΓΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ....ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΕ ΟΜΙΛΟΥΣ ΣΤΟ CH.LEAGUE....KATA SYNEPEIA TA ESODA POY BAZEI STHN TSEPH KAΘE XRONO.....ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΤΑΒΕΡΝΙΑΡΗΣ...ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΠΟΥΤΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ ΚΑΙ ΠΑΟΚ...ΚΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΘΑΜΕΝΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ...ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΡΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΘΑΜΕΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.....ΦΟΒΕΡΟΣ EΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΙΑΣ RESPECT!!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.