«Η τιμωρία του Ολυμπιακού δόθηκε το βράδυ της Κυριακής στο γήπεδο»

«Η τιμωρία του Ολυμπιακού δόθηκε το βράδυ της Κυριακής στο γήπεδο»

Αφορά τον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΡΗΣ


Για «παρενέργειες του 0-3» και πως «η πραγματική τιμωρία δόθηκε στο γήπεδο» αναφέρει μεταξύ άλλων η ΠΑΕ Παναθηναϊκός σε ανακοίνωση-απάντηση αυτής που εξέδωσε νωρίτερα ο Ολυμπιακός.

Λίγη ώρα μετά την ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός για τα όσα έγιναν στο ντέρμπι της Κυριακής, η «πράσινη» ΠΑΕ έδωσε την απάντηση της, χαρακτηρίζοντας την ανακοίνωση των «ερυθρόλευκων» προϊόν «παρενεργειών του 0-3».

Μάλιστα αναφέρεται πως η «η πραγματική τιμωρία δόθηκε το βράδυ της Κυριακής στο γήπεδο».

Αναλυτικά:


«Αν στη διοίκηση του Ολυμπιακού είχαν το θάρρος και τον ανδρισμό να ζητήσουν έστω και μία συγνώμη για όσα (ξανά) έκαναν μπορεί και να μπαίναμε σε δημόσιο διάλογο μαζί τους. Με τις παρούσες συνθήκες και με τις παρενέργειες που τους προκάλεσε το 3-0 είναι χάσιμο χρόνου.

Πάντως, μεταξύ άλλων προκαλεί εντύπωση η επίθεση που κάνουν στην Ελληνική Αστυνομία επειδή προφανώς με τη στάση της δεν άφησε να θρηνήσουμε θύματα με επανάληψη των γνώριμων εισβολών στον αγωνιστικό χώρο από οπαδούς που…
“διδάσκουν ήθος”.

Την ώρα δε που ολόκληρο το υγιές ποδοσφαιρικό στερέωμα είναι βέβαιο -με βάση τα γεγονότα - για την τιμωρία της έδρας του Ολυμπιακού εμφανίζονται “έγκυρα” ρεπορτάζ σύμφωνα με την οποία κάτι τέτοιο θα αποφευχθεί. Σαφώς και τίποτα δεν μπορεί να μας εκπλήξει στην Ελλάδα.

Σε κάθε περίπτωση η πραγματική τιμωρία δόθηκε στον Ολυμπιακό το βράδυ της Κυριακής ΜΕΣΑ στο γήπεδο και με τη στάση των αντιπάλων μας φαίνεται πως θα κάνει πολλά χρόνια να ξεχαστεί».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΡΗΣ
1Χ2OverUnderX2
1.254.658.501.801.653.01
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.552.607.002.101.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 04/03/2014 23:16
ree eleos to exete pistepseiiii.. ta leme ston teliko kipelou gia poli gelio (ean perasete ton ofi)

στις 04/03/2014 23:26
triara reeeeeeeeeeee gataki

στις 04/03/2014 23:43
pia timoria re malakes....kamia ousiastiki zimia den ekane ayto to paixnidi...den ntrepeste pou exete katantisi etsi ton pana8inaiko na xereste epidi pire 1 paixniis ....ntropi ka8e kiriaki ginete to poutanaki tis ka8e mia omadas tis super league.

στις 05/03/2014 00:47
RE VLAKA KOUVANE 0-3 KAI SPITI SOU

στις 05/03/2014 03:15
TSOUTSEKIAAAAAAAAA...3-0 ANTE GEIAAAAAAA

KALWS TA PAIDIA..KALWS TA 3-00000

...SAS TSOUZEI KAI THA SAS TSOUZEI GIA POLLA XRONIA REEEEEE....

AN XANAME 5-0 EMEIS NEA OMADA EIMASTE..STIS MPALES MAS LOIPON..ESEI OMWS TWRA TSOUKSTE KAI FATE TO SANO POU SAS TAHZEI O MARINAKIS..KANTE KAI MPEEEEEE META (EINAI TO ZWADIKO REPSIMO SAS)...

στις 05/03/2014 03:18
KAI OSO GIA TON TELIKO KIPELOU POU SAS EIPANE GIA NA MIN KLETE KAI LETE..KATALAVETETO..EMEIS ZOUME GIA TIN PANATHA XWRIS SANO..AN XASOUME STA ARXIDIA MAS (OPWS KAI PROXTES AN XANAME KAI 4-0)..AN DEN XASOUME OMWS TOTE GIA ALLA 30 XRONIA THA KRIVESTE..GIAUTO PARTA TO AHTTHTO KAI VALTE TO EKEI POU KSERETE ESEIS POU TRWTE SANO (OI IGIEIS FILATHLOI ENNOEITAI OXI..AN KAI IGIEIS OLIMPIAKOI EINAI 5 TO POLI 10 ATOMA ETSI OPWS SAS EXOUN KANEI..)

στις 05/03/2014 03:19
MONO MIN MILATE PALI POLI GIA 3ARES KI 4ARES MIN VALOUME TA PADAKIA APO TO NIPIAGWGEIO POU EXOUME KAI SAS RIKSOUN PALI KAMIA 3ARA I 4 ARA KAI META THA METRAME AUTOKTONIES..XAXAXAXA

στις 05/03/2014 03:45
Bgale to sima tis Atledico re lage kai bale tou PAO, prosbalis kai tous Ispanous, big bed = draw afto egine kai me ton gavro, opos egine kai me barcha me sosidad, opos kai me poles ales omades. Nikas me 3-0 ton Gavro kathe 18 xronia kai to thewris kai katorthoma ? mia zwi stin klapsa kai 2ros erxese, exis gini i poutana tou ergoteli kai tou platania, o Gavros exase mia fwra fetos opos kai persi apo ATROMITO. kai to kanate kai thema blakamades

στις 05/03/2014 04:07
na Ypenthimisoume ton xilodarmo tou dietiti stin leoforo ? i na Ypenthimisw stin prasini PAE oti exoun enan prwin doikiti tis astinomias san arxigo asfalias ?? ade geia

στις 05/03/2014 08:20
Λοιπον για να μιλησουμε με νουμερα! μολις διαβασα και στο gazzeta.!

το μπατζετ ολον των παικτων του παναθηναικου ειναι 1.9εκα.! ενω στο ολυμπιακο μονο ο σαβιολα ειναι 1.2εκ?νομιζω!

μιλαμε για χαωδεις διαφορα μπατζετ.. και ομως εριξαν 3....!Μπραβο στον Παναθηναικο αν και δεν μου αρεσουν που το καταντησαν σε αυτη τη καταστααση....!

Τωρα παμε γαυρακια στο ποιο σοβαρο ζητημα....! η τιμωρια κυριε λαμογιο Μαρινακη και τα 2 κολληταρια σου μωραλη και Σαρρη..! Η Τιμωρια σας ηταν χωρις κοσμο στον αγωνα με τον Παοκ......γιατι ειναι η μονη κενη ημερα μετα εχουμε ημητε. και τελικους.. τα παιχνιδια του οσφπ στην ευρωπη!

ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΓΝΩΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ........ ΠΗΡΑΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΤΟ ΚΟΛΛΗΤΟ ΣΑΣ ΚΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΗΜΕΡ. ΤΙΣ ΤΙΜΩΡΙΑΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΟΣΜΟ,!

Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΚΑΙ Ι ΑΥΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....! ΕΝΑΝ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΟΠΩΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.. ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΧΑΙΝΕΤΕ ΟΛΟΙ Η ΕΛΛΑΔΑ! ΝΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΤΗΝ UNIDET ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ...!

ΑΛΛΑ ΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟΣΑ

στις 05/03/2014 08:25
ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΙΑΝΟΥ ΠΛΑΤΕΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ? ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΙ ΠΑΙΚΤΕΣ???

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΟΚ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.. ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΩΡΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΚΟΣΜΟ..... ΕΝΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ Ο ΣΑΛΜΠΙΓΓΙΔΗΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΥΤΖΑ ΕΦΑΓΕ 2?3? ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕΣ??

ΕΧΕΤΕ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ??

ΕΝΑΝ ΠΟΛΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΧΑΙΝΕΤΕ ΟΛΟΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΣ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ.. ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΥΓΕΙΣ ΑΥΤΟΙ Η ΥΓΙΕΙΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ....!

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΟΡΑΜΑ ΕΧΕΤΕ ΚΥΡΙΕ ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ... ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ!!

ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΚΥΡΙΕ ΨΕΥΤΗ ΛΑΜΟΓΙΟ ΜΑΡΙΝΑΚΗ... ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΠΟΛΛΟΥ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΗΘΡΕ ΣΤΟ ΓΑΥΡΟ ΕΙΠΕ ΘΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΙΙΣΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΔΙΚΑ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ....! ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ.......! ΤΟ 70% ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΙ ΚΥΡΙΕ ΛΑΜΟΓΙΟ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΤΟΥΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΣΤΟΥ ΥΓΕΙΙΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ..ΔΕΝ Π

στις 05/03/2014 08:27
ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ......! ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΝ ΚΕΔ ΤΗΝ ΕΠΟ ΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΔΑ ΣΑΣ......! ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΟΒΩΝΤΑΙ ΕΙΣΗΤΙΡΙΑ.. ΣΤΗΝ Β ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΧΟΥΝ 30.000 ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ ΕΧΟΥΝ ΜΑΤΣ ΜΕ 300 ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ.... ΕΚΕΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.. ΚΥΡΙΕ ΛΑΜΟΓΙΟ ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΚΟΚΚΑΛΗ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΞΕΧΝΑΩ!

στις 05/03/2014 10:38
Wraios Armene! Respect!! distixos se mas kaloni.. livadia kai eparxies max 500 atoma na exei!!! enw germania ispania vlepeis gemata gipeda akoma kai 3 ethniki....!

Etsi mas katantisan oi kleftes!

Sepovic savilos entiga fuster valdez peres olaitan salino dominiges,migel tores, masado, kabel, bong,markano ibagasa,roberto,!!

Eseis eisasta pou tha vgazate ellinopoula? pou tha ellinopiusate ton olympiako?? 5 ellines exete pou paizei 2 ade 3!

Pseftes ipokrites oloi sas einai xenoi..alla o xodros alla elege...!kai eseis san provata pou eiste ta pistevate!!

στις 05/03/2014 11:42
νεος χορηγος του οσφπ ο σιρινακης.....

στις 05/03/2014 12:05
kala fonias 1992 thes na arxisoume sigoura tis ypenthimiseis???na skeftese prwta anegkefale prin miliseis.den se pernei na mpeis se auta ta xwrafia ki akoma milas?ante prostatepse ton diaititi sto derby tou 2011 sto tigani opws eipe ki o xontros ston beo kai ante geia.

στις 05/03/2014 12:07
exete oloklira dokoumenta mprosta sta matia sas ki akoma tis parwpides forate.min tis vgalete,exei poly ilio kai tha tyflwtheite..

στις 05/03/2014 12:15
Ade re Gamisou paliobastarde , me aformi oti tou gamhsan tin manoula 3-0 mes sto spiti tou k dikaios , o karagkiozis ka8ete k dikiologei tin omada tou pou hooligans petane antikimena kai trampoukizoun thn antipalh omada .. A mori poutana Gamisi a[p tin M united 8elete mpastardoi ..

στις 05/03/2014 15:07
puatanas gioi antiolypiakoi

στις 05/03/2014 15:10
ta antikeimena kai tis fwtobolides sto prwto mats den tis blepate kathisterimenoi kai peite mas pws exete parei protathlimata kai eseis panathinaikoi xwris paragka.asteioi eiste

στις 05/03/2014 16:34
parte to xampari exoume lefta kai sas gamame olous!! ton poulo kai ipno!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.