Νοκ άουτ  για 15-20 μέρες ο Σαβιόλα, προπονήθηκε ο Βαλντέζ!

Νοκ άουτ για 15-20 μέρες ο Σαβιόλα, προπονήθηκε ο Βαλντέζ!



Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι του ιατρικού επιτελείου του Ολυμπιακού για τον Χαβιέρ Σαβιόλα, καθώς ο Αργεντινός επιθετικός υπέστη θλάση και θα απουσιάσει για δύο με τρεις εβδομάδες κάτι που σημαίνει πως θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Προπονήθηκε ο Βαλντές!

Άσχημα ήταν τα νέα για τον τραυματισμό του Χαβιέρ Σαβιόλα, καθώς ο Αργεντινός επιθετικός διαπιστώθηκε ότι υπέστη θλάση στο χθεσινό παιχνίδι με τον ΟΦΗ και θα χρειαστεί να μείνει εκτός δράσης για δύο με τρεις εβδομάδες.

Αυτό σημαίνει πως χάνει σίγουρα τον αγώνα με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Καραϊσκάκη» την Τρίτη αλλά και το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό (2/3), ενώ θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει το ματς με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα (9/3).

Νοκ άουτ  για 15-20 μέρες ο Σαβιόλα, προπονήθηκε ο Βαλντέζ!Αντίθετα, ευχάριστα ήταν τα νέα με τον Νέλσον Βαλντέζ, καθώς ο Παραγουανός επιθετικός προπονήθηκε κανονικά και τέθηκε στη διάθεσή του Μίτσελ για το ματς της Τρίτης με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παρότι οι αρχικές εκτιμήσεις έλεγαν πως δεν θα προλάβαινε την αναμέτρηση.

Ωστόσο, θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο πως δεν βρίσκεται στα βασικά πλάνα του Ισπανού τεχνικού και θα μπορέσει να βοηθήσει μόνο για λίγα λεπτά αν βέβαια κριθεί απαραίτητο.

Στα της προπόνησης, αποθεραπεία έκαναν όσοι αγωνίστηκαν απέναντι στον ΟΦΗ, ενώ οι υπόλοιποι γυμνάστηκαν κανονικά, δουλεύοντας κατά κύριο λόγο στην τεχνική, την ανάπτυξη του παιχνιδιού, αλλά και την κατοχή της μπάλας.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.
1Χ2OverUnder1X12X2
3.203.202.051.901.551.61.251.25
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.601.852.601.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 23/02/2014 21:06
eytixos

στις 23/02/2014 21:23
ΤΑ ΤΣΕΚΟΥΡΙΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΦΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΔΕΟΥΝΕ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΚΑΤΣ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΖΩΑ Ε ΖΩΑ!

στις 23/02/2014 21:28
ΧΑΝΟΥΜΕ ΣΑΒΙΟΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΜΦΙΒΟΛΟ ΒΑΛΝΤΕΖ...Ο ΟΛΑΙΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΩΡΑ ΑΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΣΕΠΟΒΙΤΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙ Ο ΜΙΤΣΕΛ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ...ΚΡΙΜΑΣ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΣΑΒΙΟΛΑ

στις 23/02/2014 21:30
Me ποιον θα παίξετε ρεεε??

Έχει να πέσει ουιουι από μαντσεστερ, όχι τίποτα άλλο αλλά για να καταλάβετε σε τι επίπεδο είσαστε.

Πάντως καλή σας επιτυχία!Για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου!!!!!!

στις 23/02/2014 21:54
pia manchester reeeee????

xani apo oles stouk sanderland lalalalalalalalal.....

den lew oti einai efkoli andipalos alla den einai real kai bagern.

Kai pion epithetiko tha valoume ??

ONLY olaitan !

leei o valdes mono gia liga lepta borei na peksei !!!

στις 23/02/2014 22:11
ΟΧΙ ΡΕ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ Η ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!

στις 23/02/2014 22:43
ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΡΕ ΧΑΖΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΟΥΝΕ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΚΑΙ ΚΛΑΔΕΥΟΥΝ, Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΡΤΕΣ ΑΦΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑΡΑ? ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΞΕΣΚΙΣΗ ΤΑ ΚΟΛΩΜΕΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΟΛΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΛΑΙΤΕ,ΣΑΣ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΕΞΑΡΕΣ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΡΕΣ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ,ΣΚΑΣΜΟΣ ΤΡΥΠΙΟΙ!!!

στις 23/02/2014 22:57
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΑΛΛΑΝΙ imperator ΑΜΦΙΒΑΛΕΙΣ??? ΠΙΠΙΛΑΤΕ ΟΛΛΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ (ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ, ΠΟΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΣΑ)ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝΕ ΚΑΡΤΕΣ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝΕ ΠΕΝΑΛΤΥ,ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΠΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΑΦΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΒΑΡΑΤΕ? ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΖΟΥΝΤΟ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΜΠΑΛΟΙ!

στις 23/02/2014 23:05
ΟΚ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ, ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΣΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΑΕΚ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΠΟΤΕ!

στις 23/02/2014 23:53
elate me tin opisthen kai fate kai fasolada na mas anemisete tis trixoules ton arxidion mas aniparktoi

στις 24/02/2014 09:57
paidia eleos...akoma den epaixe o olimpiakos min prodikazetai tipota.triti vrady tha doume an mesa sto karaiskaki ayti i gia ton poutso united mporei na xtipisei ton olimpiako.an oxi o olimpiakos einai tous 8...an nai o marinakis prepei na skeftei kalitera an o olimpiakos mporei na kanei to kati parapanw apo tous 16so simple

στις 24/02/2014 14:44
re imperator ti milas des tin omada sou ekei pou einai kai ase ton olimpiako..esto 8a pai3oume me ton gounainter...to allo me tis kartes ti to pipilate..otan o olimpiakos exei 70% katoxi mpalas kai tou kanoun ena faoul to pio logiko den einai na einai ..?...apo tin alli otan kerdizoume 3-0 sto imixrono kai kanoume ena faoul p.x. ston platania giati na einai

skliro? exoume kati na xasoume 3-0 kerdizoume(p.x to skor 3-0)

στις 25/02/2014 00:58
pedia to matchaki einai 1-2 i 1-3

στις 01/03/2014 19:55
imperator21

στις 22/02/2014 17:55

ERXOMAI KAI PEIRAIA RE....PSINESAI?

στις 01/03/2014 19:55
dn pathse pote tou...kokokokoko

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.