Σούπερ Λιγκ: Πύρρειος νίκη για Ολυμπιακό στη Κρήτη

Σούπερ Λιγκ: Πύρρειος νίκη για Ολυμπιακό στη Κρήτη



Με τον Μάρκο Σέποβιτς να περνάει στη θέση του τραυματία Σαβιόλα (χάνει μάλλον τον αγώνα με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ) και να πετυχαίνει χατ-τρικ (42’, 52’, 88’), ο Ολυμπιακός κέρδισε με 4-0 τον ΟΦΗ στη Κρήτη, λίγες ημέρες πριν το μεγάλο παιχνίδι με τους «κόκκινους διαβόλους» για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Το πρώτο γκολ ο Μασάντο (39’).

Πύρρειος αποδείχθηκε η νίκη του Ολυμπιακού κόντρα στον ΟΦΗ, καθώς οι «ερυθρόλευκοι» μπορεί να πήραν τη εμφατική νίκη με 4-0 στο «Γεντί Κουλέ», ωστόσο έχασαν τον Σαβιόλα, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας και σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις θα χάσει το παιχνίδι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και χρειάστηκαν ένα «ξέσπασμα» τριών λεπτών για να «καθαρίσουν» τη υπόθεση νίκη.

Αρχικά στο 39’ ο Μασάντο εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Ιμπαγάσα και με πλασέ έκανε το 1-0, ενώ στη συνέχεια ο Σέποβιτς, που αντικατέστησε τον τραυματία Σαβιόλα, πήρε τη σκυτάλη και σημείωσε τρία γκολ, για το τελικό 4-0 των φιλοξενούμενων.

Ο Σέρβος άσος έκανε το 2-0 στο 42’ μετά από κάθετη του Κάμπελ, ενώ στο 52’ πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Χολέβα!

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να αντιδράσει έχοντας ως μοναδική καλή στιγμή το σουτ του Κάλαϊτζιτς που απόκρουσε ο Ρομπέρτο και εν τέλει στο 88’ ο Σέποβιτς εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Φερνάντες και από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 4-0.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.
1Χ2OverUnder1X12X2
3.203.202.051.901.551.61.251.25
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.601.852.601.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 22/02/2014 21:31
ΟΣΦΠ 5 - ΜΑΝ.ΓΙΟΥΝ 0

ΘΡΥΛΕΕΕ ΟΛΕΕΕ ΟΛΕΕΕΕΕ

ΘΡΥΛΕΕΕ ΟΛΕΕΕ ΟΛΕΕΕΕ

στις 22/02/2014 21:48
ΩΧ ΩΧ ΩΧ ΩΧ ΩΧ!!!!!

στις 22/02/2014 21:48
ΝΑΙ ΠΑΧΑΡΕ 55-0 ΘΑ ΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!! ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ!!

στις 22/02/2014 23:27
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΒΙΟΛΑ, ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΡΥΛΟ!

στις 23/02/2014 00:52
pedia 1-3

στις 23/02/2014 03:53
imperator 21 edw mesa dn exei xoro gia kati poustrakia k kotes san esena..tn poulo flore!!

στις 23/02/2014 04:31
Aπό:

imperator21

(22/02/2014 18:42)

Προς:

siteattack

Τίτλος:Χωρίς Τίτλο

tha erthw mwri poytana stis 3 na me perimenies apo eksw......... Aπό: siteattack (22/02/2014 18:43) ok eki 8a eime florako......... pou eise floraki akoma n er8eis xaxaxax malaka pou 8a erxosoun kiolas.. mia zwh stin poutsa 8a s exw mounoxeiloooooooooo

στις 23/02/2014 04:36
imperator21 mia zwh kota 8a eise reeeeeeeeeeeeeeeeee mounoxeilooooooooo!!!

στις 23/02/2014 04:50
an deite thn entekada tou olumpiakou kai ths united...apla to xasma!! mia erwthsh se autoys pou to blepoun kai asso...1:poios tha markarei ton rooney kai ton van persie ? kai poios tha valei goal? o maniaths?

στις 23/02/2014 12:17
bilbao na fovasai penalti tou manwla,einai toso atexnos pou kai o totce persi ton pernage katw apo ta podia an thimasai.twra kali epitixia ston olimpiako alla tha exei diskolo ergo.mprosto i united exei poli kales monades...pisw mpazei kai den xerw kata poso me mitroglou apwn saviola ekto valdes mallon den ...poios tha skorarei;o olaitan ;;fou kai epese katw.apo allous prepei na jaxei to gkol o mitsel.idwmen

στις 23/02/2014 15:25
0-5 sto karaiskaki, 7-0 stin agglia

στις 23/02/2014 15:32
querty esi tin triti min xehaseis. patatakia mpires kai freskostromeno kanape

στις 26/02/2014 03:36
poustrakia dn sas xalase o 8RYLOS E?petame gia 8 floriaaaaaaaaaaa

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.