Γ’ Εθνική: Κέρδισε στη… ζούγκλα η ΑΕΚ (vid)

Γ’ Εθνική: Κέρδισε στη… ζούγκλα η ΑΕΚ (vid)



Με γκολ του Μπρέσεβιτς στο 87’ η ΑΕΚ κέρδισε με ανατροπή το Αιγάλεω (2-1) στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης» και πήρε την πρώτη της νίκη για το 2014 σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που ξεκίνησε με σχεδόν μισή ώρα καθυστέρηση λόγω σοβαρών επεισοδίων ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων, και ολοκληρώθηκε στο 88' καθώς ακολούθησαν νέα επεισόδια...

Με τον καλύτερο τρόπο ξεπέρασε τον αποκλεισμό-σοκ από το Κύπελλο Γ’ Εθνικής η ΑΕΚ καθώς παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ απέναντι στο Αιγάλεω από το γκολ του Δουκάκη (37’), κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει τη νίκη αρχικά με πέναλτι του Πλατέλλα (53’) και το γκολ του Μπρέσεβιτς στο 87’.

Ωστόσο το παιχνίδι επισκιάστηκε από τα σοβαρά επεισόδια ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων, οι οποίοι πέταξαν καρέκλες, φωτοβολίδες και άλλα αντικείμενα πριν την έναρξη της αναμέτρησης!

Γ’ Εθνική: Κέρδισε στη… ζούγκλα η ΑΕΚ (vid)Η κατάσταση ξέφυγε, καθώς σημειώθηκαν ακόμα και μάχες σώμα με σώμα, με την αστυνομία να είχε ευθύνη, καθώς καθυστέρησε να κάνει την εμφάνιση της και τελευταία στιγμή προσπάθησε να ελέγξει την κατάσταση…

Στο γήπεδο υπήρχουν περίπου 2.500 φίλοι της ΑΕΚ και 1.000 του Αιγάλεω και ο αγώνας ξεκίνησε με σχεδόν μισή ώρα καθυστέρηση.

Στα αγωνιστικά, η ΑΕΚ έλεγχε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με τον Μπρέσεβιτς να είχε δύο ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, ωστόσο στο 37’ μετά από λάθος του Σταθάκη, ο Δουκάκης έκανε το 1-0 για το Αιγάλεω, με τη μπάλα να ακουμπάει στον Γεωργέα και να καταλήγει στα δίχτυα της «Ένωσης».

Γ’ Εθνική: Κέρδισε στη… ζούγκλα η ΑΕΚ (vid)Στο 48’ ο διαιτητής έδωσε αυστηρό πέναλτι στην ΑΕΚ σε ανατροπή του Κορδέρο, απόφαση που έφερε αντιδράσεις από τους παίκτες των γηπεδούχων αλλά και από τον κόσμο στην εξέδρα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πλατέλλας και ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στη συνέχεια είχαν την υπεροχή και έφτασαν κοντά σε δεύτερο γκολ με τον Μπρέσειβτς στο 72’.

Ωστόσο ο Κροάτης φορ «λύτρωσε» την ομάδα του στο 87’ κάνοντας το 2-1, όμως δεν υπήρξε ποτέ συνέχεια καθώς το γκολ προκάλεσε νέα επεισόδια με τα ΜΑΤ να κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο και το παιχνίδι να διακόπτεται...

Μετά από 20 λεπτά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη, με τους οπαδούς να ξαναμπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και τους παίκτες να τρέχουν για τα αποδυτήρια...






Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΑΙΓΑΛΕΩ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 05/01/2014 18:03
xaxaxaxa ougka ougka!! pi8ikia oloi sas!!

στις 05/01/2014 18:07
ΑΕΚ

στις 05/01/2014 18:09
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΦΑΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΕΛΙΚΑ

στις 05/01/2014 18:20
emm mono se ioniko kai aigaleo sas pairnei gia kavga se edritses me 100-200 atoma.FISIOLOGIKOTATO MOU FENETE dn pareksigo aekakia

στις 05/01/2014 19:35
Malakes NTROPH SAS SE OPOIOIUS MPIKATE MESA NA LETE OTI EISTE AEK ... DEITE ISTORIA TOU OMADAS PRIN KSANAPATE GHPEDO KAI SEVASTEITE TON AGWNA TOU SYLOGOU . ANTE GAMOSPITA NA POUME KATA TA ALLA SAS EFTEGE GRANITSAS /DEMYS KLP.... MOUNOPANA

I AEK EINAI IDEOLOGIA KAI OPOIOS AKOLOUTHEI KALA THA KANEI NA EINAI APOLYTA PISTOS

στις 05/01/2014 19:35
THS OMADAS*

στις 05/01/2014 19:44
ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΛΟΣ ΟΠΑΔΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ ΜΕΤΑ...ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΡΕΚΟΡ ΓΚΙΝΕΣ ΚΙΟΛΑΣ ΟΙ ΑΕΚΤΣΙΔΕΣ ΩΣ ΟΙ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!!

ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΑΟ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑΣΑΤΕ ΡΕ??ΚΑΡΑΜΠΟΥΖΟΥΚΛΙΔΕΣ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ

στις 05/01/2014 19:54
ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΡΑΚΑ... Κ ΤΟ ΠΕΝΑΛΝΤΥ ΜΟΥΦΑ, ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΑ ΧΑΝΟΥΜΙΑ ΦΩΝΑΖΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕΙ ΕΞΩ Ο ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΣ... ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ... Κ ΣΤΗΝ Γ'? ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Κ ΕΚΕΙ? ΗΜΑΡΤΟΝ!

στις 05/01/2014 19:56
ΚΑΝΤΕ ΡΕ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΤΑ Κ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΧΙΑ ΛΟΓΙΑ, ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΑΥΓΑ ΔΕΝ ΒΑΦΟΝΤΑΙ

στις 05/01/2014 19:58
επειδη ημουν μεσα λεω 5 πραγματα.

1) οπαδοι της αεκ πεταγαν μπουκαλια εκει που ηταν οικογενειες και ηλικιωμενοι.

2) ο κορδερο επεφτε σαν τοκαραγκουνη

3) οι οπαδοι μας ( αιγαλεωτες ) φερθηκαν επισης πολυ ασχημα αλλα δεν πεταξαν τιποτα στις εξεδρες με τις οικογενεις

4) 5 μκρα παιδια τραυματιστηκαν απο μπουκαλια

5) σεβομαι τους οπαδους της αεκ που προσπαθουσαν να ηρεμησουν τους συνφιλαθλους τους

6) ο διαιτητης εκλεισε τα ματια στο ''πεναλντυ''. 7) ΘΕΛΩ ΤΙΜΩΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΥ. ΑΝ Κ ειμαι οσφπ πιστευω οτι μια ομαδα με την ιστορια της αεκ δεν πρεπει να φερεται ετσι αλλα να δειχνει ανωτεροτητα....

στις 05/01/2014 21:12
oi xeiroteroi opadoi sthn ellada einai ths aek xeiroteroi kai apo zwa einai

στις 05/01/2014 22:41
ΣΟΥΑΡΕΖ, ΟΙ 4 ΑΡΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΑΝΕ ΣΥΝΝΕΦΟ Κ ΧΑΛΑΡΑ, Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΚΡΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ Γ' ΦΕΤΟΣ. ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΤΕ ΠΕΤΣΙΝΟ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΑΓΚΩΜΑΧΑΤΕ ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΗΝ Γ', ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΑΥΤΕΣ ΚΡΑΤΑ ΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΤΣΑΔΟΡΟΣΑΛΜΕΙΔΑ ΚΠΛ

στις 05/01/2014 22:56
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ, ΠΑΙΞΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΣΤΑ ΙΣΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΦΑΣ 2ΜΠΑΛΟ ΑΝΕΤΟ ΕΓΩ ΑΛΛΑΖΩ ΧΩΡΑ

στις 05/01/2014 22:58
ντροπη σε καθε οπαδο που παει στο γηπεδο για να τα σπασει και μετα ειναι υπερηφανος για τα κατορθωματα του.αυτα μονο στο ελλαδισταν γινονται.και θελουμε να κοντραρουμε μεγαλους ευρωπαικους συλλογους.τ'αρχιδια μας κουνιουνται.το ποδοσφαιρο ειναι γιορτη για εμας που αγαπαμε πραγματικα το αθλημα,τα οπαδακια του κωλου και της ψευτομαγκιας να κανονιζουν μεταξυ τους να πλακωνονται αλλα με 10 διμοιριες ματατζηδων να αφανιστουν ενας ενας για να γλυτωσουμε οι υπολοιποι.αυτα που σπασανε ποιος μαλακας θα τα πληρωσει παλι;εμεις.εσεις θα κανετε παλι τους πολιτικους να εχουν λογο κατευθυνομενα οντα

στις 05/01/2014 23:06
α ρε γιωργακη και εσυ δεν καταλαβαινησ γιατι τουσ φταιη ο ολυμπιακοσ?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.