Νοκ άουτ για 6-8 εβδομάδες ο Μέσι!

Νοκ άουτ για 6-8 εβδομάδες ο Μέσι!

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΓΡΑΝΑΔΑ


Σοκ με Λιονέλ Μέσι στην Μπαρτσελόνα, καθώς ο Αργεντινός άσος θα μείνει εκτός δράσης για 6-8 εβδομάδες έχοντας υποστεί βαριά θλάση στον αριστερό δικέφαλο.

Σοβαρός αποδείχθηκε ο τραυματισμός του Λιονέλ Μέσι στη χθεσινή αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με την Μπέτις, καθώς οι εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε ο άσος των «μπλαουγκράνα» έδειξαν πως έχει υποστεί βαριά θλάση στον δικέφαλο του αριστερού ποδιού και θα μείνει εκτός δράσης για 6-8 εβδομάδες.

Αυτό αυτόματα σημαίνει πως θα επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους από το νέο έτος, χάνοντας το υπόλοιπο της πρώτης φάσης του Τσάμπιονς Λιγκ αλλά και τα παιχνίδια της ομάδας του σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Από την άλλη, εκτός προπονήσεων για μία εβδομάδα θα μείνει ο Σέσκ Φάμπρεγκας που έχει μία ελαφρά κάκωση στο δεξιό γόνατο, και θα χάσει έτσι τα προσεχή φιλικά της Ισπανίας.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΓΡΑΝΑΔΑ
1Χ2X2
1.334.506.252.62

Σχολιασμός

31 σχόλια:

στις 11/11/2013 15:30
καλη αναρρωση!!

στις 11/11/2013 15:33
πως γινεται ο CR7 να μην τραυματιζεται?μονο ο MESSI?

στις 11/11/2013 15:34
KALH ANARWSH PAIXTOURA !!!

στις 11/11/2013 15:35
οντως κριμα το παιδι!

στις 11/11/2013 15:51
ama pezei synexomena paixnidia 90' pws na mhn traumatisth? kai to kalokairi den 3ekourasthke...epeze synexia kai me thn argentinh..

στις 11/11/2013 16:07
ne ne to kaimeno eno o ronaldo den ixe foul pexnidia gi auto den traumatistike edo gelame xaaxax traumatistike gt ine arxitempelaros gt trexi ta ligotera xiliometra se kathe mats gt variete pou zi o athlios ine i 3 fora pou to patheni tixeo twra fenete poios douleui k poios oxi o axristos ton poulo re apo do k sto exis idi fenete tha ise deuteros re axriste 1 ine o neymar stin barca k ston kosmo 3 axriste mi po oti tha ise k ektos 3adas stous kaliterous axriste

στις 11/11/2013 16:08
cr7 re spai ola .....

στις 11/11/2013 16:10
perni tis xrises o alos eki me ta tsirakia tou ton mpatler k ta lipa parte ta arxidia mou twra fenete sto gipedo poios ine kaliteros den xriazete na mas to poun i axristi dimosiografi poios ine kaliteros as tou dinoun tis xrises na tis vali ston kolo tou ena tsoutseki k miso mprosta ston cr7 gelioi oxasxososo

στις 11/11/2013 16:55
oxx gpapi auta pou EKANE O MESSI O CR7 SOU DEN THA TA KANEI POTE STIN ZWH TOU ALLON LENE DIDAKTORA TON RECOR POU ESPASE ENA RECOR TOU 1938 KAI MILSA KIOLAS? H TIN TRIPLA POU EKANE KALUTERA APO MARADONA KAI TO PRADEXTIKE KAI O IDIOS ASTO DEN A3IZEI ESU NA MILAS GIA MESSI ME TIN PUTA REAL SOU APLA KOITA POSA PISPLA EINAI O MESSI APO TON CR7! KAI POIOS EXEI 4 XRUSES MPALES SUNEXOMENES KAI O CR7 KANEI DIAFIMHSEIS TO ULTREX;)!

στις 11/11/2013 16:55
KALH ANARWSHHH PAIXTURAAAAAAA!!!!

στις 11/11/2013 16:56
NAI NAI NAI MILA KAI ALLO FENETAI KSEKA8ARA POIOS EINAI O KALYTEROS !!!

στις 11/11/2013 17:57
ultrex

στις 11/11/2013 18:03
αφεντικο για αλλη μια φορα αποδεικνυεις ποσο μπασταρδος και μικροψυχος εισαι ... ντροπη που εισαι και ρεαλ δηλαδη

στις 11/11/2013 18:04
me to kalo na epistrepsei

στις 11/11/2013 18:16
kolo afentiko77 mesaraa

στις 11/11/2013 18:19
kali anarwsei stin paixtoyra mas pisteyw tha anarwsei grhgorotera elpizw se 2-3 vdomades na einai pisw..

στις 11/11/2013 19:17
ta arxidia mu kuniunte efthima

στις 11/11/2013 19:41
loipon ena ena o messi einai polu megalos paixths den to amfisvitei kaneis auto.auto pou amfiteitai einai oi 4 xryses mpales pou tha eprepe na einai 2 mia to 10 thn dwsane tsampa kai oxi snaider kai mia to 12 ston ronaldo kai gia osous tha poun oti evale tosa goal tote to 11 pou o ronaldo evale poio pola.epishs o messi isxyei oti trexei se kathe mats ta ligotera xiliometra giati yparxei mia oamda pou ton styrizei oles oi mpalies sthn perioxh gia ton messi.den thelw na pw alla to thema einai oti sthn argentinh exontas kalyterous paixtes apo ton ronaldo sthn portogalia o enas thn pige imiteliko kai o allos den exei valei goal se mundial akoma.auto leei polla exei pai3ei se united kai real kai einai olo kai kalyteros.twra osoi theloun na vrizoun kai na fwnazoun opadika ok.

στις 11/11/2013 19:45
oso gia to ultrex kai klapsas akrivws epeidh eklapse edei3e oti ton noiazoun parapanw pragmata sto podosfairo apo ta lefta sigoura ton noiazoun kai ta money kai poion den noiazoun na min trelathoume alla otan kapoios klaiei gia thn douleia tou shmainei oti thn agapaei ara den einai arnitiko.oso to ultrex o messi exei kanei diafimiseis me patatakia kai prpeei na ton leme patata swsta? an aftos einai logos na antipatheis enan podosfairisth kai na les einai katwteros tote sygnwmh alla den mporw na parw meros se podosfairikh syzhthsh mazi sas.o enas einai poio grigoros, exei kefalia,exei polu kalytero faoul o messi exei valei kapou sta 13 goal apo faoul kai o ronaldo panw apo 50 an den kanw lathos,einai poio dynatos,megalyterh antoxh,tripladoros kai sto atomiko paixnidi kalyteros ws monada.

στις 11/11/2013 19:50
kai mhn akousw malakies typou einai omadiko to podsfairo san athlima nai alla otan h omada den travaei prepei kapoios na kanei thn diafora na valei goal an h barcelona den travi3ei o ronaldo mporei na to kanei aneta.o messi exei ligo kalytero teleiwma dioti einai epithetikos kai krataei poio polu thn mpala sta podia tou logo swmatotypou giati an ton aggi3eis einai faoul.kanw lathos? a kai kati allo vazoun panw katw ta idia goal kathe sezon enw einai kentrikos o ronaldo kai epithetikos katharos sthn koryfh o messi.kai o messi pairnei vash statistikwn malista 3 fores perisoteres pases apo ton ronaldo opoios thelei as to psa3ei.ara mallon o ronaldo einai kalyteros.oson afora ton xarakthra emena me peirazei ligotero kai katholou an einai egwisths dioti den tha ton pantreutw ektos kai an thelei kapoios apo sas kai sas noiazei toso o xarakthras...alla auto pou me peirazei gia na leme ta pragmata ws exoun einai ena kalo paidi na kathete enw pairnei tosa kai na klevei to dimosio me fwroapalage

στις 11/11/2013 19:52
s..edw tous vrizoume tous kleftes kai tous kathgoroume giati ston messi tosh anoxi??aa naiii katalava.....einai kalo paidi,ola auta gia na leme ws exoun ta pragmata kai oxi opws theloun egw vlepw mpala kai dne krinw kanenan gia to ti foraei kai pws feretai alla krinw ti vlepw sto ghpedo kai o ronaldo einai kalyteros.oxi epeidh paizei sthn real giati den mporw px na pw oti o benzema einai kalyteros tou ibra enw eseis lete messi kai telos den einai etsi omws.o messi teleiwse o ronaldo tha exei diarkeia san kanenas allos kai edw tha eimaste einai 18 sta 29 kai paizei san 17 xronos me tetoi ekrikthkothta.kanei tromerh douleia kai fenetai

στις 11/11/2013 19:57
28* sta 29

στις 11/11/2013 20:54
grapi... ozil... apla den εχετε ιδεα απο μπαλα...! αυτα που εκανε και κανει ο μεσσι ο κριστιανο δε μπορει..... απλα δε μπορει...! που ηταν ο κριστιανο στις προηγουμενες χρονιες?? κατω απο τα @@@@ του μεσι?? και ασιστ και γκολ?? τι εκανε?? και 2) πως γινετε να μην τραυματιζετε ο μεσσι????! ΟΤΑΝ Ο ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΦΟΥ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ... ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΜΕΣΣΙ 2-3 ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΑΝΩ ΤΟΥ.... ΤΟ ΕΝΑ ΤΑΚΛΙΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ... ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΡΑΤΙΕΤΕ ΟΡΘΙΟΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΕΙ..... ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ....! δεν υποστηριζω φαναταικα οπως και καποιοι αλλοι... αλλα η αληθεια ειναι αυτη....με τη μεχρι τωρα παρουσια ο κριστιανο ειναι καλυτερος... αλλα στα 3-4 ποσα χρονια παιζει πριμερα... εινα πισω απο το μεσσι! τωρα οποιος θελει το αποδεχετε οποιος δεν θελει δεν το αποδεχετε ηβ αληθεια ειναι αυτοι! ΓΕΝΙΚΑ Ο ΜΕΣΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ, ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΦΑΣΗ Ο ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ! αν και εμενα και οι δυο μαρεσουν πολλοι.. αλλα ως κομπλεξικοι δεν μπορουμε να πουμε οτι και οι 2 ειναι ισαξιοι σον και καλ

στις 11/11/2013 20:54
σον και καλα πρεπει να πουμε ποιος ειναι καλυτερος....! ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΣΣΙ... ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΩΡΑ!

στις 11/11/2013 21:09
MONO BARCAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 12/11/2013 09:21
re file eisai sovaros einai sta arxidia tou messi ta teleftaia xronia pou petyxainoun ton idio arithmo goal omws o enas vazei me oles kai o allos sta megala mats ap[ousiazei eisai xazos file mou? vlepeis mpala h paizeis playstation? plaka mou kaneis? ti mporei na kanei o messi pou den mporei o ronaldo prwton kai deuteron tha sou pw ena pragma ta faoul pou dexete o ronaldo einai polu poio dynata kai sklhra apla stomati fenetai alliws giati an pareis kapoion pou einai 1.50 kai enan 2 metra kai sprw3eis ton enan kai ton allon o kontos tha fygei les kai ton xtypise dalika kai o allos mporei na mhn kounithei kan.pragmatika milate kathara opadika kai apo auta pou sas poulane.pes mou onomastika kati pou kanei o messi kai den mporei o ronaldo oloi lete auta pou kanai o messi.twra thes na mou peis to 10 o messi afantos o ronaldo mpalara an thimasai kala o snaider theos thn pire o messi gia poion logo kaneis den katalave to 11 o ronaldo ta perisotera goal me goal tou h real pire prokriseis kai x

στις 12/11/2013 09:23
xrysh mpala messi to 12 to antitheto o ronaldo pire prwtathlima me dika tou goal pire thn real monos tou kai omws pali mpala ston messi akoma kai ena 5 xrono katalavainei to stisimo ths xryshs mpalas kai poloi eipan oti den exoun psifisei kan autous pou leei h fifa na mhn trelathoume dld.tespa ygeia file

στις 12/11/2013 20:53
Διάβασα όλα τα σχόλια και καταλήγω ότι ο ΑΡΜΕΝΟΣ με κάλυψε με αυτά που είπε απλά δεν έχετε ιδέα απο μπάλα και προσπαθητε με κάθε τρόπο να μειώσετε την BARCELONA και περισσότερο την παιχτουρα τον MESSI δεν μπορώ να πω τίποτα παραπάνω με κάλυψε πλήρως ο ΑΡΜΕΝΟΣ απο κάθε άποψη! !!!

στις 12/11/2013 22:25
6-8 εβδομάδες για να δούμε τι θα κάνει τώρα η Μπαρτσελόνα χωρίς το Μέσι (καλή αννάρωση)

στις 15/11/2013 01:53
Tosous exei i Barchelona ston Messi tha kolisi twra....efkeria na xekourasti

στις 15/11/2013 09:57
o messi einai theos se antithesei me ton papou ton ronaldo brisia einai na les to onoma ronaldo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.