Τσάμπιονς Λιγκ: «Αγκαλιά» με την πρόκριση!

Τσάμπιονς Λιγκ: «Αγκαλιά» με την πρόκριση!

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ


Με το ένα πόδι στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ είναι ο Ολυμπιακός, ο οποίος με κεφαλιά του Μανωλά στο 13’ και τον Ρομπέρτο να κατεβάζει ρολά, πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 στο «Καραϊσκάκη» και έφτασε τους 7 βαθμούς στον όμιλο.

Παρά την κακή εμφάνιση του Ολυμπιακού που πέραν του γκολ δεν δημιούργησε άλλη μεγάλη ευκαιρία, οι «ερυθρόλευκοι» έχοντας έναν φανταστικό Ρομπέρτο που έπιανε τα… άπιαστα, πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στους Πορτογάλους, σκορ που τον βάζει σε θέση οδηγού για την πρόκριση στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Ισπανός τερματοφύλακας κράτησε όρθιο τον Ολυμπιακό σε τουλάχιστον 7 κλασσικές ευκαιρίες της Μπενφίκα, η οποία κυριάρχησε σε όλο το παιχνίδι ωστόσο δεν μπόρεσε να νικήσει τον φανταστικό γκολκίπερ των «ερυθρόλευκων» ο οποίος γνώρισε την αποθέωση από τον κόσμο της ομάδας.

Έτσι, ο Ολυμπιακός έμεινε μόνος στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς έναντι 4 της Μπενφίκα, και με νίκη κόντρα στην Άντερλεχτ την τελευταία αγωνιστική στο «Καραϊσκάκη», θα μπορεί να πανηγυρίσει την πρόκριση στους «16» του θεσμού.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Χολέμπας, Μανωλάς, Σιόβας, Μανιάτης, Σάμαρης, Γιαταμπαρέ (56’ Εντινγκά), Φουστέρ (74’ Μπονγκ), Σαβιόλα (46’ Ντομίνγκεζ), Μήτρογλου.

Μπενφίκα: Αρτούρ, Λουιζάο, Μάξι Περέιρα, Γκαράι, Σίλβιο, Αμορίμ (78’ Καβαλέιρο), Γκαϊτάν, Μάτιτς, Πέρεζ, Καρντόζο (70’ Λίμα), Μάρκοβιτς (73’ Τζούρισιτς).

Γκέλαρε» η Παρί, πρώτος βαθμός για Άντερλεχτ


Τσάμπιονς Λιγκ: «Αγκαλιά» με την πρόκριση!Στο άλλο παιχνίδι, η Άντερλεχτ απέσπασε ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Παρί Σεν Ζερμέν και έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της 3ης θέσης που οδηγεί στο Γιουρόπα Λιγκ.

Οι πρωταθλητές Γαλλίας έχασαν την ευκαιρία να κάνουν το απόλυτο στον όμιλο, καθώς παρά την υπεροχή τους βρέθηκαν πίσω στο σκορ, με την Άντερλεχτ να σκοράρει στο 68’ με τον Ντε Ζεέουβ, ωστόσο ο Ιμπραΐμοβιτς ισοφάρισε στο 71’ για το τελικό σκορ.

Βαθμολογία:


1. Παρί Σεν Ζερμέν 10

2. Ολυμπιακός 7

3. Μπενφίκα 4

4. Αντερλεχτ 1




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.653.405.001.801.651.111.242.02
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.151.954.751.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

32 σχόλια:

στις 06/11/2013 00:07
ΜΕΓΑΛΕ ΡΟΜΠΕΡΤΟΟΟΟ!!! ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΡΗΞΕ ΜΑΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΜΗΝ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΣΣ ;)

στις 06/11/2013 00:09
etsi re olumpiakara :D

στις 06/11/2013 00:12
ο ολυμπιακος δεν μου αρεσε καθολου σημερα η αληθεια ειναι αυτη... και αν παιξει με τις 16 καλυτερες ομαδες... ετσι οπως επαιξε σημερα... ολοι καταλαβενουμε οτι θα φαει μαζεμενα.. σημερα μπαλα δεν επαιξα... αντι να βλεπω ταυρο ολυμπιακο εβλεπα λαγο.. ΑΛΛΑ Χερωμαι που ελληνικη ομαδα περαε στους 16... εφερε ποντους στην Ελλαδα,Ημουν οπως και πολλοι φανταζωμαι απο τους πολλους που στην αρχη.... ελεγα δεν ειναι ο ρομπερτο τερματοφυλακας..... δεν ειχε δειξει τιποτα.... αλλα μα αυτα που βλεπω τελευται και με τοσες κλασικες ευκαιριες να λεει ΟΧΙ.! Δεν ξερω εαν εχει περασει τετιος τεραμτοφυλακας απο ελλαδα....! Τρομερος αλλα με τετιες εμφανισεις... στο ολυμπιακο ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ... να τον χαρουμε οσο ειναι εδω...!

στις 06/11/2013 00:12
Ετσι ρε ΘΡΥΛΑΡΑ!!

στις 06/11/2013 00:15
Καποτε πρεπει να καταλαβουμε οτι στο παιχνιδι παιζει και το τερμα.... οταν δινεις 1.2εκ. να φερεις τον σαβιολα (που δεν εχει δειξει τιποτα) αξιζει να δωσεις και τοσα για ενα σοβαρο τερμα κατω απο τα δοκαρια......! Εαν δεν ηταν αυτος 1-2 1-3 θα ηταν το σκορ....! ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΟΝΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ, ΧΑΦ. ΑΜΥΝΤΙΚΟ, γιατι ο Ρομπερτο εδειξε οτι εαν δεν εισαι καλος κατω απο τα δοκαρια... και τον πουγιολ να εχεις το γκολ θα το φας........... ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ, ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ, ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!

στις 06/11/2013 00:15
adinati omada o olymbiakos alla to goal to exei p einai k to pio simantiko

στις 06/11/2013 00:17
re malakes ti xereste pou tha pate etsi stous 16 me poion tha pexete xerete bagern real barca telsi atletiko pou nomizete oti tha ftasete kalitera na vgi 3 na pai giouropa na kani kamia kali poria parapano vathmous tha mazepsi k me ton kolo anixto pou ixe simera an ton ixe k sto giouropa tha to eperne kiolas xaxaxaxa

στις 06/11/2013 00:20
κρατηστε τον ρομπερτο στον ολυμπιακο μην κανετε βλακειες τερματοφυλακαρα ειναι το παιδι

στις 06/11/2013 00:21
Δεν καταλαβαινω γιατι να μην χαρει? αν και δεν ειμαι Ολυμπιακος Παοκ ειμαι αλλα χερωμαι,ας φτασει οπου παει,και δεν καταλαβαινω γιατι ηταν τυχερος??? επειδη ειχε εναν σοβαρο τερματοφυλακα??? αυτο δε το λες τυχη.. τυχη λες να βγαινει τετατετ και να την στελνει στο Θεο. οχι να βγαινει τουλαχιστον 4 φορες τετατετ και να εχει μπροστα εναν σοβαρο τερματοφυλακα!

στις 06/11/2013 00:35
συμφωνώ και εγώ, ο ολυμπιακός ήταν κατώτερος σε όλο τον αγώνα.Πιστεύω στη συνέχεια με την κατάλληλη γυμναστική θα βελτιωθεί. αλλοιώς.....Μπράβο στον τερ/κα μας.

στις 06/11/2013 00:53
Διαβαζω παλια αρθρα... οπου οταν ηταν ο Ρομπερτο στην Μπενφικα τον ελεγαν κοτοπουλο.. γιατι ετρωγε ερασιτεχνικα γκολ.....! τον εδιωξαν με καθολου ωραιο τροπο, εκανε το λαθος στην εξοδο στην Λισαβωνα... οι εφημεριδες τον κριτικαραν πολυ ασχημα........ με χαρακτιριστικο << Σημαδεψτε το κοτοπουλο εαν θελετε να κερδισετε>> το ξεσπασμα του Ρομπερτο μετα το τελος του αγωνα χτηπωντας με τα γαντια του το Χορταρι δειχνει ποσο πολυ τον ειχαν πειραξει αυτα και μιλαμε για νεο παιδι, χτιπουσε τα γαντια κατω λες και πηρε το τσαμπιο λιγκ........!και πολυ σωστα πηγε στο πορτογαλους δημοσιογραφους και ειπε>> ΤΩΡΑ ΠΑΝΤ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ>> Αν και δεν ειμαι Ολυμπιακος το Παλικαρι ειναι Μεγαλη ψυχαρα!

στις 06/11/2013 01:32
ΡΕ ΓΕΛΟΙΕ gpapi07 ΕΣΥ ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΟΥ ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥΣ 16?ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΟΙ ΞΕΝΟΙ.

στις 06/11/2013 02:05
Απεριγραπτα ελεινος ο Ολυμπιακος σημερα. Σαν ομαδα β' εθνικης παρουσιαστηκε. Επαιξα καποια λεφτα στον ασσο και μου εβγαλε την ψυχη μεχρι να τελειωσει το ματς. Αν μια στο εκατομμυριο καταφερει να κρατησει Ρομπερτο θα ναι μεγαλο κερδος για την ομαδα και το ελληνικο ποδοσφαιρο γενικα.

στις 06/11/2013 03:36
ti na xaro re gelie palio paraga oxi re gia ton olimpiako den xerome gia oles tis euxaristos tis stirizo ala gia to megalitero sixama tis elados oxi den xerome palio axristi na sas xeskisi ton kolo o paok tin kiriaki ase pou tha to kani me mia fasi nikate tin mpenfika k ginate omada axristi gamo ta kapakia sas

στις 06/11/2013 06:49
gpapi07 εισαι αλβανος παλιομασκαρα παντως ελληνας δεν εισαι ...καταραμενε βαζελα που αμα δεν ηταν ο ολυμπιακος δεν θα επαιζε η ελλαδα ουτε τοπικο με αλβανια και βουλγαρια νουμερο εισαι και κολοπαιδο για να μιλας ετσι

στις 06/11/2013 07:29
siga tin elliniki omada me klepses pou paei cl !!!!!!

στις 06/11/2013 08:07
ti sou eklepse re paok10 ??? den koitas thn omada sou anti na ftia3ete mia omada exete ftia3ei to podosfairiko kapi me olous tous gerous

στις 06/11/2013 09:41
Οτι να-νε εισαι paok10!..

στις 06/11/2013 10:44
ΘΑ ΧΕΡΟΜΟΥΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΚΑΤΟΓΚΕΙ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΥΧΕΤΕ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΡΕΑΛ Η ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΓΕΡΝ ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΕΠΟΧΕΣ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 7ΑΡΕΣ ΠΟΥΤΑΝΑΚΙΑ

στις 06/11/2013 12:11
Μακαρι να ανεβει και η ΑΕΚ

πρωτη Εθνικη να θυμηθουμε κατι

6αρες...

στις 06/11/2013 14:36
ΜΑΘΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ..

ΟΣΟ ΓΙΑ Jason εσενα γαμιεται η μαμα σου κατω στο λιμανι

στις 06/11/2013 14:37
ferte mas opoia omada thelete...barca,real,bayern OLOUS THA TOUS GAMISOUME

στις 06/11/2013 15:26
ti na gamisete re tsoutsekia gamo tin athinas gamo palio pakistani vlakes vromo pireotes na kaite oli na xevromisi o topos gamo tin poutana tin athina sas giati auti ftei gia ola osa plironi i ellada ola ta lamogia se olous tous tomis eki ine vromo poli gamota kapakia sas den tha evriza kanenan ala kapioi me vrizoun k onomastika gt re epidi leo tin alithia k tsouzi palio pakistanospori mpastardi mia fora peksate plei of k vgikate 5 axristi tosa xronia me ta klemena protathlimata pate champions k pious vathmous re karagiozi tis pories tou pao gia na pas esi apeuthias omilous ta xexnas ampali akou eki xaris ton gauro pernoume vathmous axristi

στις 06/11/2013 15:29
exdete katastrepsi oles tis elinikes omades gt an den paris protathlima k den vgis champions den exis esoda palio kleftes gi auto exoun xreokopisi oli k minate moni sas me tosa lefta klemena pou pernete tosa xronia k i livadia pextarades tha eperne kathe xrono 15 metagrafes me auta ta lefta k pali gia ton poutso iste mia aniparkti mpenfika k sas ekane oti ithele thelete k 16 ampali kalos ta pedia tha sas exoun....

στις 06/11/2013 15:32
pame re paokara gamiseta ta tsoutsekia na mi milane enas pao me ta mora ke sas ekane oti ithele aniparkti ampali koloomada

στις 06/11/2013 15:40
εχουμε δωσει παραπανω βαθμους μουνόπανο gpapi07... μάθε λίγο σωστά... πληροφορήσου έγκυρα.. παλιοφλώρε να πούμε... κάθεσαι και βρίζεις στο Internet την πόλη όπου χωρίς αυτήν δεν θα υπήρχε η Ελλάδα... κάτσε και διάβασε την Ιστορία της Ελλάδος μας και μετά μίλα...ΆΙΝΤΕ ...Όλοι οι αγράμματοι εδώ μαζεύτηκαν και το παίζουν και παντογνώστες!

στις 06/11/2013 16:33
eiste ametanohtoi magkes.ti na pw allo.otan den mporeis na sevasteis tin omada pou krata tin ellada ston podosfairiko xarti kai oxi mono tote eiste arrwstoi sto mati.DEN MPOREITE NA DEITE TI GINETAI.o theos na sas kanei kala.auto exw na pw mono

στις 06/11/2013 16:34
asto diaol. kol. gayre . Na apokleisteis

στις 06/11/2013 17:17
Ειστε ολοι για τον ΠΟΥΤΣΟ!

Αντι να χαιρεστε που η Ελλαδα φτανει

τους Τουρκους..Βριζεται τον Ολυμπιακο!ΠΑΜΕ ΡΕ ΘΡΥΛΕ!!!!!!!!!!!!!

στις 06/11/2013 19:40
για ποια ΑΘΗΝΑ κλαιγονται καποιο παντως δε καταλαβαινω...στο κεντρο της ΑΘΗΝΑΣ ΜΑΥΡΟΥΣ θα δεις..ΠακιστανοΙνδους...κ ξεμπαρκους,κ λιγο Ελληνες φυσικα,φοιτητοκοσμο.

στις 07/11/2013 00:32
Νταξει χαιρομαι που κερδισε ο οσφπ (αφου πηγα ταμειο) αλλα δεν μπορω να μην σκεφτομαι τι θα γινει αν κληρωθει στους 16 με Ατλετικο...

Αν τυχον παιξει ο Ρομπερτο θα φαει 5-6 γκολ. Αν ομως δεν παιξει (που μου φαινεται πιο λογικο) την βλεπω να τρωει 10-12 την "ομαδα που αντιπροσωπευει το ελληνικο ποδοσφαιρο"...!)

στις 07/11/2013 17:11
ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.