Κύπελλο Ισπανίας: Περίπατος με 7αρα για Ρεάλ (video)

Αφορά τον αγώνα ΑΛΑΒΕΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

H Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε με 7-1 την Κουλτουράλ στο Λεόν, εξασφαλίζοντας από το πρώτο ματς την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Ισπανίας.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Ρεάλ απέναντι στην Κουλτουράλ, ομάδα 3ης κατηγορίας στην Ισπανία. Η «βασίλισσα» πήρε εμφατική εκτός έδρας νίκη με 7-1 και «σφράγισε» από σήμερα το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου.

Ο Ζινεντίν Ζιντάν ξεκούρασε αρκετούς βασικούς, ωστόσο αυτό δεν εμπόδισε την Ρεάλ να κάνει… πάρτι στο Λεόν. Οι Μαδριλένοι προηγήθηκαν στο 6’ με αυτογκόλ του Ζιανί, ενώ στο 32’ ο Ασένσιο πέτυχε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν περισσότερο το γκάζι στην επανάληψη, πετυχαίνοντας τρία γκολ μέχρι το 55’ χάρη στα τέρματα των Μοράτα (46’, 55’) και το δεύτερο προσωπικό του Ασένσιο (53’).

Αυτός που έκλεψε τις εντυπώσεις ήταν ο Νάτσο, ο οποίος σκόραρε με εκπληκτικό εναέριο γυριστό στο 68ο λεπτό για το 6-0 της Ρεάλ. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 84΄με τον Μαρτίνεθ, ωστόσο στις καθυστερήσεις ο Ντίας διαμόρφωσε το 7-1.

Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΛΑΒΕΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ