Γιουρόπα Λιγκ: Έχασε και τώρα… τρέχει

Γιουρόπα Λιγκ: Έχασε και τώρα… τρέχει



Ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε τραγική εμφάνιση και ηττήθηκε με 2-0 από την Καραμπάγκ στο Μπακού, με τους Αζέρους να πιάνουν τον «δικέφαλο του Βορρά» στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Το μυαλό του στον… Ολυμπιακό έδειξε ότι έχει ο ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση και γνώρισε την ήττα με 2-0 στην έδρα της Καραμπάγκ, η οποία με τους τρεις βαθμούς έπιασε τον «δικέφαλο του Βορρά» στην 2η θέση του ομίλου.

Κιντάνα (56’) και Αμιργκουλίγεβ (87’) πέτυχαν τα γκολ της νίκης για την Καραμπάκ, η οποία εκμεταλλεύτηκε τα παιδικά λάθη στην άμυνα του ΠΑΟΚ και πήρε νίκη με καθαρό σκορ, που μπορεί να της δώσει πλεονέκτημα σε ενδεχόμενη ισοβαθμία. Πλέον η ρεβάνς της Τούμπας στις 3 Νοεμβρίου αποκτά χαρακτήρα… τελικού όσον αφορά τη 2η θέση του ομίλου.

Το ματς:


Η Καραμπάγκ ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και στο 11’ «άγγιξε» το γκολ, με τον Μουαρέμ να αστοχεί με πλασέ αν και μόνος του μέσα από την μικρή περιοχή. Οχτώ λεπτά μετά, οι Αζέροι έφτασαν ξανά κοντά στο 1-0, έχοντας δοκάρι με σουτ του Εντλόβου.

Μετά το 20ο λεπτό ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοση του και στο 23’ έφτασε κοντά στο γκολ, με τον Σέχιτς να αποκρούει το ανάποδο ψαλίδι του Σάχοβ. Η ομάδα του Ίβιτς κατάφερε να ελέγξει το ρυθμό και στο 40’ είχε νέα καλή στιγμή με μακρινό σουτ του Κάμπος που πέρασε άουτ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη και στο 56’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Ο Κιντάνα ξέφυγε από την άμυνα του ΠΑΟΚ και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για τους Αζέρους.

Ο Ιβιτς πέρασε στο παιχνίδι τους Μπίσεσβαρ και Περέιρα, ενώ στη συνέχεια έριξε στο ματς και τον Κουλούρη, παίζοντας με δύο επιθετικούς. Ο ΠΑΟΚ πήρε μέτρα στο γήπεδο και στο 70’ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε ανατροπή του Μπίσεσβαρ. Εφτά λεπτά μετά, ο Λέοβατς έβγαλε τη σέντρα για τον Μάτος, αυτός έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Καραμπάγκ κέρδισε ξανά μέτρα στο γήπεδο και στο 87’ «κλείδωσε» τη νίκη. Ο Αμιργκουλίεφ βγήκε στην πλάτη των αμυντικών του ΠΑΟΚ, έκανε το πλασέ και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Η βαθμολογία του ομίλου:


1. Φιορεντίνα 7
2. ΠΑΟΚ 4
3. Καραμπάκ 4
4. Σλόβαν 1



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

33 σχόλια:

[+]  DimitrisPAOK... στις 20/10/2016 22:33

[+]  Giorgos_paokara στις 20/10/2016 22:40

στις 20/10/2016 22:49
βάση φόρμας 3 μπαλάκια τα έχετε σίγουρα..και βλέπουμε

στις 20/10/2016 23:08
Βαση διαιτησιας θα λες γαυρος εισαι

στις 20/10/2016 23:14
η διαιτησία είναι πάντα το άλλοθι τοu αδύναμου

στις 20/10/2016 23:20
ΠΑΟΚ γερά γαμα τα μουνια !!!

στις 20/10/2016 23:29
Απαράδεκτη η σημερινή μας εμφάνιση, και δεν μπορώ με τίποτα δικαιολογίες που αφορούν τον προσεχή αγώνα πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό.

[+]  Giorgos_paokara στις 20/10/2016 23:39

στις 21/10/2016 00:08
PARTE FORA APO LEYKO PYRGO KAI ELATE ME TO KOLO NA MAS KLASETE TA AYRXIDIA POUSTRAKIA

στις 21/10/2016 00:15
Ωραιος ο @balantzas!Απο τους λιγους αντικειμενικους ΠΑΟΚτζηδες που υπαρχουν!

στις 21/10/2016 00:37
egw eimai paok apo rodo alla i alithia einai oso ypaexoun esoterika provlimata stin omada tha exoume tin idia kataliksi opws kathe xrono ean den katharisei aytoi i omada den tha diume xairi kai paei kai aytos o proponitis kai o logos eoeidi petakse eksw to kreas ayti eine i katantia mas kai ta xairia mas makari kai ean pragmatika o klaous agapa tin omada na figei gia na doume aspri mera epeireazei polli kai tous ypoloipoys opws kai o tzavelas kaka spiria prepei na figoun jupna savidi se parakalw

στις 21/10/2016 00:48
Μιλάτε και εσείς πολύ σαν τα Χανούμια και θα γίνετε ρεζίλι πάλι... προσγειωθείτε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

στις 21/10/2016 00:57
τι τρεχει ρε γαμω τα αρθρα που γραφετε....εχει και την λιμπερετς και την καραμπακ εντος εδρας...6ποντο και βουρ στους 32 ο Παοκ!

στις 21/10/2016 00:58
min asxoleiste me metanastes....

στις 21/10/2016 01:24
Θέλατε και διπλό μέσα στη Καραμπάκ και το πήρατε ότι είναι και εύκολο έργο. Εγω΄τα λεγα από πέρυσι ότι αυτή η ομάδα δεν είναι τόσο της πλάκας έχει άμυνα, παλέυει και γενικά δε πέφτει κάτω εύκολα. Ναι έχετε το νου σας σε εμάς, τρίχες κατσαρές. Κουνάβια παοκιαααααα!!!

στις 21/10/2016 01:31
elate karaiskaki twra voulgarikes kolotrypides

[+]  Giorgos_paokara στις 21/10/2016 07:13

στις 21/10/2016 09:30
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΟΚΑΡΑΜΑΛΑΚΑΣ ΜΕΓΑΣ ΣΤΡΑΒΟΨΩΛΟΣ!

στις 21/10/2016 09:48
elate m ton kwlo

στις 21/10/2016 11:09
ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΡΑΜΠΑΜ.

στις 21/10/2016 13:42
κριμα...

στις 21/10/2016 14:22
ΠΑΟΚΑΡΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΜΠΕΙΡΑΙΑ ΣΑΣ!!!!!

στις 21/10/2016 14:26
γιώργαρε μην χαθείς την κυριακή και σε ψάχνουμε

στις 21/10/2016 14:43
Εγω δεν χανομαι. Εσεις οταν χασατε ομως απο αποελ και λαρισσα την επομονη μερα εμφανιστηκατε. Να ισχυουν αυτα που λες μην λες μαλακιες απλα για πεις κατι

στις 21/10/2016 14:47
Στη τούμπα κάτι μπορεί να γίνει, εδώ μέσα πολύ δύσκολο.

στις 21/10/2016 18:07
ΘΑ ΧΥΣΩ ΓΑΥΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ

στις 21/10/2016 18:15
UA UA UA UA UA KAI TROTE OLO POUTSA

στις 21/10/2016 18:18
Σε ολα τα σχολια, ολων των ομαδων για γενικα θεματα, εσεις γυφτοι βγαζετε φοβερο κομπλεξ και βεβαια εχετε το χειροτερο επιπεδο ανθρωπιας. Σας τα λενε οι Αριανοι για τον...μπαμπα σας. Δηλαδη θελω να πω εγω, οτι αυτος φταιει, ο πατερας σας που ειστε ετσι μαλακες! Σοι παει το βασιλειο. Αν σας ελεγε την αληθεια, που να την πει ομως? Τωρα ποδοσφαιρικα τα πραγματα για το ματς του Καραισκακη, εγω τα βλεπω ετσι: οταν χανεις με κατω τα χερια απο την Ναγκορνο Καραμπαχ, χεσε μεσα Πολυχρονη που δεν γιναμε ευζωνοι! Τι περιμενετε να κανετε στον Πειραια?

στις 21/10/2016 19:31
Σκασε ρε γαυρε

στις 21/10/2016 22:41
Μ' αρεσει μικρη μου ταναπου να με λες γαυρο, οταν βρισκεις τα σκουρα. Αυτος αλλωστε σε πονα, εκει στην πισω πορτα κι ας αρεσει κατα βαθος. Μουγκα βλεπω στο αλλο αρθρο, που αναρτησα την παραδοση 58! ετων. Σας εχει ξεσκισει ο Ολυμπιακος, αυτη ειναι η αληθεια. Νταξει δεν ειναι κι ευκολο εκει κατω να παρεις αποτελεσματα. Στην Τουμπα ο ΠΑΟΚ ειναι σαφεστατα πιο γερος. Οταν ερθει η ωρα θα δουμε κι εκει την παραδοση. Αντε νανι-νανι τωρα, γρηγορα σου λεω...

στις 22/10/2016 07:42
Μαλακα τι ζορι τραβας;

στις 22/10/2016 10:16
Εσυ τραβας ζορια. Φαινεται απο τα σχολια που κανεις. Οχι μονο εσυ κι αλλοι κομπλεξικοι, απο ολες τις ομαδες. Που ννα συγκριθεις ρε νουμερο, με αυτα που γραφω εγω? Προσεξε μην αυτοκτονησεις ρε μπαγλαμα, επειδη θα χασεις κατω στον Πειραια. Βλακα, δευτερευον πραγμα ειναι. Ας σε γαμαει απο το 1930 συνεχως. Ετσι ειναι η μοιρα. Χαιρετε...

στις 22/10/2016 13:26
Παναιτωλικος δεν λες πως εισαι; γιατι ανακατεβεσε;

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.