Ο Αρετόπουλος στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ, αντιδρούν οι φιλοξενούμενοι

Ο Αρετόπουλος στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ, αντιδρούν οι φιλοξενούμενοι

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ


Ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος θα σφυρίξει το ντέρμπι της Κυριακής στο «Γ. Καραϊσκάκης» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ. Διαβάστε την αντίδραση του «δικέφαλου του Βορρά».

Με ψήφους 2-1, οι Γκρούτσης και ΚΕΔ όρισαν τον Αλέξανδρο Αρετόπουλο στο ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης». Ο διαιτητής από τον σύνδεσμο Τρικάλων θα έχει βοηθούς τους τον Χρήστο Ακρίβο και τον Ηλία Αλεξέα, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως η είδηση του ορισμού του στο κυριακάτικο ντέρμπι έχει ήδη προκαλέσει την αντίδραση του «δικέφαλου του Βορρά».

Στο παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο διαιτητής θα είναι ο Ιωάννης Παπαδόπουλος, ενώ το παιχνίδι της Βέροιας με τον Παναθηναϊκό θα σφυρίξει ο Αριστείδης Βάτσιος.

Αναλυτικά οι ορισμοί για τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής


Σάββατο

16:00: Κέρκυρα-Αστέρας Τρίπολης: Φωτιάδης (Σερρών), Σίπκας (Πέλλας), Γκαβέρας (Αχαΐας), Φουκάκης (Ηρακλείου)

18:15: Πλατανιάς-ΑΟ Ξάνθη: Μάνταλος (Καβάλας), Γεωργαράκος (Αθηνών), Κωνστάντιος (Εύβοιας), Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

20:30: ΑΕΚ-Πανιώνιος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας),Κούλα (Ξάνθης), Μεσσήνης (Αχαΐας), Μπλάνας (Μεσσηνίας)

Κυριακή

16:00: Ηρακλής-Ατρόμητος: Τίκας (Καρδίτσας), Διπλάρης (Καρδίτσας), Βεργέτης (Αρκαδίας), Δελφάκης (Αρκαδίας)

18:15: ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ: Καραντώνης (Ημαθίας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Παρασίου (Ημαθίας), Πουλημάς (Κέρκυρας)

18:15: Λεβαδειακός-Παναιτωλικός: Γιαννουλάκης (Χανίων), Καλφάκης (Χανίων), Κοντίζας (Πειραιά), Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

20:30: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Αρετόπουλος (Τρικάλων), Ακρίβος (Αθηνών), Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κιοτζένης (Ξάνθης)

Δευτέρα

19:30: Βέροια-Παναθηναϊκός: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), Δημητριάδης (Μακεδονίας), Λαζάρης (Καβάλας), Γκράνας (Θράκης)

Κυριάκος: «Είστε σε διαδικασία εκδίκησης του ΠΑΟΚ»


Άμεση ήταν η αντίδραση του ΠΑΟΚ στον ορισμό του Αρετόπουλου από την ΚΕΔ. Ο υπεύθυνος επικοινωνίας της ΠΑΕ, Κυριάκος Κυριάκος, με ανάρτησή του στο facebook εξαπέλυσε σφοδρή επίθεση στην ΕΠΟ, κάνοντας λόγο πως με τον ορισμό αυτό η ΕΠΟ εκδικείται τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά τα όσα αναφέρει:

«Θα θυμίσω στο σύστημα της ΕΠΟ, ότι συνθλίβεται, πρώτα και κύρια επειδή αλλαζονικά προκάλεσε την κοινή λογική για πολλά χρόνια με επιλογές σαν τη σημερινή.

Ο Αρετόπουλος ήταν η ακριβώς αντίθετη λύση από την ενδεδειγμένη, όπως απέδειξε μεταξύ άλλων και στο παιχνίδι μας στην Τρίπολη. Για μια ακόμη φορά αποδεικνύετε ότι πέρα από εκτός τόπου και χρόνου, είστε και σε διαδικασία εκδίκησης του ΠΑΟΚ. Αφού "κάψατε" όλους τους ικανούς διαιτητές, απομείνατε με τα φθαρμένα απομεινάρια του συστήματός σας και ξεφτυλίζεστε.

Σας υπενθυμίζουμε ότι πριν από μας, σας στέλνουν στον αγύριστο οι ανώτατοι προϊστάμενοί σας, η ΦΙΦΑ και η ΟΥΕΦΑ και σε αυτούς θα λογοδοτήσετε τη Δευτέρα για την επιλογή σας.

Στη συνείδηση τη δική μας και του κόσμου, η ανοησία σας δεν έχει προηγούμενο
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.453.656.002.001.5511.172.27
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.921.956.002.051.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.751.703.6030.00

Σχολιασμός

41 σχόλια:

στις 20/10/2016 17:43
Μας ζαλησατε τον ερωτα ολη την βδομαδα οτι διαιτητης θα ειναι ο μανταλος κλπ.Τωρα με τον αρετοπουλο παλι τα ιδια..Εφυγε ο Γκιρτζικης και λεγατε "τελειωσατε","αρχιζει η εξυγιανση" κλπ και τωρα παλι κλαιγεστε για την διαιτησια-πριν καν γινει το παιχνιδι-.

ΥΓ Τελικα φετος θα'ρθειτε;;;

στις 20/10/2016 18:01
Νταξει ρε παιδια παρτε το απο τωρα το ματς δεν αξιζει να παιξουμε παλι θα μας σφαξουν

στις 20/10/2016 18:03
Να πατε στο διαολο γαμω τα σπιτια σας!!!!

Παιξτε ρε μια φορα με 11 ρε!

[+]  S.G.W. στις 20/10/2016 18:32

στις 20/10/2016 18:49
...δεν μπορουν αλλιώς τα παιδιά!!! θέλουν να έχουν και πισινή... δηλαδή τι να κάνουμε...να γίνει καμιά στραβή και να ψάχνουμε 4ο προπονητη χειμωνιάτικα!!! χαχχαχαχαχαα κλαίμε από τα γέλια!!!!

στις 20/10/2016 18:49
Σσπιο κατεστημενο ποτε το ελληνικο Ποδόσφαιρο δεν θα σηκωσει καφαλι...παντα τα λαμογια και οι απατεωνες θα κρύβονται και θα βγαζουν λεφτα απο το ποδοσφαιρο

στις 20/10/2016 18:52
πληροφοριακα ο αρετοπουλος εχει κανει φυλακη 2 χρονια...και φσκ κανει μπαμ η φωτογραφια που τον εχουν δει με οπαδους του ολυμπιακου...δεν συζηταμε...κοκκινη-καρτες για Παοκ και ρεσιταλ του οσφπ....

στις 20/10/2016 18:52
Ρε παναιτωλικακια εχει παρακολπυθησει ελληνικο ποδοσφαιρο; εχεις δει τα ματς του αρετοπουλου με τον ΠΑΟΚ ρε παπαρι ξυπνα ηλιθιε τι περιμενεις 50-50 να παιξει;

στις 20/10/2016 18:54
Τι σχολιαζεις ρε του παικτες μου; εσυ οταν παιζεις με ολυμπιακο στινεις κολο

[+]  S.G.W. στις 20/10/2016 18:58

[+]  S.G.W. στις 20/10/2016 19:01

στις 20/10/2016 19:35
Οχι ρε μαλακα δεν τον παιζει κοντρα τον ΠΑΟΚ.

στις 20/10/2016 19:37
Πως να κερδισω ρε παπαρα οταν με παιζουν 90-10;

στις 20/10/2016 19:46
"Να σφυριξει καλα και να χασεις δεν γινετε?" Για τον ολυμπιακο μιλαμε. Αν δεν κανω λαθος

στις 20/10/2016 19:48
Α καλά...πάμε λίγο πίσω δλδ το 2014..Σκορ κανονικό 1-2..+καθαρό γκολ τζανδαρη στο 90 αλλά ξέχασα ηταν οφσάιντ..Ενα πέναλντυ στον σκονδρα που δε δόθηκε αλλά ξέχασα ηταν θέατρο για κίτρινη (έβγαλε και τον ώμο του)...+φάλτσοσφυριγματα υπέρ γαυρου...τεσπα πας παίζεις μαγκιοτικα αλλά ΠΑΟΚ και με διαιτησία 101-(-1) τους παίρνεις το ματς..

στις 20/10/2016 19:53
Σε αυτο το ματς ξεχασες να αναφερεις και τα γνωστα που γινονται στο καραισκακη καθε επαφη και φαουλ και τα 5'+ καθυστερησεις μπας και ισοφαρισουν. Ολοι η ελλαδα το θυμαται ΞΕΦΤΙΛΕΣ!!!!!

στις 20/10/2016 19:54
Και παρει σε πηρα ρε! ΞΕΦΤΙΛΕΣ!

[+]  paxar0s στις 20/10/2016 20:01

στις 20/10/2016 20:05
Εγω γιατι νομιζω 44?

στις 20/10/2016 20:06
Οχι οχι 100 γκολ θα βαλεις

[+]  FORTOUNHS-17 στις 20/10/2016 20:08

στις 20/10/2016 20:22
Αν εβαζαν ομως σιδηροπουλο ποιος θα διαμαρτυρωταν;

στις 20/10/2016 20:22
Το 50-50 σου φαινεται σφαγη ρε ΞΕΦΤΙΛΑ!

στις 20/10/2016 20:56
ετσι λεγατε και με πανιωνιο πως δεν ηταν στειμενο... και ο αλλος ετρεχε να παρει διακοσαρα paysafe για να παιξει το γαυρο οτι θα κερδισει με 2-0 σκορ... ειστε τοσο ξεφτιλισμενοι και ψευτες οσο καμοια αλλη ομαδα!! και εσεις, και το μπουρδελο το λιμανι σας...

στις 21/10/2016 00:30
Καθε αρετοπουλος και ολυμπιακος , ειναι και πουτανας γιος!!!!!! Διπλο μες το μπουρδελο φλορων γαυρων με ντουτουκες! Με ντουντουκες χχχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

στις 21/10/2016 01:07
wx pali se prosfyges epesa....

στις 21/10/2016 01:27
erxetai h poutsa voulgarikes kolotrypides

στις 21/10/2016 02:12
βαρεθηκα να βλεπω ενα πρωταθλημα με γκρινιες και βρισιες τα ιδια και τα ιδια κανεναν ενδιεφερον πλεον εχουμε κανταντησει επαναλαμβανομαστε καθε χρονο δεν αλλαζει τιποτα οσο τρωγομαστε αστο παρει ο καλυτερος και αν ολυμπιακος εχει την διατησια στα αρχιδια μας κερδιστε και τον διαιτητη

στις 21/10/2016 08:40
σωστος ο οδοντιατρος!

στις 21/10/2016 11:55
ti prama einai einai auto, oi adipaloi t olibiaku na epilegun olibiakus dietites .

στις 21/10/2016 14:21
Τουλαχιστον συμφβνειτε οτι εχετε τον διαιτητη κατι ειναι και αυτο

στις 21/10/2016 14:49
Δεν είναι θέμα διαιτησίας, απλά εχουμε καλύτερη ομάδα και παίκτες.

στις 21/10/2016 17:29
Xaxaxaxaxa

στις 21/10/2016 17:30
Αρετοπουλε μπινε σουλτανας γιε

στις 21/10/2016 17:32
Καλή τύχη στον παοκ αεκ παοκ συμαχια r21 4ever

στις 21/10/2016 18:25
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ,ΑΕΚ,ΠΑΟ ΠΟΥ ΣΚΥΒΟΥΝ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ.

στις 21/10/2016 18:35
Ο οπιος φωναζη για διαιτητη δεν εχη ομαδα πηγαν να νπεξουν με τους βοσκους και φαγανε 2 στο φαληρο θα φανε εξη και θα πανε να φουνταρουνε στη χαλκιδικη.

στις 21/10/2016 19:22
Ελάτε στο οακα γαυρακια να πέσετε στα 4

στις 21/10/2016 19:33
Ο ολυμπιακος περνει πρωταθληματα επειδη εχει ομαδα οχι απο διαιτησια. Το ακουσα και αυτο!

στις 22/10/2016 03:36
Άμα είσαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ α=άσχετος από μπάλα και κολλημένος μπαφοελληνάκος, λογικό είναι να σου φαίνεται περίεργο.

στις 22/10/2016 03:38
ΑΕΚ ΠΑΟΚ ΠΑΟ συμμαχία στις παρτούζες...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.