Τριάρα στην Κύπρο η ΑΕΚ, σούπερ ντεμπούτο για Χριστοδουλόπουλο (video)

Τριάρα στην Κύπρο η ΑΕΚ, σούπερ ντεμπούτο για Χριστοδουλόπουλο (video)



Με τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο να σκοράρει στο ντεμπούτο του, η ΑΕΚ κέρδισε με 3-1 την Ανόρθωση σε φιλικό παιχνίδι στην Κύπρο και επέστρεψε στις θετικές εμφανίσεις μετά την ήττα-σοκ από τον Απόλλωνα στο ΟΑΚΑ. Αγκουιλάρ (2’ αυτ.) και Αλμέιδα (49’) τα άλλα γκολ της «Ένωσης», ντεμπούτο για Λέσκοτ.

Η ΑΕΚ νίκησε με 3-1 την Ανόρθωση σε φιλικό παιχνίδι στην Κύπρο, έχοντας πρωταγωνιστή τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο. Ο Έλληνας εξτρέμ συνδύασε με γκολ το ντεμπούτο του, ενώ «έφτιαξε» ακόμα ένα τέρμα για τον Ούγκο Αλμέιδα.

Η «Ένωση» προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με αυτογκόλ του Αγκουιλάρ όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν την υπεροχή αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν ουσιαστικά την Ανόρθωση για ένα δεύτερο τέρμα. Μετά το πρώτο τέταρτο, οι Κύπριοι κέρδισαν κάποια μέτρα στο γήπεδο και στο 36’ ο Γκονσάλβες ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Ντίντακ.

Στο δεύτερο μέρος τα πράματα άλλαξαν άρδην. Ο Κετσπάγια πέρασε στο ματς τους Αλμέιδα, Χριστοδουλόπουλο και Αραβίδη (αντί των Πέκχαρντ, Βάργκας, Πλατέλλα), δίνοντας επιθετική πνοή στην «Ένωση».

Το γκολ δεν άργησε να έρθει αφού στο 49’ ο Χριστοδουλόπουλος έκανε ωραία ενέργεια από τα αριστερά, γύρισε στο πέναλτι για τον Αραβίδη, εκείνος δεν μπόρεσε να σουτάρει, όμως η μπάλα έφτασε στον Αλμέιδα και αυτός από κοντά «έγραψε» το 2-1.

Το 3ο γκολ ήρθε στο 73’ από τον Χριστοδουλόπουλο. Ο Έλληνας άσος εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική πάσα του Αλμέιδα και αφού απέφυγε δύο αντιπάλους, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-1.

Στα τελευταία λεπτά η Ανόρθωση είχε κάποιες καλές στιγμές για να μειώσει, όμως το σκορ παρέμεινε αμετάβλητο μέχρι το φινάλε. Ντεμπούτο με τη φανέλα της ΑΕΚ έκανε και ο Λέσκοτ, ο οποίος ήταν σταθερός αλλά φάνηκε βαρύς και έδειξε ότι χρειάζεται ακόμα χρόνο για να μπει στο κλίμα της ομάδας.




Ομάδες που αφορά: ΚΥΠΡΟΣ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 03/09/2016 22:58
Pame re AEKARA....

στις 03/09/2016 23:20
Φετος η ΑΕΚ ευκολα θα ειναι 1η. Ανετα βγαινει 1η αν δεν ευνοηθει ο Ολυμπιακος απο τις διαιτησιες.

[+]  mangas01 στις 03/09/2016 23:30

[+]  mangas01 στις 03/09/2016 23:30

στις 04/09/2016 01:02
mangas01 ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΟΥΤΣΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΤΕ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.ΘΑ ΞΕΧΙΛΩΣΕΙ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ ΓΑΒΡΙΕΛΕΣ.

στις 04/09/2016 07:44
Ο μαγκας την εφαγε την πρωτη την λενε: ΧΑΠΕΟΛ!!!!

στις 04/09/2016 07:44
Χαχαχαχαχαχαχα

στις 04/09/2016 14:15
η εμπειρια του αλμειδα μπορει να βοηθησει πολυ .... αλλα μη ξεχναμε οτι ο οσφπ εχει εναν παικτη με αναλογεσ εμπειιεσ με τον ουγκο αλλα πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα ... η προσθηκη του καρντοζο ηταν κινηση ματ τελευταιας στιγμης απο οσφπ ! θα εχουμε ωραιο πρωταθλημα φετος και συναρπαστικα ντερμπυ ! ... ταπεινη μου αποψη ... πρωταθλητης ελλαδος 2016-2017 ο παναθηναικος που εχει το πιο ολοκληρωμενο ροστερ με πολλες επιλογες και με ποπονητη που καθεται καιρο στο παγκο !!

στις 04/09/2016 15:08
Δεν πολυ πιστευω στον παναθηναικο εγω αλλα ειναι ευκαιρια για ολους τωρα που ο ολυμπιακος ειναι για τα πανηγυρια

στις 04/09/2016 15:34
Makari an exei diarkeia to paixnidi tou

Lazarou kai na paixei san xthes, mazi me ton Almeida briskontan me kleista matia desane san xhmeia.

στις 04/09/2016 16:15
Χριστοδουλοπουλος καλυπτει το κενο του μπαρμοζα;

στις 04/09/2016 17:08
TSIMPOUKADORE EISE BROMOKOLOS DEN KANIS EITE GIA JEPETA TRASEJOUAL XAXAXAXAXAXA

στις 04/09/2016 17:12
RE MALAKES NA TO PARETE APO 4 MINES O KAUENAS KALA LENE OTI O PAPAS EULOGI TA RASATOU KAI TRIS POYTANES UA SAS PAME TSIPOUKI KOLO MOUNI ALA APO POUTANES TI PERIMENIS TOURKOLAGOBOULGARI

στις 04/09/2016 17:31
ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΕ Ο ΠΑΠΑΣ ΜΟΝΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΕΥΛΟΓΗ

στις 04/09/2016 19:46
lazo,lazo ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΜΩΡΗ ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΗ ΓΑΒΡΙΕΛΑ.ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΟΥ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΨΟΛΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΠΑΞΕΤΕ.ΦΟΡΕΣΕ ΒΡΕ ΒΛΗΜΑ ΑΤΣΑΛΙΝΟ ΚΙΛΟΤΑΚΙ ΜΕ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΕΤΟ.ΘΑ ΞΕΧΙΛΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΠΑΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΑΤΕΙΑ.ΤΡΕΧΑ ΜΩΡΗ ΛΟΥΛΟΥ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΑΡΚΕΙΑ.

στις 04/09/2016 21:05
HAPOEL BEER-SHEVA!!!!!!

στις 04/09/2016 21:54
TSIPOUKADORE UA ELEGE O PAPANTREOU KAI PEUANE KAI EMINE TO UA XORIS UA MASKLASETE TA ARXIDIA OPOS KANETE 20 XRONIA TORA TRASEJOUAL EISE KAKOS POUSTIS

στις 04/09/2016 22:47
blepv thn aek na to sikonei fetos

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.